صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 76

موضوع: امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_Mokhless نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سئوال دارم ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.

من نه دانشجو هستم نه اقامت دائم دارم. من با ویزای کار امریکا هستم و الان نیاز دارم که پاسپورتم رو تمدید کنم. ولی در هیچ کدوم از فرم های سفارت هیچ راهنمایی در این مسئله نشده. نمیدونم هزینه تمدید پاسپورت برای افرادی با شرایط من چقدر هست و چه مدارکی لازم هست.
    من کارت پایان خدمت دارم (البته فقط کپی کارت رو همراه دارم)
    شناسنامه هم ایرانه ولی کپی اون همراهم هست (فقط صفحه اول)
    کپی کارت ملی هم همراه دارم (البته فقط طرف عکس دار اون)
    پاسپورت هم 5 ماه دیگه اعتبار داره
    نمیدونم این مدارک کامل هست برای تمدید پاسپورت یا نه؟ اصلا احتیاجی هست برای سفر به ایران تمدید کنم؟
    اگر دانشجو نباشید، فرقی نمیکنه که اقامت دائم دارید یا خیر، 120 دلار برای تعویض + 30 دلار برای پست

مدارک مورد نیاز رو هم در فرم شماره 1 اشاره شده بهش

http://www.daftar.org/far/forms_far....=fees&lang=Far

اگر از اعتبار گذرنامه تون کمتر از 6 ماه باقی مونده، میتونید درخواست تمدید بدید - گذرنامه معتبر تنها برای سفر به ایران کاربرد نداره، شما هر کاری که مرتبط به وضعیت مهاجرتتون باشه، بخوای انجام بدی، نیاز به گذرنامه معتبر داری، یا حتی اگر ایالتت رو عوض کنی و بخوای گواهینامه جدید بگیری
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Senior Member

برای من ۲۱ روز طول کشید تا گذرنامه جدید رسید. برای تجدید گذرنامه و استفاده از تسهیلات دانشجویی مراحل زیر را انجام دادم

در سامانه تاک http://tak.mfa.ir/ ثبت نام و مدارک زیر آپلود شد:
    تاییدیه اشتغال به تحصیل ٬ عکس پرسنلی، تصویر کارت ملی، تصویر صفحه اول گذرنامه، و تصویر برگه اقامت معتبر

سپس مدارک زیر به دفتر واشنگتن پست شد:

۱. پس از بارگذاری کد رهگیری مربوطه را چاپ کنید و به همراه اصل مدارک جهت تأیید به دفتر حفاظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن ارائه نمایید.
    ۲. فرم شماره ۱ و ۵۰
    ۳. اصل گذرنامه
    ۴. کپی شناسنامه
    ۵. دو قطعه عکس
    ۶.کپی i-94
    ۷. کپی کارت ملی
    ۸. تاییدیه اشتغال به تحصیل
    ۹. هزینه برگشت مدارک 30 دلار برای هموطنان مقیم آمریکا به صورت حواله بانکی Money order در وجه Embassy of Pakistan و به دلار آمریکا و 40 دلار برای مقیمین کانادا

اگر نمیخواید از تسهیلات دانشجویی استفاده کنید برای امریکا باید 150 دلار Money order بفرستید .
    *برای کانادا این پست را بخونید در صورتی که محل اقامت در پاس قبلی ایران باشه و تقاضای تغییر محل اقامت به کانادا را دارید هزینه 182 دلار امریکا است.
    امضا نامرئی

Junior Member a1b2 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    برای من ۲۱ روز طول کشید تا گذرنامه جدید رسید. برای تجدید گذرنامه و استفاده از تسهیلات دانشجویی مراحل زیر را انجام دادم

تاییدیه اشتغال به تحصیل ٬ عکس پرسنلی، تصویر کارت ملی، تصویر صفحه اول گذرنامه، و تصویر برگه اقامت معتبر

