صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: # آموزش لهجه ي آمريكايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : # آموزش لهجه ي آمريكايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

با سلام خدمت همه دوستان و زبان آموزان عزیز
    یک مجموعه شامل 15 ویدیوی آموزشی هست با حجم 467 مگابایت که نکات نسبتن جامعی رو درباره لهجه آمریکایی آموزش میده.
    این مجموعه متعلق به سایت PronunciationWorkshop.com هست اما می تونید اون رو از سایت های ایرانی آموزش زبان دانلود کنید. به علت قوانین سایت از عنوان کردن نام سایت معذورم.
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

پیش فرض پاسخ : # آموزش لهجه ي آمريكايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان و زبان آموزان عزیز
    یک مجموعه شامل 15 ویدیوی آموزشی هست با حجم 467 مگابایت که نکات نسبتن جامعی رو درباره لهجه آمریکایی آموزش میده.
    این مجموعه متعلق به سایت PronunciationWorkshop.com هست اما می تونید اون رو از سایت های ایرانی آموزش زبان دانلود کنید. به علت قوانین سایت از عنوان کردن نام سایت معذورم.
    سلام دوست عزیز

این مجموعه در کتابخانه فروم موجود است.

موفق باشید.
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

Junior Member

با سلام و درود

به نظر من همونطور که دوستان گفتن این موضوع واقعا به پشتکار و سطحی که در اون هستین بستگی داره به عنوان مثال برای منه مبتدی عاقلانه نیست که با اخبار شروع کنم، چون فکر میکنم به دلیله سختی موضوعات و کلمات بازده ای و میاره پایین، ترجیح میدم با حوندن کتاب شروع کنم.

در مورد موزیک ویدیو ها هم به نظر من این روش، روشه خوبیه اما نه به عنوانه روش اموزشی بلکه به عنوان روش تکمیلی!! یعنی به حدی رسیدین که میتونین تشخیص بدین که کلمه گفته شده به خاطر مَچ شدن با موزیک تغییری پیدا کرده یا نه!

من ترجیح میدم که فیلم نگا کنم درسته وقت بیشتری میگیره اما در عوض مطلب بیشتری هم یاد میگیرم

در نهاییت عذر خواهی میکنم به دلیل طولانی بودن و استفاده زیاد از کلمه " من" .

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

منابعی که من برای تقویت لهجه استفاده کردم و نمره 29 هم گرفتم به ترتیب زیر بودن:

کتاب:
    Mastering in American Accent
    این کتاب خیلی کتاب مفید و منظمیه، بعد هم ی راه کار بیشتر واقعا حس نمی کنم اونم حضور تو سایت هایی که آنلاین میتونید با افراد دیگر چت کنید و تماشای سریال و فیلم با زیر نویس انگلیسی

Senior Member

سلام٬‌این نرم افزار برای تمرین تلفظ و گرامر و چیزهای دیگه است. سر کلاس TA معرفی شد

http://www.edurep.com/try_it/us.htm

برای استفاده حتما باید هدفونی که میکرفون داشته باشه استفاده کرد٬‌ با میکروفون صدا ضبط میکنه بعد نمره میده٬ این پولیه اما میشه Try it هم استفاده کرد٬‌اسم و ایمیل الکی میدی وارد میشه٬ میشه چندین بار اینکارو کرد٬ چون نمیفهمه میشه الکی ایمیل داد.(ایمیل خودتون را ندید هر چی بدید قبول میکنه) تمرینات برای تلفظ و گرامر و .. داره

اولش که وارد میشه باید ALLOW و REMEMBER را چک کنی بعد Close را بزنی
    بعدش تست صدا داره که میخونی و ضبط میکنه. بعدش یک علامت شکل چراغ راهنمایی رانندگی میاد که باید دایره سبز باشه تا Get Started را زد

بعدش یک تست ۱۰ سوالی داره که آخرش نمره داره٬ وقتی ۱۰ تا سوال را خوندی و رکورد کردی بعد Submit میکنی. (برای رکورد کردن باید روی دایره آبی کلیک کنی موقع ضبط صدا دایره قرمز هست)

بعدش یک صفحه میاد که Intelligent tutor lessons را میبینی٬ اگر روی آن کلیک کنی بعدش میتونی مثلا Pronunciation را انتخاب کنی ٬ بعد تمام تمریناتش میاد و میتونی تمرین کنی٬ برای بقیه موارذ گرامر و ... هم همین طور

اگر سوالی در موردش داشتید ازم بپرسید
    امضا نامرئی

Junior Member ellna آواتار ها

سلام
    دوستان میشه به ما افراد مبتدی هم چند تا منبع در حد خودمون بهمون معرفی کنید که از همین الان که داریم شروع می کنیم و برای تافل و gre آماده می شیم با لهجه General American آشنا بشیم، متاسفانه بیشتر منابع صوتی کتاب ها بریتیش هستند. و اگر که لغات کتاب 504، را با این لهجه دارید ممنون میشم به من هم بدید.

