صفحه 19 از 141 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1406

موضوع: شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skillselect - 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2062 نمایش پست ها
    lمگر ملیت چه تاثیری داره، شما منبعتون چی هست؟
    درسته که در استرالیا تبعیض به صورت یک قانون نا نوشته وجود داره ولی من فکر نکنم دیاک بیاد این کارو بکنه.
    منبع؟
    لازم به منبعی نیست. دیده ها همه این موضوع رو تائید میکنند. اینجا از دوستان بودند که از داخل استرالیا برای ویزای دانشجویی اقدام کردند چند ماهه که توی چک امنیتی هستند. من یک کره ای رو دیدم که رفت اینجا ویزاشو تمدید کنه . میدونید چقدر طول کشید؟1 روز!
    فرانسوی دیدم که بعد از تحصیلاتش برای 885 اقدام کرد و 2 ماهه PR گرفت. دوست من الان 6 ماهه با وجود تکمیل مدارکش هنوز جوابی نگرفته و سردرگمه.
    مگه توی سایت دیاک با توجه به سابکلاس ویزای دانشجویی نمیگه مثلا حدود 1 ماه ویزا طول میکشه؟پس علت اینکه بعضی بعد از چند ماه هنوز جواب نگرفتند چیه؟
    دوست عزیز تو این چیزا دنبال مستندات و قوانین نباشید. تا وقتی پاسپورت ایرانی داری هیچ قانونی در موردت صدق نمیکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    منبع؟
    لازم به منبعی نیست. دیده ها همه این موضوع رو تائید میکنند. اینجا از دوستان بودند که از داخل استرالیا برای ویزای دانشجویی اقدام کردند چند ماهه که توی چک امنیتی هستند. من یک کره ای رو دیدم که رفت اینجا ویزاشو تمدید کنه . میدونید چقدر طول کشید؟1 روز!
    فرانسوی دیدم که بعد از تحصیلاتش برای 885 اقدام کرد و 2 ماهه PR گرفت. دوست من الان 6 ماهه با وجود تکمیل مدارکش هنوز جوابی نگرفته و سردرگمه.
    مگه توی سایت دیاک با توجه به سابکلاس ویزای دانشجویی نمیگه مثلا حدود 1 ماه ویزا طول میکشه؟پس علت اینکه بعضی بعد از چند ماه هنوز جواب نگرفتند چیه؟
    دوست عزیز تو این چیزا دنبال مستندات و قوانین نباشید. تا وقتی پاسپورت ایرانی داری هیچ قانونی در موردت صدق نمیکنه
    حرف شما درست هست. ولی من می خواستم بدونم این 6 ماهی که شما می گید رو کجا دیدیت . مثلاً در مورد 885، متن دیاک میکه که :
    Application processing times vary and the time it takes to finalise an application is affected by a range of factors outside of the department's control. In respect of applications for a General Skilled Migration (GSM) visa, many applications will be affected by the Ministerial Direction which lists the order in which GSM applications must be processed.
    خوب . چون ما ایرانی هستیم، ته صف هستیم .
    ولی اگر در سایت دیاک در مورد skill select این طوری نگفته باشه و مثلا گفته باشه حداکثر 6 ماه، اون خیلی فرق می کنه.(البته احتما لاً در skill select هم شرایط زمانی به صورت 885 هستش)

Senior Member

حرف شما درست هست. ولی من می خواستم بدونم این 6 ماهی که شما می گید رو کجا دیدیت . مثلاً در مورد 885، متن دیاک میکه که :
    Application processing times vary and the time it takes to finalise an application is affected by a range of factors outside of the department's control. In respect of applications for a General Skilled Migration (GSM) visa, many applications will be affected by the Ministerial Direction which lists the order in which GSM applications must be processed.
    ولی اگر در سایت دیاک در مورد skill select این طوری نگفته باشه و مثلا گفته باشه حداکثر 6 ماه، اون خیلی فرق می کنه.(البته احتما لاً در skill select هم شرایط زمانی به صورت 885 هستش)
    این رو من به صورت شفاهی از یک آفیسر دیاک که سمینار داشت شنیدم . اینطور که میگفت بعد از دریافت دعوتنامه مراحل دریافت ویزا تا 6 ماه طول میکشه البته اون هم گفت که در شرایط عادی. فکر نمیکنم این شرایط عادی در مورد ما صدق کنه

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

ببینید دوستان عزیز
    سیستم اینجوری که شما میفرمایید کار نمیکنه.
    کلا تصمیمها در قوانین مهاجرتی استرالیا بر اساس نظر شخصی یا تفکرات احساسی گرفته نمیشن. کسی هم با ایران دشمنی نداره ( هرچند عکسش صادق نیست!!)

