صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62

موضوع: درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

Angry درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

سلام
    چند تا تجربه خودم رو میخوام اینجا بنویسم تا بقیه استفاده کنن.

1- دانشگاه RWTH Aachen - پروفسور Reinhard Madlener

یه استاد برق به من اوکی داد
    گفت پروفایلت خیلی خوبه، خوشم اومده، دو تا پروژه دارم و بیا زودتر شروع کنیم، فقط پول از خودت
    گفتم من واسه چند ماه دارم، ما بقیش رو باید Hiwi (کار دانشجویی) بگیرم .
    جواب نداد
    دوباره ایمیل زدم، جواب نداد؛ زنگ زدم، جواب نداد؛ دوباره زنگ زدم، منشی جواب داد گفت باشه با پروف حرف میزنم و نیم ساعت دیگه میل میکنم.
    فرداش شد میل نکرد.
    دوباره زنگ زدم، منشی ورداشت گفت پروف بیزی هست و من باهاش حرف زدم، گفت اصلا پوزیشن نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    گفتم هنوز ایمیلش رو دارم که گفت دو تا پروژه داره، پروفایل من خیلی خوبه و میخواد که دو هفته دیگه شروع کنم، گفت نه، به من اینطوری گفت بهت بگم.

2- دانشگاه Stuttgart - پروفسور Stefan Tenbohlen IEH Institute

من اینجا واسه 10 ماه دکتری خوندم، یه پروژه از یه شرکت دیگه داشتن، وقتی اومدم، اون رو ادامه دادم و بعد از 8 ماه شرکت گفت دیگه این پروژه رو نمیخوایم. منم گفتم خب باشه، پس چکار کنیم، پروف گفت عیبی نداره، تو ادامه بده. بعد از چند روز گفت :
    من متاسفم؛ ولی من دیگه پول ندارم، خیلی هم اونطوری که میخواستیم سریع نبودی؛ بهت Recom letter یو Certificate که اینجا درس خوندی دو ترم و ریسرچ کردی میدم، جای دیگه بگرد پیدا کن یا برگرد ایران.
    طبق قانون، چون دو ترم ثبت نام رسمی بودم، دانشگاه موظفه که کاری کنه، وکیل دانشگاه اینور اونور، آخرش گفت کاری از دست ما برنمیاد (همش کشک بود)
    امروز هم برگشت گفت، خب کمیته دکتری باید یه استاد دیگه واس انتخاب کنه، قانونه؛ فقط یه چیزی:
    کمیته به من گفت تو رو با شرط گرفته بودن، و اصلا دکتری نبوده، اینترنشیپ بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نامه اولی که واسم فرستادن رو به وکیل دادم و گفتم ببین این پروفسورهاتون به چه راحتی دروغ میگن بیشرفها. من رو نمیخوان دیگه چرا این کارها رو میکنن. توی نامه هیچ شرطی نبود، و کلمه PhD هم واضح ذکر شده بود.

برای اطلاع دوستان؛ با یکی از استید ایرونی تو آلمان صحبت کردم، میگفت این Tenbohlen که اومد سر کار، همه تعجب کردن، چون یهو رفت پروفسور شد، درحالیکه نباید میشد و همه هم توی آلمان به قول خودمون لات میشناسنش. (خود وکیله هم بهم گفته بود که این آدم با خود آلمانیها هم مشکل داره)
    اوناییکه میخوان دکتری بخونن، به هیچ وجه واسه این آدم اپلای نکنین اگر میخواین درست زندگی کنین و درس بخونین.

