صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48

موضوع: پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس به امریکا و کانادا

Junior Member

پیش فرض پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس به امریکا و کانادا

سلام دوستان.
    امروز برای پست مدارکم به باجه پستی داخل دانشگاه رفتم و مسئول باجه یه مطلب جالبی گفت که فکر کردم بد نیست بدونید .
    پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس از لحاظ قیمت و زمان و قابلیت رهگیری با هم فرق دارن. اما اگه مقصد امریکا یا کانادا باشه ، مدت زمان رسیدن همشون بین 10 تا 15 روزه و هیچکدوم قابلیت رهگیری ندارن . پس اگه برای رسیدن مدارکتون به امریکا عجله ندارین از پست هوایی اکسپرس که از همه ارزون تره استفاده کنید و اگه عجله دارین از هیچکدوم از اینها استفاده نکنید !
    اینکه زاده آسیایی رو میگن جبر جغرافیایی

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس

منم دیروز پست بودم . مسوولش گفت که ما برای پست پیشتاز می دیم به DHL ! (حدود 24000 تومن برای زیر نیم کیلو ) ولی برای سفارشی فقط 2000 تومن گرونتر از پست عادی می گیرن و من ازش پرسیدم تا یک ماه می رسه گفت تا یک ماه حتما می رسه ! دیگه نمی دونم تا 15 روز هم می رسه یا نه !! :-\

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس به امریکا و کانادا

تجربه شخصی من اینه که تا ۱۵ روز معمولا می‌رسه. فقط مشکل اینه که اگر هیچ وقت نرسید دستتون به هیچ جا بند نیست. من تا به حال پیش نیومده که برام از ایران بسته‌آی پست بشه و هیچ وقت نرسه، مگر یک مورد که اونم تقصیر فرستنده بود که آدرس رو اشتباه نوشته بود.
    و اما در مورد پست‌های خارجی، من تجربه فرستادن مدارک با یکی از معروفترین پست‌های خود آمریکا (UPS) رو هم داشتم و وقتی مدارکم نرسید تنها جوابی که به من دادند این بود که طبق مقرراتشون هیچ مسؤولیتی در قبال گم شدن بسته‌ها ندارند، مگر این که براش بیمه گرفته باشید. در غیر این صورت، فقط پول خود پست رو بهتون برمی‌گردونند. طبیعتا وقتی که مدارک می‌فرستید نمی‌تونید رو مدارک‌تون ارزش ریالی بگذارید و در نتیجه در نهایت یک مقدار ریسک درش هست.
    اما خوبی پست‌های خارجی مثل DHL اینه که به شما اجازه ردیابی بسته‌اتون رو می‌ده و این جوری وقتی بسته تحویل داده می‌شه دیگه خیال‌تون راحته.

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

MY sis when sends me something such az letter,box,...
    I receive it less than 15 days
    she lives in US
    as a result of this fact
    post your doc. with(poste mamuli)

it is better for your budget
    and it's not safe!

you know but I post with ordinary mail service ;D
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

Junior Member

سلام دوستنا دانشگاه به من گفته می خواد i20 رو با پست ups بفرسته این پست خوبه یا بگم با dhl بفرستن!

تازه بهم گفته trace number هم می ده

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط moaveni
    سلام دوستنا دانشگاه به من گفته می خواد i20 رو با پست ups بفرسته این پست خوبه یا بگم با dhl بفرستن!
    تازه بهم گفته trace number هم می ده
    فقط مطمئن بشید که UPS به ایران هم می‌فرسته. بعضی از پست‌های آمریکا به ایران بسته نمی‌فرستند، مثلا چند سال پیش بسته‌های که با FedEx به مقصد ایران فرستاده می‌شد هیچ وقت نمی‌رسید. الآن نمی‌دونم که هنوز از این مشکل‌ها هست یا نه، ولی اگر با DHL بفرستند خیال‌تون راحت‌تره و می‌دونید که می‌رسه.

Junior Member

مرسی از جوابت بابک

ولی از کجا بدونم یعنی از کی باید بپرسم که ups به ایران بسته می فرسته یا نه!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط moaveni
    مرسی از جوابت بابک
    ولی از کجا بدونم یعنی از کی باید بپرسم که ups به ایران بسته می فرسته یا نه!
    متاسفانه من خودم تجربه‌اش رو ندارم و نمی‌دونم که UPS به ایران بسته می‌فرسته یا نه، به همین دلیل گفتم که به نظرم بهتره بگید با DHL بفرستند که خیال‌تون راحت باشه.

پست پیشتاز زیر نیم کیلو، 24000 تومن هست ؟ ( برای کانادا)
    خوب اونوقت سفارشی، اکسپرس و معمولی کسی میدونه حدودا چقدره؟

پست DHL , TNT می افته 23500
    سفارشی یا همون Express هم 3 ماه پیش که من فرستادم شد 6000
    در مورد پیشتاز هم که اداره پست می گفت میشه حدود 28-29 هزار تومان یعنی گرونتر از DHL !
    Moving to Germany

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)