صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 62

موضوع: درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

Banned

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    راجع به موضوع اقتصادی علاقه ندارم اینجا توضیح بدم جز یه جمله.مهندس مجرد اینجا خالص 2000 تا میگیره تو ایران شاید 200 یورو.
    دوما به لحاظ دوستی همه ی آلمانیا کلی دوست و رفیق دارن که اکثر اوقات باهاش درارتباطن و هرجا که اراده کنن دوست جدیدی رو پیدا میکنن مثل آب خوردن.
    سوما شما سطح اجتماعی رو با اینکه کی کجا بدنیا اومده رو یکی میدونید؟خوب هستید؟مثلا یکی که لباساش مارکه و تفریحش رستورانای باکلاس میره،میتونه یه دوستی داشته باشه که تهش بتونه مک دونالد بره؟اصلا مگه ممکنه؟یا کسی که یه کسی که مدرن فکر میکنه میتونه با کسی که قدیمی فکر میکنه دوست بشه؟یا یه دکتر میتونه با یه کارگر حرف های زیادی برای گفتن داشته باش؟اینجا تو روستا های آلمان هستن کسایی که اصلا شیوه رفتار و برخورد و نحو پوششون مناسب نیست(به پوشش اسلامی و غیر اسلامیش کار ندارما).بعد این رو با این برابر میدونید که طرف بپرسه کجا بدنیا اومدی؟من حرفم اینه که هرکی از هر کجا اومده اول باید باهاش آشنا شد،دید فکرش بازه یا قدیمی فکر میکنه،مذهبی هستش یا نیست؟تفریحاتش مشابه تفریحات من هست یا نه؟سطح اجتماعی افراد با اینکه کی اهل کجا هستش فرق داره.
    درضمن در مورد کانادا و آمریکا هم اضافه کردم خودم به پست قبلیم.
    در مورد محل کار هم اتفاقا کارم طوریه که کلی همکار دارم و با همشونم تو محل کار گرم صحبت میکنم،اما هیچکدومشون فراتر از کار نرفته دوستیمون.
    2000 تا خالص میگیره؟
    چه قدرشو باید کرایه بده؟ خرجهای دیگه چی؟ البته بنده تو پست قبلیم اشاره کردم که دخل و خرج با هم میخونه. اگه یه کم انصاف داشته باشیم میبینیم که تو ایران هم دخل و خرج ها میتونه با هم بخونه. ببخشید من کلا آدم رکی هستم. اون فردی که تو ایرن 200 یورو میگیره تقصیر خودشه. من 3 ساله پیش قبل اینکه بیام آلمان بشم دانشجوی ارشد, میانگین حقوق ماهانه ام 4 میلیون بود. بله 4 میلیون!
    یکی از دوستام هست همین الان داره با زحمت 1.5 میلیون کار میکنه, به زمین و زمان هم فحش میده. البته خودش مقصره.
    کلا موضوع ما مقایسه آلمان و ایران نیست. چون از پایه کار اشتباهی هست.
    خوبه که شما پست قبلیتون رو ادیت کردین و جاهای دیگه رو هم به آلمان اضافه کردید. البته یه جاییش اشتباه نوشتید به نظرم :
    و البته که این رفتارا تو همه جای دنیا هست به جز کشور خود آدم
    شما و من جمله بنده تو ایران یه رفتارهای زننده ای دیدیم که پاشدیم اومدیم بیرون. حرف زیاده...
    ولی همین الان بپاشو برو تو فلان روستا تو ایران بگو میخوام 200 متر زمین بخرم و کشاورزی کنم. بعدی میدونم به راحتی بهت زمین بفروشند. این یه نمونه خیلی کوچیک از غریبه ستیزی. اون از ایران. آلمان و غرب هم یه جور دیگه. کلا ما این وسط شدیم گوشت قربونی...
    راجع به بحث دوستی با جماعت آلمانی من خیلی حرف دارم. ولی با حرفهایی که میزنی کلا مخالفم. البته ببخشیدا !
    دوست خود من (ایرانی) دوست دختر آلمانی داره. خودم هم چندین ماه با یه دختر آلمانی دوست بودم ولی دیگه خودم نخواستم دوستیمون ادامه پیدا کنه.
    ضمن اینکه بحث دوستی در جوامع غربی کلا از سنین پایین تر شکل میگیره. یعنی اینجوری نیست که طرف بشه 40 سالش بعد بیاد یه دوست جدید پیدا کنه. اینجوری نیست. اکثرا دوست دارند با همون رفیقهای قدیمیشون خوش بگذرونن. شما هم داری خیلی سخت میگیری. کلا ایرانی ها خیلی دوست دارند که دیگران تاییدشون کنند! نباید اینجوری باشی دوست عزیز. زندگی خودت رو بکن. همون همکارهات برو ببین بیشتر روابط دوستیشون از کجا شکل گرفته.
    پیشنهادی که همیشه برای خودم کارساز بوده و به دیگران هم میتونم توصیه کنم : اینه که با دید مثبت اطرافت رو ببین. دیگران رو دسته بندی نکن. با عشق و علاقه زندگی کن و به دیگران کمک کن.
    فکر کردی یه نفر که از اروپای شرقی یا مثلا آمریکای جنوبی پا میشه میاد آلمان خیلی راحته براش. اونا هم این مشکلات رو دارند. تازه آلمانی هم نمیدونند.
    البته قبول دارم ایران وجهه بین المللی خوبی نداره, ولی اگه خودتو خوب نشون بدی من مطمینم چه تو خوابگاه و چه تو محل کار عاشقت میشن.
    من خودم چند شب پیش با یکی از همخونه هام راجع به بحث تروریسم در دنیا صحبت میکردیم. جا نیست اینجا برات توضیح بدم. ولی همینقدر بدون, ایران خیلی هم وجهه بدی در دنیا نداره الان.
    موفق باشی.

