صفحه 90 از 92 نخستنخست ... 4080818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 911

موضوع: آرشیو شده : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

دوستان من می خوام برای اسسمنت و ویزای 189 اقدام کنم ولی یه چیزی هست که یه کم منو گیج کرده. رشته من هم تو لیست VETASSESS هست به عنوان metallurgist و هم تو لیست EA به عنوان materials engineer. خودم فکر می کنم بهتره از EA اقدام کنم. لیست VETASSESS یه جورایی بیشتر در حد تکنسینی به نظر می رسه. درسته؟ (مدرک کارشناسی من materials engineering- industrial metallurgy هست و ارشدم هم materials engineering- materials selection and investigation هست)
    یه چیز دیگه که من کمتر تو پستا دیم در مورد کسانی هست که خودشون شرکت داشتن. منی که خودم مدیر عامل و موسس شرکت بودم آیا باید برای خودم نامه اشتغال به کار با شرح وظایف بنویسم و مهر و امضاء کنم یا ترجمه چیزایی مثل اساسنامه، پروانه بهره برداری، جواز تاسیس اداره صنایع و مدارک ثبتی شرکت برای اثبات همخوانی رشته با کارم کفایت می کنه؟
    در مورد نوشتن CDR چی؟ اگه بگم مدیریت کردم که خوب قاعدتا ربطی به رشتم نداره. اگرم بگم مثلا مسولیت مدیر فنی شرکت رو هم خودم به عهده داشتم (که واقعیت هم همین بوده هم کارای فنی و هم کارای مدیریتی رو خودم انجام می دادم) شاید به نظرشون غیر ممکن بیاد (اونا که نمی دونن شرکت داری تو ایران یعنی چی آخه!). خودمم که نمی تونم برای خودم حکم کارگزینی بزنم و تایید کنم. (توضیح اینکه مدیر عامل و رئیس هیات مدیره خودم بودم و نایب رئیس هم پدرم. بنابراین اگر بخوام نامه رو با امضای پدرم هم بزنم فامیل خودم حساب میشه و ممکنه برام دردسر بشه). دوستان در این مورد پیشنهاد خاصی ندارن؟

با سلام
    دوستان کسی هست که برای گرفتن اسسمنت از موسسه VET ASSESS بطور آنلاین اقدام کرده باشه؟ راهنمایی لازم دارم

سلام
    من میخوام انلاین برای اسسمنت اقدام کنم
    کسی از دوستان پاسخ این سوال را میدونه
    Select Your Application Type

Skills Assessment (GSM, GSM + Points Test, ENS, RSMS, 457, 485)

Points Test Advice Only (Skills Assessment with another Assessment Authority)

با تشکر

Junior Member

سلام، ممنون می شم اگه دوستانی که درمورد استرالیا اطلاعات دارن راهنماییم کنن. دو سوال مشخص دارم:

1. من و همسرم هر دو مهندسی کشاورزی خوندیم. توی لیست SOL نوشته شده agricultural engineering ولی هیچ توضیحی درباره زیرشاخه های مختلفش داده نشده. مثلا امریکا فقط رشته آبیاری و ماشین الات رو به عنوان مهندسی کشاورزی قبول دارن. حالا من نمی دونم استرالیا همه فارغ التحصیلان کشاورزی رو در این کتگوری قرار میده یا محدودیت وجود داره؟ به عنوان مثال رشته اقتصاد کشاورزی و زراعت و اصلاح نباتات در گروه agricultural engineering قرار می گیرن؟

2- ما باید مدارک تحصیلی مون رو برای ارزیابی به Engineers Australia بدیم. سوالم از دوستانی که تجربه داشتن اینه، آیا لیسانس اقتصاد کشاورزی از دانشگاه سراسری با معدل 13.60 و کارشناسی ارشد همین رشته از دانشگاه ازاد واحد علوم و تحقیقات تهران با معدل 16.5 با بیش از 8 سال سابقه کار مورد تایید استرالیا خواهد بود و معتبر محسوب می شه؟ یا اخرش ما باید با دیپلم اپلای کنیم؟

من دو ماه پیش مدارکو فرستادم با پست. بعدش ایمیل زدم و CID Number گرفتم ازشون.
    الان باید کاری بکنم؟ پرتال ساختن چطور؟

