صفحه 55 از 183 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1825

موضوع: ویزای کار TIER 2

پیش فرض پاسخ : ویزای کار TIER 2

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    بله به نظر غیرعادی نیست. اگه حساب بانکی برای هر دو نفر کافیه که مشکلی نیست. نگرانی شما برای چیه؟
    مرسی‌ ممنون از پاسختون .زمانه تخمینی COS رو می‌خواستم بدونم .

Junior Member

وقت همگی بخیر،

دوستان من تقریبا دو هفته پیش برای Tier 2 اقدام کردم. امروز از سفارت تماس گرفتن و یک وقت برای مصاحبه تلفنی هماهنگ کردند برای هفته آینده. با توجه به اون چیزهایی که من از صحبت های دوستان متوجه شدم مهمترین نکته توی مصاحبه این هستش که شما آفیسر رو قانع کنی که هدف شما پ ن اه ن د گ ی نیست و قبل از تمام شدن ویزاتون بریتانیا رو ترک می کنید و (احتمالا) به کشوری که تابعیتش رو دارید بر می گردید. این که چطور یک نفر این حس اطمینان رو ایجاد می کنه (تضمینی که مسلما وجود نداره)، تماما به خود فرد بستگی داره، ولی با همه اینها فکر می کنم بد نباشه اگر من اینجا یک همفکری با بقیه دوستان بکنم و از تجربیاتی که دوستان داشتند استفاده کنم.

پس سوال اینه: با شرایطی که من شخصا دارم (در ادامه کامل توضیح می دم)، چطور می تونم توی مصاحبه این حس اطمینان رو توی آفیسر ایجاد کنم که قبل از تموم شدن ویزا، بریتانیا رو ترک خواهم کرد؟ یا اون طور که من از سوالات مصاحبه های Tier 4 توی تاپیک های مرتبط متوجه شدم: What are my plans after I've finished my [work] in UK؟

اما شرایطی که من دارم به اینصورت هستش:

1. این یک ویزای واقعا کاری هستش. تا اونجایی که من متوجه شدم خیلی از Tier 2 ها یکجورایی در واقع ویزاهای تحصیلی هستن برای PhD، در صورتی که من به عنوان کارمند یک شرکت خصوصی قرار شروع به کار بکنم.
    2. من از کشور گرجستان اقدام کردم. چندین سال هستش که اینجا زندگی می کنم و اقامت موقت دارم که سالیانه تمدید می شه. تا حالا هم توی هیچ کشوری overstay نداشتم.
    3. از زمان خروجم از ایران (چندین سال پیش) تا حالا به ایران برنگشتم.
    4. از لحاظ فنی 30 سالم هستش. ملک ندارم. ازدواج نکردم. طبیعتا تاثیری هم روی جمعیت کره ی زمین نداشتم.
    5. مشکل سیاسی نداشتم و دنبالش هم نیستم. مسیحی نیستم و برنامه ای هم برای تغییر دین و غیره ندارم. صد در صد hetrose*ual.

همونطوری که گفتم هیچ مشکلی توی ایران نداشتم و واقعا هیچ دلیل قانع کننده یا حتی قانع نکننده ای هم برای پ ن ا ه ن د گ ی ندارم. برای شخصیت خودم و احساسات دیگران هم بیشتر از این ارزش قائلم که تن به ازدواج سوری بدم که بخوام شهروندی بگیرم.

اما از طرف دیگه صادقانه هیچ برنامه ای هم برای بعد از تموم شدن ویزام ندارم، چه برای برگشتن به ایرن، چه گرجستان یا هر کشور دیگه ای. به عنوان کسی که چندین سال سابقه کاری خوب داره این که کجا زندگی می کنم تا حد زیادی بستگی به این داره که کجا کاری پیدا کنم که تو راستای زندگی و اهدافم باشه. همه اینها به کنار، شرکت کارفرما از همون ابتدا ازم خواستن که صادقانه بگم که قصد مهاجرت دارم یا نه، چون ترجیحشون بیشتر به این هستش که این همکاری رو برای مدت طولانی تری ادامه بدیم، طوری که توی مصاحبه سومی که با من داشتن به صراحت ازم پرسیدن که تمایل دارم شهروندی بریتانیا رو بگیرم یا نه و ظاهرا این یکی از مواردی هستش که برای مدیریتشون اهمیت داره و خیلی دنبال استخدام های 3 یا 5 ساله نیستن.

