نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: Claremont University

پیش فرض Claremont University

سلام دوستان

کسی هست که از این دانشگاه پذیرش گرفته باشه یا بخواد اقدام کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Claremont University

من یه پذیرش نصفه نیمه مبهم از کلرمنت claremont graduate university گرفتم، کسی اطلاعات خاصی در مورد این دانشگاه نداره؟؟؟/

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نکته مبهمش چیه؟
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    نکته مبهمش چیه؟
    دوست عزیز من سوالمو این جا مطرح می کنم تا جواباتون به کار بقیه هم بیاد:

1. این دانشگاه واسه من ایده آله، منتها همون طور که تو پیام خصوصی هم خودتون گفته بودید از گرون ترین دانشگاه های آمریکا است. من هنوز addmission package رو دریافت نکردم ولی با فضولی های فراوانی که کردم متوجه شدم شانس برای گرفتن فلوشیپ و اسکالرشیپ به خصوص برای دوره مستر خیلی کمه (من واسه دکترا اقدام کردم ولی تا الان فقط یه ایمیل به دستم رسیده که حاکی از پذیرش من در مقطع فوق لیسانس هست). می خواستم ببینم فلوشیپ معمولا چند درصد رو پوشش می ده، بعد اگه در نهایت انواع کمک های مالی افاقه نکرد من به عنوان یه دانشجوی بین المللی می تونم وام بگیرم واسه مخارجم؟
    2. شما ظاهرا درست تون تموم شده، می خواستم اگه بشه در مورد تامین مالی تحصیل تون برامون بگید. اگه مجبور به هزینه کردن یا وام گرفتن شدید از این تصمیم خودتون راضی هستید؟ این سوالو واسه این می کنم که من ممکنه بتونم جاهای دیگه فول فاند بگیرم ولی علاقه خاصی به رشته ای که تو کلرمنت تدریس می شه دارم و حاضرم بابت این هزینه و سختی متحمل شم. مثلا دانشگاه erim توی هلند نه تنها هزینه ای نداره بلکه حقوق هم به شما می ده که علاوه بر پوشش هزینه هاتون می تونید پول هم ذخیره کنید.
    3. می دونم تا زمانی که admission package را دریافت نکردم نمی توان تصمیم درست و درمانی گرفت، ولی هیجان بیش از حدی که دارم مانع از صبر و حوصله می شود، با تشکر از توجه تون

رشته و دانشگاه

سلام دوست عزیز،
    اولا تبریک بابت پذیرش.
    همونطوری که در پیام خصوصی هم گفتم این دانشگاه خصوصیه و منبع اصلی مالیش همون شهریه دانشجوهاشه. بیشتر دانشجوهای آمریکایی اینجا یا از خانواده های مرفه هستند و یا از وام و دیگر منابع مالی که برای خارجی ها قابل دسترسی نیست استفاده می کنند. خارجی ها هم عمدتا از طریق بورسهایی که کشورهاشون یا شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری بهشون میدن اینجا میان که متاسفانه هیچ کدوم شامل حال ما ایرانی ها نمیشه. به همین دلیل خیلی کمک مالی خاصی برای دانشجوها وجود نداره مگر اینکه هر دانشکده ای به خاطر تحقیقاتی یا ارتباطاتی مقداری بودجه از خارج از دانشگاه کسب کنه که اونوقت اونو بیشتر در اختیار دانشجوهای دکنرا میذاره. (مثل دانشکده IT که الان بودجه خوبی داره گویا)
    تا جایی که من می دونم به مسترها اسکالرشیپ بیشتر بصورت درصدی تخفیف در پرداخت شهریه داده میشه. به هر حال اونقدر شهریه بالا هست که هیچوقت کامل پوشش داده نمیشه. معمولا 15 درصد رو اگه شرایط تحصیلی خوبی داشته باشی همون اول بهت میدن. بقیش رو باید چک و چونه بزنی. (اینجا خصوصیه و بیشتر مثه یه بنگاه اقتصادیه. پس چک و چونه جواب میده )
    خیلی روی کار دانشجویی توی دانشگاه جساب نکن. اینجا مجموعا 7 تا دانشگاه هستش که فقط یکیش تحصیلات تکمیلی داره. پس کارهای دانشجویی داخل دانشگاهی بشدت کم و رقابتی هست.
    وام می تونی بگیری و دانشگاه خیلی هم مساعدت میکنه. اما یادت باشه به عنوان یک خارجی فقط وقتی میتونی از بانکهای آمریکایی وام بگیری که یک نفر مقیم آمریکا با کردیت خوب تو رو تضمین کنه. به عبارتی وام به نام اونم ثبت میشه. پس به یه آشنای خیلی نزدیک و معتمد نیاز داری.

من بخش بیشتر هزینه تحصیل و تمام هرینه اقامتم رو خودم تامین کردم. البته شانس داشتم و تو شرکتی که برای کارآموزی رفتم مشغول به کار شدم و چندماه آخر رو هم کار میکردم هم درس می خوندم. راستش رو بخواین اگه فرصت های بهتری به لحاظ مالی برای اومدن به آمریکا داشتم شاید اونا رو دنبال می کردم. به هر حال بستگی به هدف شما داره. منم زمانی که اپلای می کردم می خواستم بیام آمریکا و رشته اینجا خیلی خاص و دوست داشتنی بود. وقتی اینجا بهم پذیرش داد دیگه برای جای دیگه اپلای نکردم. اما حالا فکر میکنم اگه جای ارزونتر می رفتم یا جاییکه فاند بیشتری داشت، الان هنوز کمی از پس اندازم باقی بود. نمیدونم. نمیشه قضاوت کرد. اما در کل اصلا پشیمون نیستم و کلرمونت یکی از بهترین شهرهای آمریکاست که تا حالا دیدم و امیدوارم یه روزی بتونم تو این شهر یه خونه بخرم

یک سوال بسیار مهم دارم

دانشگاه claremont قبل از فرستادن I-20 به بنده؛ deposit میخوان براشون انجام بدم؟؟؟؟؟؟
    چون معلوم نیست به ما ویزا بدن، این که خیلی بده اگر اینا deposit بخوان!؟!!
    http://cgu.edu/pages/6326.asp#SS-INTL-VisaRequirements

ممنون

رشته و دانشگاه

جوابی که براتون در پیام خصوص نوشتم رو اینجا هم میذارم شاید به درد کس دیگری هم خورد ...
    من الان دیگه 4 سالی هست فارغ التحصیل شدم و ضوابط جدیدشون رو نمیدونم ... ولی زمان من دیپازیت نیمخواستند ..با همون bank statement و یک برگ تعهد مالی I-20 رو صادر کردند و من روزی که رسیدم اونجا و پروسه ثبت نامم کامل شد پول رو پرداخت کردم. طبق یک قانون کلی که بد نیست بدانید شما هرگز در آمریکا بایت سرویس و خدماتی که هنوز دریافت نکردید هیچ پولی پرداخت نکنید. مگر تحت شرایط خاص. اون شرایط که لینکش رو گذاشتین شرایط عمومیه و با مذاکره حتما قابل تغییر است .. مثلا دلیل بیاورید که به خاطر شرایط تحریم نمیتونید از ایران پول بفرستید و بگید به محض ورود به دانشگاه پرداخت رو انجام میدم ..

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)