صفحه 2 از 16 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 158

موضوع: اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    همزمان با من دوستمون challenge هم جواب شما رو دادن فقط یه نکته اینکه من الان دیدم که رشته شما عمرانه. سازمان Assess کننده مدرک شما Engineers Australia هست که فکر نمیکنم نیازی به سابقه کار داشته باشه.
    یک سال سابقه کار اجباری هست برای engineer australia

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    یک سال سابقه کار اجباری هست برای engineer australia
    من باز هم این کتابچه راهنمای Engineers Australia رو نگاه کردم اما چیزی در این مورد که داشتن سابقه کار برای ارزیابی مدرک تحصیلی اجباری هست توش ندیدم.

توی این کتابچه ذکر شده که شما اگر میخواین سوابق کاریتون هم به وسیله Engineers Australia ارزیابی بشه (که اختیاری هست و DIAC از متقاضیان نمیخواد که الزاما سوابق کاریشون ارزیابی بشه) باید مدارک مربوط به سوابق کاریتون رو هم بفرستین. این سوابق هم مطابق قوانین DIAC باید حداقل یک سال برای سوابق کاری داخل استرالیا و حداقل سه سال برای سوابق خارج از استرالیا باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Business IT, RMIT University of Melbourne

سلام
    من چون خودم پارسال از Engineers Australia اسس شدم میگم که سابقه کار میخواد ولی حتما نباید رسمی و یا به صورت تمام وقت باشه. مثلا به صورت یک پروزه هم میتونه باشه که از کار فرما باید نامه رسمی تایید کار بیارن. کارفرما میتونه حتی یه شخص خصوصی باشه.

دوستان عزيز من هم پارسال اسسمنت گرفتم. هيچ گونه سابقه كاري ارايه ندادم. اگر اپيزودهاي قوي بنويسين بدون هيچ مشكلي اسس ميشين.

Junior Member mbuilding آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ممنون از همه دوستان،
    از نظر مدتی که طول می کشه از زمان لاج تا دریافت ویزا هم می خواستم بدونم ویزای اقامت دائم بعد از تحصیل زودتر می گیره یا مهاجرت یا فرقی نمی کنه؟
    منظورم بین 189 و 885 هست

نقل قول نوشته اصلی توسط mbuilding نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان،
    از نظر مدتی که طول می کشه از زمان لاج تا دریافت ویزا هم می خواستم بدونم ویزای اقامت دائم بعد از تحصیل زودتر می گیره یا مهاجرت یا فرقی نمی کنه؟
    منظورم بین 189 و 885 هست
    دوست عزیز
    ویزای 885 که بسته شده. ویزای 189 هم طبق گفته DIAC تا یکسال بعد از لاج فاینالایز میشه ولی باید ببینیم اولین گروه از ایرانیا که 189 میگیرین چقد کل پروسشون طول میکشه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوستان عزيز من هم پارسال اسسمنت گرفتم. هيچ گونه سابقه كاري ارايه ندادم. اگر اپيزودهاي قوي بنويسين بدون هيچ مشكلي اسس ميشين.
    از پارسال تا امسال کل فرایند cdr نوشتن عوض شده.قبلا چند دونه سوال کلی بود، الان 10 بند شده، هر بند هم کلی سوال داره. جزئی جزئی. مثلا کجا از خلاقیت استفاده کردی ، کجا با diversity محیط کارت درگیر شدی و جیکار کردی؟ با همکارهای خارجیت چطوری کار می کردی؟ و ... 6ماه پیش دو نفری1 ماه طول کشید تا cdr نوشتیم. اقدر جزئی هست سوالات و برای هر سوال هم حداقل 2 مثال باید بزنید. بعد هم cdr ها براساس پروژه های واقعی هست که در مجیط کار انجام دادید، بعنی می گید فلان اتفاق افتاد و من فلان کار رو کردم. و سابقه کار هم 1 سال 100% می خواهد ( شابد مهندسی ها با هم فرق دارند نمی دونم. نفت می خواد) خود افیسر زنگ زد از ما مدرک خواست . یعنی شما پروژه تخیلی نوشتین وقتی سرکار نرفتین؟ این تیکه از حرفهاتون رو نفهیمدم.