چیزی که من حس می کنم اینه که گفتن هر کردوم از اینها (برنامه خاصی ندارم و بستگی به کارم داره که کجا زندگی می کنم، و اینکه کارفرما تمایل به این داره که من شهروندی بگیرم)، احتمال رد شدن ویزا رو زیاد می کنه. چیزهای دیگه ای که به ذهن خودم می رسه اینهاست، هر چند که اینها متاسفانه حقیقت ندارند و خودم شدیدا از اینکه بخوام صداقت رو زیر پا بگذارم احساس بدی دارم:

1. من اینجا دوستان زیادی دارم که از خیلی از مسائل خصوصی هم خبر داریم. می تونم به آفیسر بگم که پارتنر من که تبعه گرجستان هستش اینجا زندگی می کنه و بعد از تموم شدن قرار داد کاریم به اینجا بر می گردم تا در واقع زندگیم رو اینجا بسازم. می تونم این رو هم بگم که الان کمتر از دو سال هستش که توی این رابطه هستم که شامل شرایط Unmarried Partner نشم چون توی ویزا وضعیت تاهل رو مجرد زدم.

2. ایرانی های زیادی اینجا بیزنس های کوچیک و بزرگ دارن. می تونم بگم که خانوادم اینجا یک رستوران کوچیک دارند به عنوان مثال و هر زمان که کارم تموم بشه به اینجا بر می گردم تا نزدیک خانوادم باشم.

اینها رو نمی تونم ثابت کنم چون حقیقت ندارن (و فکر هم نمی کنم که لازم باشه)، ولی از لحاظ ذهنی خیلی آمادگی دارم تا در مورد جزئیاتش صحبت کنم طوری که آفیسر قانع بشه که اینها حقیقت دارند. واقعا از اینکه بخوام دروغ بگم حس بدی دارم (فارغ از اینکه می دونم ریسک دروغ گفتن به ویزا آفیسر چی هستش)، ولی خب شرایط هم جوری به نظر می رسه که حداقل خودم فکر نمی کنم گفتن حقیقت کمکی به گرفتن ویزا بکنه.

ممنون می شم اگر دوستان همفکری کنن و اگر تجربه یا نظر خاصی دارن در میون بگذارن. در ضمن اگر فکر می کنید سوال مهم دیگه ای هستش که ممکنه توی مصاحبه پرسیده بشه، ممنون می شم مطرح کنید. در مورد اینکه چطور این شغل رو گرفتم و اینکه آیا از Public Fund استفاده خواهم کرد یا نه، مشکلی ندارم و همه چیز روشن هستش.
    ویرایش توسط walkman : June 12th, 2015 در ساعت 10:27 PM

ApplyAbroad Guru

مصاحبه Tier 2 مورد جدیدیه و متاسفانه اطلاعات زیادی ازش نیست. ولی کمی با مصاحبه ویزای دانشجویی فرق داره. چون اولا ویزای کار میتونه منجر به اقامت دائم بشه و این مساله بحث برگشتن و اینا رو تا حدی تحت الشعاع قرار میده و از طرفی بحث استفاده از پناهندگی و کمکهای دولتی هم منتفی هست چون شما دارید حقوق میگیرید. ولی مساله مهمی که هست اینه که در اینجا اخیرا خیلیها مثلا فامیلی دارند که شرکت داره و با این فامیل یا آشنا تبانی میکنند که بره مجوز ویزای کار بگیره و بعد یه آگهی بزنه و اعلام کنه این فرد بهترین بوده. برای همین مواردی از قبیل بزرگی شرکت، سابقه اش و اینکه شما چطوری این کار رو پیدا کردید، چطوری مصاحبه انجام شده، شرایط کاری چیه، چرا شما برای این کار واجد شرایط بودید میتونه مهم باشه.