سلام
    من چند ماهی هست که برای تافل میخونم ولی به نظرم لهجه بریتیش خیلی شمرده تر هست و راحت تر میشه فهمید
    با توجه به اینکه چند ماه تافل خوندم به نظرتون سویچ کنم به ایلتس
    یا امیدی هست که بتونم خودم رو با لهجه امریکن آداپت کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬‌این نرم افزار برای تمرین تلفظ و گرامر و چیزهای دیگه است. سر کلاس TA معرفی شد

http://www.edurep.com/try_it/us.htm

برای استفاده حتما باید هدفونی که میکرفون داشته باشه استفاده کرد٬‌ با میکروفون صدا ضبط میکنه بعد نمره میده٬ این پولیه اما میشه Try it هم استفاده کرد٬‌اسم و ایمیل الکی میدی وارد میشه٬ میشه چندین بار اینکارو کرد٬ چون نمیفهمه میشه الکی ایمیل داد.(ایمیل خودتون را ندید هر چی بدید قبول میکنه) تمرینات برای تلفظ و گرامر و .. داره

اولش که وارد میشه باید ALLOW و REMEMBER را چک کنی بعد Close را بزنی
    بعدش تست صدا داره که میخونی و ضبط میکنه. بعدش یک علامت شکل چراغ راهنمایی رانندگی میاد که باید دایره سبز باشه تا Get Started را زد

بعدش یک تست ۱۰ سوالی داره که آخرش نمره داره٬ وقتی ۱۰ تا سوال را خوندی و رکورد کردی بعد Submit میکنی. (برای رکورد کردن باید روی دایره آبی کلیک کنی موقع ضبط صدا دایره قرمز هست)

بعدش یک صفحه میاد که Intelligent tutor lessons را میبینی٬ اگر روی آن کلیک کنی بعدش میتونی مثلا Pronunciation را انتخاب کنی ٬ بعد تمام تمریناتش میاد و میتونی تمرین کنی٬ برای بقیه موارذ گرامر و ... هم همین طور

اگر سوالی در موردش داشتید ازم بپرسید
    در مورد چی باید صحبت کنیم و چند دقیقه صحبت کنیم ؟
    اون ۱۰ تا سوال در چه موردی هست ؟
    ممنون

بهترین راه یادگیری لهجه ی آمریکایی، یادگیری تلفظ درست کلمات از طریق دیکشنری آمریکایی مثل Longman هست. رادیوهای آمریکای و Podcast ها میتونن خیلی مفید باشن اما تا فونوتیک کلمه رو نبینی نمیشه خوب اداش کرد، هرچند منابع رادیو و تلویزیونی براحتی میتونن نحوه ی گفتار شما رو عوض کنند و شما عکس العمل هاتون، حرکات دست و بدنتون موقع حرف زدن و ... خیلی شبیه آمریکایی ها میشه. بصورت خلاصه فکر میکنم یادگیری لهجه ی آمریکایی ازطریق خوندن به مراتب ساده تر از طریق شنیدن هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    سلام
    من چند ماهی هست که برای تافل میخونم ولی به نظرم لهجه بریتیش خیلی شمرده تر هست و راحت تر میشه فهمید
    با توجه به اینکه چند ماه تافل خوندم به نظرتون سویچ کنم به ایلتس
    یا امیدی هست که بتونم خودم رو با لهجه امریکن آداپت کنم ؟
    مقدمه
    لهجه یک بحث نسبتا جنجالیه. انگلیسی‌ها AmE رو country یا راحت‌تر، دهاتی/روستایی، میدونن؛ صد البته که این فقط یک نظره. لهجه‌ی آمریکایی از اون ور به دلایل بسیاری مثل جمعیت، قدرت سیاسی، رسانه‌ای و اقتصادی در دنیا خیلی گسترده‌تر استعمال میشه. اما انگلیسی‌ها برای این حرفشون دلایلی هم دارند. یکی از این‌ها تبدیل / t / به / t̬ / در تعداد زیادی از کلماته که درک شنونده رو برای تشخیص درست کلمه کم میکنه. کلمه‌ی motor رو در نظر بگیرید. در BrE صدای /ت/ بسیار شفاف بیان میشه اما در آمریکایی اگر بخواهیم ساده بگیم چیزی بین ۲۰٪ /ت/ و ۸۰٪ /د/ (به یک دیکشنری معتبر مراجعه کنید). این صدا در خیلی از موارد کاملا /د/ خونده میشه. مثال‌های دیگه:

better
    fighter
    counter
    international
    entertaining
    litter
    pattern
    writer
    right
    و غیره.

البته دلایل لغوی و تاریخی دیگه‌ای هم برای این ادعا وجود داره که جای بحث نیست (ارجاع --> تاریخ آمریکا).

سوال شما
    پیشنهاد من اینه که هردو لهجه رو کار کنید. اما در مجموع تغییر لهجه خیلی پیچیده نیست. تفاوت‌های دو لهجه کاملا شناخته‌شده و مشخص هستند. می‌تونید به مقاله‌ی مرتبط از ویکی‌پدیا مراجعه کنید و تفاوت‌های لغات، دستور و تلفظ رو مطالعه کنید:
    Comparison of American and British English
    ::Never say never::

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)