صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 45678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 158

موضوع: اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    آیا اطلاع دارید کسی که بزای پست داک وارد استرالیا میشه با قرارداد یک ساله، می تونه برای اقامت دایم اقدام کنه؟ اطلاعاتی که در فروم هست برای شرایطی هست که فرد دکترا رو هم در استرالیا دریافت کرده.

ممنونم

سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده یه مشکلی دارم که توی 1-2 تا انجمن گشتم پیدا نکردم. لطفا دوستان راهنمایی کنن و یا به یک انجمنی که میدونن اونجا این سوال مطرح شده منو ارجاع بدن.
    من 6 ماه پیش برای ویزای دایم (مهاجرت) از طریق اسپانسر ایالتی NSW اقدام کردم. میدونم پروسه این ایالت حدود یکسال یا بیشتر هست.
    از طرف دیگر، من از دوتا دانشگاه استرالیا فول فاند phd by research دارم میگیرم. الان مشکل اصلی اینجاست که:

-وقتی برای ویزای دانشجویی میخوام اقدام کنم آیا با توجه به پروسه مهاجرت، جلوی ویزای دانشجوییم گرفته میشه؟؟؟
    -اگه ویزای دانشجوییم اوکی شد و ما رفتیم مشغول تحصیل شدیم، اگر اون موقع ویزای دایم بیاد برام، ویزای دانشجوییم کنسل میشه؟ یا من میتونم بین دوتا ویزا انتخاب کنم؟
    -و مسئله مهمتر اینکه اگه وسط تحصیلم ویزای دایم بیاد، اسکولارشیپم قطع میشه؟؟ یا ادامه پیدا میکنه؟؟

لطفا دوستانی که میدونن یا تجربه ای دارن حتما راهنمایی کنن ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط agholinejad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده یه مشکلی دارم که توی 1-2 تا انجمن گشتم پیدا نکردم. لطفا دوستان راهنمایی کنن و یا به یک انجمنی که میدونن اونجا این سوال مطرح شده منو ارجاع بدن.
    من 6 ماه پیش برای ویزای دایم (مهاجرت) از طریق اسپانسر ایالتی NSW اقدام کردم. میدونم پروسه این ایالت حدود یکسال یا بیشتر هست.
    از طرف دیگر، من از دوتا دانشگاه استرالیا فول فاند phd by research دارم میگیرم. الان مشکل اصلی اینجاست که:

-وقتی برای ویزای دانشجویی میخوام اقدام کنم آیا با توجه به پروسه مهاجرت، جلوی ویزای دانشجوییم گرفته میشه؟؟؟
    -اگه ویزای دانشجوییم اوکی شد و ما رفتیم مشغول تحصیل شدیم، اگر اون موقع ویزای دایم بیاد برام، ویزای دانشجوییم کنسل میشه؟ یا من میتونم بین دوتا ویزا انتخاب کنم؟
    -و مسئله مهمتر اینکه اگه وسط تحصیلم ویزای دایم بیاد، اسکولارشیپم قطع میشه؟؟ یا ادامه پیدا میکنه؟؟

لطفا دوستانی که میدونن یا تجربه ای دارن حتما راهنمایی کنن ممنون میشم
    جواب سوال اول رو نمیدونم. اما:

اگر ویزای داشجویی گرفتین و دانشجو شدید، و بعدا ویزای دایم بیاد، فقط کافیه که به دانشگاه بگید که ویزای دایم دارید. چون در این حالت دیگه نباید برای شما tuition و بیمه بدن و شما باید اونها رو مطلع کنید (اگر چه که خودشون احتمالا میفهمن)
    اگر وسط تحصیل، ویزای دایم بیاد، بورسی که هزینه tuition تحصیل شما رو میده قطع میشه (چون دیگه نیازی نیست بهش). ولی بورس هزینه زندگی قطع نمیشه. اگر این بورس مخصوص international ها باشه، خودشون به یک نوع دیگر از بورس local تغییر میدن.

اینها رو بر اساس تجربیات دوستان که شنیدم میگم که البته بسته به دانشگاه کمی متفاوت هست.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من همه ی پست ها رو خوندم و از همه بابت پاسخگویی ممنونم.
    رشته همسر من عمرانه با ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با بیمه و بدون اسپانسر امتیاز ۶۰ داریم
    از طرفی شرایط پذیزش توی مقطع ارشد و بدون فاند رو دارم
    یه دختر ۶ ساله هم داریم، با توجه به این شرایط شما دوستان کدوم روش رو برای ما پیشنهاد میدید و اگر با ویزای دانشجویی بریم هزینه تحصیل دخترم و همین طور بیمه رو باید خودمون پرداخت کنیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Succeed نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من همه ی پست ها رو خوندم و از همه بابت پاسخگویی ممنونم.
    رشته همسر من عمرانه با ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با بیمه و بدون اسپانسر امتیاز ۶۰ داریم
    از طرفی شرایط پذیزش توی مقطع ارشد و بدون فاند رو دارم
    یه دختر ۶ ساله هم داریم، با توجه به این شرایط شما دوستان کدوم روش رو برای ما پیشنهاد میدید و اگر با ویزای دانشجویی بریم هزینه تحصیل دخترم و همین طور بیمه رو باید خودمون پرداخت کنیم؟
    اگر با ویزای دانشجویی برید استرالیا:
    * اگر بورس بگیرید، و بورستون شامل بیمه هم بشه، معمولا خانواده رو هم بیمه می کنند.
    * اگر بورستون شامل بیمه نشه، باید برای خودتون و خانواده، به اندازه مدت تحصیل بیمه بخرید. اگر بیمه نداشته باشید، اصلا ویزا نمیدن.
    * اگر بورس نگیرید، باید هزینه بیمه، تحصیل، و زندگی رو داشته باشید.

