صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 62

موضوع: درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

Banned

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط red نمایش پست ها
    اولا سلام
    دوما اینجانب جزو این دسته از افرادی که فرمودید نیستم. شما منظور من رو نفهمیدید. من عرض کردم درس خواندن در آلمان سخت تره به به عنوان مثال ساختار متفاوت آزمون. آزمون شفاهی در اینجا میتونه .تا چند ساعت طول بکشه در حالی که ما آزمون شفاهی در ایران حداقل در رشته های فنی نداریم.
    بله نژاد پرستی همه جای دنیا هست اما در آلمان سیاست مدار میاد تو تلویزیون میگه هر روز یک خانه پناهجویان در آلمان به آتش کشیده میشه. بعد میگن علت آتشسوزی پناهگاه پناهجویان دوسلدورف معلوم نیست.
    اینجا به دانشجوی دکترا تو خیابون توهین میکنند میگن کارتو ازت میگیریم، میندازیمت بیرون، باید بری پناهنده شی! البته که داد نمیزنه ولی یه جور میگه که تو بفهمی! اینها تو ایران و هیچ جای دیگه نیست آقای محترم ! هر چقد هم شما تحمل داشته باشی یه جایی دیگه حوصلت سر میره! بعد وقتی بگی اینا نژاد پرستن همه دشمنت میشن میگن به ما فحش داد! این نباید هیچی بشه!

آلمان... آلمانِ پگیدا و آ اف د هست که فقط خودشو پشت چند تا دونر کبابی مخفی کرده! میگن ما اینترنشنالیم!
    1- آزمون شفاهی چند ساعته ؟! این هم از اون حرفاست ها...
    ما امتحان کتبی مون 1.30 ساعت بیشتر نمیشه. همه هم خودشون رو میکشن برای امتحانای شفاهی، چون راحت تر از کتبیه. کتبی هر چی نوشتی رفته، ولی شفاهی رو همونجا میتونی جلو استاد تصحیحش کنی.
    2- داستان کمپ دوسلدورف که معلوم چیه، پناهنده ها خودشون با هم دیگه نمیسازن برادر من ! یه سریا میخوان روزه بگیرن، یه سریا نمیخوان. به هم دیگه پرخاش میکنن و یه گروه کمپ رو آتیش میزنن. البته نئو نازیستها هم این کار رو میکنن که هیچ توجیهی نداره و جامعه هم اونا رو محکوم میکنه.
    3- قبلا هم گفتم، اگه کسی بهت توهین کرد، میتونی بری شکایت کنی.
    4- شما هیچ جا انتظار مملکت خودت رو نباس داشته باشی یا بهتر بگم هیچ جا مملک خود آدم نمیشه. حیف که...

من که میخاستم یه دانشگاه تو آلمان اپلای کنم برای دکتری بیزنس! همون یه دونه رو هم بیخیال شدم! (دانشگاه منهیم!)
    نازی ها!
    بازم دم آمریکا/کانادا و .... گرم! الکی نیست ملت میرن اونجا!
    همونطور که جماعت آلمانی، عده زیادیشون محصول رسانه ان و پیش زمینه های فکری دارن، ولی شما هم همینی دوست عزیز.
    شما هنوز فکرت تو دوران آلمان هیتلری باقی مونده. شما اگه میخوای بری آمریکا، جزء غرب و شرق آمریکا، جای دیگه نرو، چون مردمش ممکنه نئونازی های آلمانی و البته اروپایی رو بذارن تو جیبشون.
    البته اینکه مانهایم تو این رشته، دانشگاه قوی هستش و قابل توصیه ست، ولی بازار کار برا بعد تحصیل اونم تو این رشته شرایطش ریسکیه !
    من دیگه حرفی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    1- آزمون شفاهی چند ساعته ؟! این هم از اون حرفاست ها...
    ما امتحان کتبی مون 1.30 ساعت بیشتر نمیشه. همه هم خودشون رو میکشن برای امتحانای شفاهی، چون راحت تر از کتبیه. کتبی هر چی نوشتی رفته، ولی شفاهی رو همونجا میتونی جلو استاد تصحیحش کنی.
    2- داستان کمپ دوسلدورف که معلوم چیه، پناهنده ها خودشون با هم دیگه نمیسازن برادر من ! یه سریا میخوان روزه بگیرن، یه سریا نمیخوان. به هم دیگه پرخاش میکنن و یه گروه کمپ رو آتیش میزنن. البته نئو نازیستها هم این کار رو میکنن که هیچ توجیهی نداره و جامعه هم اونا رو محکوم میکنه.
    3- قبلا هم گفتم، اگه کسی بهت توهین کرد، میتونی بری شکایت کنی.
    4- شما هیچ جا انتظار مملکت خودت رو نباس داشته باشی یا بهتر بگم هیچ جا مملک خود آدم نمیشه. حیف که...

