صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 62

موضوع: درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

پیش فرض پاسخ : درج تجربیات تلخ از اپلای کردن برای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    این حرف شما دقیقا من رو یاد یه استادم انداخت که لازم دونستم بگم،بله دقیقا حتی یه استاد هم میتونه نژاد پرست داشت،من یه واحدی رو برداشتم که البته اختیاری بود و اجباری نبود،همون جلسه اول استاد تو کلاس گفت که درس من سخته و فکر کنم گفت یه سری پیش نیاز ها نیاز داره و معمولا خارجی ها نمیتونن درس منو پاس کنن !!
    حالا منم ترم اول بودم و دانشجو هایی که اینجا به آلمانی درس خوندن میدونن که هر چقدر هم زبان آلمانی بخونی بعد که میری تو دانشگاه چون کلی کلمات تخصصی توش استفاده میشه نمیشه خیلی چیزارو فهمید.
    بعد این استاده هم از دقیقه ی اول تا دقیقه آخر کلاس زل میزد تو چشمای من و یجوری لحظه به لحظه میپرسید که متوجه شدی تا اینجا چی شد؟ و حتی گاهاً سوال هم می پرسید که بعدش من با یه همکلاسی آلمانیم مشورت کردمو اونم گفت آره این استاد زیاد خارجی ها رو نمی پسنده،منم کلا اون درسو حذف کردمو یه درس دیگه برداشتم.
    این یه تجربه من از استاد نژادپرست بود.
    خب یه نظرم یه مقدار زود تصمیم گرفتی به حذف درس هرچند که کار از کار گذشته. بخاییم آماری نگاه کنیم اینکه متوسط دانشجوهای ایرانی کم سوادتر از متوسط دانشجوهای آلمانی هست تا حدودی درست هست. و تا حدودی میشه به استاد حق داد بر مبنای نتایج ترم های پیش همچین اظهار نظری بکنه. حرف ایشون واقعا نژادپرستی تلقی نمیشه. قبول دارم که رفتارش یه مقدار عجیب غریب هست ولی میخام یه نکته رو یادآور بشم به همه که هر رفتاری نژاد پرستی تلقی نمیشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    خب یه نظرم یه مقدار زود تصمیم گرفتی به حذف درس هرچند که کار از کار گذشته. بخاییم آماری نگاه کنیم اینکه متوسط دانشجوهای ایرانی کم سوادتر از متوسط دانشجوهای آلمانی هست تا حدودی درست هست. و تا حدودی میشه به استاد حق داد بر مبنای نتایج ترم های پیش همچین اظهار نظری بکنه. حرف ایشون واقعا نژادپرستی تلقی نمیشه. قبول دارم که رفتارش یه مقدار عجیب غریب هست ولی میخام یه نکته رو یادآور بشم به همه که هر رفتاری نژاد پرستی تلقی نمیشه.
    نه دوست عزیز.من کلاسای زیادی رفتم،میدونم اینجا چه خبره،استادی که نژاد پرست نیست،زل نمیزنه یکسره و یکسره ازت سوال نمیپرسه،بلکه بهت کمک میکنه و کمک ها به چه صورته:
    1-وقتی من یه چیزی داوطلبانه هم بگم و اگه غلط باشه،یه استاد خوب سعی میکنه یه جوری از حرف من نتیجه خوبی دربیاره که من تو کلاس ضایع نشم.
    2-هرگز هیچ استادی اینجا گیر نمیده به یه دانشجو،اصلا بهش هیچ ربطی نداره،من دوس دارم تو کلاس بشینم و امتحان هم ندم،فقط دوس دارم بشینم و گوش بدم،همونطور که میدونید اینجا ثبت نام کلاس یه چیز هستش و ثبت نام امتحان یه بحث جداس.
    3-یه استادی داشتم که حتی خارج از وقت کلاس هم برام وقت میگذاشت و توضیج میداد و تو کلاس هم اصلا گیر نمیداد.
    و در کل هیچ چیز نشد نداره و با تلاش و پشتکار میشه موفق بود و استاد هم وظیفه اش کمک هسش و امید دادن و اگه من پیشنیازی نیاز دارم،بگه که من مثلا به عنوان پیش نیاز باید فلان کتاب رو بخونم،نه که بگه کلا نمیشه.
    و در مورد اینکه میگید آلمانیا قوی ترن یه نکته ای رو بگم:
    من تو کتابخونه بودم در بخش گروهیش بعد یه دانشجوی مقطع لیسانس که رشته مهندسی در مقطع لیسانس میخوند،اومد از من یه سوال درسیشو پرسید،سوالش این بود که این کسر چطور ساده میشه !!!
    چیزی که من تو ابتدایی خوندم.(صورت یه کسر بود و مخرج هم یه کسر) نمیدونست که مخرج برعکس میشه و در صورت ضرب میشه.اینا بسیار بسیار ضعیف تر از ما هستن و هرگز قبول نمیکنم که بگید سطح علمیه آلمانیا بالاتر از ایرانیاس.مشکل ما اینجا فقط زبان هستش و متفاوت بودن سبک سیستم آموزشی و سخت گیری استادا رو دانشجو های خارجی.
    ویرایش توسط civil_boy : July 17th, 2017 در ساعت 01:25 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    من این حرفتونو اصلا قبول ندارم. دانشجوی دکترای آلمانی بعد از یه لکچر از من پرسید پواسون که هی میگن یعنی چی! که اصلا من از تعجب چشمام گرد شده بود که در فیلد ما این چجوری تا دکترا بالا اومده بدون امار و احتمال پاس کردن. دانشجوهای لیسانس و فوقشون دروس پایه ی اساسی رو هم پاس نمیکنن بعضا. دانشجوی خوب هم دارن طبیعتا ولی متوسط رو اقلا در رشته/دانشگاه خودم که با دانشگاه تهران مقایسه میکنم واقعا نا امید میشم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

