صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 99

موضوع: اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    به نظر شما میشه با لانگمن و سوالات نمونه های قدیم به بالای 600 رسید؟
    در جواب سوال شما من وضعیت خودم را میگم. اینجوری شاید به درد کس دیگه هم بخوره.

من 14 اسفند 88 در سنتر اصفهان امتحان دادم. نمره ام 610 (L:59,S:64,R:60) شد و نمره TWE هم 4 شدم.
    پیش زمینه زبان هم بد نبود. به دلیل استفاده مداوم از اینترنت و کتابهای درسی زبان اصلی برای Reading مشکل خاصی نداشتم. ولی چون 10 سالی میشد که کلاس زبان نرفته بودم. برای بخشهای دیگه مشکل داشتم.
    برای آمادگی امتحان هم صرفا خودآموز عمل کردم.
    کتاب لانگمن را کامل خوندم. تمام تستهای آخرش را هم با زمانسجی دقیق زدم.
    از 504 هم 12 درسش را خوندم.
    برای structure علاوه بر لانگمن کتاب Toefl Grammer Flash از انتشارات Peterson را خوندم (اکیدا به دوستان دیگه هم خوندن این کتاب را توصیه می کنم. حجم کمی داره ولی خیلی موثره)
    10-12 سری از تست های Actual را هم زدم. (این تستها فوق العاده است ولی دو تا عیب بزرگ داره. یکی کیفیت صدای پایین و دوم جوابها که خیلی غلط داره)
    هم این طور تستهای داخل سی دی لانگمن و سی دی بارونز را هم زدم.
    برای writing از کتاب How to prepare for the Tofel Essay از انتشارات بارونز را خوندم (صرفا تعدادی از نمونه انشاهای آخرش را خوندم و 10 تایی را خودم نوشتم)
    برای زمانهای مرده هم VOA Special English و Toefl Listening Practice از انتشارات کاپلان را داخل ماشین گوش می دادم. (این یکی هم خیلی موثر بود)
    توصیه آخر هم این که برای یک امتحان طولانی و خسته کننده آماده بشید. (معمولا امتحان از 8 تا 1 بعد از ظهر با علافی هاش زمان میبره) شاید اگه این امتحان را با زمانهای استراحت برگزار میکردن، اکثر بچه ها نمره بیشتری می آوردن. برای همین حتما قبل از امتحان چند باری وضعیت امتحان را شبیه سازی کنید.
    در آخر هم نمره بالا گرفتن توی تافل اینقدرها هم که فکر می کنین سخت نیست. موفق باشید.

تبریک می گویم آقا نويد و ممنون از راهنمایی ها شما و qwerty. من خیلی اميدوارم که بالای 600 بياورم اما می خواهم حتما با انواع سئوالات آشنا شوم که سئوالی از زير دستم در نرود. برای همين پرسيدم ببينم خواندن PBT بارونز کمکی می کند يا نه که اساتيد به اتفاق بر ضد بارونز رای دادند. برای writing همان کتاب بارونز که فرموديد کافيه؟ من کمی در Writing ضعيف هستم و نگرانم زير 4 بياورم. چه پيشنهادی داريد؟

Junior Member

ممنون از تبریکتون.
    شاید من با اون نمره 4 رایتینگ، خیلی جالب نباشه که اظهار نظر کنم.
    ولی فکر می کنم کتاب بارونز را بخونی و خوب تمرین کنی راحت بتونی بالای 5 بیاری (در واقع بالای 4 آوردن خیلی آسونه).
    کتاب رایتینگ بارونز از دو قسمت تشکیل شده. قسمت اول که روش صحیح انشا نوشتن برای تافل را آموزش میده. و قسمت دوم که برای کلیه 185 موضوعی که توی تافل میاد، یه انشای نمونه داره. قسمت اول را خوب بخونید و قسمت دوم به این صورت عمل کنید. که از موضوع آخر به اول بخونید و هر چند تا یکی را خودتون بنویسد. (در واقع احتمال اینکه موضوعات ردیف 100 به بعد توی امتحان بیاد بالای 90 درصده)
    هر چقدر وقت اضافی آوردید، باز هم انشا بنویسید. اگه به کسی دسترسی دارید که بتونه انشاها را تصحیح کنه که خیلی عالیه. اگر هم نبود، خودتون هم که دوباره بخونین خیلی از اشتباه هاتون دستتون میاد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نمره تافل PBT بالای 600

بارونز یک کتاب داره که pbt و CBT را با هم توضیح داده. که توی انقلاب هست.
    ویرایش توسط pejman-Mech : December 1st, 2010 در ساعت 09:57 AM

