صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: آب و هوای شهرهای مختلف سوئد

پیش فرض آب و هوای شهرهای مختلف سوئد

در این تایپک قصد داریم با آب و هوای شهرهای مختلف سوئد آشنا شیم.
    اول از استکهلم شروع می کنم:
    برخلاف اونچه که ممکنه به نظر برسه، استکهلم برخلاف شهرای دیگه آب و هوای معتدل تری داره، اونم به خاطر جبهه هوای گرم هست که از خلیج مکزیک بلند میشه و پس از عبور از اقیانوس روی هوای این ناحیه (شهر استکهلم) تاثیر میذاره و باعث گرمتر شدن اون میشه.
    تابستانها بین 20 تا 23 درجه سانتی گراد در روز و تا 15 درجه سانتی گراد در شب است. بعضی اوقات موج گرما باعث میشه دما بالاتر از 25 درجه در روز هم بره. زمستان ها بین -3 تا 1 درجه سانتی گراد هست و به ندرت به زیر -14 میرسه.

به خاطر نزدیکی به قطب شمال، مدت زمان روشنایی روز در اواسط تابستان 18 ساعت !!! و در اواخر دسامبر(حدود آذر) 6 ساعت است.

Stockholm has a humid continental climate according to the Köppen climate classification. Due to the city's high northerly latitude, daylight varies widely from more than 18 hours around midsummer, to only around 6 hours in late December. Despite its location, Stockholm has relatively mild temperatures and much warmer and sunnier weather throughout the year than other places at similar latitude, or even somewhat further south, mainly because of the influence of Gulf Stream. The city enjoys 1,981 hours of sunshine annually.[4]

Summers are pleasantly warm with average daytime high temperatures of 20 - 23°C (68 - 74°F) and lows of around 15°C (59°F), but there are periods of heat waves and many days with temperatures above 25°C+ (77°F+) during the summer. Winters are cold with average temperatures ranging from -3 to 1°C (27 - 33°F), and rarely drop below −10 °C (14 °F). Spring and autumn are generally chilly to mild.
    If you fail to plan,you plan to fail

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آب و هوای شهرهای مختلف سوئد

بجز شهر Umea تقریباً باقی شهرها هوای نسبتاً قابل تحملی دارند.
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi16
    بجز شهر Umea تقریباً باقی شهرها هوای نسبتاً قابل تحملی دارند.
    آره، اتفاقا" منم داشتم يه رشته تو umea مي زدم ولي به محض اينكه ديدم جاش كجاي نقشه ي سوئده فهميدم از اون شهرهاي قطبيه كه نمي شه تحملش كرد و ديگه اون رشته رو انتخاب نكردم!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

من الان حدود نیم سال است که در گوتنبرگ هستم. باید بگم که در این شهر هیچ خبری از برف بیش از یک سانتی متر نیست.
    زمستان تقریبا سرد و کم باران دارد. دمای هما در ژانویه و فوریه به حداقل می رسد که در بدترین حالت -8 درجه است ولی به طور معمول صفر است. اما توجه کنید که هوا مرطوب است و سرما بیشتر حس می شود.
    در بقیه فصول باران زیاد می بارد و باد شدیدی می وزد. این باد مخصوصا در پاییز آزار دهنده است.
    تابستانی مطبوع و بارانی با دمای حدود 10 تا 25.

شهر های دیگر متفاوت اند اما به طور کلی شهر های حاشیه دریا خیلی سرد نیستند.
    Resigned Mod. <br />.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

کسی از هوای شهر اوپسالا خبر داره ؟ البته مثل اینکه ۷۰-۶۰ کیلومتری استکهلمه ولی از نظر آب و هوا خیلی با اونجا تفاوت داره ؟؟
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام به همه دوستان.من لیسانس مکانیک دارم ومیخوام برای مستر مکانیک سال اینده اقدام کنم(البته با یکی از دوستانم).ازتون راهنمایی میخواستم.
    حدس میزنم سوِِئدازبین فنلاندونروز در زمینه مهندسی(به خصوص مکانیک) بهتره.اما مهمتر از این آب وها برای ما که سرمایی هستیم خیلی مهمه و البته بعد هزینه زندگی.به نظرشما:
    ایا از بین این سه سوئد آب وهوای مساعدتری داره؟
    اسم دوسه شهر سوید که اب وهوای بهتر و قابل تحملتری داشته باشن و البته دارای دانشگاه معتبر باشن را نام ببرید؟(برام خیلی مهمه)
    وهزینه زندگی در کدوم یک پایینتره؟
    باتشکر.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal81
    سلام به همه دوستان.من لیسانس مکانیک دارم ومیخوام برای مستر مکانیک سال اینده اقدام کنم(البته با یکی از دوستانم).ازتون راهنمایی میخواستم.
    حدس میزنم سوِِئدازبین فنلاندونروز در زمینه مهندسی(به خصوص مکانیک) بهتره.اما مهمتر از این آب وها برای ما که سرمایی هستیم خیلی مهمه و البته بعد هزینه زندگی.به نظرشما:
    ایا از بین این سه سوئد آب وهوای مساعدتری داره؟
    اسم دوسه شهر سوید که اب وهوای بهتر و قابل تحملتری داشته باشن و البته دارای دانشگاه معتبر باشن را نام ببرید؟(برام خیلی مهمه)
    وهزینه زندگی در کدوم یک پایینتره؟
    باتشکر.
    جنوب سوئد مسلما" بهتره،
    شهر گوتنبرگ در جنوب غربی سوئد، که دانشگاه چالمرز در اونجا هست و شهر دوم سوئد حساب می شه...
    دانشگاه لوند که در شهر لوند قرار داره...

کلا" جنوب سوئد دانشگاه های خوبی داره...
    البته آب و هوای استکهلم هم بد نیست ولی خوب سردتره، و همینطور گرونه
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal81
    دوست عزیز باور کن مسائل مهمتری از آب و هوا هم وجود داره مثل رشته مورد علاقه شما و دانشگاهی که انتخاب می کنی . شما اول بدون توجه به مسائلی مثل آب و هوا و گرونی و ارزونی اون شهر بیا رشته و دانشگاههای مورد نظرتو انتخاب کن بعد اونها رو با در نظر گرفتن همه جوانب ( از جمله آب و هوا ) اولویت بندی کن . در ضمن اسکاندیناوی به غیر از برخی مناطق شمالی نروژ و سوئد آب و هوای چندان سردی نداره و کلاً قابل تحمله
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Junior Member supcav آواتار ها

با مطالعه مطالب این بحث احساس می شه که اطلاعات زیادی کلی هستند. با توجه به این امر سعی کردم کمی دقیقتر به بررسی آب و هوا تو سوئد و مقایسه اون با آب و هوای ایران انجام بدم. نتیجه اون رو بصورت فایل pdf آپلود کردم. امیدوارم که مفید باشه و اگر هم اشتباهی توش بود لطفاً تذکر بدهید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Hero

آب و هوای تمام شهرهای سوئد ( و نقاط دیگر از دنیا ) به همراه جزئاتی مثل میزان بارندگی ، مدت زمان روشنایی هوا ، درجه دمای هوا در زمان های متفاوت از سال و ..... رو از اینجا ببینید :
    http://www.gaisma.com/en/dir/se-country.html
    goodbye forever

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)