۱. پس از بارگذاری کد رهگیری مربوطه را چاپ کنید و به همراه اصل مدارک جهت تأیید به دفتر حفاظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن ارائه نمایید.
    ۲. فرم شماره ۱ و ۵۰
    ۳. اصل گذرنامه
    ۴. کپی شناسنامه
    ۵. دو قطعه عکس
    ۶.کپی i-94
    ۷. کپی کارت ملی
    ۹. هزینه برگشت مدارک 30 دلار برای هموطنان مقیم آمریکا به صورت حواله بانکی Money order در وجه Embassy of Pakistan و به دلار آمریکا و 40 دلار برای مقیمین کانادا

اگر نمیخواید از تسهیلات دانشجویی استفاده کنید برای امریکا باید 150 دلار Money order بفرستید .
    *برای کانادا این پست را بخونید در صورتی که محل اقامت در پاس قبلی ایران باشه و تقاضای تغییر محل اقامت به کانادا را دارید هزینه 182 دلار امریکا است.
    سلام
    من قبلا واسه ارز دانشجویی پرونده دانشجویی تو سایت Tak تشکیل داده بودم و تو سایت Tak هم میگه نیازی به تشکیل مجدد پرونده دانشجویی نیست. من هنوز باید کد رهگیری داشته باشم؟ اگه آره از کجا میتونم این بگیرم؟ تو فرم ۵۰ قسمت مدارکی که واسه تسهیلات غیرارزی دانشجویی نوشته شبیه فرم ۱ هست؟!
    سوال دیگم اینه که آیا باید اصل شناسنامه رو بفرستیم؟
    ممنون
    ویرایش توسط a1b2 : March 20th, 2018 در ساعت 09:22 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a1b2 نمایش پست ها
    سلام
    من قبلا واسه ارز دانشجویی پرونده دانشجویی تو سایت Tak تشکیل داده بودم و تو سایت Tak هم میگه نیازی به تشکیل مجدد پرونده دانشجویی نیست. من هنوز باید کد رهگیری داشته باشم؟ اگه آره از کجا میتونم این بگیرم؟ تو فرم ۵۰ قسمت مدارکی که واسه تسهیلات غیرارزی دانشجویی نوشته شبیه فرم ۱ هست؟!
    سوال دیگم اینه که آیا باید اصل شناسنامه رو بفرستیم؟
    ممنون
    سلام٬ در مورد شناسنامه‌ نه نیاز نیست که اصل شناسنامه را بفرستید. من کپی را فرستادم که همون کپی را هم برام پس فرستادن. کپی کارت ملی هم همین طور. فقط پاسپورت اصل را فرستادم. اونم یک گوشه را کندن و پس فرستادن.

سوال اول را نمیدونم٬‌ اگر مدارک شما تایید شده باشه٬‌ در سامانه تاک ابتدا برید صفحه اصلی بعد روی گزارش پرونده تحصیلی کلیک کنید. یک صفحه میاد که نوشته مشاهده رزومه در پایین صفحه نوشته اطلاعات پرونده تحصیلی (کاربر) که کد رهگیری هم اونجا هست.

امضا نامرئی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها

۲. فرم شماره ۱ و ۵۰
    ۳. اصل گذرنامه
    ۴. کپی شناسنامه
    ۵. دو قطعه عکس
    ۶.کپی i-94
    ۷. کپی کارت ملی

یک تصحیح لازمه٬‌فرم ۵۰ را نیاز نیست ارسال کنید اون موقع که من ارسال کردم نوامبر ۲۰۱۷ بود که فرم ۵۰ هم یک سری اطلاعات میخواست مثل جاهایی که تحصیل کردید و یک سری اطلاعات دیگه ولی الان فرم را تغییر دادن پس فرم ۵۰ نیاز نیست ارسال بشه. فرم ۵۰ را بخونید طبق اون عمل کنید.