همونطور که جماعت آلمانی، عده زیادیشون محصول رسانه ان و پیش زمینه های فکری دارن، ولی شما هم همینی دوست عزیز.
    شما هنوز فکرت تو دوران آلمان هیتلری باقی مونده. شما اگه میخوای بری آمریکا، جزء غرب و شرق آمریکا، جای دیگه نرو، چون مردمش ممکنه نئونازی های آلمانی و البته اروپایی رو بذارن تو جیبشون.
    البته اینکه مانهایم تو این رشته، دانشگاه قوی هستش و قابل توصیه ست، ولی بازار کار برا بعد تحصیل اونم تو این رشته شرایطش ریسکیه !
    من دیگه حرفی ندارم.

دوست من چرا الکی خودت رو اذیت میکنی . یه کلام بگو اگه بده نیاین برید جای دیگه ! والا
    بیخود وقتمون رو هدر میدیم میایم اینجا این افکار رو تصحیح کنیم بجاش محاکمه میشیم
    اگه بگیم خوبه ، میگن دروغ میگی المانیا فلانن و ...
    اگه بیگم بده ، میگن دروغ میگی چون دلت میخواد بقیه نیان
    حالا دوستان هر چی دلشون میخواد فکر کنن !!
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

Junior Member

سلام دوست عزیز،

من الان چند سال هست که دکترا ام رو در مانهایم Mannheim شروع کردم. واقعا اینجا نژاد پرستی هست و من الان وسط دکترا اونقدر توسط مردم شهر تحت فشار هستم که می خوام نیمه کاره ول کنم. استادم و موضوعم اوکی هستن ولی ایجا واقعا نژاد پرستن. انچه که هست در جنوب آلمان الان نه تنها خود آلمانی ها کار های نژاد پرستی خود رو جلو میبرن بلکه از مهاجرین استفاده می کنند که توسط اونها به شما توهین کنند. در واقع یه خاجی رفتار نژاد پرستی می کنه که از آلمانی ها نون خودشو در میاره و اونها ساپورتش میکنند . با این کار میخوان بگن که مثلا این فقط آلمانی ها نیستن بلکه شما مورد دارین!
    دوستان در آلمان نژاد پرستی هست در تمامی شهر ها کم یا زیاد ،اگر واقا توانش رو دارید به آلمان نیاید! الان چند سال درس خوندم کار کردم زبان آلمانی یاد گرفتم و به جای اینکه اقامت داعم بگیرم دارم با یه خاطره بد از آلمان میرم. بهترین سالهای عمرم رو در جایی گذاشتم که به عنوان یه خارجی مریض شناخته می شم و حتی وقتی یه کاپشن نو می خرم میرم خیابون این نازی ها میگن این خارجی ها همه اقلام که تخفیف خوردن رو درو میکنند. بابا بی وجدان با لباس ما هم کار داری!!!!
    اگر کسی به شما گفتکه نژاد پرتی در آلمان نیست یا دروغ میگه یا اونقدر از محیط اطرافش آگاه نیست. امیدوارم هیچ کس نژادپرستی رو تجربه نکنه.