ما با ایشون رفتیم کنفرانس، تا ساعت 2 صبح تو دیسکو بودیم؛ هی منتظر شو دیدیم نه؛ آخر هم خودمون برگشتیم هتل و فرداش ایشون نیومد سر کنفرانس، دیرتر اومد و بچه ها گفتن 6 صبح برگشته. ما که داشتیم برمیگشتیم، با یه دختر رفت داخل اتاقهایی که .... . (اخلاقیاتش رو کاری ندارم، دیر اومدن سر کنفرانس و ول کردن ماها نکتش هست)

یک همخونه هم داشته این آقا قبل از پروفسور شدن، مکانیک خونده؛ پروژه ای که من گرفتم رو این ادامه میداد. بچه های خود اینستیتوت مسخرش میکردن که تو برقی نیستی، چون با پروف دوستی آوردتت اینجا. این آقا هم اتاقی من بود در این مدت. من کلاس آلمانی رو با پول خودم رفتم (بهم برگشت گفت من بهت گول نمیدم واسه آلمانی در حالیکه گفته بود اصلا آلمانی نمیخواد) مجبور بودم 5:30 برم تا 10 شب؛ برگشته زیر آب من رو زده که فلانی زود میره از سر کار!!!! و صبح ها هم دیر میاد (مجبور شدم چند روز برم دکتر و واسه ویزا دیر کنم)

بچه ها میگفتن که ما بهش ایمیل زدیم، ازمون خواسته یه برنامه مطلب بنویسیم واسش و دیگه جوابمون رو نداده!
    بله، ایشون توی یه کنفرانس به یکی از ارائه دهنده ها گیر داد، کارت گفت اشتباست، آبروش رو برد. بعد بلافاصله غیبش زد. از بچه ها پرسیدم چی شد، گفت دیدی به اون گفت غلطه کارش، گفتم خب، گفت اون جواب مشکلشون رو داد، الآن هم سریع رفتن با شرکت جلسه گذاشتن که ما مشلتون رو حل کردیم. رفت و فردای کنفرانس برگشت.

این شخص کاملا بی احساس مسئولیت هست و براحتی له میکنه هر کسی رو که دلش میخواد، قدرت هم داره.

بقیه تجربیات رو الآن اعصاب ندارم بنویسم بس که از دست این آلمانیا عصبانیم.
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 27th, 2013 در ساعت 12:41 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم از اپلای کردن برای آلمان

سلام دوست عزیز. از اینکه تجربیاتتنونو در اختیار بچه ها قرار دادید از شما واقعا تشکر می کنم ولی اینجا چند تا نکته وجود داره که احتراما میخواستم خدمتتون عرض کنم:
    1. واقعا سرنوشت شما ناراحت کننده است، به خصوص از این لحاظ که بعد از 10 ماه تموم انگار سر جای اولتون هستید. مورد مشابه با شما با چند درجه خفیف تر هم سر من اومد و بعد 4 ماه تجبور شدم هم دانشگاه و هم استادمو عوض کنم. به همین خاطر جدا بهتون توصیه میکنم الان که هفت خانو پشت سر گذاشتید و تو خاک آلمان هستید و علاوه بر ان استاده میخواد بهتون ریکام بده توکل کنید به خدا و بای دانشگاه های مختلف نه تنها آلمان بلکه کل اروپا اقدام کنید و مطمئن باشید جواب می گیرید. خدا چاره ساز تموم مشکلاس. دقیقا کاری که من کردم و جواب گرفتم.
    2. واقعا نمیخوام نوشته تونو نقد کنم ولی این که شما از دست یه استاد ناراحت باشیذ به نظر من واقعا دلیل خوبی نیست که باذکر دانشگاه و اسم استاد و مسائل خصوصی اون استاد، سعی در تخریب استاد کنید. ببینید تموم این چیزی که شما در مورد کنفرانس و دیسک. فرمودید برای ما ضد ارزشه ولی برای اونا چیزیه که خیلی اهمیتی نداره....
    3. هم من و هم شما گرفتار آدمایی شذیم که واقعا یه جورایی فریبمون دادند ولی واقعا این دلیل نمیشه همه رابه یه چشم نگاه کرد کام اینکه من هنوز هم اعتقاد دارم که خوبای آلمان خیلی بیشتر از بداشونن. پنینی نوشته هایی میتونه خیلی تاثیر منفی روی افرادی که قصد اقدام واسه آلمان را دارن بذاره.
    موفق و پیروز باشید و امیدوارم خیلی زود تو همین فروم خبر رفع مشکلتونو بذارید..

نقل قول نوشته اصلی توسط kittleboy نمایش پست ها
    سلام
    چند تا تجربه خودم رو میخوام اینجا بنویسم تا بقیه استفاده کنن.

