صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 76

موضوع: امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    یادتون باشه حتماٌ بگید دانشجو هستید چون دیگه اون 148$ ( دو سال پیش اینقدر بود) رو ازتون نمی گیرن.
    من یه بار رفتم دفتر منافع برای تغییر گذر نامم دانشجوهایی هم اونجا بودن که داشتن گدرنامشون رو عوض می کردم. گذرنامه هامون هیچ فرقی نداشت.
    سلام. یعنی این مبلغ 147دلار فقط برای افرادی هست که آمریکا دانشجو نیستند؟ و دانشجویان فقط اون money order که 30 دلار هست رو برای پست باید بدن؟

پیش فرض پاسخ : امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

سلام،

من پاسپورت باید تمدید کنم حالا چند تا سوال پیش اومده برام،

شنیدم اگر بخوام دانشجویی اقدام کنم و اون هزینه 170$ ندم ممکنه یکسری دردسر بعدا ایجاد شه. اول اینکه یه مهر قرمز میزنن رو پاسپورت که نوشته "پاسپورت رایگان" !!! بعد هم اینکه من سربازی معافم و در این صورت باید هر سری مهر خروج گرفت و اگر به ایران سفر کنم باید برم اداره گذرنامه و اجازه خروج بگیرم. کسی تجربه ای در این رابطه داره؟؟

سوال بعد هم اینکه اگر دانشجویی اقدام کنیم کاملا مجانی میشه؟ یعنی هزینه پست برگشت هم حتی لازم نیست براشون بفرستیم؟؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا

بله اون ۳۰ دلار برای پست رو باید شما بدید.

اون ۱۴۸ دلار برای افراد سیتیزن و گرین کارتی هست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

اگر پاسپورتمون گم شه و بخواهیم المثنی بگیریم چقدر طول میکشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاریخ انقضا گذرنامه

سلام دوستان
    من امروز یه مطلبی شنیدم میخواستم بدونم آیا صحت داره.
    من تقریبا 6 ماه از اعتبار پاسپورتم باقی مونده. ویزام رو گرفتم و 13 آگوست میرم آریزونا. میخواستم برم اونجا و به موقع برای تمدید پاسپورتم اقدام کنم ولی امروز شنیدم در امریکا برای تمدید پاسپورت کارت ملی هوشمند میخوان!!! و با کارت ملی قدیمی انجام نمیدن! متاسفانه هم کارت ملی و هم شناسنامه ی من از نوع قدیمیه! رفتم اداره پست پرسیدم گفتند که برای نو کردن و هوشمند کردن کارت ملی حداقل 2 ماه زمان میبره!
    میخواستم برونم آیا این مساله صحت داره که باید کارت ملی هوشممند باشه؟! آیا با کارت ملی صابق کار انجام نمیشه؟
    لطفا راهنمایی کنید

دوستان من دو تا سوال در مورد تمدید گذرنامه دارم:
    1- من و همسرم رفتیم " والگرینز" و ازمون برای پاسپورت عکس گرفت ولی الان که نگاه میکنیم میبینم برای هردومون تو زمینه عکس اطراف سرمون سایه داره!( خدا بگم چکارشون کنه اینهمه پول میگیرن و یه عکس درت حسابی نمیگیرن )میخوام بدونم آیا این قضیه خیلی مهم هست براشون؟
    2- اینکه همسر دانشجو (که دانشجو نیست) باید چه مبلغی رو برای تمدید گذرنامه پرداخت کنه؟

خیلی ممنون میشم اگه سریع جواب بدین
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    دوستان من دو تا سوال در مورد تمدید گذرنامه دارم:
    1- من و همسرم رفتیم " والگرینز" و ازمون برای پاسپورت عکس گرفت ولی الان که نگاه میکنیم میبینم برای هردومون تو زمینه عکس اطراف سرمون سایه داره!( خدا بگم چکارشون کنه اینهمه پول میگیرن و یه عکس درت حسابی نمیگیرن )میخوام بدونم آیا این قضیه خیلی مهم هست براشون؟
    2- اینکه همسر دانشجو (که دانشجو نیست) باید چه مبلغی رو برای تمدید گذرنامه پرداخت کنه؟

خیلی ممنون میشم اگه سریع جواب بدین
    خودم جواب سوال خودم رو میدم، شاید به درد آیندگان بخوره :

1- بله، عکس ویزا میبایست دارای زمینه ای بدون سایه باشه (پاسپورته، الکی که نیست که بگن حالا چون تویی اشکال نداره): ما هم به والگرینز برگشتیم و گفتیم عکستون زمینش سایه داره و اونها هم عکسهای قدیمی رو تحویل گرفتن و دوباره بدون هیچ هزینه اضافی ازمون عکس بدون سایه گرفتن!

2- نه، هیچ مبلغی لازم نیست بپردازه، من که dependent بودم و دانشجو هم نبودم،چیزی پرداخت نکردیم. این رو توی صفحه خود دفتر حفاظت منافع در واشنگتن دیدم که وابستگان دانشجو ( همسر و فرزند) لازم نیست پولی پراخت کنند! در ضمن چون ما مدارکمون رو با هم فرستاده بودیم، هزینه پست هم فقط یکی پرداخت کردیم ( فکر کنم 30 دلار بود اگه اشتباه نکنم)
    پ.ن:کل فرآیند تجدید پاسپورت ( از زمان پست مدارک تا دریافت از طریق پست) برای ما 3 هفته طول کشید و در ضمن دو تا عکس برای هر کدوممون فرستاده بودیم که یکیش رو با مدارک برگردونده بودن!

موفق باشید
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member

دوستان عزیز ! آیا کسی هست که در این روزها بخواهد برود دفتر حافظ منافع ایران توی واشنگتن ؟ من می خواهم کار صدور پاسپورتم تسریع بشه. اگه حضوری بهشون بگین میدونم که همون روز انجامش میدن.
    من مدارکم رو ارسال کردم و فقط می خواهم یک کسی که میره اونجا بهشون بگه پاسپورت من رو آماده کنین بفرستین.
    چون باید بروم ایران و واقعا بهش نیاز دارم. ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام

نه مهر قرمز کجا بوده؟ به فارسی می نویسن دانشجویی همین. نکته بعدی اینه که اگر سربازی ندارید اجازه خروج هم نمی خواد. همه رو خود دفتر ردیف می کنه براتون. مبلغ 170$ هم برای افراد غیر دانشجو و یا دانشجویان مقیم هستش.

شاد باشید
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Junior Member

سلام

کسی‌ میدونه حضوری رفتن واسه تجدید پاسپورت و زدن مهر خروج مشمولین (۳سال مقیم خارج) چقدر زمان میبره؟ یک روزه انجام می‌شه؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)