صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 911

موضوع: آرشیو شده : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

پیش فرض آرشیو شده : ارزیابی مدارک - Assessment ( تا سال 2012 )

برای ثبت پرونده مهاجرتی (Lodge - لاج کردن) در اداره مهاجرت استرالیا (DIAC) ابتدا باید مدارک تحصیلی و شغلی شما توسط سازمان مرتبط با رشته شما ارزیابی بشه به این مرحله ( Assessmen ) گفته میشود .

هر رشته ای سازمان اسسور مربوط به خودش را داره و شرایط و مدارک مخصوص به خودش را طلب میکنه

برای این کار شما ابتدا باید با مراجعه با لیست Skilled Occupation List (SOL) – Schedule 1 نام رشته خودتون و کد اون رشته را دربیارید

سپس با مراجعه به سایت سازمان مربوطه شرایط را مطالعه کنید (توجه داشته باشید در کنار نام هر کدرشته نام سازمان اسسور هم ذکر شده)

ودر انتها مدارک درخواست شده را تهیه کنید و بفرستید

در این تاپیک درباره تجربیات دوستانی که در رشته های مختلف اسس شده اند گفتگو میکنیم

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک - Assessment

اسسمنت رشته کامپیوتر - سازمان ACS

تمام تجربیات ما در راه گرفتن اسس از سازمان ACS

اول از همه بدونید برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

ما این مراحل را طی کردیم :

۱- گواهی سابقه کار از شرکتهایی که درآن کار کردیم گرفتیم.

۲
    - CV (رزومه)نوشتیم .

۳
    - رفتیم دارالترجمه آبیز تجریش برای ترجمه مدارک :
    دانشنامه و ریزنمرات را ترجمه کردیم
    (با مهر دادگستری و خارجه)
    پاسپورت را کپی برابر اصل کردیم
    (با مهر دادگستری و خارجه)
    گواهی کارچون انگلیسی بود فقط کپی برابر اصل کردیم
    (با مهر ناتی)

۴
    -مدارک را اسکن کردیم و هر مجموعه را یک PDF کردیم که شد :
    یک
    pdf دانشنامه وریزنمرات کاردانی
    یک pdf دانشنامه وریزنمرات کاشناسی
    یک pdf صفحه اول پاسپورت که این مورد میتونه jpg هم باشه
    یک pdf برای گواهی کار (اگه از جند شرکت گواهی سابقه کار گرفتید برای هر کدوم یک pdf جدا درست کنید)
    یک
    pdf از فایل CV که به انگلیسی نوشته شده بود .
    ۵-رفتیم تو سایت ACS
    قسمت
    Migration Skills Assessment وو در قسمت Online Application روی Apply Now کلیک کردیم

ادامه دارد.....

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

۶-این قسمت شامل ۵ صفحه بود که در هر قسمت ازمون یه سری اطلاعات خواست که وارد کردیم و مدارک مربوط به همون اطلاعات را هم اتچ کردیم.

۷
    -به ما یه username و password دادن که از این به بعد بتونیم هر لحظه وضعیتمون را چک کنیم.
    و درانتها از ما خواستند این مدارک را براشون پست کنیم
    :
    مدارکی که اتچ کردیم
    برگه تاییدیه پرداخت پول (برای کسانی مثل ما که از طریق صرافی یا بانک خارج از ایران مانی اردر دادند - کسانی که با کردیت پرداختند نیاز به این مدرک ندارند)
    پرینت از ایمیل تاییدیه که از طرف
    ACS برامون میاد .
    پرینت از
    application که میشه همون مشخصاتی که وارد کردیم و لینکهایی که اتچ کردیم (لینک pdf ) این فایل را خودشون برامون گذاشتند فقط این برگه ها پایین تمام صفحاتش جایی داره که باید امضاکرد وما هم امضاکردیم و تاریخ زدیم و اسممون را به انگلیسی کنار امضا نوشتیم (حواستون باشه چجوری امضا کردید که همه جا امضاهاتون یکی باشه)

۸
    - رفتم صرافی شرفی و پول را ریختم فرداش زنگ زدم پول را ریخته بودند و برگه مانی اردر را که بانک استرالیا براشون میل کرده بودبرای من ایمیل کردن البته پرسیدند ایمیل کنیم یا فکس کنیم من گفتم برام ایمیل کنید.

۹
    - این ها را پرینت گرفتم:
    برگه تاییدیه
    ایمیل تاییدیه مانی اردر ایمیل شده
    CV

ادامه دارد.....

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

۱۰- زنگ زدم پست ARAMEX (آرامکس) اومدند دم در خونه من هم مدارک پرینت شده و مدارک اتچ شده را دادم به آرامکس برد.

