صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 203

موضوع: ارسال مدرك با پست غير اكسپرس (معمولي)

Post ارسال مدرك با پست غير اكسپرس (معمولي)

سلام،

دانشگاه ما يا با TNT‌ميفرسته يا معمولي. از اونجاييكه به دفعات با TNT فرستادم خواستم اينبار با معمولي بفرستم:

1 - خطرناك نيست؟ گم نميشه؟ (acceptance statement توشه )
    2 - چند روزه ميرسه؟

تجربه و نظر شما راهگشاست.
    مجيد.
    ThinK DifferenT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال مدرك با پست غير اكسپرس(معمولي) چند روز طول ميكشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azarbad
    سلام،

دانشگاه ما يا با TNT‌ميفرسته يا معمولي. از اونجاييكه به دفعات با TNT فرستادم خواستم اينبار با معمولي بفرستم:

1 - خطرناك نيست؟ گم نميشه؟ (acceptance statement توشه )
    2 - چند روزه ميرسه؟

تجربه و نظر شما راهگشاست.
    مجيد.
    با پست سفارشی - مه حدود 8-10 هزار تومان میشه- حدود 20-25 روزه میرسه.

ولی باید بگم هیچ راهی برای رهگیریش نیست. من 3 تا فرستادم آمریکا و همش رسیده بود ولی نمی دونم دقیقا چند روزه!

موفق باشید

واسه كجا مي خواي بفرستي؟اروپا يا آمريكا؟
    من امسال واسه اروپا بغير از 2 بار كه از نظر زماني در مضيقه بودم و مجبور شدم با TNT و DHL بفرستم بيش از 10 بار به خيلي جاها مداركم رو با پست كاملا عادي(حتي سفارشي هم نه!!!) فرستادم و همه اونها هم به دستشون رسيد.از نظر زمان روي 20 روز حساب كن.ولي من خودم ديدم كه ظرف يك هفته هم مدارك بدستشون رسيده و با ايميل بهم خبر دادن.
    از نظر پست يه چيز خيلي جالب اينه كه تو دنيا(و يا لاقل اروپا)به اون مفهوم پيشتازي كه ما در ايران داريم اونجاها اينجوري نيست.درسته كه يكسري سرويسهاي فوق العاده سريع مثل DHL هم هست ولي تجربه به من نشون داده كه كافيه بسته پستي شما از ايران خارج بشه در اينصورت خيلي سريع بدست مقصد ميرسه.تمام اتلاف وقتي كه صورت ميگيره از دست شركت پست ايران هست كه با نامه هاي عادي ميونه خوبي ندارن.حتي من از يك شعبه پست پرسيدم گفن ما نامه هاي عادي رو ميذاريم كنار تا به يه تعداد مشخصي كه رسيد اونقت اونهارو به سمت شهر بعدي ارجا ميديم... :-[
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

سفارشی 14 روز عادی 18روز DHL 4 روز

سلام به همه دوستان:

میخواستم ببینم میشود وسایل عادی خودمان را هم با پست عادی بفرستیم (مثلا یک سری کتاب که به آنها نیاز داریم ولی اولویت زیادی ندارد) باز هم مثل TNT باید محدودیت باری رعایت کنیم. منظورم اینه که هزینه خیلی به وزن حساسه.
    درضمن چند روزه از اینجا به آمریکا میرسه. اگر کسی تجربه داره لطفا بگه
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

( بسته و كتاب رو نميدونم ) اما كلا TNT براي آمريكا 2 تا سيستم خدمات پستي گذشته جديدا (قبلا يكي بود و 3 روزه ديگه مي رسد US) اما الان يه 47 تومان گذاشته كه همون 2/3 روزه ميرسه و يه 23 تومان كه 5/6 روزه ميرسه. اين 23 تومان رو پست ايوانك شهرك غرب داره (نميدونم جاهايه ديگه دارن يا نه ) البته همه اينا زير 500 گرم ديگه !
    ThinK DifferenT

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

من مدارکم رو با پست معمولی فرستادم. البته چون دانشگاه فرستاد چاره دیگه ای نداشتم. گفتن برای آمریکا حتما معمولی بفرست چون سفارشی دیرتر می رسه!

علتش رو هم در کنکاشی که در این نامه ها می شه عنوان کردن. حالا نمی دونم کی می رسه.

من الان تا ژانویه فرست دارم یه سری مدارک رو خودم بفرستم. به نظر شما پست عادی بفرستم یا TNT ؟ خودم می دونم که TNT مطمئنتره ولی چون وقت به اندازه کافی هست نمی خواهم هزینه الکی بکنم

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002
    من مدارکم رو با پست معمولی فرستادم. البته چون دانشگاه فرستاد چاره دیگه ای نداشتم. گفتن برای آمریکا حتما معمولی بفرست چون سفارشی دیرتر می رسه!

علتش رو هم در کنکاشی که در این نامه ها می شه عنوان کردن. حالا نمی دونم کی می رسه.

من الان تا ژانویه فرست دارم یه سری مدارک رو خودم بفرستم. به نظر شما پست عادی بفرستم یا TNT ؟ خودم می دونم که TNT مطمئنتره ولی چون وقت به اندازه کافی هست نمی خواهم هزینه الکی بکنم
    ژانویه یعنی 25 روز دیگه. این زمان اصلا کافی نیست برای فرستادن با پست عادی. من خودم با پست عادی دیدم که حتی بعد 2 ماه رسیده. حتما با TNT بفرستید
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پس با این حساب مدارکی که دانشگاه 4 روز پیش فرستاده 2 ماه بعد می خواد برسه :-[

مسوول پست گفت که اصولا باید 2 هفته ای برسه!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پست معمولی در حدود 20 روزه میرسه ولی شده که من برای استادم کارت دعوت از ایران با پست ایران فرستادم اصلا نرسیدش به سلامتی.(آمریکا)
    What Goes Around...Comes Around

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)