در کلیه پرونده های ویزا نیاز هست که متقاضی چک امنیتی بشه. مدت زمان این چک هم به طور کلی بستگی به دوعامل مهم داره:
    1- نوع ویزا ( برای ویزاهای اقامت دایم این زمان بیشتر از اقامت موقت و برای اقامت موقت بیشتر از ویزای دانشجویی هست)
    2- کشور مبدا متقاضی ویزا ( کشورها به دو دسته high risk و low risk تقسیم بندی شده اند)

درمورد کشورها کشور کره جنوبی یا فرانسه که دوستمون گفتن جزو کشورهای با ریسک کم هست ولی کشورهایی مثل ایران، هند، پاکستان و.... جزو ریسک بالا هستن و چک امنیتیشون بیشتر طول میکشه. هیچ کس هم زمان دقیقی از این مدت به شما نمیده اما با بررسی پرونده سایر دوستان یک زمان حدودی رو آدم متوجه میشه.

درمورد چک پزشکی یا همون مدیکال هم کشورها به 3 دسته تقسیم میشن که ایران در دسته دوم قرار میگیره و این دسته بندی سطح آزمایشات لازم رو مشخص میکنه.

این دسته بندی کشورها کاملا براساس آمار ها و شرایط امنیتی روز اونها و همچنین براساس سطح همکاریهای امنیتی اون کشورها با استرالیا تعریف میشن.

اجازه بدین 2 تا نصیحت کوچولو از طرف یک دوست در اینجا بنویسم.
    اول اینکه اگر در یک کشوری زندگی میکنیم بهتره که با تمام وجود به قوانین و فرهنگش احترام بگذاریم.
    دوم اینکه: درمورد هیچ کشوری تفکرات ایده آلیستی نداشته باشیم چون هیچ کجای دنیا ایده آل نیست. ممکنه که در استرالیا یا کانادا یا... تبعیض نانوشته وجود داشته باشه اما مهم اینه که
    1- تبعیض در این کشورها غیر قانونی هست یعنی اگر واقعا دچار تبعیض شدین ( نه اون چیزی که در فکر و خیال برای خودتون ساختین! چون یک بیماری شایعی بین هموطنهای من هست که فکر میکنن هرچی که اونها دوست دارن باید بشه وگرنه در حقشون تبعیض صورت گرفته!) میتونین شکایت کنید.

2- فراموش نکنید که سلطان تبعیضهای دنیا کشوری هست که ازش اومدیم. ( هیچ کجای دنیا به اندازه اونجا تبعیض وجود نداره)
    ویرایش توسط icarus : September 3rd, 2012 در ساعت 10:15 AM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

سلام دوستان گْلم
    خوبید همگی؟؟؟
    می شه لطف کنین و راهنمایی بفرمایید؟؟؟
    1) لینک لیست رشته ها و مشاغل مورد نیاز 2012 استرالیا رو می شه بذارین لطفا؟ً؟؟
    2) به نظرتون برای سال 2013 این لیست تغییر می کنه؟؟
    3) آیا این درسته که شرایط مهاجرت هر ساله سخت تر می شه؟؟؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ببینید دوستان عزیز
    سیستم اینجوری که شما میفرمایید کار نمیکنه.
    کلا تصمیمها در قوانین مهاجرتی استرالیا بر اساس نظر شخصی یا تفکرات احساسی گرفته نمیشن. کسی هم با ایران دشمنی نداره ( هرچند عکسش صادق نیست!!)