1- دانشگاه RWTH Aachen - پروفسور Reinhard Madlener

یه استاد برق به من اوکی داد
    گفت پروفایلت خیلی خوبه، خوشم اومده، دو تا پروژه دارم و بیا زودتر شروع کنیم، فقط پول از خودت
    گفتم من واسه چند ماه دارم، ما بقیش رو باید Hiwi (کار دانشجویی) بگیرم .
    جواب نداد
    دوباره ایمیل زدم، جواب نداد؛ زنگ زدم، جواب نداد؛ دوباره زنگ زدم، منشی جواب داد گفت باشه با پروف حرف میزنم و نیم ساعت دیگه میل میکنم.
    فرداش شد میل نکرد.
    دوباره زنگ زدم، منشی ورداشت گفت پروف بیزی هست و من باهاش حرف زدم، گفت اصلا پوزیشن نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    گفتم هنوز ایمیلش رو دارم که گفت دو تا پروژه داره، پروفایل من خیلی خوبه و میخواد که دو هفته دیگه شروع کنم، گفت نه، به من اینطوری گفت بهت بگم.

2- دانشگاه Stuttgart - پروفسور Stefan Tenbohlen IEH Institute

من اینجا واسه 10 ماه دکتری خوندم، یه پروژه از یه شرکت دیگه داشتن، وقتی اومدم، اون رو ادامه دادم و بعد از 8 ماه شرکت گفت دیگه این پروژه رو نمیخوایم. منم گفتم خب باشه، پس چکار کنیم، پروف گفت عیبی نداره، تو ادامه بده. بعد از چند روز گفت :
    من متاسفم؛ ولی من دیگه پول ندارم، خیلی هم اونطوری که میخواستیم سریع نبودی؛ بهت Recom letter یو Certificate که اینجا درس خوندی دو ترم و ریسرچ کردی میدم، جای دیگه بگرد پیدا کن یا برگرد ایران.
    طبق قانون، چون دو ترم ثبت نام رسمی بودم، دانشگاه موظفه که کاری کنه، وکیل دانشگاه اینور اونور، آخرش گفت کاری از دست ما برنمیاد (همش کشک بود)
    امروز هم برگشت گفت، خب کمیته دکتری باید یه استاد دیگه واس انتخاب کنه، قانونه؛ فقط یه چیزی:
    کمیته به من گفت تو رو با شرط گرفته بودن، و اصلا دکتری نبوده، اینترنشیپ بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نامه اولی که واسم فرستادن رو به وکیل دادم و گفتم ببین این پروفسورهاتون به چه راحتی دروغ میگن بیشرفها. من رو نمیخوان دیگه چرا این کارها رو میکنن. توی نامه هیچ شرطی نبود، و کلمه PhD هم واضح ذکر شده بود.

برای اطلاع دوستان؛ با یکی از استید ایرونی تو آلمان صحبت کردم، میگفت این Tenbohlen که اومد سر کار، همه تعجب کردن، چون یهو رفت پروفسور شد، درحالیکه نباید میشد و همه هم توی آلمان به قول خودمون لات میشناسنش. (خود وکیله هم بهم گفته بود که این آدم با خود آلمانیها هم مشکل داره)
    اوناییکه میخوان دکتری بخونن، به هیچ وجه واسه این آدم اپلای نکنین اگر میخواین درست زندگی کنین و درس بخونین.

ما با ایشون رفتیم کنفرانس، تا ساعت 2 صبح تو دیسکو بودیم؛ هی منتظر شو دیدیم نه؛ آخر هم خودمون برگشتیم هتل و فرداش ایشون نیومد سر کنفرانس، دیرتر اومد و بچه ها گفتن 6 صبح برگشته. ما که داشتیم برمیگشتیم، با یه دختر رفت داخل اتاقهایی که .... . (اخلاقیاتش رو کاری ندارم، دیر اومدن سر کنفرانس و ول کردن ماها نکتش هست)

