صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 , از مجموع 34

موضوع: # آموزش لهجه ي بريتانيايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : # آموزش لهجه ي بريتانيايي و كليه ي موارد مرتبط با

بعضی ها می نویسند لحجه! لحجه دیگه چیه؟! اون لهجه هست دلبندم!!!!
    لهجه ی بریتانیایی لهجه ی اصلی انگلیسی است و در صورتی که آدم قصد دارد به هرجایی جز آمریکا برود معقول است انگلیسی بریتانیایی را بیاموزد. هر چند تفاوت آشکاری با هم ندارند و هر دو همدیگر را می فهمند. یک سری اصطلاحات هست که در زندگی روزمره در درون آن کشورها هست. هر کشور انگلیس زبای اصطلاحات مخصوص خود را دارد. نیوزلند، استرالیا، آمریکا و ... .
    برای یادگیری انگلیسی با لهجه ی بریتانیایی از برنامه English today استفاده کنید. در این برنامه گویندگان آمریکایی و استرالیایی و کانادایی هم هستند. برای همین خیلی جالب است.
    یک برنامه دیگر آموزش انگلیسی بریتانیای (خودشون می گن انگلیسی بی بی سی چون کشور پادشاهی متحده هم مثل همه ی کشورهای دیگر از شمال تا جنوبش مردمش لهجه ی مخصوص خود را دارند و منظور زبان معیار است) برنامه extra است. همچنین Word on the street بی بی سی که یک خواهر و برادر خوشتیپ با یک معلم از شورای بریتیش انگلیسی آموزش میدن.
    سریال دانتون ابی که سریال بسیار زیبایی هست. سریال پوآرو و شرلوک و برنامه تخت گاز Top gear... هم منابع خوبی برای انگلیسی بریتانیایی هستند. اما بهتر است با هر دو گویش آشنا شد.

پیش فرض پاسخ : # آموزش لهجه ي بريتانيايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

سلام
    برای لهجه ی اکسفوردی چه منبعی را پیشنهاد می کنید؟ خیلی لهجه ی زیبایی هست. ولی مشکل اینجاست که متعلق به طبقه بالای جامعه بریتانیا هست. مثلا بازیگر های معروفی مثل بندیکت کامبربچ ، استفان فرای و اما واتسون این لهجه را دارند. من هم می خواهم یاد بگیرم. چه فیلم هایی پیشنهاد می کنید.
    اینهمه وقت می گذاریم برای انگلیسی حداقل لهجه شرلوک یا هرماینی گرنجر را یاد بگیریم
    ویرایش توسط MR1993 : July 18th, 2020 در ساعت 09:12 PM

پیش فرض پاسخ : # آموزش لهجه ي بريتانيايي و كليه ي موارد مرتبط با آن ( منابع، مشاوره و ...) #

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    سلام
    برای لهجه ی اکسفوردی چه منبعی را پیشنهاد می کنید؟ خیلی لهجه ی زیبایی هست. ولی مشکل اینجاست که متعلق به طبقه بالای جامعه بریتانیا هست. مثلا بازیگر های معروفی مثل بندیکت کامبربچ ، استفان فرای و اما واتسون این لهجه را دارند. من هم می خواهم یاد بگیرم. چه فیلم هایی پیشنهاد می کنید.
    اینهمه وقت می گذاریم برای انگلیسی حداقل لهجه شرلوک یا هرماینی گرنجر را یاد بگیریم
    سلام
    کسی پاسخی نداشت؟
    برای یادگیری لهجه اکسفوردی همین فیلم های دانتون ابی و شرلوک کافی هست دیگه؟ لهجه بریتانیایی سخته. من دوست دارم کمی این لهجه را یاد بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    سلام
    کسی پاسخی نداشت؟
    برای یادگیری لهجه اکسفوردی همین فیلم های دانتون ابی و شرلوک کافی هست دیگه؟ لهجه بریتانیایی سخته. من دوست دارم کمی این لهجه را یاد بگیرم.
    لهجه اکسفورد تقریبا همون لهجه بریتیش استاندارد هست. توی شبکه bbc هم همون لهجه است و به این لهجه، لهجه bbc هم میگن. مهم اینه که منابع یا برنامه هایی رو ببینید که لهجه های محلی انگلستان رو نداشته باشن. در انگلیس، هر چی به طرف شمال میرید (نزدیک اسکاتلند) لهجه ها محلی و نزدیک به لهجه اسکاتلندی میشه که اصلا لهجه های جالبی نیستن (مثل نیوکاسل و منچستر)
    فیلمهای قدیمی مثل شرلوک هلمز لغات سخت زیاد داره.
    فکر کنم همون شبکه BBC و منابع آموزش انگلیسی بریتیش مثل کتابهای speak out مناسبتر باشه:

https://www.irlanguage.com/1096/%D8%...t-2nd-Edition/

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)