صفحه 135 از 151 نخستنخست ... 3585125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,341 تا 1,350 , از مجموع 1501

موضوع: تمام مباحث مرتبط با پروازهای استرالیا

پیش فرض پاسخ : تمام مباحث مرتبط با پروازهای استرالیا

این مطلب رو می نویسم برای اونهایی که قصد سفر با ایر آسیا airasia x رو دارن. چند روز قبل با ایرآسیا از پرت به تهران سفر کردم. قیمت بلیط دو طرفه ۷۳۰ دلار استرالیا بود که خیلی قیمت خوبی محسوب میشه حالا میخواستم در مورد بقیه چیزهاش هم بنویسم که دوستان بدونن. این بلیط با این قیمت مخصوص value pack بود که کف قیمت هست و شامل بار نمیشه (فقط همون ۷ کیلو بار کابین مجازه) و البته سه وعده غذا و سه تا آب معدنی هم شامل میشد. leg اول سفر از پرت به مالزی بود ساعت ۷ صبح پرواز و ساعت ۱۲ به وقت مالزی میشینه. بااینکه web check-in کرده بودم ولی بازم تو فرودگاه باید check-in کنید تا کارت پرواز بگیرید که اینجاش یه کم مسخرست. برخورد اونهایی که پشت کانتر بودن نسبتا خوب بود و این مرحله راحت انجام شد هرچند که بعضی مسافرها سعی داشتن بدون رعایت صف خودشون رو جلو بندازن. حدودا ۴۵ دقیقه قبل پرواز boarding هست که یه مقدار اونجا با ازدحام جمعیت و بی توجهی بعضی از مسافرها نسبت به تقدم سوار شدن به هواپیما بر حسب zone بندی مواجه شدم. همانطوری که می دونید موقع سوارشدن معمولا اول zone 1 میشن و بعد زونهای دیگه به ترتیب که اینجا هم بازم مسافرها رعایت نمیکردن و هر کی زودتر سعی داشت سوار بشه! به هر حال از این مرحله هم عبور کردیم و وارد هواپیما شدیم که یه ایرباس a330 بود که تو هر ردیف ۹ تا صندلی داشت. همون اول به مقدار صندلی ها به نظرم چرک اومد. مهماندارها خیلی برخورد nice نداشتن و اگه مثلا کسی سوالی ازشون میپرسید با بی حوصلگی جواب میدادن. غذا دادن با تاخیر نسبتا زیادی شروع شد. روش کار به این صورته که مهماندار میاد و کارت پروازتون رو نگاه میکنه . روی کارت پرواز یه سری کدهایی هست که اونها نشون میده که شما آیا غذا هم خریدید رو بلیطتتون یا نه. به من که رسید گفت میخوای هر دو تا غذا رو یه جا بدم گفتم آره. یه کیف پول و ماشین حساب هم همراهشون هست که هر کسی خواست همونجا خرید کنه. فکر کنم برای خرید هم چند تا ارز رو قبول میکردن ولی بقیش رو به رینگیت مالزی بهتون میدن. این مرحله یه مقدار جالب نبود چون ممکنه شما کنار کسی باشید که اون هیچ غذایی نداشته باشه و حالا شما هی باید کنار اون مشغول خوردن بشید. صندلی هم خیلی تنگ نبود و من چیز خاصی احساس نکردم. به نظرم برای کسایی که بچه کوچیک ندارن ایرآسیا همچنان گزینه خوبی هست. بعد از یک توقف ۶ ساعته تو مالزی leg دوم پرواز شروع شد. طبق معمول گیت پروازهایی که به سمت تهرانه در منتهی الیه و دورافتاده ترین نقطه فرودگاه قرار داره و پس از طی یک مسیر طولانی به گیت پرواز رسیدم. به نظرم تو پرواز دوم هم صندلی ها تمیزتر بود و هم مهماندارها خیلی خوش برخورد تر بودن. یه پرواز هشت ساعته از مالزی به تهران. در مجموع پرواز خوبی بود. تو هیچ کدوم از این ۲ leg هیچ امکاناتی مثل صفحه نمایش برای فیلم دیدن یا پتو و چشم بند و هیچ چیز دیگه ای نمیدن ولی خوب من همه اینها رو از قبل می دونستم و موقع خرید بلیط مشخصه. به نظرم به جز اون توقف ۶ ساعته تو مالزی هیچ فرق دیگه ای بین این پرواز و مثلا پروازهای ۱۴۰۰ دلاری قطر نیست که من قبلا همیشه با قطری سفر کرده بودم. ولی بازم برای اونهایی که بچه کوچیک دارن مناسب نیست چون هیچ امکانات صوتی تصویری برای سرگرم شدن در طول پرواز وجود نداره.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Hermidas66 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای بار اول میخوام به استرالیا پرواز کنم و چندتا سوال داشتم. ویزام اومده و حدود دو ماه و نیم دیگه باید برم. ممنون میشم عزیزان راهنماییم کنن.

