صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 158

موضوع: اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

دوستان ممنون میشم یکی که اطلاع داره منو کمک کنه
    واسه موندن تو کشور خارجی میخواستم اقدام کنم
    دانشجوی سال آخر ارشد مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی تو دانشگاه تهران هستم
    سابقه کار ندارم
    سربازی و پاسپورت دارم
    مدرک زبان ندارم ( الویت اولم بعد از فارغ التحصیلی گرفتن زبان هستش)
    مشکلی هم با آزاد کردن مدرکم ندارم

من چند تا گزینه واسه رفتن دارم برای آیندم
    1. واسه دکترا با فاند اقدام کنم واسه استرالیا ، در حین تحصیلم کار کنم ، بعد از فارغ التحصیلی واسه کار درست و حسابی اقدام کنم و اقامت دائم بگیرم
    2. دوباره واسه مستر یکی از دانشگاه های استرالیا اقدام کنم ! ، آخه احساس میکنم مدرک دانشگاه تهرانم اونجوری بدردم نخوره مردک خودشون رو تو یکی دو سال بگیرم ، بعدش واسه اقامت اقدام کنم
    3. یکی از شرایط اقامت 18 ماه استرالیا فارغ التحصیلی دانشگاه تهران هستش ، با این برم ، یکی کاری گیر بیارم (که از همین میترسم) زندیگی کنم بعدش که اقامت دائم گرفتم واسه دکترای همونجا اقدام کنم
    4. کلا بیخیال استرالیا بشم واسه یه کشور دیگه واسه تحصیل اقدام کنم

میدونم هنوز زوده ، نه فارغ التحصیل شدم نه مدرک زبان دارم ، ولی اگه بدونم تو کدوم جهت باید برم میتونم بهتر برنامه ریزی کنم

هرکدوم مزیت خودش رو داره و معایب هم که داره
    بازم اونایی که رفتن و هم رشته ای هم که باشن خیلی خوبه ، از تجربیاتشون بگن ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم استرالیا بعد از تحصیل