دوستان عزیز، یک نکته ای که لازمه ذکر کنم اینه که لطفا از شخصی سازی موضوعها خودداری کنید و با کمی ملایمت بیشتری جواب کاربران دیگه رو بدید. مهم اینه که نکات مفید یک تجربه رو بگیریم و سعی در تعمیم تجربه به کل کشور یا یک ایالت یا حتی یک دانشگاه ندیم. اگر هم به نظرمون مطلبی درست نیومد محترمانه نظرمون رو بگیم. به هر حال ازادی بیان و احترام به عقاید، از همین گفتگوها شروع میشه.
    و نکته دیگه اینکه، اگر تجربه ای واقعا در حالت بسیار خاصی اتفاق افتاده باشه شاید بیانش کمکی به بقیه نکنه، کما اینکه همون تجربه ممکنه توی هرجای دیگه دنیا از کشورهای اسکاندیناوی تا امریکا و کانادا تا کشور خودمون اتفاق بیفته. هستند کسانی که از افراد غیر بومی خوششون نمیاد این رو توی شهرهای بزرگ و کوچیک ایران خودمون هم دیدیم یا شنیدیم.

دوستان به اندازه کافی تجربیاتشون رو گفتند و با توجه با اسم تاپیک که "تجربیات تلخ" هست من از ذکر تجره هام صرف نظر میکنم. فقطمختصر بگم که اکثر تجربیاتم مثبت بودند.
    پیروز باشید
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

سلام...دستتون درد نکنه بچه ها من تازه عضو این سایت شدم...امیدوارم هر جا هستین موفق باشید....تجربه های خوبی بود هم مثبت هم منفی منم قصدم ادامه تحصیل توی المانه البته اگه همه چی با من یار باشه(نمیدونم این جمله رو درست گفتم یا نه)

