صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 99

موضوع: اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

پیش فرض پاسخ : اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

چند بار PBT یا iBT دادید و نمره های قبلی و بهترین نمره ای که کسب کرده اید (بالای 600) چند بوده؟
    دو بار PBT که هر دو بار 647 شدم رایتینگ رو هم بار اول 4 و بار دوم 5 شدم. البته برای بار دوم هیچی نخونده بودم ولی خب ثبت نام کرده بودم دادم. سال قبلش هم دو بار تولیمو داده بودم.

چه مدت زمانی رو برای تافل وقت گذاشتید؟ چه منابعی رو مطالعه کردید؟
    من برای تافل یکماه کتاب لانگمن(قرمز) رو خوندم و CD رو تمرین کرد.

پیش زمینه زبانتون چطور بود؟
    من از جمله کسانی نبودم که از بچگی میرن کلاس زبان و از 18 سالگی تازه شروع کردم. وقتی تافل دادم حدود پنج سال بود که متوسط روزی نیم ساعت زبان خونده بودم.

و هر توصیه مهم دیگه ای که به نظرتون میرسه رو ذکر کنید.

من نمی دونم امتحان شما کی هست. مسلما شما با دیدن سئوالات متنوع و خوندن نکات مختلف کتابهای مرسوم می تونید تو بخش structure نمره کامل رو بگیرید اصلا کار سختی نیست. ولی برای بخش های دیگه به غیر از اینکه باید زیاد تمرین کنید, باید سعی کنید دانش کلی زبان خودتون رو بالا ببرید. دیدن روزی حداقل یک فیلم, خوندن کتاب به زبان اصلی(کتاب داستان موقع خواب مثلا), دنبال کردن اخبار از طریق کانال های انگلیسی زبون و سایت های خبری خارجی و .... همگی خیلی موثر هست. خلاصه اینکه به قول معروف خودتون رو تو انگلیسی غرق کنید و مطمئن باشید از نتیجه ای که می گیرید تعجب خواهید کرد. اینکه یه عده میگن چیزهای متفرقه کمکی نمی کنه حرف کاملا غلطی هست و به نظر من در کنار منابع تافل لازمه. حالا از حوصله این بحث خارجه که چرا.

پیش فرض پاسخ : تعداد غلط های مجاز تا بدست آوردن 600 به بالا

یک جدول محاسبه نمره ی تقریبی!

البته این جدول های نمره برای هر امتحان فرق میکنه.

با غور(یا قور) ی که من کردم در این جداول، برای گرفتن نمره ی خوب، یعنی 550 به بالا. شما مجازید تمام تست هایی که از نوع difficult هستند، رو غلط بزنید!!!

مثلاً : قسمت شنیداری 10 تا تست سخت داره

قسمت ساختار 6 تا سخت داره

قسمت خواندن 9 تست سخت داره.

پست نمره ها به ترتیب میشه:
    L : 55
    S : 59
    R : 58

TOTAL = (55+59+58=172)*10/3 = 573

تازه 23 نمره از حداقل نمره هم بیشتر میشید.

چه تستی سخت به حساب میاد: اغلب اونهایی که زیر 60 درصد ملت تونستن جواب بدن. البته من دیدم بعضاً 57 درصد جواب دادن و سئوال medium بوده!!!

فقط من نمیدونم با کیا مقایسه میشیم. با کل جهان؟ با فارسی زبانا ؟ با ایرانیا؟ با اون سنتری که امتحان دادیم؟

جدول مذکور:

ُSorry but I cannot type Farsi with my current system.
    My score is was 650 and in brief, I really made use of the preparation Kit and also the actual test. The point it, if you wan a good score you should know that knowing English is 90% of your score and the rest is to know how to do well on multiple choice exams. Just don't choose randomly when you don't know the answer. Some choices are usually too stupid to be an answer to ANY question. That's most of the time the case with the Listening part A.
    As a matter of fact, I was good at English before starting to read for TOEFL. I just read 3 weeks and as I told you before, the best help you can get is from the previous sample tests and actual tests. Make sure you take some of the tests in one session (to prepare for the real exam).
    If you have time, I advise you start listening to audio books. Harry potter was really helpful for my case.
    But as I mentioned, it is highly dependent on how well you know English already. Form me it was 3 weeks. For a friend of mine it was 2 month for the first exam (580+) and 2 months for the next one (610+). He was terrible at English, (he couldn't even write a simple sentence). So if you are not better than me (I hope you are) you jut need to start reading a book, no matter Barrons, Pearson, or Longman and take the sample tests seriously. It wil probably take you between 3 weeks to 4 months. But the fact is, you'll finally get a good score.
    Hope you the best!