به نظر من جواب سوالات اینه:
    1- این روش کم ریسکترین راه هست. تنها مشکلش این هست که مدت زیادی طول میکشه تا اقامت دائم بگیری (سه تا چهار سال دکتری+یک تا دو سال پروسه اقامت دائم=4 تا 6 سال از زمان شروع تحصیلت). قوانین مهاجرت استرالیا هر سال عوض میشه. الآن قوانینش طوری هست که اگر دکتری رو توی استرالیا بگیری، امتیاز کافی برا مهاجرت رو میتونی بیاری (با فرض IELTS جداقل 7 و سن کمتر از 32 سال و اینکه شته تحصیلیت جزو SOL باشه و بدون احتساب سابقه کار یا هیچ فعالیت امتیازآور دیگه). اگر هم بتونی بعد از دکتری، یه جایی کار با قرارداد 2 ساله (یا بیشتر) پیدا کنی که دیگه به راحتی میتونی اقامت دائمت رو بگیری. اما از طرف دیگه، قوانین شاید عوض بشن و تجربه نشان داده که قوانین مهاجرت هر روز دارن سخت تر میشن. بنابراین، اگر اقعا هدفت مهاجرت هست (و نه درس خوندن) شاید نتونی خیلی قطعی روی این روش حساب کنی.
    2- من این روش رو به و دلیل پیشنها نمیکنم: اولا دانشگاههای استرالیا ب انشجوی مستر اسکالرشیپ نمیدن. از طرفی شهریه‌ی دانشگاه و هزینه‌ی زندگی توی استرالیا سرسام آوره (شهریه حدود 30 هزار دلار در سال و هزینه زندگی حدود 15 هزار دلار در سال برای یک نفر). بنابراین اصلا به صرفه نیست کسی با هزینه‌ی شخصی برای درس خوندن بیاد استرالیا!
    3- اگر سه‌تا شرط رو داری بهت میتونم این روش رو پیشنهاد کنم: اول اینکه باید زبانت خیلی خیلی خوب باشه چون اینجا شونصد نفر آدم Native با ویزای Work and Holiday میان و دنبال کار میگردن. بنابراین، شما توی پیدا کردن کار باید با اونها رقابت کنی. یک ملاک اصلی برای پیدا کردن کار هم سطح زبان شماست. شرط دوم اینه که چون تجربه‌ی کار توی ایران نداری، باید خیلی خیلی زرنگ باشی تا بتونی کار تخصصی اینجا پیدا کنی. شرط سوم اینه که خرج زندگی خودت رو واسه حداقل یک سال داشته باشی، چون ممکنه نتونی کار گیر بیاری و مجبور بشی از جیبت هزینه کنی. به هر حال، حسن این روش اونه که اگر بتونی کار تخصصی گیر بیاری و قرارداد طولانی مدت ببندی، خیلی خیلی سریعتر از روشهای دیگه میتونی اقامت دائم بگیری. ضمنا، اگر بتونی کار خوب گیر بیاری و بعدش اقامت دائم بگیری، هیچ دلیلی نداره که بعدش بخوای اینجا دکتری بخونی. اصلا به نوعی کاملا مضحک خواهد بود که بخوای اون موقع دکتری بخونی چون دیگه به قول معروف خرت از پل گذشته و اقامت رو گرفتی و ضمنا دستمزد کار تخصصی خیلی بیشتر از حقوق دانشجوی دکتری هست، بنابراین هیچ دلیلی برای دکتری خوندن اون موقع وجود نداره.
    4- اگر از اامه تحصیل صرفا پلی برای مهاجرت هست، کانادا گزینه‌ی مناسبتری برای مقطع دکتری هست. من کانادا و استرالیا رو توی پستهای قبلیم از این لحاظ مقایسه کردم. به پستهای قبلیم مراجعه کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط love4love نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم یکی که اطلاع داره منو کمک کنه
    واسه موندن تو کشور خارجی میخواستم اقدام کنم
    دانشجوی سال آخر ارشد مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی تو دانشگاه تهران هستم
    سابقه کار ندارم
    سربازی و پاسپورت دارم
    مدرک زبان ندارم ( الویت اولم بعد از فارغ التحصیلی گرفتن زبان هستش)
    مشکلی هم با آزاد کردن مدرکم ندارم

من چند تا گزینه واسه رفتن دارم برای آیندم
    1. واسه دکترا با فاند اقدام کنم واسه استرالیا ، در حین تحصیلم کار کنم ، بعد از فارغ التحصیلی واسه کار درست و حسابی اقدام کنم و اقامت دائم بگیرم
    2. دوباره واسه مستر یکی از دانشگاه های استرالیا اقدام کنم ! ، آخه احساس میکنم مدرک دانشگاه تهرانم اونجوری بدردم نخوره مردک خودشون رو تو یکی دو سال بگیرم ، بعدش واسه اقامت اقدام کنم
    3. یکی از شرایط اقامت 18 ماه استرالیا فارغ التحصیلی دانشگاه تهران هستش ، با این برم ، یکی کاری گیر بیارم (که از همین میترسم) زندیگی کنم بعدش که اقامت دائم گرفتم واسه دکترای همونجا اقدام کنم
    4. کلا بیخیال استرالیا بشم واسه یه کشور دیگه واسه تحصیل اقدام کنم

میدونم هنوز زوده ، نه فارغ التحصیل شدم نه مدرک زبان دارم ، ولی اگه بدونم تو کدوم جهت باید برم میتونم بهتر برنامه ریزی کنم

هرکدوم مزیت خودش رو داره و معایب هم که داره
    بازم اونایی که رفتن و هم رشته ای هم که باشن خیلی خوبه ، از تجربیاتشون بگن ممنون میشم
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