۱۱
    - هر روز سایت را چک میکردیم اونجا هم خبری نبودتا اینکه روز سوم رفتم سایت ACS برای چک کردن status ودیدم که نوشته ما در مرحله ۳ هستیم و وضعیت استتوسمون اینجوره :
    Your application is currently on a hold status until we received the required information.
    و توضیح داده که یه ایمیل برای ما اومده جهت درخواست مدارک اضافی و همچنین تاکید کرده تا اون مدارک اضافی درخواست شده را نفرستید پرونده
    hold میمونه ما هم حسابی نگران شدیم چون هیچ ایمیلی دریافت نکرده بودیم رفتیم دوباره تمام میل های چند روز پیش را چک کردیم و دیدیم این بیچاره ها ایمیل داده بودند ولی چون این دفعه مثل ایمیل قبلی از ایمیل آدرس خود ACS ایمیل نیومده بود بلکه ایندفعه اسسور بینوابا ایمیل خودش به ما ایمیل زده ما هم که سرمون شلوغ بوده وایمیل های نا آشنا را نمیخوندیم اصلا به این توجه نکردیم متن ایمیلی که به ما دادن این بود:
    Thank you for your Skills Assessment Application to the Australian Computer Society.

Please advise the date and reference used for the deposit of the skills assessment fee into our bank account.

با اینکه ما کپی اون برگه مانی ارد صرافی شرفی را براشون همراه با بقیه مدارک فرستاده بودیم ولی باز اینها درخواست داده بودند
    ما هم جواب دادیم که پول را پرداختیم و دوباره اون برگه کذایی را اتچ کردیم و تاریخ پرداخت و اسم و آدرس اون موسسه ای که از طرف صرافی تو استرالیا پرداخت کرده را هم تو ایمیل بهشون گفتیم

۱۲-بعد از گذشت ۳ روز هم من دیدم وضعیت استسوسمون وارد مرحله ۴ شده و درحال اسس شدنیم
    وبزودی جواب اسس برامون ایمیل خواهد شد هر زور به سایتشون سرک میکشیم .

ادامه دارد....

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

۱۳- بعد از تقریبا یک ماه درست
    یکساعت قبل از سال تحویل (۱۳۹۱) ایمیل را چک کردیم و دیدیم که بله جواب اومده و ما اسس شدیم

البته به این صورت:
    Dear Mr x
    Thank you for your ICT skills assessment, which was received by the Australian Computer Society on 16 February 2012.
    Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code, being
    the skilled occupation indicated that you intend to nominate for migration purposes.
    Your Bachelor of Software Engineering from Islamic Azad University completed November 2000 has been assessed as
    comparable to an AQF Diploma with a major in computing.

یعنی همسر مربوطه با داشتن لیسانس کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با معدل سیزده و هفده صدم و بیش از ده سال سابقه کار به عنوان دیپلم استرالیایی اسس شد که باعث میشه بجای ۱۵ امتیا ۱۰ امتیاز بگیریم - کارد میزدی خونش در نمیومد اصلا نمیتونست با قضیه کنار بیاد آخرش هم تو عید طاقت نیاورد و یه ایمیل زد به ونسا خانم (اسسور مربوطه) . گله و گله گذاری کرد و این جواب را هم گرفت :

Thanks for your email.

The reason your Bachelors has been assessed as comparable to a Diploma is due to your GPA (Grade Point Average). In order to be assessed as a Bachelor equivalent your require a GPA above 14 unfortunately your GPA was only 13.17 hence not meeting the requirement to be classed as a Bachelors only a Diploma.
    Hope this helps.

این ها را گفتم که دوستان بدونند که معدل زیر ۱۴ باشید ۱۰۰٪ به عنوان دیپلم استرالیایی اسس میشید واز اون ۱۵ امتیاز فقط روی ۱۰ امتیازش میتونید حساب کنید البته خوشبختانه سابقه کار همسری کل ۱۰ سال و اندی قبول شده

این بود مراحل اسس ما اینها را فقط نوشتم که بدونید این کار خیلی ساده است و هیچ نیازی به وکیل و مشاور نداره خواهش میکنم برای کاری به این سادگی پول به وکیل ندید خودتون کاهاتون را انجام بدید و روی کمک دوستان فروم حساب کنید

پایان

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راستی کل هزینه های ما هم به اینصورت شد :

۱۸۸۰۰۰ تومان - دارالترجمه
    ۵۲۰۰۰ تومان -پست آرامکس
    ۱۳۱۰۰۰۰ - ۵۵۰ دلار هزینه اسس + ۶۰ دلار کارمزد صرافی(اون موقع هزینه ۵۵۰ دلار بود ولی الان فکر کنم ۴۰۰ دلار شده و اون موقع که ما اسس کردیم دلاراسترالیا ۲۲۰۰ تومان بود)

کل هزینه ما شد یک میلیون و پانصد و چهل هزار تومان

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    راستی کل هزینه های ما هم به اینصورت شد :