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Asal Thelper نمایش پست ها
    تبریک می گویم آقا نويد و ممنون از راهنمایی ها شما و qwerty. من خیلی اميدوارم که بالای 600 بياورم اما می خواهم حتما با انواع سئوالات آشنا شوم که سئوالی از زير دستم در نرود. برای همين پرسيدم ببينم خواندن PBT بارونز کمکی می کند يا نه که اساتيد به اتفاق بر ضد بارونز رای دادند. برای writing همان کتاب بارونز که فرموديد کافيه؟ من کمی در Writing ضعيف هستم و نگرانم زير 4 بياورم. چه پيشنهادی داريد؟
    شما این کتابو بخون، خیلی پیشرفت میکنی نسبت به الانت. 1 ماه قبل از امتحانت اگه احساس کردی نیاز داری، نهایتش 5 جلسه معلم میگیری برای رفع اشکال. ولی من مطمئنم با خوندن این کتاب خیلی جلو می افتی. ولی نظر شخصی من در مورد این کتاب این بود که گاهی اوقات انشاهایی که توش نوشته بود با اون چیزی که درس داده بود تطابق نداشت! اصلا بعضی جاهاش غلطهای گرامری داشت! اینه که باید این کتابو کامل بخونید و خودتون بفهمید راه درست انشا نویسی چیست. ولی در کل بگم، یکی از بهترین کتابها در این زمینه به نظرم اینه.
    http://books.google.com/books?id=ypl...0768914914&lr=
    اینجا چند صفه اول این کتابو میتونید ببینید، البته کامل نیست و نمیتونید ذخیره کنید.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

nدوستان كتاب Kit سوالات 4 تا امتحان سال 1997 هست.

همونطور كه دوستان گفتن واسه ريدينگ و ليسنينگ سوالهاي سالهاي گذشته كافيه.
    اما براي استراكچر لانگمن واسه شروع و تستهاي سالهاي گذشته كمك ميكنه... اما من اين قسمت رو مشكل دارم هر كاري مي كنم همش 8 تا 13 تا غلط ميزنم.... اگه بارونز هم بخونم ميتونم غلط هامو به زير 3 تا برسونم؟؟ شنيدم همه ميگن استراكچرو ميشه راحت بالا زد اما راهشو نمي دونم.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaderi_civil نمایش پست ها
    nدوستان كتاب Kit سوالات 4 تا امتحان سال 1997 هست.

همونطور كه دوستان گفتن واسه ريدينگ و ليسنينگ سوالهاي سالهاي گذشته كافيه.
    اما براي استراكچر لانگمن واسه شروع و تستهاي سالهاي گذشته كمك ميكنه... اما من اين قسمت رو مشكل دارم هر كاري مي كنم همش 8 تا 13 تا غلط ميزنم.... اگه بارونز هم بخونم ميتونم غلط هامو به زير 3 تا برسونم؟؟ شنيدم همه ميگن استراكچرو ميشه راحت بالا زد اما راهشو نمي دونم.
    تنها راهش تمرین و تکرار و زدن تست های زیاد،
    من خودم وقتی لانگمن تمام شد استراکچر رو حدود 56 میزدم، اما بعدش تازه کار شروع شد، انقدر تست های دوره های پیش رو زدم تا رسیدم به حدود63 64 بازم میشد کار کرد و بالاتر برد، اما من دیگه نیازی نداشتم.
    به شمام اکیداً توصیه میکنم که تست های دوره های پیش رو بزنید و صحیح کنید و تکرار.
    از طرفی 10-13 غلط دیگه خیلی زیاده! اگه معمولاً انقدر غلط دارین، بهتره که از کتابای دیگه ای هم استفاده کنید که از پایه کار کنند با هاتون.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nsy6779 نمایش پست ها
    من ميخوام بدونم غير از كتاب bigbook كتاب هاي ديگه اي هستند كه سوالهاي تافل رو داشته باشن؟ از كجا گير بيارمش؟ و اينكه آيا 2 ماه خوندن براي گرفتن نمره تافل كافيه؟
    تا جایی که میدونم Big Book ماله GRE بود!
    کتاب های KIT و Actual tests رو برای pbt بگیرید، که هرکدام شامل تعدادی نمونه سوال هستند.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh-r نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم باید 600 بگیرم برا pbt، ثبت نام ibt کرده بودم ولی کنسل کردم برا pbt ، خیلی خوب راهنمایی کردین اما من نمی تونم تست های ets رو گیر بیارم .کسی هست راهنمایی کنه از کجا باید گیر بیارم من همه دوره هاشو می خوام. می خوام با زدن این ازمونا کارمو شروع کنم. نمی دونم درسته یا نه اگه نیست راهنمایی کنید لطفا. راستی دوباره تاکید میکنم تست های ets ازمون pbt رو از کجا بگیرم نیاز فوری دارم
    ممنون
    به هر حال اگه اون گيرتون نمياد لانگمن رو بزنيد. بعد هم بارونز. چيزي كه زياده تسته!

یک سوال از تمام دوستانیکه نمرات تافل خوبی گرفتن:
    گفته میشه که تمرین کردن تستهای سالهای اخیر (که هرچه جدید تر باشن بهتره) خیلی موثره ازینجهت که سوالات ممکنه تکراری یا مشابه باشن. دوستانیکه این تجربه رو دارن چقدر نمونه سوالهای سالهای قبل یا حتی 2 امتحان پشت سر هم رو شبیه ارزیابی میکنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)