Junior Member

سلام،کسی‌ می‌تونه منو راهنمایی کنه؟ من می‌خوام واسه رشته ارشد تغذیه تو شهر پرت پذیرش بگیرم
    حالا می‌خوام ببینم بده فارغ‌التحصیلی می‌تونم اقامت بگیرم؟ با توجه به اینکه رشته تغذیه تو لیست رشته‌های مورد تقاضای استرالیا نیست؟! مثلا با پیدا کردن کار امکانش هست؟!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط kiana9900 نمایش پست ها
    سلام،کسی‌ می‌تونه منو راهنمایی کنه؟ من می‌خوام واسه رشته ارشد تغذیه تو شهر پرت پذیرش بگیرم
    حالا می‌خوام ببینم بده فارغ‌التحصیلی می‌تونم اقامت بگیرم؟ با توجه به اینکه رشته تغذیه تو لیست رشته‌های مورد تقاضای استرالیا نیست؟! مثلا با پیدا کردن کار امکانش هست؟!
    سلام
    اینکه شما چی خوندید مهم نیست اگر قرار باشه کار پیدا کنید و بعد شرکت بشه اسپانسر شما. اون روش ، اصلا تابع هیچ شرط و شروطی نیست و امتبازبندی و اینها نمی خواد وقتی شرکت شما حاضر بشه اسپانسر شما بشه. بعد از چند ماه هم ویزای دائمتون میاد. فقط security چک دارید و medical همین. " معنی اسپانسر هم این هست که به دولت اعلام می کنه من حاضرم تا 2 سال این فرد برای من کار کند و او را اخراج نمی کنم در این 2 سال".

البته همه اینها مشروط به این هست که کار پیدا کنید و در ضمن شرکت حاضر بشه اسپانسر شما بشه. معمولا شرکتها بعد از اینکه 2 سال براشون کار کردید اگر از کارتون خوششون بیان تازه شما می تونید درخواست بدید به مدیر مستقیمتون که می خواهید شرکت اسپانسر شما بشه. اونم اگر تایید کنه نامه می ده و باید چندین مدیر موافقت کنند و ... به همین راحتی نیست.

Junior Member

ممنون از راهنمییتون،حالا اگه از بستگان کسی‌ رو داشته باشم اونجا،تأثیری روی امتیاز دادنشون داره؟ درجه یک نیست،عممه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    چون می دونم خیلی از بچه های ساکن استرالیا می خوان ایلتس بدن دیدم اینجا تجریه ام رو بنویسم شاید بدردشون بخوره.

12 Jan امتحان دادم مرکز دانشگاه UWA . ایران هم 2 بار ابلتس داده بودم در سالهای 2010 و 2008 . انجا BRITISH COUNCIL امتحان دادم، سنحش ثبت نام می شد و دانشگاه تهران می رفتیم امتحان بدیم. اینحا هم که Australia IELTS بود . اصلا با هم قابل مقایسه نیودن. ایران جوش خیلی بد بود. قبل جلسه خیلی بی نظمی بود. یک مشت مراقب ایرانی عقده ایی که فکر می کردن الان از ناف لندن افتادن پایین. با یک قبافه های عبوس و حالتهایی که می خوان انگار الان مچ ادم رو بگیرن . با اون گوشی های تو گوششون جو ماتریکس برشون داشته بود. بعد هم اون دوربین مسخره که هی نشونت می دادن و تهدید به گرفتن تقلب و اون دستگاه که بدنت رو باهاش می گشتن و ... خودتون حتما می دونید.

SPEAKING هم که چند تا انگلیسی بودن که عین یخ نگاهت می کردن و جوش سنگین بود. نیم ساعت تو لابی هتل بشین و بعد یکی با بیسیم سوار اسانسور ت کنه و یکی دیگه با بیسیم تحویلت بگیره و تو راهرو 10 مین منتظر بشی تا اجازه شرفیابی بدن interviewer !! خیلی مسخره بازی بود.