Banned

یکی از معایب این فروم این هست که یه میشه تجارب یه سری افراد ( البته بی احترامی به شما نشه) که هیچ تجربه ای ندارند تو یه زمینه ای رو هم مطالعه کرد. میشه بهشون گفت تجارب از راه دور!
    مثلا طرف کل زندگیش رو در وطن گذرونده بعد میاد راجع به کیفیت زندگی در فلان منطقه بوستون یا تگزاس نظر میده. خب برادر من مگه مجبوری راجع به چیزی که نمیدونی اظهارنظر بکنی و دیگران رو گمراه کنی؟!
    یا مثلا میان راجع به شانس پذیرش از فلان دانشگاه بحث میکنند. نمیدونن که بحث پذیرش یه امر کاملا نجربی محسوب میشه.
    ویرایش توسط mohammad_aria : July 10th, 2017 در ساعت 01:55 PM دلیل: حذف نقل قول

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    یکی از معایب این فروم این هست که یه میشه تجارب یه سری افراد ( البته بی احترامی به شما نشه) که هیچ تجربه ای ندارند تو یه زمینه ای رو هم مطالعه کرد. میشه بهشون گفت تجارب از راه دور!
    مثلا طرف کل زندگیش رو در وطن گذرونده بعد میاد راجع به کیفیت زندگی در فلان منطقه بوستون یا تگزاس نظر میده. خب برادر من مگه مجبوری راجع به چیزی که نمیدونی اظهارنظر بکنی و دیگران رو گمراه کنی؟!
    یا مثلا میان راجع به شانس پذیرش از فلان دانشگاه بحث میکنند. نمیدونن که بحث پذیرش یه امر کاملا نجربی محسوب میشه.
    دقیقا من نه تو آلمان هستم و نه آلمان درس میخونم! البته چند ماه دیگه میام کشور همسایه ی آلمان!
    ولی اگه بهتون بگم تمام دانشگاههایی که سرشون به اپلای و مکاتبه میارزید و 4تا استاد فایننس داشتن که بالای 3 تا مقاله ی مرتبط با من داشت رو، بنده باهاشون مکاتبه و یا اپلای کردم، باورتون شاید نشه.
    و برای این موضوع من بالای 50 تا ایمیل زدم و مکاتبه کردم! یعنی با بعضی استادها بالای 10 بار! و بهم جواب های مکتوبی دادن!
    این حرفها هم بزرگوار حرفهای اونها هستش! اگه میخای محتوای ایمیل رو برات اینجا بیارم؟ (نمیگه ما فقط المانی میگیرم ولی اون سه تا حالتی که من گفتم رو غیر مستتقیم ذکر کردن اکثرا!)
    بیارم؟