Junior Member

جهت اطلاع بیشتر دوستان این تجربیات یک ایرانی دیگه هست:
    https://www.quora.com/Is-there-racis...ans-in-Germany
    Hi, I am an irani asian, lived 25 years(almost all my life) in germany, before moving to spain and living here the last 5 years.
    The reason I moved to spain was indeed racism in germany, but still I try to be objectiv on what I am writing.
    I have a chinese girlfriend, so I might be able to give you some advice how asian people would feel in germany. Because additionaly to the racism, germans have a special mentality.
    Fortunatly you hardly will find violent racism in the western part of germany, the reason is, the germans are extreme chauvinists, they know exactly what is forbidden by law and what is allowed. So most time they won´t tell you “fucking asian” or something similar, but the amount of subtle racism is enormous!
    A lot of them will treat you like a second class human. They will look at you from above. I can give you quantities of racism examples but the one which were crucial for me to out-migrate were following:

• German Police tend to be rude and treating men from central asian area with general suspicion.
    • With a central asian name, you have to be twice as good as a german to find a job with small and midsize companys(big companys don´t care that much) and even to complete your schooling.
    • I did not get my motor licence for obviously racism reasons with the same examiner, although I never had a self-inflicted accident the last 15 years.
    • When you are in a verbal conflict situation, which will happen to you despite being a calm person (germans in general tend to be very direct and disrespectful, not only to foreigner but also to each other) the big part of the “natural germans” will take position for the other “natural german” independently from the reason of the conflict.
    • Germany still avoid integrate migrants into official jobs(police, judge, authorities employee).
    • Germans in general are definiatly not tolerant, a lot of them will mock on you if your german is not as good as theirs.

Anyhow, germany has a relativ good live-quality in economic norms . If you really need or want to live there, be sure you:

• Don´t care about racism, or you are from a country with similar race.
    • You carefully study about which district of your city you want to live, in about every big city you have cosmopolitan districts where you will feel better as foreigner.
    • You are good educated and search for a job.
    • You are fine with cold but fresh weather.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط red نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

من الان چند سال هست که دکترا ام رو در مانهایم Mannheim شروع کردم. واقعا اینجا نژاد پرستی هست و من الان وسط دکترا اونقدر توسط مردم شهر تحت فشار هستم که می خوام نیمه کاره ول کنم. استادم و موضوعم اوکی هستن ولی ایجا واقعا نژاد پرستن. انچه که هست در جنوب آلمان الان نه تنها خود آلمانی ها کار های نژاد پرستی خود رو جلو میبرن بلکه از مهاجرین استفاده می کنند که توسط اونها به شما توهین کنند. در واقع یه خاجی رفتار نژاد پرستی می کنه که از آلمانی ها نون خودشو در میاره و اونها ساپورتش میکنند . با این کار میخوان بگن که مثلا این فقط آلمانی ها نیستن بلکه شما مورد دارین!
    دوستان در آلمان نژاد پرستی هست در تمامی شهر ها کم یا زیاد ،اگر واقا توانش رو دارید به آلمان نیاید! الان چند سال درس خوندم کار کردم زبان آلمانی یاد گرفتم و به جای اینکه اقامت داعم بگیرم دارم با یه خاطره بد از آلمان میرم. بهترین سالهای عمرم رو در جایی گذاشتم که به عنوان یه خارجی مریض شناخته می شم و حتی وقتی یه کاپشن نو می خرم میرم خیابون این نازی ها میگن این خارجی ها همه اقلام که تخفیف خوردن رو درو میکنند. بابا بی وجدان با لباس ما هم کار داری!!!!
    اگر کسی به شما گفتکه نژاد پرتی در آلمان نیست یا دروغ میگه یا اونقدر از محیط اطرافش آگاه نیست. امیدوارم هیچ کس نژادپرستی رو تجربه نکنه.
    نژاد پرست همه حا هست شما تو شهر خودتون تو ایران هم برید شهرستان اطراف ببینید نحوه برخورد چجوریه بعدم شما خودتون میگید منهایم هستید ولی نژاد پرستی رو به کل المان نسبت میدید. شهرهای غربی که پدر خودم بینشون زندگی کرده و کار کرده اصلا مشکلی نداشته تازه هنوزم با خیلیاشون دوسته گاهی میان ایران میان خونمون !