Junior Member

دوستان سلاممن مهندسی نفت از دانشگاه آزاد امیدیه دارم با معدل 14.20( فارغ التحصیل سال 85) و کارشناسی ارشد مهندسی اکتشاف نفت از دانشگاه آزاد غلوم و تحقیقات تهران با معدل 14.50 ( فارغ التحصیل سال 89/11) از سال 86 تا حالا به صورت رسمی شاغل در شرکت ملی نفت هستم ( 7.5 سال سابقه )مدرک آیلتس 6.5 دارم که تازه گرفتمش البته من بهمن 93 وارد 32 سال میشم (یعنی مثلاً اسفند ماه میشم 32 سال و یک ماه ) خانمم هم ارشد مهندسی معدن از دانشگاه دولتی داره بدون سابقه کار و ایشون هم مدرک آیلتس 6.5 دارن ( یکسال پیش گرفتن) ... تازه میخوام برای اقامت دایم استرالیا اقدام کنم . با یه وکیل صحبت کردم گفت که سابقه کار من از بعد از ارشدم (4 سال) حساب میشه چون دانشگاه لیسانسم از نظر استرالیا معتیر نیست. و باید با 190 اسپانسر ایالتی اقدام کنم. اول میخواستم بدونم این حرفش درسته؟ و دوم اینکه اصلاً لازمه وکیل بگیرم و کلاً مراحل اقدام این پروسه چیه؟با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من دکتری عمران از دانشگاه تهران را سال 91 گرفتم
    از سال 87 حق التدریس کار کردم. ظاهرا میگن بعد از اخذ مدرک سابقه حساب میشه که اونم حق التدریس هست و پاره وقت اما حداقل 4 روز هفته و از دانشگاه های مختلف هست.
    به نظرتون اعتبار داره
    یه سوال دیگه اینکه مدارک phd کجا باید اسس بشه؟ تو VETASSESS زده university lecturer اما کسی میدونه برای دکتری رشته های فنی هم هست یا نه؟ کسی هست با مدرک دکتری واسه lecturer اقدام کرده باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Business IT, RMIT University of Melbourne

Hi All,
    Just for your information,
    Today, engineers Australia contacted me in response to my previous query regarding my Iranian Bachelor Engineering Degree, which had been assessed as comparable with Australian Associate Degree (10 Point for immigration) in 2012.
    They clarified that in 2014 the classification has been changed for some Iranian Universities, including mine, Azad Tehran Center, and now I can be assessed as an Australian bachelor by just paying a double assess fee, 115.50 AUD.
    Please be aware that, the AQF (Australian Quality Frame Work) data base is strictly confidential and the private agents will not be granted with the access, else some official authorities such Engineers Australia, ACS, CPA,,. Thus, the best is to ask the correspondent assessing body or AQF directly for this purposes.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی آب- شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط parsabahramian نمایش پست ها
    سلام
    آیا هیچ یک از دوستان از طریق VET ASSESS برای گرفتن اسسمنت اقدام کرده؟ تو مدارک درخواستی و توضیحات در مورد مدرک زبان که ایلتس چند میخواد صحبت نکرده؟
    فهرست مشاغل CSOL
    سلام.
    برای VETASSESS نمره آیلتس نیاز نیست. رشتتون چیه مگه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی آب- شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya22 نمایش پست ها
    سلام، ممنون می شم اگه دوستانی که درمورد استرالیا اطلاعات دارن راهنماییم کنن. دو سوال مشخص دارم:

1. من و همسرم هر دو مهندسی کشاورزی خوندیم. توی لیست SOL نوشته شده agricultural engineering ولی هیچ توضیحی درباره زیرشاخه های مختلفش داده نشده. مثلا امریکا فقط رشته آبیاری و ماشین الات رو به عنوان مهندسی کشاورزی قبول دارن. حالا من نمی دونم استرالیا همه فارغ التحصیلان کشاورزی رو در این کتگوری قرار میده یا محدودیت وجود داره؟ به عنوان مثال رشته اقتصاد کشاورزی و زراعت و اصلاح نباتات در گروه agricultural engineering قرار می گیرن؟

2- ما باید مدارک تحصیلی مون رو برای ارزیابی به Engineers Australia بدیم. سوالم از دوستانی که تجربه داشتن اینه، آیا لیسانس اقتصاد کشاورزی از دانشگاه سراسری با معدل 13.60 و کارشناسی ارشد همین رشته از دانشگاه ازاد واحد علوم و تحقیقات تهران با معدل 16.5 با بیش از 8 سال سابقه کار مورد تایید استرالیا خواهد بود و معتبر محسوب می شه؟ یا اخرش ما باید با دیپلم اپلای کنیم؟
    سلام.
    فکر نمی کنم محدودیتی باشه. شما تو سایتش چک کنید برای هر رشته توضیح رشتهارو داره که مثلا مهندس کشاورزی به کیا گفته میشه. من رشتم کشاوری آب هست و می دونم که زیر گروه کشاورزی حساب میشه. بهتره به نظرم به دفتر یه وکیل زنگ بزنید و مشاوره رایگان بگیرید خیلی راحت جوابتونو می دن. معدل و دانشگاه و اینها زیاد تاثیری نداره فقط امتیاز دانشگاه تاثیر داره که پردیس دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی امتیاز بالاتری دارن. ساقه کارتونم باید مرتبط با رشته باشه همین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)