مورد دیگه اینکه براساس cdr ها یی که می نویسید باید مدرک کاری هم رو کنید به افیسر. یعنی اگر 3 تا cdr دارید که مثلا در دو محیط کاری مختلف بوده مهم این نیست که 1 سال سایقه کار بیشتر نمی خواد باید برای هر دو تا محیط کار مدرک بدید. ما برای یکجا 3 سال سابقه کار داده بودیم . افیسر زنگ زد برای یکی از cdr ها گقت مدرک بدید که انجا کار می کردید. دوباره یک سال هم برای انجا مدرک دادیم.
    حواستون هم باشه اگر شغلی داشنید که به cdr ها ربطی نداره اصلا ازش اسم نبرید. با کاری که نمی تونید ثابت کنید. گیر می دن می گن مدرک بده .. هیچ چیز اضافه ایی نگذارید. فقط هر چیزی مربوط به cdr است.

p.s: مدرک دانشگاه اصلش رو نمی خوان. ترجمه مدرک موقتتون کافته. بدون مهر دادگشتری و وزارت امور خارجه. فقط مهر دارالترجمه ناتی کفایت می کنه. نیاز نداره مدرکتون رو بخرید از دانشگاه.
    ویرایش توسط farveh : February 22nd, 2013 در ساعت 04:16 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    از پارسال تا امسال کل فرایند cdr نوشتن عوض شده.قبلا چند دونه سوال کلی بود، الان 10 بند شده، هر بند هم کلی سوال داره. جزئی جزئی. مثلا کجا از خلاقیت استفاده کردی ، کجا با diversity محیط کارت درگیر شدی و جیکار کردی؟ با همکارهای خارجیت چطوری کار می کردی؟ و ... 6ماه پیش دو نفری1 ماه طول کشید تا cdr نوشتیم. اقدر جزئی هست سوالات و برای هر سوال هم حداقل 2 مثال باید بزنید. بعد هم cdr ها براساس پروژه های واقعی هست که در مجیط کار انجام دادید، بعنی می گید فلان اتفاق افتاد و من فلان کار رو کردم. و سابقه کار هم 1 سال 100% می خواهد ( شابد مهندسی ها با هم فرق دارند نمی دونم. نفت می خواد) خود افیسر زنگ زد از ما مدرک خواست . یعنی شما پروژه تخیلی نوشتین وقتی سرکار نرفتین؟ این تیکه از حرفهاتون رو نفهیمدم.

مورد دیگه اینکه براساس cdr ها یی که می نویسید باید مدرک کاری هم رو کنید به افیسر. یعنی اگر 3 تا cdr دارید که مثلا در دو محیط کاری مختلف بوده مهم این نیست که 1 سال سایقه کار بیشتر نمی خواد باید برای هر دو تا محیط کار مدرک بدید. ما برای یکجا 3 سال سابقه کار داده بودیم . افیسر زنگ زد برای یکی از cdr ها گقت مدرک بدید که انجا کار می کردید. دوباره یک سال هم برای انجا مدرک دادیم.
    حواستون هم باشه اگر شغلی داشنید که به cdr ها ربطی نداره اصلا ازش اسم نبرید. با کاری که نمی تونید ثابت کنید. گیر می دن می گن مدرک بده .. هیچ چیز اضافه ایی نگذارید. فقط هر چیزی مربوط به cdr است.

p.s: مدرک دانشگاه اصلش رو نمی خوان. ترجمه مدرک موقتتون کافته. بدون مهر دادگشتری و وزارت امور خارجه. فقط مهر دارالترجمه ناتی کفایت می کنه. نیاز نداره مدرکتون رو بخرید از دانشگاه.
    دوست عزیز farveh
    من نمیدونم چرا شما همیشه اصرار دارین بگین نظر خودتون کاملترین و درست ترین نظره. خب هر کسی یک سری تجربیاتی داره که برای دیگران تعریف میکنه و در اختیار میزاره و بقیه مختارن نظرات و تجربیات رو بخونن و خودشون تصمیم بگیرن. من که اینجا نه با شما نه با هیچ کس دیگه دشمنی ندارم و دوست دارم اطلاعاتی درست در اختیار همه بزارم.
    اینکه فرایند CDR عوض شده من در جریان نیستم. ولی میدونم امکان نداره یکی رو که تا پارسال بدون سابقه کاری اسس کردن امسال همون فرد رو با همون شرایط اسس نکنن مگر اینکه تو migration assessment booklet جزو شرایط لازم حتما نوشته شده باشه باید سابقه کار داشته باشین. من پارسال مارچ لاج کردم و می هم جواب گرفتم. همه CDR ها رو بر اساس پروژه های درسی لیسانس و فوق لیسانس نوشتم. جالبه اینکه من صبحه 11 می ایمیل زدم که آیا اپلیکیشن من بررسی شده یا نه که یه جواب دادن نه و هنوز در صف allocation هست و همون روز ساعت 2 ایمیل از همون فرد اومد که همین الان برسی شدن پروندت و پروفشنال اسس شدی. یعنی کل بررسی پرونده من صبح تا ظهر طول نکشیده بود.
    اینکه سابقه کاری بر اساس رشته بخوان رو در مطمین نیستم ولی طبق تجربیات خیلی ار بچه ها اگر CDR قوی بنویسین میتونین به راحتی پروفشنال اسسمنت بگیرین.
    موفق باشین

