صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 99

موضوع: اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

پیش فرض پاسخ : اگر PBT بالای 600 گرفته اید لطفا تجربیات خود را اینجا بنویسید

در قسمت pbt سازمان سنجش،دوستانی که قبلا امتحان داده بودن از کیفیت صدای خوب سنجش خیلی تعریف داده بودن،پس نگران نباشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط BehnoushHajian نمایش پست ها
    خدا رو شکر ! دو هفته مونده به امتحان حسابی روحیه مو خراب کرد . من پارسال دانشگاه اصفهان امتحان دادم لیستنینگ با هدفون پخش میشد و کیفیت صدا عالی بود . این تستا اصلا قابل مقایسه با شرایط واقعی جلسه نبود . مرسی از راهنماییتون

من پارسال مهر ماه دانشگاه اصفهان امتحان دادم. که نمرم 590 شد. یعنی شندیداری: 57، گرامر: 62 درک مفهایم: 58که به شدت باعث شد شکه بشم. چون پیش زمینه ی زبانی خوبی داشتم و خوب امتحان داده بودم. چند تا کتاب خونده بودم که آخر همین پست نوشتم. دفعه ی دوم توی سپاهان شهر مرداد 1390 امتحان دادم. اصلاً نخوندم. چون می دونستم همه چیزو بلدم. تنها مشکل من بی دقتی بود که پارسال کار دستم داد. من خیلی خیلی بی دقتم. بنابراین به پیشنهاد دوستان در همین وب سایت کتاب actual و Kit را دو هفته قبل از امتحان زدم. زمان گرفتم و سعی کردم شرایط مثل سرجلسه باشه. نتتیجه اش شد: شنیداری 62، گرامز 68، درک مفهایم: 59 که با هم شدم 630. درک مفاهیم رو کم شدم چون ساعت محل برگزاری آزمون خراب بود و سریعتر از جلو می رفت. به خاطر همین از ترس ایکه وقت کم نیارم دچار استرس شدم و دوباره مثل گذشته بی دقتی کردم. اگر ساعت ها درست کار می کردند خیلی بهتر می زدم. برای تافل کتاب قرمز لانگمن خیلی خوبه اما کافی نیست. باید قسمت گرامر تافل CBT barrons و گرامز فلش را بخونید. به ویژه قسمت adeverb, adjective and noun clausesکه فقط توی گرامر فلش خوب پوشش داده شده و همیشه چند سوال توی تافل ازش میاد. سعی کنید با دیدن فیلم و اخبار تمرکز کنید چون خود من چندین بار سر امتحان هنگامی که نوار داشت پخش می شد حواسم پرت شد و باعث شد چند تا غلط داشته باشم. متن های تافل را هم فقط باید تمرین کرد. کتاب actual و Kit کافی هستند. باید انقدر تست زد که دیگه احساس کنید کاملاً مسلط شدید.

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

شرایط منم تا حدی مشابه translation بود . پارسال دانشگاه اصفهان مهر ماه امتحان دادم . لیستنینگ 60 ، گرامر 54 ، ریدینگ 63 که جمعا 590 شدم رایتینگ هم 3 .
    امسال دوباره مرداد سپاهان شهر امتحان دادم . برای امسال دوباره همون لانگمن و کیت رو خوندم به علاوه actual test . لیستنینگ 65 ، گرامر 58 ، ریدینگ 63 جمعا 620 . رایتینگ هم 4 . اگه با دقت بخونید بالای 600 گرفتن سخت نیست . من فکر می کردم بیشتر از این هم بشم چون امسال خیلی اماده بودم و تست هایی که خودم میزدم همه بالای 650 می شد ولی متاسفانه روز قبل مشکلاتی برام پیش اومد و من شب امتحان رو هم تا صبح بیدار بودم و خیلی استرس گرفتم و موقع ریدینگ تقریبا خواب بودم ولی دوستان اگه با دقت منابع مناسب رو بخونن و استرس نداشته باش با آرامش میشه نمره خیلی بهتر هم گرفت . موفق باشید
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