ایمیل در فرم شماره ۱ فراموش نشه. چون وقتی مدارک تحصیلی تون تایید بشه براتون ایمیل میزنن.
    امضا نامرئی

سلام دوستان، سال نو مبارک
    در سابت دفتر حفاظت منافع نوشته که اگه پاسپورت و مدارک رو حضوری ببریم اونجا تحویل بدیم پاسپورت جدید رو سعی میکنن یک روزه آماده کنن.
    یکی از دوستان من این کار رو انجام داده و چون خودش کاناداست و حضوری نمیتونسته بره ، دوستش براش برده و تحوبل داده. مدارک و پاسپورت رو گرفتن اما گفتن چون خودش حضور نداره پاسپورت جدید رو به دوستش نمیدن و به آدرس خودش پست میکنن و همین طور هم شده بدون هیچ مشکلی. البته دوستم قبلش تلفنی با دفتر حفاظت منافع صحبت کرده بوده و شرایطشو توضیح داده بوده و قبول کرده بودن که دوستش بیاره.
    من هم با دفتر حفاظت منافع تماس گرفتم و گفتن بجز خود شخص یا فامیل درجه یک، از کس دیگه ای پاسپورت قبول نمیکنن. تجربه دوستم مال چند سال پیش هست. کسی جدیدا تجربه ای در این زمینه داشته؟

سلام دوستان.
    کسانی که معافیت تحصیلی دارن و اخیرا اشتغال به تحصیل گرفته اند از دانشگاهشون، آیا به دفتر منافع ایران در سفارت پاکستان هم فرستاده اند تا تایید بشه یا دیگه لازم نیست؟
    من یکبار پارسال گرفتم و تایید هم کردم ولی خیلی طول کشید و شنیده ام دیگه لازم نیست و فقط همون نسخه ای که از دانشگاه گرفته میشه باید آپلود بشه و نیاز به تایید نیست دیگه.
    چون میخوام ایشالا تابستون برگردم ایران مهمه برام!
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسانی که معافیت تحصیلی دارن و اخیرا اشتغال به تحصیل گرفته اند از دانشگاهشون، آیا به دفتر منافع ایران در سفارت پاکستان هم فرستاده اند تا تایید بشه یا دیگه لازم نیست؟
    من یکبار پارسال گرفتم و تایید هم کردم ولی خیلی طول کشید و شنیده ام دیگه لازم نیست و فقط همون نسخه ای که از دانشگاه گرفته میشه باید آپلود بشه و نیاز به تایید نیست دیگه.
    چون میخوام ایشالا تابستون برگردم ایران مهمه برام!
    ممنون
    این سوال منم هست. اینطور که مشخص هست دفتر حافظ منافع روی گواهی اشتغال به تحصیل مهری نمیزنه. آیا باید بفرستیم ایران که از وزارت امور خارجه تایید بگیرن بعد بفرستیم برای نشا؟ در تاک حافظ منافع تایید کرده اما مهر یا نشانی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط pedroska نمایش پست ها
    این سوال منم هست. اینطور که مشخص هست دفتر حافظ منافع روی گواهی اشتغال به تحصیل مهری نمیزنه. آیا باید بفرستیم ایران که از وزارت امور خارجه تایید بگیرن بعد بفرستیم برای نشا؟ در تاک حافظ منافع تایید کرده اما مهر یا نشانی نداره.
    سلام.
    من زنگ زدم دفتر واشنگتن و گفتن که لازم نیست مانند قبل اصل مدرک پست و تاییید بشه؛ منم آپلود کردم توی تاک و سریعا تایید شد ولی نه تایید وزارت خارجه. البته پارسال هم که پست کردم واشنگتن، بازم تایید وزارت خارجه نشد توی سایت. باید از امور دانشجویان وزارت علوم پرسید که من نتونستم شماره ای پیدا کنم. اگه شما خبری جدید داشتی، بیا بگو لطفا.
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من زنگ زدم دفتر واشنگتن و گفتن که لازم نیست مانند قبل اصل مدرک پست و تاییید بشه؛ منم آپلود کردم توی تاک و سریعا تایید شد ولی نه تایید وزارت خارجه. البته پارسال هم که پست کردم واشنگتن، بازم تایید وزارت خارجه نشد توی سایت. باید از امور دانشجویان وزارت علوم پرسید که من نتونستم شماره ای پیدا کنم. اگه شما خبری جدید داشتی، بیا بگو لطفا.
    ممنون
    مشکلی خدا رو شکر پیش نیومد و همون آپلود در تاک کافی بود و اجازه خروج صادر شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)