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

دوست عزیز

این از فرد به فرد دیگه فرق میکنه و به Background قبلی زبان شما خیلی بستگی داره
    فردی که قبلاً زبانش خیلی خوب بوده شاید براش 1 هفته هم کافی باشه تا بالای 600 بگیره
    یکی هم ممکنه 3 ماه بخونه و زبانش هم زیاد خوب نبوده باشه ولی خیلی زور بزنه570 ، 580 بگیره...
    از PBT غول نسازید...

کسی دامنه scoring test باlistening 70 تایی رو داره؟

در ضمن میشه بگین بعد از نمره دادن نمره ها همیشه تراز میشه؟در این صورت نمره ها بیشتر میشن؟

Senior Member

I think this post is so obsolete, however, I think I can share my ideas with others who want to take a TOEFL.

1- I didnot have a strong background in english, though I had been reading all the books of MS course in english.

2- I took a TOEFL course about five years ago. However, I think I kept going that course for its girls, not exactly the TOEFL

3-When I started working on TOEFL, I have read the books: Barrons, Longman, 504 essential, 1100 Barrons (It was a good book if you want to take a GRE too), Flash books and English Grammar In use-intermediate

4- Learning English for TOEFL is a boring process. Therfore, I tried to read english novels and books. By this I fortified my Reading, writing and structure and general knowledge. You can purchase books from SHAHRE KETAB SHARIATI

5- I used a CD with about 100 PBT tests. by this I increased my speed and in real test, I had 15 minutes as extra time
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

آقای ehsan99 میشه عنوان این CD رو بگید؟؟از کجا میشه تهیه کرد؟؟

Senior Member

It did not have a clear name. I think you can find it in this forum. If not, you can send a private message for me. But, it has tests up to the year 2005
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Junior Member

من نوامبر امتحان دادم دانشگاه آزاد. 637 شدم. دو هفته قبلش جي آر يي داده بودم و حسابي براش لغت حفظ كرده بودم. براي همين با ريدينگ هيچ مشكلي نداشتم و ريدينگ 67 از 67 شد. ليستنينگ و استراكچر هم فكر كنم در حد 63 يا 62 شدم. جي آر يي كلا خيلي بيشتر از اوني كه فكرشو ميكنين كمك ميكنه. حتما قبل از تافل بدين. از لحاظ روحي هم اثر مثبت ميذاره و تافل به نظرتون آب خوردن مياد.
    قبل از جي آر يي فقط يه كم گرامر بارونز و لانگمن رو خونده بودم. از خيلي وقت قبلش هم بست نشسته بودم پاي ام بي سي 4 هر چي سريال داشت نگاه ميكردم. هم فال بود هم تماشا. موقع انتخابات هم بود. واسه همين شايد روزي 3-4 ساعت سي ان ان نگاه ميكردم كه خيلي اثر داشت. چون ليستنينگم در كل خوب نيود.
    تست خيلي بايد زد. تا جايي كه احساس كنين ديگه بسه. من جز ريدينگ همه گرامر لانگمن و بارونز و پترسون رو خوندم. همه تستهاي ليستنينگ رو هم زدم. كلا ريدينگ و رايتينگ (5 شدم) خيلي كمتر كار كردم. ريدينگ كار كردن واسه جي آر يي كارم رو خيلي آسون كرده بود. رايتينگ شايد در كل 2-3 روز آخر بيشتر كار نكردم. 2-3 تا متن واسه خودم نوشتم كه خيلي مهمه. هفته اول اين كار ها رو كردم و هفته دوم با آرامش و بدون اين كه به خودم زياد فشار بيارم تستهاي ETS kit رو زدم كه خيلي خيلي اثر داشت. بدون زدنش نرين سر امتحان. چون حتي اندازه دفترچه هم مثل خود تافله و وقتي چند تاشو زده باشين سر امتحان احساس ميكنين اينم يكي از همون تستهاست. سوالهاش هم كاملا شبيه همونه از لحاظ سختي.
    اگه وقت كرده بودم تستهاي كامل بارونز يا پترسون رو بزنم حتما خيلي بهتر ميدادم.
    نمره بالاي 600 گرفتن اصلا كار سختي نيست. من قبل از اين كه شروع كنم واسه جي آر يي بخونم (3-4 ماه) 3-4 سال آلماني خونده بودم و به كل انگليسي يادم رفته بود. فقط بايد تصميم گرفت كه نمره بالا بشه. همين.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)