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

ای بابا خب اینجوری که اینجا گفتن آدم خوف میکنه
    بله بله بله هزاربار اینجا گفتیم و شنیدیم که تجربیات هرشخصُ از یک منطقه چه خوب چه بد نمیشه به همه کَس و همه جا تعمیم داد
    مننننتها بهرحال پیش زمینه ذهنی میشه... یکی بیاد این پستو آپدیت کنه بگه برای رشته کامپیوتر، تو ارشد بیایم، نیایم؟ میشه، نمیشه؟
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    بله بله بله هزاربار اینجا گفتیم و شنیدیم که تجربیات هرشخصُ از یک منطقه چه خوب چه بد نمیشه به همه کَس و همه جا تعمیم داد
    مننننتها بهرحال پیش زمینه ذهنی میشه... یکی بیاد این پستو آپدیت کنه بگه برای رشته کامپیوتر، تو ارشد بیایم، نیایم؟ میشه، نمیشه؟
    این تاپیک هدفش این هست که با دید مدینه ی فاضله نیاین آلمان. وگرنه هزاران نفر اومدن و مشکلی هم نبوده.
    شما بیاین. فقط اینو همیشه تو ذهنتون داشته باشین که اینجا از دید خیلی ها شما همیشه یه خارجی می مونین (حتی وقتی پاسپورت آلمانی گرفته باشین).

