صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 158

موضوع: اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadv نمایش پست ها
    سلام دوستان،

2- بعضی از رشته های تحصیلی معلوم نیست که در لیست SOL کدوم شغل بهش مرتبط میشه، آیا راهی وجود داره که این موضوع را بفهمم؟ ( فرضم اینه که بعد از فارغ التحصیلی باید حتماً یک شغل مرتبط از توی اون لیست انتخاب کنيم، اگر اشتباه میکنم تصحیح كنيد ) .
    اینکه بفهمید رشته و شغل شما بیشتر به کدوم حرفه تو لیست SOL یا CSOL مرتبط هست از این وبسایت می تونید بفهمید و ایده بگیرید: http://www.abs.gov.au/
    مثلا من رندوم یه حرفه رو سرچ کردم: اینجا ببینید
    قسمت Tasks include شرح وظایف مرتبط با این حرفه رو توضیح داده و در کل یه سری اطلاعات دیگه راجع به این شغل مثل skill level و اینکه حداقل مدرک تحصیلی مرتبط با این حرفه باید چی باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    1- بله 5 امتیاز رو میگیره اگر حداقل طول رشته اش 2 سال باشه.
    2- متوجه نشدم یعنی چی؟مثلا طرف هر رشته مهندسی بخونه مطابق اون رو میتونه ببینه در لیست هست یا نه . موردی هست که مثال بفرمائید؟
    3- بستگی به دانشگاه داره باید در سایتش ببینه معمولا برای لیسانس 6.5-7 هست
    4- زیاد ربطی به رتبه و قیمت دانشگاه نداره . ممکنه با توجه به سن ایشون و اینکه نمیخوان لیسانس ایران رو تموم کنند برای افیسر این سوال پیش بیاد که چرا میخواد در استرالیا لیسانس بخونه و فکر کنه احتمالا بخوان برن و برنگردند و به همین راحتی ویزا ندند.
    ولی برای منم یه سوالی پیش اومده. اگر کسی بخواد دانشجویی بره استرالیا و دقیقا رشته ای رو بخونه که تو لیست SOL هست، بهش گیر نمیدن که تو قصد داری این رو بخونی که بعد بتونی برای اقامت اقدام کنی؟ یا من خیلی بدبینانه دارم به قضیه نگاه می کنم.

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    ولی برای منم یه سوالی پیش اومده. اگر کسی بخواد دانشجویی بره استرالیا و دقیقا رشته ای رو بخونه که تو لیست SOL هست، بهش گیر نمیدن که تو قصد داری این رو بخونی که بعد بتونی برای اقامت اقدام کنی؟ یا من خیلی بدبینانه دارم به قضیه نگاه می کنم.
    بهیچ وجه کاری ندارن- ضمنا اگر کسی این کار رو هم بکنه کار خلافی نیست و کاملا عادیه اکثر دانشجوهایی که دراسترالیا هستن به این امید درس میخوانند که روزی اقامت بگیرند
    Racism. It Stops With Me

Junior Member

ذوستان من تمام صفحات این فروم رو کامل خوندم.
    فقط یک نکته مبهم باقی مونده برای من
    طبق گفته دوستان اگر امتیازات لازم برای ویزای 189 یا 190 در حین تحصیل جمع آوری شود میشه برای پی آر اقدام کرد.
    مثلا اگر در سال اول اقامت دایم را بگبریم ،در سال دوم شهریه دانشگاه طبق یک کسی که اقامت دایم داره حساب میشه؟؟
    و اینکه در حین تحصیل ویزای تحصیلی باطل و ویزای پی آر صادر میشه؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh7777 نمایش پست ها
    ذوستان من تمام صفحات این فروم رو کامل خوندم.
    فقط یک نکته مبهم باقی مونده برای من
    طبق گفته دوستان اگر امتیازات لازم برای ویزای 189 یا 190 در حین تحصیل جمع آوری شود میشه برای پی آر اقدام کرد.
    مثلا اگر در سال اول اقامت دایم را بگبریم ،در سال دوم شهریه دانشگاه طبق یک کسی که اقامت دایم داره حساب میشه؟؟
    و اینکه در حین تحصیل ویزای تحصیلی باطل و ویزای پی آر صادر میشه؟؟
    بله. وقتی PR بگیرید، status شما کلا تغییر میکنه و شرایط PR شامل شما میشه. وقتی PR بگیرید، دیگه ویزای تحصیلی نیازی نیست...