1. کسی با Thai Airways پرواز کرده؟ کیفیتش چطوره؟

2. خدماتی که در حین پرواز داده میشه مثل وعده های غذایی، پتو و ... باید جداگانه خریداری بشه؟ من توی سایتهای ایرانی خرید بلیط مثل الی گشت و علی بابا قسمتی برای خرید این گونه خدمات ندیدم.

3. سایتهای ایرانی رو برای خرید بلیط توصیه میکنید؟

4. ویزای کشورهایی که توشون توقف میشه رو باید داشته باشیم؟ مثلا تایلند؟

5. در زمان توقف باید کارت پرواز بگیریم؟ بار رو بهمون تحویل میدن؟ چه تشریفاتی در زمان توقف باید طی بشه؟

6. شنیدم اخیرا پرواز مستقیم تهران - سیدنی گذاشتن. حقیقت داره؟

پوزش بابت سوالات متعدد!
    Salam
    1) yes, depending on the aircraft, but pretty good
    2) nope, all included in ticket
    3) nope
    4) If transiting in bangkok, no transit visa is required for iranians
    5) nope, u will get your luggages at your final destination...you can relax till the next flight
    6) not sure, you may wish to google it
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and tech.

با سلام دوستان

من شکر خدا از دانشگاه RMIT از دانشکده science and engineering در رشته مهندسی صنایع غذایی در مقطع PhD پذیرش گرفتم.
    پذیرش من همراه با scholarship tution and stipend هست ، ویزامم چهارشنبه سوری اومد.
    من باید تا آخر آوریل اونجا باشم
    چند مساله ای به شدت منو درگیر کرده، اول اینکه از کجا و چجوری بلیط بگیرم
    دوم اینکه دانشگاه خابگاه میده ولی گرون تر از share house هست. و اینکه چون دانشکده من تو محله Bundooraهست که 45 مین از مرکز شهر دوره . پس به ناچار باید در شمال ملبورن که همون bundoora هست ی جایی بگیرم. حالا موندم برم خابگاه یا share houseو اینکه خابگاه گرون تر از share houseهست ؟؟؟

کسی از دوستان در مورد محله bundoora ملبورن اطلاعی داره؟؟

کسی خونه یا هتلی سراغ داره من چند روز رزرو کنم که فرصت داشته باشم برم خابگاه و خونه ها رو ببینم؟؟

و آخر اینکه وقتی رسیدم فرودگاه ملبورن چجووری برم از اونجا به دانشگاه؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and tech.