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    به نظر من قضیه اینجا رو باید به دو دسته کلی تقسیم کرد یه بخشش اقتصادیه که یعنی کار هست و درآمد نسبت به هزینه زندگی عالیه و کشورش هم قشنگه مسافرت به کل اروپا هم راحت و ارزونه و میتونید اینجا با همون کار خیلی لباس ها ی مارک بخرید و یا ماشین خارجی خوب سوار شید،و کلا به لحاظ اقتضادی اینجا عالیه.اصلا شک نکنید و خیلی چیز ها اینچا هست که آدم میتونه یاد بگیره و دیدش باز تر میشه و البته آزادی هم هست کسی اینجا به چیزای شخصی گیر نمیده و همیشه اینجا جشن و پارتی هستش و خبری از انرژی های منفی نیست...
    اما نکته ی منفیش که همه و همچنین خود من هم تا این لحظه به هیچ عنوان تصمیم ندارم که برای همیشه در آلمان بمونم چی هستش،در یک کلمه "نژادپرستی".(مشکلات اجتماعی.)
    اما این نژادپرستی حالا به این صورت نیست که بیان بهتون توهین کنن یا فحش بدن(البته الان دیدم که یه دوستی چند پست قبل تر میگن که توهین هم شده)اما به من هرگز توهین نشده.اما کجا ها من و خیلیای دیگه نژادپرستی رو اینجا احساس میکنیم،تو چند مورد میگم:
    یه آلمانی یا اروپایی با 6 یا 7 تا ایمیل برای 6 یا 7 تا آگهی خونه،خونه پیدا میکنه،ولی یه خارجی با 100 تا ایمیل هم شاید خونه پیدا نکنه.(اصلا مبالغه هم نکردما،حتی شاید کمم گفتم).
    اینجا اصلا با خارجی ها دوست نمیشن.یعنی بار ها شده تو جشنی با کسی آشنا شدم،تا رسیدیم به سوالی که اهل کجا هستی؟وقتی میگی که از ایران اومدی،چه پسر باشه طرف،چه دختر باشه،در99% اوقات همونجا همه چی تموم میشه،ولی بعضیا برای حفظ ظاهر یکم بیشتر ادامه میدن الکی.حالا الان یکی میاد نقض میکنه میگه من کلی دوست آلمانی دارم،منم تعدادی دوست آلمانی دارم،اما این دوستا از چند نظر معمولا بدردبخور نیستن،اولا معمولا مثل اون رفاقت تو ایران باهات صمیمی نمیشن که هر هفته بهت بگن،برنامه اینه،میای با هم بریم بیرون؟یا اینکه طرف یه آلمانی ولی از یه خونواده روستایی و سطح پایین،و در واقع برای کسایی که تو ایران دوستاشون همه از خونواده های سطح بالا بودن،اینجا تقریبا غیر ممکن هستش که دوستان سطح بالای آلمانی داشته باشن در حد یه دوست بسیار صمیمی.و البته خوب میتونه حالا یک در ملیون هم اتفاق بیفته و نکته اصلی اینه که حداقل شخص من با یک در ملیونا خوشحال نیستم،دوس دارم مثل ایران بتونم با هرکسی که در سطح و سبک خودم هستش آشنا بشم و بخاطر کشوری که توش بدنیا اومدم و اصالتم رد نشم.
    و حالا اینم میدونم که الان یکی واسه خودش فکر میکنه من یا امثال من حرف زدن بلد نیستیم یا مثلا فرهنگمون خوب نیس یا بلد نیستیم با آلمانیا معاشرت کنیم و یا فکر میکنه من دانشجوام و خودش حالا دکتره بیاد اینجا همه قربونش میرن.ولی باید بگم که نه خیر،اصلا به این چیزا دلتون رو خوش نکنید،من خودم جهت تست که آیا من مشکل دارم یا اونا،یکی دوبار الکی گفتم که اروپایی هستم،بعدش بسیار باهام خوب و صمیمی میشدن،اما تا بعدش میگفتم من ایرانیم،دیدی هیچ فرقی ندارم با اروپایی.دوباره در میرفتن.اصلا آدمای بسیار... هستن.من واقعا نمیدونم تو مغزشون چی میگذره.
    ولی من هیچ جایی توهین ندیدم و هر اداره یا فروشگاهی رفتم با احترام وظیفه شون رو انجام دادن.
    و البته که این رفتارا تو همه جای دنیا هست به جز کشور خود آدم،یعنی فکر نکنید که برید آمریکا دیگه مشکل نژادپرستی نیست،همه جا همینه تا جایی که من از دوستام آمار میگیرم.
    ویرایش توسط civil_boy : July 8th, 2017 در ساعت 09:19 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    به نظر من قضیه اینجا رو باید به دو دسته کلی تقسیم کرد یه بخشش اقتصادیه که یعنی کار هست و درآمد نسبت به هزینه زندگی عالیه و کشورش هم قشنگه مسافرت به کل اروپا هم راحت و ارزونه و میتونید اینجا با همون کار خیلی لباس ها ی مارک بخرید و یا ماشین خارجی خوب سوار شید،و کلا به لحاظ اقتضادی اینجا عالیه.اصلا شک نکنید و خیلی چیز ها اینچا هست که آدم میتونه یاد بگیره و دیدش باز تر میشه و البته آزادی هم هست کسی اینجا به چیزای شخصی گیر نمیده و همیشه اینجا جشن و پارتی هستش و خبری از انرژی های منفی نیست...