Junior Member

دوستان من هم به این ترتیب:
    61
    68
    62
    5.5
    و مجموعا 637. در کل راضی هستم اما برا تجربه ی سایر دوستانی که میخوان این امتحان رو بدن عرض کنم که لیسنینگ اگر دقت کنیم بهتر هم میشه گرفت. هرچند واقعا سخت بود لیسننیگ این امتحان، به نسبت تست های تمرینی که زده بودم. امیدوارم همه از نمره شون رضایت داشته باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mjjf نمایش پست ها
    دوستان من هم به این ترتیب:
    61
    68
    62
    5.5
    و مجموعا 637. در کل راضی هستم اما برا تجربه ی سایر دوستانی که میخوان این امتحان رو بدن عرض کنم که لیسنینگ اگر دقت کنیم بهتر هم میشه گرفت. هرچند واقعا سخت بود لیسننیگ این امتحان، به نسبت تست های تمرینی که زده بودم. امیدوارم همه از نمره شون رضایت داشته باشند.
    تبریک میگم
    میشه بگید چه کتابایی خوندید؟ راستش من قبلاً یه بار امتحان دادم 550 شدم، الآن واقعاً به نمره 600+ نیاز دارم.
    به نظرتون تو این 10 روز (9 مارچ امتحان دارم) چی بخونم که بتونم یه نمره خوب بگیرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uni نمایش پست ها
    تبریک میگم
    میشه بگید چه کتابایی خوندید؟ راستش من قبلاً یه بار امتحان دادم 550 شدم، الآن واقعاً به نمره 600+ نیاز دارم.
    به نظرتون تو این 10 روز (9 مارچ امتحان دارم) چی بخونم که بتونم یه نمره خوب بگیرم.
    ممنونم دوست عزیز. کتاب Kit که البته فکر میکنم امتحان سطحش بالاتر بود از تمرینات این کتاب و کتاب گرامر pbt رو هم سطحی مرور کردم، یه کتاب با جلد سفید و سبز که معروفه و احتمالا میدونید خودتون.
    فکر میکنم شما با شناختی که از خودتون دارید بهتر باشه رو بخشهایی که پتانسیل بالاتری دارید تمرکز کنید. مثلا فکر میکنم از گرامر خیلی خوب میشه نمره گرفت. متاسفانه در مورد کتاب ها شخص صالحی نیستم نظر بدم چون واقعا آشنا نیستم زیاد باهاشون. اما اگه نمره هاتون در هر بخش یادتونه بفرمائید شاید بتونم کمکی کنم. امیدوارم نمره ی مطلوبتون رو بیارین. با امید و انگیزه بالا قطعا برا شما امکان داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mjjf نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز. کتاب Kit که البته فکر میکنم امتحان سطحش بالاتر بود از تمرینات این کتاب و کتاب گرامر pbt رو هم سطحی مرور کردم، یه کتاب با جلد سفید و سبز که معروفه و احتمالا میدونید خودتون.
    فکر میکنم شما با شناختی که از خودتون دارید بهتر باشه رو بخشهایی که پتانسیل بالاتری دارید تمرکز کنید. مثلا فکر میکنم از گرامر خیلی خوب میشه نمره گرفت. متاسفانه در مورد کتاب ها شخص صالحی نیستم نظر بدم چون واقعا آشنا نیستم زیاد باهاشون. اما اگه نمره هاتون در هر بخش یادتونه بفرمائید شاید بتونم کمکی کنم. امیدوارم نمره ی مطلوبتون رو بیارین. با امید و انگیزه بالا قطعا برا شما امکان داره.
    پس احتمالاً شما پایه زبانتون خیلی عالیه، درسته؟ باز هم تبریک میگم بهتون.
    راستش من listening رو 55 شدم، structure رو 57، reading رو هم 53.
    برای structure و reading واقعاً استرس داشتم که زمان کم بیارم وگرنه فکر میکردم maximum دوتا از سؤال هارو در structure غلط بزنم (قبل آزمون که kit رو میزدم اکثراً structure رو 65+ میشدم)
    listening آزمون به نظرم واقعاً سخت بود

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

597 شدم ! گردش میکنم به 600 :دی

لیسنینگ 63
    استراکچر 60
    ریدینگ 56

من ریدینگمو همیشه خوب میزدم منتها متاسفانه سر امتحان سر ریدینگ حالم بد شد و مجبور شدم برم سرویس بهداشتی و نمره ریدینگ اومد پایین !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uni نمایش پست ها
    پس احتمالاً شما پایه زبانتون خیلی عالیه، درسته؟ باز هم تبریک میگم بهتون.
    راستش من listening رو 55 شدم، structure رو 57، reading رو هم 53.
    برای structure و reading واقعاً استرس داشتم که زمان کم بیارم وگرنه فکر میکردم maximum دوتا از سؤال هارو در structure غلط بزنم (قبل آزمون که kit رو میزدم اکثراً structure رو 65+ میشدم)
    listening آزمون به نظرم واقعاً سخت بود
    ممنونم. قسمت گرامر رو پس مطمئنا خیلی بهتر میتونید بزنید. نگران وقت نباشید. اصلا! به هیچ وجه! به نظرم خیلی خوب میتونید نمره بیارین تو این بخش. از اونجا که بر اساس تجربه شخصیم سطح گرامر در آزمون واقعی و تست های تمرینی تقریبا برابر بود، پس میشه نتیجه گرفت که اگه شما تو تمرینات بالا میزنید، پس حتما در امتحان هم میتونید بدرخشید. فقط کافیه استرس نداشته باشید. اصلا به شکل امتحان بهش نگاه نکنید، کنکور که نیست. اگه نشد ایشالله دفعه ی بعد. هرچند اگه استرستون رو کم کنید قطعا میتونید تو یه بار دیگه پروندش رو ببندید و خبر خوبش رو به منم بدید.
    بله، شنیداری سخت شده نسبت به تمرینات. اما 55 نمره ی قابل قبولیه. پیشنهاد میکنم تست های شنیداری IBT رو تمرین کنید که طولانی تر هستند و اینجوری خودتون رو برا PBT آماده تر کنید.