نقل قول نوشته اصلی توسط payamfi نمایش پست ها
    نژاد پرست همه حا هست شما تو شهر خودتون تو ایران هم برید شهرستان اطراف ببینید نحوه برخورد چجوریه بعدم شما خودتون میگید منهایم هستید ولی نژاد پرستی رو به کل المان نسبت میدید. شهرهای غربی که پدر خودم بینشون زندگی کرده و کار کرده اصلا مشکلی نداشته تازه هنوزم با خیلیاشون دوسته گاهی میان ایران میان خونمون !
    من هی میخوام هیچی نگم ولی هی یکی میاد میگه "ما خودمون نژادپرست تر از بقیه ایم".
    ببین برادر من، من نمیدونم تو کجای ایران زندگی میکنی یا میکردی، ولی به عنوان یه بچه تهرانی دارم میگم، ما هیچوقت تو صورت کسی تف نکردیم.
    آره میدونم، نسبت به کرد ها، لر ها، بلوچی ها، مشهدی ها (اون هایی که قیافشون شبیه افغانی هاست)، آذری ها و جنوبی ها کمی حالت تدافعی میگیریم و نژادپرست بازی در میاریم، جک میسازیم و مسخره میکنیم، ولی هیچوقت، تاکید میکنم، هیچوقت هیچوقت هیچوقت! به یه کرد یا لر یا ترکی که اومده تهران نمیگیم گورتو گم کن برگرد به همون ده کوره ای که ازش اومدی، و هیچوقت بهش نمیگیم "خارجی"! حتی اگر قیافه کسی شبیه آفریقایی ها باشه؛ ولی بچه آبادان باشه، همیشه از خودمون حسابش میکنیم، حتی با اینکه لهجه غلیظ جنوبی داره و قیافش شبیه آفریقایی هاست، اگر کسی عرب باشه ولی بچه خوزستان باشه، حتی اگه لهجه غلیظ عربی هم داشته باشه، همیشه "خودی" حساب میشه، آره ممکنه لهجشو مسخره کنیم، ولی هیچوقت بهش نمیگیم "خارجی"! هیچوقت نمیگیم "گورتو گم کن برگرد خوزستان"! ولی آلمانی ها اینکار رو میکنن! یه مقدار که با یه آلمانی بحث کنی، اگه وسط بحث کم بیاره، بهت میگه گورتو کم کن برگرد ایران! آره ما ایرانی ها هم نژادپرست هستیم، ولی یه چیزی رو فراموش کردی، ما نسبت به "ملیت" نژادپرست هستیم، یعنی اگه یه نفر باباش ایرانی باشه، از نظر ما ایرانیه، حتی اگر ننش هندی یا افغانی باشه. ولی آلمانی ها نسبت به "چهره" نژاد پرست هستن! یعنی نسل اندر نسلت هم که آلمانی باشه، اگه چشم و ابرو مشکی باشه، بهت میگن auslander! یعنی خارجی! بنابرین انقدر توی کله ما نکوبید که "ما خودمون نژادپرست تر از بقیه ایم"! تو بچه کجایی که اینطوری فکر میکنی؟ والا ما که یه عمر تهران زندگی کردیم تنها نژادپرستی ای که دیدیم نسبت به "غیر ایرانی ها" بوده نه "غیر هم نژادی ها"! یعنی توی ایران یه سفید چشم آبی (طرف های تبریز) با یه سیاه آفتاب سوخته (آبادانی) توی دانشگاه باهم رفیقن و حتی ممکنه خیلی تابلو باشن ولی هیچوقت هیچکس به هیچکدومشون نمیگه "وطن فروش"! ولی اگه یه دختر آلمانی (مخصوصا مو بلوند) با یه غیر آلمانی (مخصوصا خاورمیانه ای) دوست بشه، به دختره میگه "وطن فروش ****"! پس انقدر نژادپرستی آلمان رو با ایران مقایسه نکنید! اینا توی دو تا فاز متفاوت هستن!

با سلام و وقت بخیرمن به عنوان یک ایرانی که چند سالی در آلمان زندگی کردم، دوست دارم دلیل برگشتم از آلمان رو براتون بیان کنم. اول از همه باید اینرو بگم که آلمان کشور مهاجر پذیری نیست, اینرو زیاد شنیدیم ولی بهتره بگیم فرهنگ مردمش با خارجی ها زیاد جور در نمیاد. ولیکن به خاطر شرایط تحصیل رایگان و موقعیت های شغلی زیادش طرفاداران زیادی داره. من به شخصه تجربیات تلخم برمیگرده:1) محدودیت های بانکی علیه ایرانی ها، مسدود کردن حساب بانکی دانشجویان ایرانی و مشکلات اقامتی که براشون پیش میومد2) عدم تساوی در مقررات شغلی 3) حضور برخی افراطیون تو آلمان که معمولا بعد از یکی دو سال زندگی به یکی دوتاشون برمی خورین، من تو ایستگاه قطار به یکیش.ن برخوردم که با داد و بیداد به آلمانی میگیفت برگردید کشور خودتون!4) مردمش خیلی جدی ان، این حجم از جدی بودن برای زندگی لازم نیست به نظرم، نه با خارجیا، با خودشونم خیلی جدین! من همخونه ای های آلمانی و دوستان آلمانی زیادی داشتم، خیلی خوب بودند و همیشه یه مرز بزرگ بود، اونم این بود که شوخی ندارن ، این از فرهنگشون نشات میگیره اصلا آدم های بدی نیستند، من اولش فکر می کردم ما یکسری تفاوت فرهنگی داریم با آلمانی ها بعد دیدم نه یکسری تضادهای فرهنگی داریم و این چیزیه که زندگی رو تو آلمان سخت می کنهدر آخر من به خاطر موقعیت تحصیلی و شغلیم تو سه کشور دیگه تو اروپا زندگی کردم, ولیکن آلمان از همشون بدتر بود و مشکلاتی که تو آلمان برمی خوردی بهش تو کشورهای دیگه به سادگی حل میشد.امیدوارم تجربیاتم براتون مفید بوده باشه.