    اما نکته ی منفیش که همه و همچنین خود من هم تا این لحظه به هیچ عنوان تصمیم ندارم که برای همیشه در آلمان بمونم چی هستش،در یک کلمه "نژادپرستی".(مشکلات اجتماعی.)
    اما این نژادپرستی حالا به این صورت نیست که بیان بهتون توهین کنن یا فحش بدن(البته الان دیدم که یه دوستی چند پست قبل تر میگن که توهین هم شده)اما به من هرگز توهین نشده.اما کجا ها من و خیلیای دیگه نژادپرستی رو اینجا احساس میکنیم،تو چند مورد میگم:
    یه آلمانی یا اروپایی با 6 یا 7 تا ایمیل برای 6 یا 7 تا آگهی خونه،خونه پیدا میکنه،ولی یه خارجی با 100 تا ایمیل هم شاید خونه پیدا نکنه.(اصلا مبالغه هم نکردما،حتی شاید کمم گفتم).
    اینجا اصلا با خارجی ها دوست نمیشن.یعنی بار ها شده تو جشنی با کسی آشنا شدم،تا رسیدیم به سوالی که اهل کجا هستی؟وقتی میگی که از ایران اومدی،چه پسر باشه طرف،چه دختر باشه،در99% اوقات همونجا همه چی تموم میشه،ولی بعضیا برای حفظ ظاهر یکم بیشتر ادامه میدن الکی.حالا الان یکی میاد نقض میکنه میگه من کلی دوست آلمانی دارم،منم تعدادی دوست آلمانی دارم،اما این دوستا از چند نظر معمولا بدردبخور نیستن،اولا معمولا مثل اون رفاقت تو ایران باهات صمیمی نمیشن که هر هفته بهت بگن،برنامه اینه،میای با هم بریم بیرون؟یا اینکه طرف یه آلمانی ولی از یه خونواده روستایی و سطح پایین،و در واقع برای کسایی که تو ایران دوستاشون همه از خونواده های سطح بالا بودن،اینجا تقریبا غیر ممکن هستش که دوستان سطح بالای آلمانی داشته باشن در حد یه دوست بسیار صمیمی.و البته خوب میتونه حالا یک در ملیون هم اتفاق بیفته و نکته اصلی اینه که حداقل شخص من با یک در ملیونا خوشحال نیستم،دوس دارم مثل ایران بتونم با هرکسی که در سطح و سبک خودم هستش آشنا بشم و بخاطر کشوری که توش بدنیا اومدم و اصالتم رد نشم.
    و حالا اینم میدونم که الان یکی واسه خودش فکر میکنه من یا امثال من حرف زدن بلد نیستیم یا مثلا فرهنگمون خوب نیس یا بلد نیستیم با آلمانیا معاشرت کنیم و یا فکر میکنه من دانشجوام و خودش حالا دکتره بیاد اینجا همه قربونش میرن.ولی باید بگم که نه خیر،اصلا به این چیزا دلتون رو خوش نکنید،من خودم جهت تست که آیا من مشکل دارم یا اونا،یکی دوبار الکی گفتم که اروپایی هستم،بعدش بسیار باهام خوب و صمیمی میشدن،اما تا بعدش میگفتم من ایرانیم،دیدی هیچ فرقی ندارم با اروپایی.دوباره در میرفتن.اصلا آدمای بسیار... هستن.من واقعا نمیدونم تو مغزشون چی میگذره.
    ولی من هیچ جایی توهین ندیدم و هر اداره یا فروشگاهی رفتم با احترام وظیفه شون رو انجام دادن.
    و البته که این رفتارا تو همه جای دنیا هست به جز کشور خود آدم،یعنی فکر نکنید که برید آمریکا دیگه مشکل نژادپرستی نیست،همه جا همینه تا جایی که من از دوستام آمار میگیرم.
    دوست عزیز با احترام به شما
    میخواستم جوابی برای این پستتون ندم. ولی دیدم نمیشه. حالا چرا ...
    مواردی که بیان کردین یه مقدار از واقعیت به دوره. از اینجا شروع میکنیم :
    کلا به لحاظ اقتضادی اینجا عالیه.اصلا شک نکنید و خیلی چیز ها اینچا هست که آدم میتونه یاد بگیره و دیدش باز تر میشه و البته آزادی هم هست کسی اینجا به چیزای شخصی گیر نمیده و همیشه اینجا جشن و پارتی هستش و خبری از انرژی های منفی نیست
    شما چند وقته آلمان هستین ؟ فکر کنم تا حالا استرس بی پولی نکشیدین تا حالا. این حرفها رو اینجا میزنین یه عده از داخل ایران فکر میکنن که وطن شده جهنم و باید پاشد رفت اروپا!
    شما میدونی چه قدر مالیات از حقوقت کم میشه ؟ اگه مجرد باشی تقریبا 35-40 درصد حقوقت رو ازت میگیرن! البته دخل و خرج با هم میخونه. ولی شما یه جوری نوشتی "عالی" و "خبری از انرژی منفی نیست" که هر کی ندونه فکر میکنه چه خبر هست.