پ. ن. : راستی برای راستی آزمایی حرفم هم میتونم اسم دانشگاهها و دپارتمان فایننس مد نظر رو بهتون بگم بری ببینی که دانشجوهای دکتری ش 95 درصد از خود دانشگاهشون و یا آلمانی هستن!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دقیقا من نه تو آلمان هستم و نه آلمان درس میخونم! البته چند ماه دیگه میام کشور همسایه ی آلمان!
    ولی اگه بهتون بگم تمام دانشگاههایی که سرشون به اپلای و مکاتبه میارزید و 4تا استاد فایننس داشتن که بالای 3 تا مقاله ی مرتبط با من داشت رو، بنده باهاشون مکاتبه و یا اپلای کردم، باورتون شاید نشه.
    و برای این موضوع من بالای 50 تا ایمیل زدم و مکاتبه کردم! یعنی با بعضی استادها بالای 10 بار! و بهم جواب های مکتوبی دادن!
    این حرفها هم بزرگوار حرفهای اونها هستش! اگه میخای محتوای ایمیل رو برات اینجا بیارم؟ (نمیگه ما فقط المانی میگیرم ولی اون سه تا حالتی که من گفتم رو غیر مستتقیم ذکر کردن اکثرا!)
    بیارم؟

پ. ن. : راستی برای راستی آزمایی حرفم هم میتونم اسم دانشگاهها و دپارتمان فایننس مد نظر رو بهتون بگم بری ببینی که دانشجوهای دکتری ش 95 درصد از خود دانشگاهشون و یا آلمانی هستن!
    مطمئن باشید که کل دنیا همینه.حالا شما هم که اروپا میاید دیگه کلا اصلا هیچ فرقی نخواهد داشت با آلمان و شاید حتی آلمان بهتر باشه چون آلمان از بقیه کشور های اروپایی بیشتر خارجی داره.حالا شما هم که اومدید بعد از یکی دوسال لطفا تجربیاتتون رو اینجا بزارید.چون روزای اول آدم زیاد احساس نمیکنه یا احساس میکنه ولی باورش نمیشه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    مطمئن باشید که کل دنیا همینه.حالا شما هم که اروپا میاید دیگه کلا اصلا هیچ فرقی نخواهد داشت با آلمان و شاید حتی آلمان بهتر باشه چون آلمان از بقیه کشور های اروپایی بیشتر خارجی داره.حالا شما هم که اومدید بعد از یکی دوسال لطفا تجربیاتتون رو اینجا بزارید.چون روزای اول آدم زیاد احساس نمیکنه یا احساس میکنه ولی باورش نمیشه.
    اصلا اصلا اصلا اصلا دنبال بحث نیستم! ولی
    شما این موارد رو با دانشگاههای استرالیا و نیوزلند قیاس کنید!
    مثلا دانشگاهی به اسم کرتین رو در استرلیا ببینید! استاد فارغ تحصیل از دانشگاه هند رو به راحتی قبول میکنه! یا مثلا یکی از دانشگاهای استرالیا بود اسمش دقیق یادم نیست.
    استادی داشت که دکتری فیزیک تربیت مدرس بود!
    محاله محاله آلمان اینکار کنه!

کلا اروپا ....

ولی ایشالا که بنده تحت جو حرف زده باشم و فقط تو ظاهر این موارد باشن.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    اصلا اصلا اصلا اصلا دنبال بحث نیستم! ولی
    شما این موارد رو با دانشگاههای استرالیا و نیوزلند قیاس کنید!
    مثلا دانشگاهی به اسم کرتین رو در استرلیا ببینید! استاد فارغ تحصیل از دانشگاه هند رو به راحتی قبول میکنه! یا مثلا یکی از دانشگاهای استرالیا بود اسمش دقیق یادم نیست.
    استادی داشت که دکتری فیزیک تربیت مدرس بود!
    محاله محاله آلمان اینکار کنه!

کلا اروپا ....

ولی ایشالا که بنده تحت جو حرف زده باشم و فقط تو ظاهر این موارد باشن.
    اگه شما استاد غیرآلمانی و البته ایرانی در دانشگاه آلمانی نمیشناسین دلیل بر این نمیشه که وجود نداشته باشه.
    دانشگاهی که من هستم 3 تا پروفسور ایرانی داره فقط. منتها این افراد دارای رزومه های فوق العاده هستند و کار قابل توجهی قبلا انجام دادن و بعدا تو آلمان کرسی استادی بهشون پیشنهاد شده.
    دلیلی نداره که هر کی یه دکترا گرفت بشه استاد دانشگاه که.سلسله مراتب داره. ضمن اینکه آلمان سیستم آکادمیکش مجزا هست و یه الگوی آموزشی در دنیا محسوب میشه.