یک همخونه هم داشته این آقا قبل از پروفسور شدن، مکانیک خونده؛ پروژه ای که من گرفتم رو این ادامه میداد. بچه های خود اینستیتوت مسخرش میکردن که تو برقی نیستی، چون با پروف دوستی آوردتت اینجا. این آقا هم اتاقی من بود در این مدت. من کلاس آلمانی رو با پول خودم رفتم (بهم برگشت گفت من بهت گول نمیدم واسه آلمانی در حالیکه گفته بود اصلا آلمانی نمیخواد) مجبور بودم 5:30 برم تا 10 شب؛ برگشته زیر آب من رو زده که فلانی زود میره از سر کار!!!! و صبح ها هم دیر میاد (مجبور شدم چند روز برم دکتر و واسه ویزا دیر کنم)

بچه ها میگفتن که ما بهش ایمیل زدیم، ازمون خواسته یه برنامه مطلب بنویسیم واسش و دیگه جوابمون رو نداده!
    بله، ایشون توی یه کنفرانس به یکی از ارائه دهنده ها گیر داد، کارت گفت اشتباست، آبروش رو برد. بعد بلافاصله غیبش زد. از بچه ها پرسیدم چی شد، گفت دیدی به اون گفت غلطه کارش، گفتم خب، گفت اون جواب مشکلشون رو داد، الآن هم سریع رفتن با شرکت جلسه گذاشتن که ما مشلتون رو حل کردیم. رفت و فردای کنفرانس برگشت.

این شخص کاملا بی احساس مسئولیت هست و براحتی له میکنه هر کسی رو که دلش میخواد، قدرت هم داره.

بقیه تجربیات رو الآن اعصاب ندارم بنویسم بس که از دست این آلمانیا عصبانیم.
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 27th, 2013 در ساعت 12:42 AM

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات مهم از اپلای کردن برای آلمان

دوستان عزیز توجه کنید

در این تاپیک کاربرانی که برای دانشگاهه های آلمان اقدام کردند، میتوانند تجربیاتشون را در اختیار بقیه قرار بدهند. فقط چند نکته:

1. جدا از نوشتن پست های حاوی توهین خودداری کنید. (پست هایی با این محتویات حذف خواهند شد + کارت زرد)

2. با فرمت زیر تجربیات خود را درج کنید، در غیر اینصورت حذف خواهند شد

نام دانشگاه:
    نام رشته:
    نام استاد:
    تجربه:

3. در این تاپیک امکان ارسال پست برای سوال از دوستان وجود ندارد. فقط اگر تجربه شما در مواردی متناقض با تجربه کاربران دیگر می شود، می توانید با پاسخ به صورت نقل قول تجربه خود را در پاسخ به پست ارسال شده بیان کنید.

با تشکر
    تیم مدیریتی آلمان
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط super نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. از اینکه تجربیاتتنونو در اختیار بچه ها قرار دادید از شما واقعا تشکر می کنم ولی اینجا چند تا نکته وجود داره که احتراما میخواستم خدمتتون عرض کنم:
    1. واقعا سرنوشت شما ناراحت کننده است، به خصوص از این لحاظ که بعد از 10 ماه تموم انگار سر جای اولتون هستید. مورد مشابه با شما با چند درجه خفیف تر هم سر من اومد و بعد 4 ماه تجبور شدم هم دانشگاه و هم استادمو عوض کنم. به همین خاطر جدا بهتون توصیه میکنم الان که هفت خانو پشت سر گذاشتید و تو خاک آلمان هستید و علاوه بر ان استاده میخواد بهتون ریکام بده توکل کنید به خدا و بای دانشگاه های مختلف نه تنها آلمان بلکه کل اروپا اقدام کنید و مطمئن باشید جواب می گیرید. خدا چاره ساز تموم مشکلاس. دقیقا کاری که من کردم و جواب گرفتم.
    2. واقعا نمیخوام نوشته تونو نقد کنم ولی این که شما از دست یه استاد ناراحت باشیذ به نظر من واقعا دلیل خوبی نیست که باذکر دانشگاه و اسم استاد و مسائل خصوصی اون استاد، سعی در تخریب استاد کنید. ببینید تموم این چیزی که شما در مورد کنفرانس و دیسک. فرمودید برای ما ضد ارزشه ولی برای اونا چیزیه که خیلی اهمیتی نداره....
    3. هم من و هم شما گرفتار آدمایی شذیم که واقعا یه جورایی فریبمون دادند ولی واقعا این دلیل نمیشه همه رابه یه چشم نگاه کرد کام اینکه من هنوز هم اعتقاد دارم که خوبای آلمان خیلی بیشتر از بداشونن. پنینی نوشته هایی میتونه خیلی تاثیر منفی روی افرادی که قصد اقدام واسه آلمان را دارن بذاره.
    موفق و پیروز باشید و امیدوارم خیلی زود تو همین فروم خبر رفع مشکلتونو بذارید..
    1- من نا امید نشدم، هیچوقت نمیشم!
    آلمان و اتریش و سوئیس و سوئد و هلند و دانمارک و فنلاند و انگلیس و ... جایی نیست که براشون ایمیل نفرستاده باشم و با استادا حرف نزده باشم. الآن همشون گفتن که نه پروژه دارن، نه پول؛ رکود اقتصادی داره برمیگرده.
    (فقط انگلیس جواب داده که اونم گفت با اینکه بورست میکنیم، ولی 11000 پوند سالی باید بدی)