سلام
    بعد از لیسانسم تو ایران ۵ سال سابقه کار دارم، حالا اگر ارشد و برم استرالیا بگیرم، اون ده امتیاز کاری که تو ایران داشتم از دست میدم؟
    میشه بعد از تحصیل تو استرالیا از ا۵ امتیاز تحصیل در استرالیا استفاده کردو با همون لیسانس ایرانم اقدام کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dreammaker نمایش پست ها
    سلام
    بعد از لیسانسم تو ایران ۵ سال سابقه کار دارم، حالا اگر ارشد و برم استرالیا بگیرم، اون ده امتیاز کاری که تو ایران داشتم از دست میدم؟
    میشه بعد از تحصیل تو استرالیا از ا۵ امتیاز تحصیل در استرالیا استفاده کردو با همون لیسانس ایرانم اقدام کنم؟
    امتیازاتتون رو میتونید اینجا محاسبه کنید.
    سابقه کار خارج از استرالیا قطعا امتیاز داره. (مینیمم 3 سال)

نقل قول نوشته اصلی توسط Diba3 نمایش پست ها
    امتیازاتتون رو میتونید اینجا محاسبه کنید.
    سابقه کار خارج از استرالیا قطعا امتیاز داره. (مینیمم 3 سال)
    نحوه امتیاز بندی و میدونم، میخاستم بدونم، منی که ارشدم و از استرالیا میگیرم، و میخام با ارشدم اقدام به اقامت گرفتن بکنم، ایا سابقه کار قبل ارشدم هم چون تو یه کشور دیگه بوده محاسبه میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dreammaker نمایش پست ها
    نحوه امتیاز بندی و میدونم، میخاستم بدونم، منی که ارشدم و از استرالیا میگیرم، و میخام با ارشدم اقدام به اقامت گرفتن بکنم، ایا سابقه کار قبل ارشدم هم چون تو یه کشور دیگه بوده محاسبه میشه؟
    توی فرایند اپلای نمینویسه که مدرک ارشد لازمه یا لیسانس و این موضوع اهمیتی نداره.
    خیلی از دوستان که دراسترالیا دکترا میخونند و بعد از دکترا درخواست اقامت دائم میکنند، سابقه کار ایرانشون رو هم استفاده میکنند. مورد شما هم شبیه این دوستان هستش.
    توی فرایند اپلای Overseas Work Experience و نیز Australian Work Experience هستند که در نظر گرفته می شوند (مراجعه به لینک قبلی). از آنجایی که ایران هم Overseas محسوب میشه!، پس مشکلی نداره.

فقط یک احتمال دیگه میمونه: یعنی میخواید بگید که رشته ارشدتون با لیسانستون فرق خواهد داشت؟

اگر فرق داره: سابقه کار ایرانتون باید مرتبط با رشته باشه که در نظر گرفته بشه.
    اگر فرق نداره: مشکلی نیست و انشاالله قبول خواهند کرد (توضیح بالا).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Project Management - Bond University

سلام
    دوستان کسی اینجا هست که با ویزای بریج پول بیمه دانشجویی رو پس گرفته باشه؟ من هنوز 4 سال از بیمه دانشجوییم مونده اما چون برای اقامت هم اپلای کردم بریجینگ میشه و میتونم مدیکر بگیرم؟ آیا می تونم پول بیمه دانشجویی رو پس بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)