صفحه 9 از 28 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 272

موضوع: اجازه کار همسر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اجازه کار همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseini نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من درسم تازه تموم شده و الان post graduation work permit دارم. میخوام واسه همسرم که ایرانه تقاضای ویزا بدم. میخواستم ببینم بجز visitor visa چه نوع ویزای دیگه میتونم واسش اقدام کنم؟

با تشکر فراوان
    برای اوپن ورک پرمیت هم میتونید تقاضا کنید. اینجا رو ببینید:

http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp

ghlobe عزیز خیلی ممنون از جوابت. کدوم یکی شانسش بالاتره فکر میکنی؟ (با توجه به اینکه همسرم هنوز دانشجو هستش در ایران)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

داستان ویزا با اجازه کار متفاوته. بدون ویزا نمیشه مجوز کار گرفت. فکر میکنم ایشون باید ویزای ویزیتوری بگیرن و به عنوان همسر میتونن مجوز کار در بدو ورورد یا بعد ورود بگیرن. مگر اینکه پیشنهاد کار داشته باشم که در اینصورت داستان کلا متفاوت میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    داستان ویزا با اجازه کار متفاوته. بدون ویزا نمیشه مجوز کار گرفت. فکر میکنم ایشون باید ویزای ویزیتوری بگیرن و به عنوان همسر میتونن مجوز کار در بدو ورورد یا بعد ورود بگیرن. مگر اینکه پیشنهاد کار داشته باشم که در اینصورت داستان کلا متفاوت میشه.
    بله قبلا همینطور بود که میفرمایید ولی اخیرا دوستان میگن که مستقیما از همون آنکارا تقاضای اوپن ورک پرمیت میکنندو در واقع با ویزای کار میایند و میگن شانس گرفتنش بیشتر از ویزای ویزیتوری شده. بنده البته خودم تجربه ای در این خصوص ندارم.

Senior Member

بله قبلا همینطور بود که میفرمایید ولی اخیرا دوستان میگن که مستقیما از همون آنکارا تقاضای اوپن ورک پرمیت میکنندو در واقع با ویزای کار میایند و میگن شانس گرفتنش بیشتر از ویزای ویزیتوری شده. بنده البته خودم تجربه ای در این خصوص ندارم.
    درسته منم دوستانی دیدم که نوع ویزاشون FW (Foriegn Worker) بوده. منتها دوستم از ایران نیومده بود. به هر صورت ویزا با مجوز کار فرق میکنه. وقتی شما وارد کانادا نشدی مجوز کار اوپن نمیدن. همچنانکه مجوز تحصیل هم به محض ورود میدن و نه همراه ویزا. قبلا که اینطوری بوده.

Senior Member

اینم ببینید:
    http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    درسته منم دوستانی دیدم که نوع ویزاشون FW (Foriegn Worker) بوده. منتها دوستم از ایران نیومده بود. به هر صورت ویزا با مجوز کار فرق میکنه. وقتی شما وارد کانادا نشدی مجوز کار اوپن نمیدن. همچنانکه مجوز تحصیل هم به محض ورود میدن و نه همراه ویزا. قبلا که اینطوری بوده.
    دوستان،

درسته که ویزا با مجوز (permit) فرق می‌کنه، ولی شما زمانی که برای ویزا اقدام می‌کنید باید دلیلتون رو مشخص کنید. حالا این دلیل می‌تونه ویزیت باشه (که به مجوزی ختم نمی‌شه)، می‌تونه اجازه تحصیل یا کار باشه.

Open Work Permit به همسر دانشجوها (یا کارگران) مي‌دن. هر کس هم می‌گه نمیشه اشتباه می‌کنه. شما حتی زمانی‌که در ایران هستید می‌تونید به صورت آنلاین (یا غیر آنلاین) درخواست Open Work Permit کنید. نه کسی که درخواست Open Work Permit می‌کنه و نه همسرش نیازی نیست که در کانادا باشن. در واقع چند تا حالت وجود داره:

۱) اگر هر دو نفر چه دانشجو (اپلیکنت اصلی) و همسرش در ایران هستند و هیچ کدوم ویزا ندارند، با هم درخواست ویزا می‌دن. اولی برای تحصیل (که به صدور مجوز تحصیل در بدو ورود به کانادا میشه)، دومی می‌تونه برای ویزیت یا Open Work Permit اقدام کنه.