2- من به هیچ عنوان قصد تخریب استادی رو ندارم. به هیچ وجه. به من از این برچسبا نزنین لطفا.
    اینکه از دیسکو هم گفتم توی پرانتز توضیح دادم که چرا گفتم. با عقاید شما شاید در تضاد باشه، با عقاید من نیست. هر کسی حق داره هر طور که دوست داره زندگیش رو بچرخونه. ایشون رفتن دیسکو ما رو به اجبار نبردن، ما هم دوست داشتیم. من براحتی میتونم کار و زندگیم و از هم تفکیک کنم. هدف من از نوشتن اون این بود که ایشون حریم و حدود رو نمی تونه تفکیک کنه در این 10 ماه من این رو متوجه شدم.
    دوست داره بره دیسکو، هیچ ایرادی نداره(شاید برای شما ضد ارزشه، برای من کار حرفه ای مهمه)، من خودم هم میرم، خیلی هم روحیم رو عوض میکنه، ولی نه زمانیکه میری واسه یه کنفرانس و نه اینکه تا 4 صبح بیرون باشی!
    پس یه بار دیگه لازمه بگم، من فقط خواستم تجربیاتم رو بگم، اینکه شما برداشت منفی کردین از حرفم، این دیگه تقصیر من نیست.

3- مسلمه که آدمای خوب و بد همه جا پیدا میشن؛ من هنوز به خوباش نخوردم در این یک سال در آلمان.

باز هم باید بگم، به هیچ هنوان مساله خصوصی من نگفتم؛ هر کسی که با ایشون کار کنه، این رو میبینه؛ کلاب رفتن که یه کار عادیه.
    زندگی خصوصی وقتی میشه که من بگم ایشون چند تا بچه دارن یا .... که حرفی نزدنم.
    پس لطفا به من برچسب اینکه مسائل خصوصی زندگی فردی رو بیان کردم نزنین، من با این فرد یک سال کار کردم و بهتر از شما تشخیص میدم چه چیزی خصوصی هست و چه چیزی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه

یه استاد دیگه:

Prof. Dr.-Ing. Martin Braun - Kassel Unviersity
    ایشون در دانشگاه اشتوتگارت در IEH اینستیتوت در قسمت Smart Grid بودن که جدا شدن و رفتن به دانشگاه Kassel

فقط یک ایرونی اون هم برای مدت حدود یک سال با ایشون کار کرده. به من میگفت که بسیار زیاد ازت کار میخواد. با اینکه دوستم در آلمان ارشد خونده و آلمانیش هم خوبه، باز هم میگفت از آلمانی من میناله پروفسور و گیر میده.
    کلا راضی نبود ازش. و تا حالا هر کسی هم که واسش فرستاده برای دکتری، قبول نکرده.

همش برمیگرده میگه یه ایده جدید بده، بدون هیچ مشاوره یا چیزی.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات مهم از اپلای کردن برای آلمان (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!)