۱۸۸۰۰۰ تومان - دارالترجمه
    ۵۲۰۰۰ تومان -پست آرامکس
    ۱۳۱۰۰۰۰ - ۵۵۰ دلار هزینه اسس + ۶۰ دلار کارمزد صرافی(اون موقع هزینه ۵۵۰ دلار بود ولی الان فکر کنم ۴۰۰ دلار شده و اون موقع که ما اسس کردیم دلاراسترالیا ۲۲۰۰ تومان بود)

کل هزینه ما شد یک میلیون و پانصد و چهل هزار تومان

خیلی ممنون سحرناز خانوم از اطلاعات مفیدی که ارائه کردین. امیدوارم که موفق باشین. من یه سوالی دارم که جایی رو برای مطرح کردنش پیدا نکردم امیدوارم اینجا کسی باشه که بتونه کمکم کنه:

من حدود 2 سال هست که برای وزارت نیرو که ارگان دولتی هست بدون بیمه و بصورت پیمانکاری کار میکنم. نامه سابقه کار همراه با پروژه هایی که انجام دادم رو از مدیر ارشدم با مهر موسسه و در نامه سربرگدار گرفتم. میخواستم ببینم همینو اگر ترجمه کنم و برای اسسمنت بفرستم برام مشکلی ایجاد میشه؟من اصلا هیچ سابقه بیمه ای ندارم و لی واقعا دارم اونجا کار میکنم . به نظرتون چیکار کنم؟؟؟ البته 3 سال بقیه سابقه کارم رو میخوام از شرکت خصوصی تهیه کنم از کسایی که تجربه دارند میخوام بپرسم آ یا ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها

یعنی همسر مربوطه با داشتن لیسانس کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با معدل سیزده و هفده صدم و بیش از ده سال سابقه کار به عنوان دیپلم استرالیایی اسس شد که باعث میشه بجای ۱۵ امتیا ۱۰ امتیاز بگیریم - کارد میزدی خونش در نمیومد اصلا نمیتونست با قضیه کنار بیاد آخرش هم تو عید طاقت نیاورد و یه ایمیل زد به ونسا خانم (اسسور مربوطه) . گله و گله گذاری کرد و این جواب را هم گرفت :

Thanks for your email.

The reason your Bachelors has been assessed as comparable to a Diploma is due to your GPA (Grade Point Average). In order to be assessed as a Bachelor equivalent your require a GPA above 14 unfortunately your GPA was only 13.17 hence not meeting the requirement to be classed as a Bachelors only a Diploma.
    Hope this helps.

این ها را گفتم که دوستان بدونند که معدل زیر ۱۴ باشید ۱۰۰٪ به عنوان دیپلم استرالیایی اسس میشید واز اون ۱۵ امتیاز فقط روی ۱۰ امتیازش میتونید حساب کنید البته خوشبختانه سابقه کار همسری کل ۱۰ سال و اندی قبول شده

این بود مراحل اسس ما اینها را فقط نوشتم که بدونید این کار خیلی ساده است و هیچ نیازی به وکیل و مشاور نداره خواهش میکنم برای کاری به این سادگی پول به وکیل ندید خودتون کاهاتون را انجام بدید و روی کمک دوستان فروم حساب کنید

پایان
    سلام. ببخشید این معدل 14 برای همه ی دانشگاهاست؟؟!! من شنیدم تهران و پلی تکنیک با 13، 12 هم بدون مشکل اسس میشن!! شما مطمئنید این شرط برای همه ی دانشگاهاست؟

سلام
    ممنون از اشتراک این مطلب
    من چند سوال در این زمینه دارم که ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه.

1. آیا سابقه کار فقط سالهای کار بعد از اتمام مدرک تحصیلی به حساب میاد یا اگر کسی در حین تحصیل کار تمام وقت داشته اون هم به حساب میاد؟
    2.آیا منبعی برای اینکه بفهمیم برای هر دانشگاه چه معدلی لازم هست وجود داره؟
    3.آیا کسی رو میشناسید که مدرک مهندسی معماری رو برای assessment به AACA فرستاده باشه ؟چون گویا AACA همه مدارک معماری ایران رو(و حتی کارشناسی ارشد رو) کاملا رد می کنه و متاسفانه هیچ دلیلی هم ارایه نمیده و فقط 1150$ پول می گیره . اگر کسی چنین شرایطی داشته یا کسی رو میشناسه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنه.

Senior Member

من سر این قضیه معدل(چون معدل خودم 12 و خورده ای هست) خیلی تحقیق کردم حتی از چند تا از دوستانم تو استرالیا هم پرسیدم ظاهرا به دانشگاه هم مربوط میشه و بچه های دانشگاههای مطرح(مخصوصا تهران و امیرکبیر که استرالیا به عنوان دانشگاههای به قول خودشون شناخته شده میشناسه) میتونند با این معدل اسس بشن و امتیاز کامل بگیرند.
    البته هنوز نگرانم و دارم بیشتر پرس و جو میکنم

صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)