بازهم تاکید میکنم موارد فوق فقط پیشنهاد هستند و متاسفانه برای ویزای کار داده های آماری خیلی محدودی در زمینه مصاحبه وجود داره. لطفا حتما نتیجه رو بذارید تا کمکی برای بقیه بشه.

Junior Member

مرسی هومن جان، حتما شرح کامل مصاحبه رو اینجا می گذارم. شرکت با سابقه تر از این حرفاست و اصلا هم سهامدار، مدیر یا کارمند ایرانی-انگلیسی نداره. اگر بحث تضمین برگشتن وجود نداشته باشه، بقیه موارد مشکلی نیست. تقریبا از دسامبر گذشته این استخدام در جریانه و از حدود یک سال پیش دنبال استخدام یکنفر برای این پوزیشن هستن که نهایتا من انتخاب شدم.

فکر می کنید اگر بحث برگشتن شد به چه موردی اشاره کنم؟ اینکه بستگی به کارم و آینده داره یا اینکه حتما یک برنامه ای برای ترک کشور قبل از تموم شدن ویزا بدم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط walkman نمایش پست ها
    مرسی هومن جان، حتما شرح کامل مصاحبه رو اینجا می گذارم. شرکت با سابقه تر از این حرفاست و اصلا هم سهامدار، مدیر یا کارمند ایرانی-انگلیسی نداره. اگر بحث تضمین برگشتن وجود نداشته باشه، بقیه موارد مشکلی نیست. تقریبا از دسامبر گذشته این استخدام در جریانه و از حدود یک سال پیش دنبال استخدام یکنفر برای این پوزیشن هستن که نهایتا من انتخاب شدم.

فکر می کنید اگر بحث برگشتن شد به چه موردی اشاره کنم؟ اینکه بستگی به کارم و آینده داره یا اینکه حتما یک برنامه ای برای ترک کشور قبل از تموم شدن ویزا بدم؟
    واقعیت اینه که اصلا برای Tier 2 General در راهنما اشاره ای واضح به مصاحبه نشده و حرف از درخواست اطلاعات بیشتره (که میتونه به معنای مصاحبه هم باشه). این برای گروه های دیگه است ولی به هر حال پاراگراف 113 و 127 فکر کنم ایده خوبی بهتون میده. در هر صورت همونطور که میبینید اشاره ای به بحث بازگشت نشده. در همین فروم یکی از دوستان مصاحبه شده و میتونید تجربه ایشون رو ببینید:
    https://www.gov.uk/government/upload...ce_04_2015.pdf

Junior Member

خیلی متشکر هومن جان، کاملاً درسته، ظاهراً هیچ حرفی از بازگشت نیستش که خب خبر خوبیه! من حتماً جزئیات مصاحبه و نتیجه ویزا رو اینجا و توی تاپیک های مربوطه می نویسم که کمکی باشه برای موارد مشابه.

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز
    من دارم مدارکم رو آماده می کنم برای سفارت انگلیس ویزای تایر 2 سه ساله و دقیقا نمی دونم برای روز سفارت خودم و خانومم چه چیزایی باید ترجمه کنم و ببرم. من لیست زیر رو که قبلا در جاهای مختلف انجمن داده شده رو به علاوه موارد دیگه میزارم شما لطف کنید و اگه اضافه یا کم هست تصحیح بفرمایید. بینهایت ممنونم.
    1- ترجمه سند ازدواج با اصل مدارک (آیا ترجمه شناسنامه خودم و خانمم و کارت ملی ها لازمه؟)
    2- ترجمه مدرک فوق لیسانس (مدرک لیسانس یا ریز نمرات هریک برای سفارت لازمه؟)
    3- نمره آیلتس از IDP ترکیه مورد تایید سفارت
    4- اصل قراردادم و ضمایم آن ( COSهم تعریف شده و شماره ان در سیستم وجود داره یعنی کاملا الکترونیکی است(
    5- گواهی تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی (بانک من موسسه کوثر هستش آیا قبول میکنن؟)
    6- عکس 3.5*4.5 (چه تعداد برای هرکداممون لازمه؟)
    7- فرم ضمیمه 5 و پرینت فرم تقاضای خود و همسرم (ضمیمه 5 رو من فقط پرکنم یا خانومم هم باید یکی پرکنه؟)