اگر ویزای اقامت دائم داشته باشید، شما بیمه استرالیا یعنی medicare هستید. همچنین هزینه تحصیل نمیدید.

با توجه به بودجه، زمان، و شرایط خودتون، تصمیم گیری رو به عهده خودتون میگذاریم

Senior Member

در تکمیل پست بالا باید عرض کنم که اگر اقامت داشته باشید در صورتی برای تحصیل پول نمیدید که کورس تحقیقی باشه (research base) وگرنه باید پول بدید. سیتیزن ها میتونند وام بگیرند ولی PR ها نمیتونند و باید شهریه پرداخت کنند که البته شهریه از دانشجوی خارجی خیلی کمتره.

Junior Member

ممنون بابت پاسختون
    فقط یه نکته، برای تحصیل دخترم باید هزینه پرداخت کنیم تا زمانیکه ویزای دانشجویی داریم و اینکه آیا به مقطع ارشد هم بورس میدند؟

Junior Member

سلام ذوستان من تمام صفحات این فروم رو کامل خوندم.
    فقط یک نکته مبهم باقی مونده برای من
    طبق گفته دوستان اگر امتیازات لازم برای ویزای 189 یا 190 در حین تحصیل جمع آوری شود میشه برای پی آر اقدام کرد.
    مثلا اگر در سال اول اقامت دایم را بگبریم ،در سال دوم شهریه دانشگاه طبق یک کسی که اقامت دایم داره حساب میشه؟؟
    و اینکه در حین تحصیل ویزای تحصیلی باطل و ویزای پی آر صادر میشه؟؟

Member

سلام دوستان،
    يكي از فاميلامون الان وسط دوره مهندسی در مقطع لیسانس هست، میخواد این ترم دیگه ادامه نده و به جاش از دانشگاههای استرالیا برای مقطع لیسانس پذیرش بگیره. ممنون میشم اگر به سوالات زیر جواب بدید:
    1- آیا توی هر رشته ای پذیرش بگیره بعداً میتواند برای اقامت از 5 امتیاز تحصیل در استرالیا استفاده کند؟
    2- بعضی از رشته های تحصیلی معلوم نیست که در لیست SOL کدوم شغل بهش مرتبط میشه، آیا راهی وجود داره که این موضوع را بفهمم؟ ( فرضم اینه که بعد از فارغ التحصیلی باید حتماً یک شغل مرتبط از توی اون لیست انتخاب کنيم، اگر اشتباه میکنم تصحیح كنيد ) .
    3- حداقل نمره زبان IELTS برای ورود به دوره لیسانس چنده؟
    4- آیا از هر دانشگاهی ( مثلاً دانشگاههای ارزان ) پذیرش بگیريم، ويزا ميدهند؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadv نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    يكي از فاميلامون الان وسط دوره مهندسی در مقطع لیسانس هست، میخواد این ترم دیگه ادامه نده و به جاش از دانشگاههای استرالیا برای مقطع لیسانس پذیرش بگیره. ممنون میشم اگر به سوالات زیر جواب بدید:
    1- آیا توی هر رشته ای پذیرش بگیره بعداً میتواند برای اقامت از 5 امتیاز تحصیل در استرالیا استفاده کند؟
    2- بعضی از رشته های تحصیلی معلوم نیست که در لیست SOL کدوم شغل بهش مرتبط میشه، آیا راهی وجود داره که این موضوع را بفهمم؟ ( فرضم اینه که بعد از فارغ التحصیلی باید حتماً یک شغل مرتبط از توی اون لیست انتخاب کنيم، اگر اشتباه میکنم تصحیح كنيد ) .
    3- حداقل نمره زبان IELTS برای ورود به دوره لیسانس چنده؟
    4- آیا از هر دانشگاهی ( مثلاً دانشگاههای ارزان ) پذیرش بگیريم، ويزا ميدهند؟
    1- بله 5 امتیاز رو میگیره اگر حداقل طول رشته اش 2 سال باشه.
    2- متوجه نشدم یعنی چی؟مثلا طرف هر رشته مهندسی بخونه مطابق اون رو میتونه ببینه در لیست هست یا نه . موردی هست که مثال بفرمائید؟
    3- بستگی به دانشگاه داره باید در سایتش ببینه معمولا برای لیسانس 6.5-7 هست
    4- زیاد ربطی به رتبه و قیمت دانشگاه نداره . ممکنه با توجه به سن ایشون و اینکه نمیخوان لیسانس ایران رو تموم کنند برای افیسر این سوال پیش بیاد که چرا میخواد در استرالیا لیسانس بخونه و فکر کنه احتمالا بخوان برن و برنگردند و به همین راحتی ویزا ندند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)