سلا دوستان
    من به صورت دانشجویی برای 4 می و یا 14 اردیبهشت میخام واسه ملبورن برم البته از ملبورن باید برم Bundooraکسی میتونه راهنماییم بگنه که بلیط چجوری بگیرم و اینکه مدار بار مجاز چقدر خواهد بود؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aitakmahan نمایش پست ها
    سلا دوستان
    من به صورت دانشجویی برای 4 می و یا 14 اردیبهشت میخام واسه ملبورن برم البته از ملبورن باید برم Bundooraکسی میتونه راهنماییم بگنه که بلیط چجوری بگیرم و اینکه مدار بار مجاز چقدر خواهد بود؟؟
    سلام تبريك ميگم بهتون،اكثر دانشگاه ها براي دانشجويان باراول استقبال فرودگاهي رايگان دارند،كافيه فرمش رو از سايت دانشگاهتون پيدا كنيد،براتون يه راننده با ماشين ميفرستن و به مقصد مورد نظرتون ميبرنتون،براي اسكان موقت بهترين گزينه براي ترم اول يا ماه هاي اول همون دانشگاه هست،از خود يوني سوال كنيد،يا اينكه از سايت هايي مثل roommate بگرديد و يه خونه شير پيدا كنيد به مدت يكماه اجاره كنيد بعد كه راه افتاديد دنبال خونه بگرديد،بار مجاز هم بستگي به پروازتون داره،بليط رو اگر ميتونيد خودتون از سايت skyscanner سرچ كنيد بخريد اگر نه بريد آژانس هاي هواپيمايي دردسرش كمتره و راحتتره براتون.
    باز اگر سوالي داشتيد من در خدمتم،فقط دو روز ديگه برميگردم ملبورن

سلام دوست عزیز، ممنون از توضیحات کامل شما. بین دو leg پرواز، شما از Immigration رد شدید یا تو اینترنشنال زون موندید؟ یک سوال دیگه، میشه بلیط رو عادی گرفت ولی با پرداخت نقدی از خدمات lounge klia2 استفاده کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_khakpour نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ممنون از توضیحات کامل شما. بین دو leg پرواز، شما از Immigration رد شدید یا تو اینترنشنال زون موندید؟ یک سوال دیگه، میشه بلیط رو عادی گرفت ولی با پرداخت نقدی از خدمات lounge klia2 استفاده کرد؟
    سلام- من بین دو پرواز داخل transfer hall موندم. بله به نظرم میشه بلیط عادی باشه و از lounge با پرداخت نقدی استفاده کنید. بازم بهتره وبسایتش رو مطالعه کنید اونجا همه چی رو نوشته.

سلام دوستان

برای پرواز از شیراز به ملبورن چه مسیر پروازی و کدوم ایرلاین ها رو پیشنهاد می کنید؟
    قطر ایرلاین دیدم که 5 صبح از شیراز پرواز داره به دوحه و ساعت 8:30 شب از دوحه به صورت مستقیم پرواز داره به ملبورن.
    سوالم اینه که از 5:45 صبح تا 8:30 شب داخل فرودگاه دوحه آیا جایی برای استراحت هست؟؟ این مدت رو باید چیکار کنم؟؟؟ زیاد نیست؟
    و قیمت این بلیط حدودا برای یک ماه دیگه چیزی حدود 3300000 تومان هست آیا مناسب هست به نظرتون یا اینکه ارزون تر و با مدت زمان توقف کمتر هم پیدا میشه؟

با تشکر

Senior Member

سلام
    من با ایر اسیا بلیط گرفتم برای استرالیا که ساعت 1 بعد از ظهر به KL میرسه و حدود 8 شب هم از KL پرواز میکنه. آیا وقتی که boarding pass در فرودگاه امام میگیرم برای هر 2 لگ پرواز رو همونجا بهم میدند؟ کارتها جداگانه هست یا یک کارت در فرودگاه امام میدهند و باید دوباره در KL چک این کنم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    سلام
    من با ایر اسیا بلیط گرفتم برای استرالیا که ساعت 1 بعد از ظهر به KL میرسه و حدود 8 شب هم از KL پرواز میکنه. آیا وقتی که boarding pass در فرودگاه امام میگیرم برای هر 2 لگ پرواز رو همونجا بهم میدند؟ کارتها جداگانه هست یا یک کارت در فرودگاه امام میدهند و باید دوباره در KL چک این کنم؟
    salam
    You'll check-in once, getting 2 separate cards at IKA
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)