اما استرالیا اصلا از این خبرا نبود. خیلی مهربون و مودب، نه تهدید و نه هیچی. منظم، کیفیت صدا و اینها هم عالی بود. سالن خیلی بزرگی بود که 2 تا مراقب داشت انها هم دفترچه ها رو پهش و جمع می کردن. در طول امتحان اصلا راه نمی رفتن همون جلو ایستاده بودن.
    speaking هم خود Interviewer می امد تو اتاق دنبالمون، می بردمون جایی که باید مصاحبه کنه در راه هم حرف می زد و می خندید و اینها .انگار نه انگار امتحان داری. موقع مصاحبه هم باهات همراه می شد و حرف می زد و می خندید.
    با اینکه کلا لهچه استرالیایی ها نسبت به انگلیسی ها خیلی بدتر و غیر قابل فهم تر هست، interviewer اینجا خیلی واضح تر از اون های ایران حرف می زد. شمرده تر و یلندتر.

حالا نتبجه ام هم بیاد با ایران یک مقایسه می کنم.

Junior Member mbuilding آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

دوستان اگه میشه راهنمایی کنین
    من کارشناسی عمران از ایران دارم و میخوام ارشد محیط زیست از امریکا بگیرم
    بعد میخوام واسه مهاجرت استرالیا اقدام کنم
    حالا ی سوال که دارم اگه ارشد هم استرالیا بخونم زود تر مهاجرت میگیرم؟ و اینکه در هر حالت چقد طول میکشه
    واسه مهاجرت باید حتمن سابقه کار داشته باشم؟ یا اگه ۶۰ امتیاز رو همینجوری بیارم مشکلی نیست؟

جواب همه‌ی سوالات رو توی سایت DIAC میتونی پیدا کنی:
    http://www.immi.gov.au/
    اگر ارشد رو استرالیا بخونی و بعد از اتمام ارشدت واسه اقامت اقدام کنی، 5 امتیاز اضافه واسه اینکه از استرالیا مدرک دانشگاهی داری میتونی بگیری. اگر در طول تحصیل اقدام کنی، اون 5 امتیاز اضافه رو بهت نمیدن.
    اگر ارشد از آمریکا بگیری، هیچ گونه امتیاز خاصی واسه اقامت استرالیا نداره (البته واسه خود مدرک ارشد میتونی امتیاز بگیری و فرقی نمیکنه اون رو از ایران گرفته باشی یا از آمریکا).
    ضمنا، انواع مختلف ویزایهای اقامت دائم وجود داره برای استرالیا. داشتن سابقه کار برای اکثر اونها ضروری نیست، ولی اگر سابقه کار مرتبط با رشته بیش از سه سال در خارج استرالیا یا بیش از یک سال داخل استرالیا داشته باشی میتونی به خاط اون امتیاز بگیری.
    اگر با هزینه‌ی شخصی میخوای بری فوق بخونی، خوب حواستو جمع کن چون توی استرالیا شهریه‌ی دانشگاهها خیلی زیاده!

موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط mbuilding نمایش پست ها
    حالا ی سوال که دارم اگه ارشد هم استرالیا بخونم زود تر مهاجرت میگیرم؟ و اینکه در هر حالت چقد طول میکشه
    واسه مهاجرت باید حتمن سابقه کار داشته باشم؟ یا اگه ۶۰ امتیاز رو همینجوری بیارم مشکلی نیست؟
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

خوندن ارشد توی استرالیا (اگه دورتون 2 ساله باشه) این حسن رو برای شما داره که میتونین امتیاز مربوط به تحصیل در استرالیا رو بگیرین و جزء امتیازاتتون برای اقامت محسوب بشه. اما اگه شما بدون این امتیاز هم امتیاز کافی (60 امتیاز) رو داشته باشین دیگه احتیاجی به امتیاز تحصیل در استرالیا ندارین.

از نظر اداره مهاجرت لزومی نداره که شما حتما سابقه کار داشته باشین و فقط باید امتیازتون به حد نصاب برسه. اما مسأله ای که هست اینه که مدرک شما باید Assess بشه و بسته به رشته تون سازمان Assess کننده هم فرق میکنه. باید ببینین اون سازمان الزامی برای سابقه کار شما داره یا نه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

همزمان با من دوستمون challenge هم جواب شما رو دادن فقط یه نکته اینکه من الان دیدم که رشته شما عمرانه. سازمان Assess کننده مدرک شما Engineers Australia هست که فکر نمیکنم نیازی به سابقه کار داشته باشه.

صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)