نکته ی منفیش که همه و همچنین خود من هم تا این لحظه به هیچ عنوان تصمیم ندارم که برای همیشه در آلمان بمونم چی هستش،در یک کلمه "نژادپرستی".
    ببخشید که رک میگم. ولی کسی که دیگران رو به عنوان نژادپرست دسته بندی میکنه, خودش هم رگه هایی از نژادپرستی رو به همراه داره. حقیقت رو نمیشه کتمان کرد!
    بعدش هم شما اینو بدون همه جای دنیای خاکی بری همین داستان هست. خیالت تخت ! کسی برای شما فرش قرمز پهن نمیکنه. اگه فکر کردی آمریکا یا کانادا مناسب هستند بهتره یه سری به تالار کانادا و آمریکا بزنی اونوقت خیلی چیزا دستگیرت میشه. بعدا میفهمی که آلمانی جماعت واقعا فهمیده و باشعور هستند.

اینو قبول دارم. البته دلایل زیادی داره. مهمترینش تفاوتهای فرهنگی هست. یه آلمانی نمیدونه که مثلا یه خاورمیانه ای ممکنه الکل و گوشت خوک هم مصرف کنه. اکثرا راجع به خاورمیانه و کلا کشورهای مسلمان یه طرز فکر دارند و نمیدونند که مثلا 50 درصد جامعه ایران لاییک ممکنه باشند. ولی من بهت قول میدم اگه آلمانی جماعت تا حالا با ابرانی برخورد داشته باشه حتما استقبال میکنه از همخونه شدن باهاش. جدی میگم بهت.

اینجا اصلا با خارجی ها دوست نمیشن
    همخونه های منم که آلمانی هستند یه عده شون, دوتا رفیق هم شاید ندارند. بعضیهاشون رو میشناسم یدونه رفیق صمیمی هم ندارند. اون رفاقتی که مدنظر شماست موند تو ایران. انتظارش رو نباید تو اروپا داشته باشی.

یا اینکه طرف یه آلمانی ولی از یه خونواده روستایی و سطح پایین،و در واقع برای کسایی که تو ایران دوستاشون همه از خونواده های سطح بالا بودن،اینجا تقریبا غیر ممکن هستش که دوستان سطح بالای آلمانی داشته باشن در حد یه دوست بسیار صمیمی.
    این حرف شما نشون دهنده اینه که خودتون هم پاش بیفته افراد رو به خاطر اصلیتشون رد میکنید. خانواده روستایی و سطح پایین؟!
    من دیگه حرفی ندارم.

پ.ن: معمولا شما بهترین دوستان رو میتونی از محل کار پیدا کنین. نه از توی خوابگاه دانشجویی.
    پ.ن:شما حداقل الان این رو میدونی که همه جای دنیا مشکل خودش رو داره. ایران یه جور, آلمان هم یه جور.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    دوست عزیز با احترام به شما
    میخواستم جوابی برای این پستتون ندم. ولی دیدم نمیشه. حالا چرا ...
    مواردی که بیان کردین یه مقدار از واقعیت به دوره. از اینجا شروع میکنیم :

شما چند وقته آلمان هستین ؟ فکر کنم تا حالا استرس بی پولی نکشیدین تا حالا. این حرفها رو اینجا میزنین یه عده از داخل ایران فکر میکنن که وطن شده جهنم و باید پاشد رفت اروپا!
    شما میدونی چه قدر مالیات از حقوقت کم میشه ؟ اگه مجرد باشی تقریبا 35-40 درصد حقوقت رو ازت میگیرن! البته دخل و خرج با هم میخونه. ولی شما یه جوری نوشتی "عالی" و "خبری از انرژی منفی نیست" که هر کی ندونه فکر میکنه چه خبر هست.