کلن توی فرهنگ ما همیشه فقط منتقد ها صداشون در میاد و اعلام وجود میکنند ... این تو وجود ما متاسفانه شکل گرفته که وقتی از چیزی راضی هستیم نمیام بگیم اما وقتی ناراضی باشیم هر جا رسیدیم میگیم ... حتی تو سایت های خرید اینترنتی هم برید راضی ها خیلی کم میان تعریف کنند اما تا دلتون بخواد ناراضی هست
    تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در المان تحصیل میکنند که خیلیهاشو با این انجمن اشنا هستند و حتی با کمک همین انجمن اقدام به تحصیل و زندگی در المان کردند اینکه توی 4 سال گذشته فقط 4 صفحه این تاپیک جلو رفته خودش بیان گر مسائل زیادی هست .
    روز خوش

Banned

حقیقت مطلب اینه که باید تمامی مسایل رو نسبی بررسی کرد. باید دید چه چیزی رو داری در قبال چه چیزی بدست میاری یا از دست میدی.
    به فرض هم که 95 درصد دانشجویان ایرانی در آلمان از زندگیشون راضی باشند, "نمیشه" گفت اون 5 درصد بقیه دارند اشتباه میکنند یا مشکل از خودشونه مثلا.
    همه چیز به روحیات افراد بستگی داره.
    چیزی که برای من آزاردهنده میتونه باشه, شاید برای دیگران بی اهمیت جلوه کنه.

Junior Member Hagan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dg20 نمایش پست ها
    کلن توی فرهنگ ما همیشه فقط منتقد ها صداشون در میاد و اعلام وجود میکنند ... این تو وجود ما متاسفانه شکل گرفته که وقتی از چیزی راضی هستیم نمیام بگیم اما وقتی ناراضی باشیم هر جا رسیدیم میگیم ... حتی تو سایت های خرید اینترنتی هم برید راضی ها خیلی کم میان تعریف کنند اما تا دلتون بخواد ناراضی هست
    تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در المان تحصیل میکنند که خیلیهاشو با این انجمن اشنا هستند و حتی با کمک همین انجمن اقدام به تحصیل و زندگی در المان کردند اینکه توی 4 سال گذشته فقط 4 صفحه این تاپیک جلو رفته خودش بیان گر مسائل زیادی هست .
    روز خوش
    سلام دوست عزیز
    بنده شما را نمیشناسم و هیچ خصومتی هم با شما ندارم، اما متوجه شدم هنوز درگیر گرفتن وقت سفارت هستید! نمیخواهم بگویم حق ندارید اینجا نظر بدهید، بلکه میخواهم بگویم شما که وضعیت بچه ها را در خارج ندیده اید بهتر است با قاطعیت نظر ندهید.
    اول اینکه راجع به فرهنگ نظرات منتقد، این خاصیت همه آدم های دنیاست و خاص فرهنگ ما نیست که در سایتهای خرید اگر جنس خوب نبود، انتقاد کامنت کنند.
    دوم اینکه این تاپیک به این دلیل جلو نرفته است که ایرانی های عزیز که من و شما هم باشیم، تا پایمان به آن طرف میرسد، برو حاجی حاجی مکه. اینقدر هم جو ایرانی ها بد هست در اکثر موارد که هیچ کس دیگر رغبت نمیکند برای شما در خاک وطن بنویسد چون اصولا در حال حسادت و زیرآبزنی هستند دوستان ایرانی...! مساله دیگر اینکه بسیار کسانی رفتند و خاموش برگشتند و چون دوستان وطنی آنها را انتقاد میکنند اصلا به ندرت در فروم فعالیت میکنند. مساله سوم راجع به کسانی که به نظر شما راضی هستند و عالی، اصلا تاپیکی دارند که همین 4 صفحه هم جلو رفته باشد؟؟ اینقدر درگیر کار و درس و زبان و بدبختی هستند که وقتی برای شما ندارند که از تجربیات خود بگویند،اینکه کسی سفره دلش را اینجا باز نکند دلیل نمیشود حتما راضی باشد...! همینقدر بس که خیلی ها هم در کنار افراد راضی از آلمان، فراری هستند به کشورهای دیگر، البته این را بگویم باز آلمان شرایط کار و اقتصاد و نظم بسیار خوبی دارد نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر.
    فقط این را نوشتم تا برای خوانندگان مشخص شود شما از بچه های داخل وطنی هستید و به پست شما ارزشی که لایق آن است را بدهند برای تصمیمگیری راجع به آینده شان.
    اگر این پست ها و بچه ها مفید بودن برات، معرفت داشته باش یک روز برگرد و به بقیه هم کمک کن، همه مون مدیونیم بهم، فرهنگ کمک و نوع دوستی رو بین ایرانی ها همچنان حفط کنیم و گسترش بدیم تا همه مون موفق تر باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hagan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بنده شما را نمیشناسم و هیچ خصومتی هم با شما ندارم، اما متوجه شدم هنوز درگیر گرفتن وقت سفارت هستید! نمیخواهم بگویم حق ندارید اینجا نظر بدهید، بلکه میخواهم بگویم شما که وضعیت بچه ها را در خارج ندیده اید بهتر است با قاطعیت نظر ندهید.
    اول اینکه راجع به فرهنگ نظرات منتقد، این خاصیت همه آدم های دنیاست و خاص فرهنگ ما نیست که در سایتهای خرید اگر جنس خوب نبود، انتقاد کامنت کنند.
    دوم اینکه این تاپیک به این دلیل جلو نرفته است که ایرانی های عزیز که من و شما هم باشیم، تا پایمان به آن طرف میرسد، برو حاجی حاجی مکه. اینقدر هم جو ایرانی ها بد هست در اکثر موارد که هیچ کس دیگر رغبت نمیکند برای شما در خاک وطن بنویسد چون اصولا در حال حسادت و زیرآبزنی هستند دوستان ایرانی...! مساله دیگر اینکه بسیار کسانی رفتند و خاموش برگشتند و چون دوستان وطنی آنها را انتقاد میکنند اصلا به ندرت در فروم فعالیت میکنند. مساله سوم راجع به کسانی که به نظر شما راضی هستند و عالی، اصلا تاپیکی دارند که همین 4 صفحه هم جلو رفته باشد؟؟ اینقدر درگیر کار و درس و زبان و بدبختی هستند که وقتی برای شما ندارند که از تجربیات خود بگویند،اینکه کسی سفره دلش را اینجا باز نکند دلیل نمیشود حتما راضی باشد...! همینقدر بس که خیلی ها هم در کنار افراد راضی از آلمان، فراری هستند به کشورهای دیگر، البته این را بگویم باز آلمان شرایط کار و اقتصاد و نظم بسیار خوبی دارد نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر.
    فقط این را نوشتم تا برای خوانندگان مشخص شود شما از بچه های داخل وطنی هستید و به پست شما ارزشی که لایق آن است را بدهند برای تصمیمگیری راجع به آینده شان.