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز farveh
    من نمیدونم چرا شما همیشه اصرار دارین بگین نظر خودتون کاملترین و درست ترین نظره. خب هر کسی یک سری تجربیاتی داره که برای دیگران تعریف میکنه و در اختیار میزاره و بقیه مختارن نظرات و تجربیات رو بخونن و خودشون تصمیم بگیرن. من که اینجا نه با شما نه با هیچ کس دیگه دشمنی ندارم و دوست دارم اطلاعاتی درست در اختیار همه بزارم.
    اینکه فرایند CDR عوض شده من در جریان نیستم. ولی میدونم امکان نداره یکی رو که تا پارسال بدون سابقه کاری اسس کردن امسال همون فرد رو با همون شرایط اسس نکنن مگر اینکه تو migration assessment booklet جزو شرایط لازم حتما نوشته شده باشه باید سابقه کار داشته باشین. من پارسال مارچ لاج کردم و می هم جواب گرفتم. همه CDR ها رو بر اساس پروژه های درسی لیسانس و فوق لیسانس نوشتم. جالبه اینکه من صبحه 11 می ایمیل زدم که آیا اپلیکیشن من بررسی شده یا نه که یه جواب دادن نه و هنوز در صف allocation هست و همون روز ساعت 2 ایمیل از همون فرد اومد که همین الان برسی شدن پروندت و پروفشنال اسس شدی. یعنی کل بررسی پرونده من صبح تا ظهر طول نکشیده بود.
    اینکه سابقه کاری بر اساس رشته بخوان رو در مطمین نیستم ولی طبق تجربیات خیلی ار بچه ها اگر CDR قوی بنویسین میتونین به راحتی پروفشنال اسسمنت بگیرین.
    موفق باشین
    البته قبلا هم با خانم farveh در مورد نحوه نظر دادن بحث شده که متأسفانه اثری نداشته. در هر صورت من این پست رو برای راهنمایی دوستان میذارم:

1- در صفحه 15 کتابچه راهنمای Engineers Australia زیر عنوان Evidence of Employment جمله زیر نوشته شده:
    If in your CV/Resume you claim engineering work experience of 12 months or more, then you must provide documentary evidence (originals or certified copies) of employment and certified translations into English where necessary.
    یعنی اگر شما ادعای سابقه کار بیش از 12 ماه رو کرده باشین باید گواهی کار ارائه بدین. نگفته شما حتما باید سابقه کار داشته باشین.

2- توی همون صفحه 15 زیر عنوان Writing your three career episodes، توی پاراگراف دوم نوشته:
    A career episode is a documented component of your engineering education and/or work experience which captures a particular period or distinct aspect of your engineering activity.
    یعنی اپیزودی که مینویسین میتونه مربوط به تحصیلاتتون باشه. خود من با اینکه چند سال سابقه کار دارم اپیزودهایی که نوشتم هیچ ارتباطی با سابقه کارم نداشت و یکی از اپیزودهام مربوط به پایان نامه ارشدم و دو تای دیگه هم مربوط به دو تا از مقاله هام بود. خوشبختانه مدرکم هم با عنوان Professional Engineer اسس شد.

3- توی صفحه 15 زیر عنوان Evidence of Employment توی پاراگراف سوم نوشته:
    If a career episode is based upon engineering work, then you must provide documentary evidence of employment, as above.
    یعنی اگه شما اپیزودی بر مبنای یک تجربه کاری نوشتین حتما باید برای اون تجربه کاری مدرک ارائه بدین حتی اگر مدتش کمتر از یکسال باشه (اگه طول مدت کارتون بیشتر از یکسال باشه هم که مسلما طبق اونچه تو بند 1 گفته شد باید گواهی اشتغال رو ارائه بدین). اگه خانم farveh و همسرشون کتابچه رو با دقت میخوندن این بند رو میدیدن و گواهی رو ارائه میکردن و دیگه نیازی به تماس آفیسر هم نبود.

4- فرآیند نوشتن cdr از اول جولای 2012 یه سری تغییراتی کرد که اکثرا جزئی بود و تغییر اساسی وجود نداشت.

Member hoomi_mcitp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Network Systems - Swinburne University of Technology

دوستان یک سوال ، در مورد ویزای جدید Post Study Work Visa که برای مستر 2 سال و دکترا 4 سال هستش اطلاعاتی دارید؟ به راحتی میدن ویزا رو؟
    سابکلس 573 استرالیا : لاج پرونده: 19 مارچ - فایل نامبر : 24 مارچ - مدیکال 7 آپریل - تاریخ انجام مدیکال 15 آپریل -تاریخ گرنت ویزا : 1 می
    ارسال مدارک کبک : می 2011 فایل نامبر کبک : آگوست 2011! در انتظار مصاحبه
    آیلتس آکادمیک 7.5 ،TCFQ : B1 ,C1

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)