۲) هر دو نفر ایران هستند. اولی (اپلیکنت اصلی) ویزا گرفته دومی نگرفته (حالا یا رد شده خدای نکرده یا اصلا اقدام نکرده). حتی اگر اپلیکنت اصلی وارد کانادا هم نشده باشه و مجوز تحصیلش صادر نشده باشه، باز هم همسرش می‌تونه درخواست ویزیتوری یا Open Work Permit بده.

۳) اپلیکنت اصلی در کانادا هست و همسرش در ایران. باز هم همسرش می‌تونه هم برای ویزیت هم برای Open Work Permit درخواست بده.

من و همسرم گزینه شماره ۲ بودیم و هزاران استرس رو به خاطر اشتباه دوستان خیرخواه در همین اپلای ابرود تحمل کردیم. همسر من در عرض ۱۱ روز ریجکت شده بود (ویزیتوری) و من ۴۰ روزه ویزا گرفتم (هر دو پستی). در اقدام دوم، به صورت آنلاین تلاش کردیم. من ایران بودم و اجازه تحصیلم هنوز صادر نشده بود. ۴ روزه ویزای همسرم اوکی شد. زمانی که وارد شدیم افیسر به ما گفت من نمیدونم چرا همسرت رو دفعه اول ریجکت کردن (!!!) اما الان همه چیز اوکیه. خانمت میتونه از هر کسی در هر جای کانادا کار بگیره مادامی که تو محصل هستی. خلاصه تمام دوستان ما در کانادا از اینکه همسر من Open Work Permit داره تعجب می‌کنند و میگن از این فرصت استفاده کنید!

خلاصه، ایهاالناس، برای Open Work Permit اقدام کنید، اونم از نوع آنلاینش. به نظر میاد قانع کردن آفیسر برای این نوع مجوز خیلی ساده‌تره برای گرفتن ویزا.

سلام بچه ها

به نظرتون بهترین راهی‌ که بتونم همسرمو با خودم به کانادا ببرم چیه؟ ما ۲ ماه نامزد کردیم و قبل رفتنم می‌خوام عقد کنیم. بهترین راهی‌ که بتونم سریعتر با خودم ببرمش چیه؟ خواهش می‌کنم کمکم کنین چون وقتم خیلی‌ کمه. این فرایند چقد طول میکش؟ بهتره واسه ویزا چطوری اقدام کنم؟ مرسی‌

Junior Member

سلام
    من از اول می تو کانادا مشغول تحصیل شدم ولی می خوام کوئیت کنم و دنبال کار بگردم. منتها چون هنوز 6 ماه از تحصیلم نگذشته نمی تونم واسه ورک پرمیت اقدام کنم. همسرم پی آر داره و دانشجو هم هستش. می خواستم بدونم که تنها واسه همسر دانشجوهای اینترنشنال می شه ورک پرمیت گرفت؟ یا با شرایط من هم میشه گرفت؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

سلام
    همسرم ارشد زبانشناسی خونده, داره برای دکتری ( شایدم ارشد مجدد) با فاند در کانادا اقدام میکنه. من هم ارشد آموزش زبان انگلیسی خوندم. برای اینکه شانس پذیرشمون کم نشه یا دو شهر مختلف پذیرفته نشیم
    ,
    من apply نمیکنم, با همسرم میرم, سال بعد همون جایی که همسرم قبول شده تلاش میکنم. سوالم اینه:

- حتما همزمان با هم میتونیم بریم یا من چند ماه بعد باید برم؟
    - برای گرفتن اجازه کار طوری که متوجه شدم از این آدرس http://www.cic.gc.ca/english/resourc.../work-temp.asp
    باید پیشنهاد کار داشته باشم . اینطور که بدون job offer بشه اقدام کرد work permit نمیدن و بعدا دنبال کار بگردم ؟
    - با شرایط من بهتره از ایران برای work permit اقدام کنم یا بذارم وقتی رفتم کانادا؟
    - اینطور که ghlobe میگن اوضا کار تو کانادا مساعد نیست. من چقدر به پیدا کردن کار امیدوار باشم و چه جور کارهایی میتونم پیدا کنم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)