سلام البته بنده در حال گرفتن ویزای دانشجویی هستم و برای توریستی قبلن به المان رفته ام در هر صورت حرف شما درست است. هرچند که من تجربه ای در مورد المان بیان نکرده ام و کلی گفتم .. ممکنه من خودم هم برای تحصیلی بروم آلمان و حسابی پشیمان بشوم چیزی معلوم نیست

همین الان هم داشتم مقاله ای میخوندم از یکی از هموطنان ناراضی در آلمان که علت ناراحتیش این بود که شب ها المانی ها ساعت 10 میخوابند و مغازه ها تعطیل است درصورتی که این بزرگوار گویا تا ساعت 1 شب در خیابان های تهران والیبال بازی میکرده است ... نمیشه گفت ایشون مشکل خودشون هست یا نیست مشکل اینجا بوده که با شناخت ناکافی از ایران خارج شده است... به هر حال هرکسی دغدغه ای در زندگی دارد و باید ببیند که ایا با مهاجرت دغدغه اش پوشش داده میشود یا نه ..

بازم میگم این متن هیچ ربطی به آلمان ندارد و موضوع کلی است..

اصلا تاپیکی دارند که همین 4 صفحه هم جلو رفته باشد؟؟
    منم همین رو گفتم کسانی هم هستند که راضی باشند از رفتن به آلمان ولی نمیایند بگویند حالا به هر دلیلی .. شاید گرفتاری که بنده بعید میدونم کسی مثلا در یک یا دوسال انقدر گرفتار باشه که نتونه 5 دقیقه نظرش رو در انجمنی بگه که خودش از نظرات همینجا استفاده کرده ..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)