در ادامه این تجربیات من در آلمان:

یه پروفسور از دانشگاه TU Clausthal به من ایمیل زد که پروفایلت رو دیدم و خوشم اومد. یه خرده موضوعاتی که کار کردیم فرق داره ولی من فکر میکنم که میتونی در مدت زمان کمی اوناییکه نیاز داری رو بخونی و برسی.
    امروز بعد از دو هفته ایمیل زد و گفت که دوباره بررسی کردیم، دیدیم پروفایل تو با مثلا دانشجوهای دیگه که فرستادن فرق میکنه (این "مثلا با دانشجوهای دیگه" رو خودش گفت، من نمیگم) و درنتیجه نمیتونیم بهت وقت مصاحبه بدیم. تموم.
    من هم البته در ایمیل بهش جواب دادم که در ایمیل اول گفتی بودی که اینطوری فکر میکنی (خود جملش رو واسش کپی پیست کردم) و من هم فکر کردم که این شانس رو بهم میدی، ولی اگر اینطوری فکر میکنین، بله، هر طور که صلاح میدونین و ممنون از وقتی که بهم دادین.

------------------
    و این یکی رو هم مشاور دانشجوهای بین المللی دانشگاه اشتوتگارت واسم فرستاد:

Unfortunately, I think thatthis type of behaviour (of the professors) is quite common in Germany and needs to be looked at very closely. But it does not happen very often that a doctoral student is speaking up against the institutions because usually they are afraid or are in the much weaker position etc. You know all this.
    I really hope that something can be done and maybe your case would change things for all future international PhD students. Professors need to be more careful or better: need to CARE more about their work and all the implications this brings

البته بدونین که فقط این قسمت که استاد به کمیته دروغ گفته! (حالا یا اشتباه بوده) رو به اینا گفتم. اون کلاب رفتن ها و اینا رو هیچی نگفتم.

با این حال، برگشته به من میگه متاسفم، آره میدونیم تو آلمان پروفسورها خوب نیستن و باید باهاشون برخورد بشه؛ ولی چون دانشجوهای دکتری جراتش رو ندارن، این اتفاق تاحالا نیفتاده. امیدوارم کیس تو باعث تغییری در این امر بشه

بله، من چون دیگه به اینا امیدی ندارم و دارم هر کاری میکنم، حالا صداشون در اومده که آره، ما خیلی ایراد داریم و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات مهم از اپلای کردن برای آلمان (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!)

با این تجربیاتی که همه دوستان گفتن جدا دیگه امیدی واسه اپلای کردن برای دانشگاه های آلمانی نمیمونه
    حالا نمیدونم فقط این آلمانی ها هستن که اینقد با ایرانی جماعت مشکل دارن یا بقیه کشورای اروپایی هم همینجورن
    به خاطر سیاست های خارجی ایرانه یا رکود اقتصادی در اروپا؟!!!!
    از دوستان لطفا بیشتر توضیح بدن

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

اقا من یه اشتباه فجیع کردم 2 دانشگاه SOP کپی از اینترنت فرستادم فقط یه جاهایش رو تغییر داده بودم که رد شدم

Member
    رشته و دانشگاه

خب، ظاهرا کسی نمیاد اینجا تجربیات بدش رو بنویسه. من بجاشون مینویسم. همه میگن خوب، بدیهاش رو هم بدونین بد نیست، فکر نکنین خارج ایران واستون فرش قرمز پهن کردن.

دو نفر دیگه رو میشناسم، اون ها هم از دانشگاه اشتوتگارت، استادشون بعد از دو سال که دانشجوی دکتری بودن (دانشجوهای فوق العاده زرنگی هم هستن)، بهشون گفتن به سلامت، دیگه قراردادت رو تمدید نمیکنم. طبق تجربیات من و این بچه ها هیچ کاری هم از دست کسی بر نمیاد، یعنی بر میاد اما انجام نمیدن، قبلا توضیح دادم چرا و ... .

ApplyAbroad Guru

آلمانو که همه تعریف میکردن :| با این چیزایی که اینجا بچه ها نوشتن فاتحه :|

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)