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیرمن به عنوان یک ایرانی که چند سالی در آلمان زندگی کردم، دوست دارم دلیل برگشتم از آلمان رو براتون بیان کنم. اول از همه باید اینرو بگم که آلمان کشور مهاجر پذیری نیست, اینرو زیاد شنیدیم ولی بهتره بگیم فرهنگ مردمش با خارجی ها زیاد جور در نمیاد. ولیکن به خاطر شرایط تحصیل رایگان و موقعیت های شغلی زیادش طرفاداران زیادی داره. من به شخصه تجربیات تلخم برمیگرده:1) محدودیت های بانکی علیه ایرانی ها، مسدود کردن حساب بانکی دانشجویان ایرانی و مشکلات اقامتی که براشون پیش میومد2) عدم تساوی در مقررات شغلی 3) حضور برخی افراطیون تو آلمان که معمولا بعد از یکی دو سال زندگی به یکی دوتاشون برمی خورین، من تو ایستگاه قطار به یکیش.ن برخوردم که با داد و بیداد به آلمانی میگیفت برگردید کشور خودتون!4) مردمش خیلی جدی ان، این حجم از جدی بودن برای زندگی لازم نیست به نظرم، نه با خارجیا، با خودشونم خیلی جدین! من همخونه ای های آلمانی و دوستان آلمانی زیادی داشتم، خیلی خوب بودند و همیشه یه مرز بزرگ بود، اونم این بود که شوخی ندارن ، این از فرهنگشون نشات میگیره اصلا آدم های بدی نیستند، من اولش فکر می کردم ما یکسری تفاوت فرهنگی داریم با آلمانی ها بعد دیدم نه یکسری تضادهای فرهنگی داریم و این چیزیه که زندگی رو تو آلمان سخت می کنهدر آخر من به خاطر موقعیت تحصیلی و شغلیم تو سه کشور دیگه تو اروپا زندگی کردم, ولیکن آلمان از همشون بدتر بود و مشکلاتی که تو آلمان برمی خوردی بهش تو کشورهای دیگه به سادگی حل میشد.امیدوارم تجربیاتم براتون مفید بوده باشه.
    تجربیاتتون جالبه. دقیق چه جوری تضاد فرهنگی داریم با المان ها؟
    نکته ی دیگه منظور شما از جدی بودن المانیها چیه؟ من خودم رو جدی معرفی میکنم همیشه. الان شما این رو رو گفتید دارم فک میکنم یعنی چی
    I am still here. I am alive.

با سلام دوستان من با مدرک دیپلم میخوام وارد کالج های المان بشم و پزشکی بخونم ولی تجرببات دوستان رو که میخوندم خیلی ترسیدم چون نژاد پرستی که دوستان با این غلظت ازش حرف میزنن و انتقاد میکنن موضوع کمی نیست یا اینکه دوستان زیادی نمیشه در المان پیدا کرد چون من به شخصه ادم اجتماعی هستم و دوست دارم دوستان زیادی داشته باشم یا راحت بتونم پیدا کنم
    من ندیدم کسی اسمی از شهری که توش درس میخونه ببره ولی امکانش هست در شهرهای دانشجویی مثل برلین این مشکلات کمتر وجود داشته باشه ؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

من از چن نفر از دوستانم شنیدم که به خاطر افسردگی برگشتن ایران و حتی درسشونم نیمه کاره ول کردن واقعا چنین چیزی هست ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)