چند تا نکته که به ذهنم میرسه رو بگم:
    - ترجمه شناسنامه ها هم لازمه به احتمال زیاد
    - من شخصا ترجمه لیسانس و ریز نمرات هر دو مدرک رو هم بردم
    - تا جایی که من میدونم گواهی تمکن مالی اصلا برای سفارت انگلیس مهم نیست اونا فقط پرینت حساب میخوان اونم از بانک پارسیان و یا پاسارگاد. البته اگه تو COS گزینه maintenanceتیک خورده که برا خودتون حساب نیاز نیست برای همسرتون رو باید از محل کار بپرسید که آیا قبول میکنن یا نه.
    - عکس هر نفر دو تا (شایدم یکی ولی بیشتر نمیخواست)
    - از همه مدارک (اصل و ترجمه) کپی داشته باشید، اصل ها بهتون برگردونده میشه همراه پاسپورت

-
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahveh نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    من دارم مدارکم رو آماده می کنم برای سفارت انگلیس ویزای تایر 2 سه ساله و دقیقا نمی دونم برای روز سفارت خودم و خانومم چه چیزایی باید ترجمه کنم و ببرم. من لیست زیر رو که قبلا در جاهای مختلف انجمن داده شده رو به علاوه موارد دیگه میزارم شما لطف کنید و اگه اضافه یا کم هست تصحیح بفرمایید. بینهایت ممنونم.
    1- ترجمه سند ازدواج با اصل مدارک (آیا ترجمه شناسنامه خودم و خانمم و کارت ملی ها لازمه؟)
    2- ترجمه مدرک فوق لیسانس (مدرک لیسانس یا ریز نمرات هریک برای سفارت لازمه؟)
    3- نمره آیلتس از IDP ترکیه مورد تایید سفارت
    4- اصل قراردادم و ضمایم آن ( COSهم تعریف شده و شماره ان در سیستم وجود داره یعنی کاملا الکترونیکی است(
    5- گواهی تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی (بانک من موسسه کوثر هستش آیا قبول میکنن؟)
    6- عکس 3.5*4.5 (چه تعداد برای هرکداممون لازمه؟)
    7- فرم ضمیمه 5 و پرینت فرم تقاضای خود و همسرم (ضمیمه 5 رو من فقط پرکنم یا خانومم هم باید یکی پرکنه؟)

Junior Member

مرسی بابت پاسختون،
    جایی توی همین تاپیک آقا هومن اشاره کرده بود که شناسنامه لازم نیست. ولی بازم به هرحال من تهیه میکنم.
    اگه پاسپورت تاریخش 11 ماه مونده باشه ممکنه سفارت گیر بده؟ چون من درخواست ویزای 3 ساله دادم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahveh نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسختون،
    جایی توی همین تاپیک آقا هومن اشاره کرده بود که شناسنامه لازم نیست. ولی بازم به هرحال من تهیه میکنم.
    اگه پاسپورت تاریخش 11 ماه مونده باشه ممکنه سفارت گیر بده؟ چون من درخواست ویزای 3 ساله دادم.
    تا اونجایی که من خاطرم هست در صورتی که ویزای طولانی تر از ۶ ماه می خواهید بگیرید‍ پاسپورت حتما باید به اندازه ویزا معتبر باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)