ببخشید که رک میگم. ولی کسی که دیگران رو به عنوان نژادپرست دسته بندی میکنه, خودش هم رگه هایی از نژادپرستی رو به همراه داره. حقیقت رو نمیشه کتمان کرد!
    بعدش هم شما اینو بدون همه جای دنیای خاکی بری همین داستان هست. خیالت تخت ! کسی برای شما فرش قرمز پهن نمیکنه. اگه فکر کردی آمریکا یا کانادا مناسب هستند بهتره یه سری به تالار کانادا و آمریکا بزنی اونوقت خیلی چیزا دستگیرت میشه. بعدا میفهمی که آلمانی جماعت واقعا فهمیده و باشعور هستند.

اینو قبول دارم. البته دلایل زیادی داره. مهمترینش تفاوتهای فرهنگی هست. یه آلمانی نمیدونه که مثلا یه خاورمیانه ای ممکنه الکل و گوشت خوک هم مصرف کنه. اکثرا راجع به خاورمیانه و کلا کشورهای مسلمان یه طرز فکر دارند و نمیدونند که مثلا 50 درصد جامعه ایران لاییک ممکنه باشند. ولی من بهت قول میدم اگه آلمانی جماعت تا حالا با ابرانی برخورد داشته باشه حتما استقبال میکنه از همخونه شدن باهاش. جدی میگم بهت.

همخونه های منم که آلمانی هستند یه عده شون, دوتا رفیق هم شاید ندارند. بعضیهاشون رو میشناسم یدونه رفیق صمیمی هم ندارند. اون رفاقتی که مدنظر شماست موند تو ایران. انتظارش رو نباید تو اروپا داشته باشی.

این حرف شما نشون دهنده اینه که خودتون هم پاش بیفته افراد رو به خاطر اصلیتشون رد میکنید. خانواده روستایی و سطح پایین؟!
    من دیگه حرفی ندارم.

پ.ن: معمولا شما بهترین دوستان رو میتونی از محل کار پیدا کنین. نه از توی خوابگاه دانشجویی.
    پ.ن:شما حداقل الان این رو میدونی که همه جای دنیا مشکل خودش رو داره. ایران یه جور, آلمان هم یه جور.
    راجع به موضوع اقتصادی علاقه ندارم اینجا توضیح بدم جز یه جمله.مهندس مجرد اینجا خالص 2000 تا میگیره تو ایران شاید 200 یورو.
    دوما به لحاظ دوستی همه ی آلمانیا کلی دوست و رفیق دارن که اکثر اوقات باهاش درارتباطن و هرجا که اراده کنن دوست جدیدی رو پیدا میکنن مثل آب خوردن.
    سوما شما سطح اجتماعی رو با اینکه کی کجا بدنیا اومده رو یکی میدونید؟خوب هستید؟مثلا یکی که لباساش مارکه و تفریحش رستورانای باکلاس میره،میتونه یه دوستی داشته باشه که تهش بتونه مک دونالد بره؟اصلا مگه ممکنه؟یا کسی که یه کسی که مدرن فکر میکنه میتونه با کسی که قدیمی فکر میکنه دوست بشه؟یا یه دکتر میتونه با یه کارگر حرف های زیادی برای گفتن داشته باش؟اینجا تو روستا های آلمان هستن کسایی که اصلا شیوه رفتار و برخورد و نحو پوششون مناسب نیست(به پوشش اسلامی و غیر اسلامیش کار ندارما).بعد این رو با این برابر میدونید که طرف بپرسه کجا بدنیا اومدی؟من حرفم اینه که هرکی از هر کجا اومده اول باید باهاش آشنا شد،دید فکرش بازه یا قدیمی فکر میکنه،مذهبی هستش یا نیست؟تفریحاتش مشابه تفریحات من هست یا نه؟سطح اجتماعی افراد با اینکه کی اهل کجا هستش فرق داره.
    درضمن در مورد کانادا و آمریکا هم اضافه کردم خودم به پست قبلیم.
    در مورد محل کار هم اتفاقا کارم طوریه که کلی همکار دارم و با همشونم تو محل کار گرم صحبت میکنم،اما هیچکدومشون فراتر از کار نرفته دوستیمون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)