در کلیه پرونده های ویزا نیاز هست که متقاضی چک امنیتی بشه. مدت زمان این چک هم به طور کلی بستگی به دوعامل مهم داره:
    1- نوع ویزا ( برای ویزاهای اقامت دایم این زمان بیشتر از اقامت موقت و برای اقامت موقت بیشتر از ویزای دانشجویی هست)
    2- کشور مبدا متقاضی ویزا ( کشورها به دو دسته high risk و low risk تقسیم بندی شده اند)

درمورد کشورها کشور کره جنوبی یا فرانسه که دوستمون گفتن جزو کشورهای با ریسک کم هست ولی کشورهایی مثل ایران، هند، پاکستان و.... جزو ریسک بالا هستن و چک امنیتیشون بیشتر طول میکشه. هیچ کس هم زمان دقیقی از این مدت به شما نمیده اما با بررسی پرونده سایر دوستان یک زمان حدودی رو آدم متوجه میشه.

درمورد چک پزشکی یا همون مدیکال هم کشورها به 3 دسته تقسیم میشن که ایران در دسته دوم قرار میگیره و این دسته بندی سطح آزمایشات لازم رو مشخص میکنه.

این دسته بندی کشورها کاملا براساس آمار ها و شرایط امنیتی روز اونها و همچنین براساس سطح همکاریهای امنیتی اون کشورها با استرالیا تعریف میشن.
    حرف شما کاملاً صحیح هست. من فقط می خواستم ببینم متن دیاک در این مورد چی هست. من خودم سرچ کردم ولی پیدا نکردم گفتم شاید دوستان اطلاع داشته باشند. ممنون

Junior Member

با درود بر دوستان فروم، داشتم گزارش اخیر skill select رو می خوندم، جالبه که در دو ماه اخیر فقط برای کسانی که بیش از 75 امتیاز داشتند دعوت نامه ارسال شده. فکر می کنید این روند در ماه های دیگه هم ادامه پیدا کنه؟ من که تازه مدارک لازم برای ارزیابی مدرکم رو به نظام مهندسی استرالیا فرستادم کلی نا امید شدم...

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

حرف شما کاملاً صحیح هست. من فقط می خواستم ببینم متن دیاک در این مورد چی هست. من خودم سرچ کردم ولی پیدا نکردم گفتم شاید دوستان اطلاع داشته باشند. ممنون
    دوست عزیز اول از همه بگم که توضیحات دوست عزیزمون icarus کاملا صحیح و دقیق هست
    لینکش هم وجود داره تو خود سایت اداره مهاجرت جستجو کنید یک جایی نوشته درباره اینکه کشورهای high risk و low risk زمان سکوریتی چک متفاوتی دارند من فرصت نداشتم براتون جستجو کنم

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    سلام دوستان گْلم
    خوبید همگی؟؟؟
    می شه لطف کنین و راهنمایی بفرمایید؟؟؟
    1) لینک لیست رشته ها و مشاغل مورد نیاز 2012 استرالیا رو می شه بذارین لطفا؟ً؟؟
    2) به نظرتون برای سال 2013 این لیست تغییر می کنه؟؟
    3) آیا این درسته که شرایط مهاجرت هر ساله سخت تر می شه؟؟؟
    مرسی
    دوست عزیز اسم اون لیست Skilled Occupation List هست که به طور خلاصه بهش SOL میگویند
    البته تو پست اول از همین تاپیک هم دربارش صحبت شده لینک هم همونجا هست ولی باز هم من لینک دادم براتون

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nemo62 نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم راهنمایی کنید:
    برای ویزای 190 امتیاز 60 رو همسرم میاره البته با آیلتس 6 و بدون امتیاز زبان
    ولی یکی از دوستان گفتن که برای ویزای 190 حتما باید آیلتس 7 داشت و حداقل آیلتس 7 ضروریه در هر شرایطی ....من که هر چی تو سایت مهاجرت استرالیا گشتم چنین چیزی ندیدم
    به نظر شما حرف ایشون صحت داره
    امتیازهایی که میتونیم بگیریم:
    35 سال سن
    10 سال سابقه کار
    فوق لیسانس مهندسی شیمی
    اسپانسر ایالتی از کویینزلند
    ممنون
    نظر شما چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز امتیازاتون را از روی جدولی که تو صفحه اول همین تاپیک هست حساب کنید
    همچین چیزی صحیح نیست ممکنه کسی با همون آیلتس 6 هم بتونه passmark را بیاره شاید کسی که این را به شما گفته حساب کرده دیده درمورد شما اگه 7 نداشته باشید حد نصاب نمره را نمیارید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)