برا ریدینگ هم حتما استراتژی داشته باشید از قبل. من خودم متن رو اول یه بار کامل میخونم، اما با سرعت بالا و بدون موشکافی وقت گیر. بعد در خلال تست ها به پاراگراف ها نگاه میکنم. البته من اینجوری راحتم، شاید شما طور دیگه تشخیص بدید و عمل کنید. اگه کمکی از دستم برمیاد باز بفرمائید.
    آرزوی موفقت دارم براتون

Junior Member

نمره من در آزمون 14 ژانویه 2012 به این ترتیب بود:
    Listening 66
    Structure 68
    Reading 66
    TWE 5.5
    Total score 667
    کلا 5 ماه وقت گذاشتم با یه معلم خصوصی (و دندون گرد!!). قبل از اینکه شروع کنم، نمره م 580-560 اینا میشد. قسمت listening مشکل خاصی نداشتم و برای امتحان هم زیاد انرژی نذاشتم چون کلا خیلی فیلم و سریال بدون زیرنویس میبینم: البته اینم بگم که منکر زحمات استادم نمیشم. گرامرم قبل از امتحان نمره ش پایین میشد، ولی با کمک استادم (و جزوه ش!) یه تعداد نکات گرامری را بصورت فشرده کار کردیم که خیلی جواب داد. در مورد reading هم باز استادم یه سری تکنیک یادم داد که نمره مو خیلی بالا برد، ولی در کل چون از قبل متون تخصصی انگلیسی میخوندم، اعتماد به نفسم زیاد بود.
    قسمتی که استادم خیلی خیلی کمکم کرد، TWE بود. حدود 50 تا از تاپیک های تافل را که فکر میکنم خود ets داده بیرون، با template هایی که استادم بهم داده بود تمرین کردم: باعث شد هم سریع تموم کنم و وقت کم نیارم و هم اینکه قبل از اینکه عنوان TWE آزمون را دیده باشم، قسمت زیادی از essay را که قرار بود بنویسم تو ذهنم داشته باشم!
    منابعی که استفاده کردم (البته غیر از جزوه استادم):
    Essential Words for TOEFL
    Actual (که جواباشو خیلی جدی نگیرید چون اشتباه کم نداره!)
    Kit
    Essential Words for GRE را هم خوندم ولی توصیه نمیکنم بخونید چون خیلی به درد تافل نمیخوره
    حالا میخوام "11 فرمان" استادم را که با همدیگه تمرین کردیم و خیلی به دردم خورد، اینجا بنویسم. حوصله ترجمه کردن ندارم و از دوستان به این خاطر معذرت میخوام. امیدوارم به درد دوستان هم بخوره:

1. In 6 months, I can only teach you to improve your score, not your English!
    {توضیح: استادم 6 ماهه کلاس میگیره ولی چون من سطح م یه کم بالاتر بود 5 ماه بیشتر طول نکشید}
    2. Close your eyes when you are listening to the listening questions and pretend that you are really interested in the conversation or lecture!
    3. Listen AS MUCH AS YOU CAN TO WHATEVER YOU CAN!
    4. Once you miss a listening question, it’s gone forever, so NEVER try to go back and answer the question while you are doing other listening questions!
    5. The structure section doesn’t test your grammar, only a set of relatively fixed grammatical points, so don’t waste your time on comprehensive grammar books!
    6. Finish the grammar section as soon as you can, so that you can steal a peek or two at the first reading passage!
    7. Just try to answer the reading questions because ets doesn’t give a damn if you understand the passage or not!
    8. If you don’t know a certain word, it is alright because you can always read carefully and get the question right from context without having seen the word ever before!
    9. Never answer from your background knowledge and always check the passage!
    10. In order to get a good score on TWE, you need to be a good writer before the exam: BULLS**T, you only need to have a good template!
    11. Write as much as you can and don’t listen to the length-does-not-matter advice on the ets website!

اگه ساده و ابتدایی به نظر میان، به دوستان اطمینان میدم که اصلا این یازده تا اصل ساده نیستن و بسیار بسیار کلیدی هستن: لا اقل در مورد من این طوری بود.

یا حق...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)