صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 76

موضوع: امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

پیش فرض پاسخ : امور مربوط به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

من دو سه روزه تلاش میکنم به دفتر حفظ منافع زنگ بزنم بخاطر اینکه همیشه اشغاله. امروز بالاخره تونستم صحبت کنم و خیلی محترنامه پرسیدم امکان داره کار پاسپورت من زودتر از یک ماه انجام بشه؟ و یک آقای خیلی غیرمحترمی کلی داد زد و گفت که اینجا امریکاست و ایران نیست که تو زنگ بزنی و بگی کارت زود انجام بشه. اینجا ما همه برنامه ریزی داریم و شما دانشجویی تازه اومدی هنوز فرهنگت ایرانیه.
    خلاصه نگذاشت حرفی هم بزنو و سریع گفت خداحافظ خانم دیگه تماس نگیرین. و قطع کرد. حتی به من فرصت نداد خداحافظی کنم.
    اونوقت اینها حافظ منافع ما هستند ؟

سلام دوستان یه سوالی‌ دارم

من دانشجوی امریکا هستم و کارت پایان خدمت دارم،می‌خوام پاسپورتم رو بفرستم واشنگتن واسه تعویض،

اما نمی‌خوام پاسپورتم دانشجویی بشه به نظر شما یون پول ۱۷۷ دلار رو بدم؟ ارزش داره ؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_motalleb نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی‌ دارم

من دانشجوی امریکا هستم و کارت پایان خدمت دارم،می‌خوام پاسپورتم رو بفرستم واشنگتن واسه تعویض،

اما نمی‌خوام پاسپورتم دانشجویی بشه به نظر شما یون پول ۱۷۷ دلار رو بدم؟ ارزش داره ؟
    متوجه منظورتون از "نمیخوام پاسپورتم دانشجویی بشه" نشدم!

شما گذرنامه تون رو تعویض میکنید، یا حالا دانشجو هستید و به صورت رایگان این کار براتون صورت میگیره، یا دانشجو نیستید و باید اون مبلغ رو بدید. اگر مدرکی که نشون میده دانشجو هستید، ارائه ندید، باید اون هزینه تعویض گذرنامه رو پرداخت کنید
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    متوجه منظورتون از "نمیخوام پاسپورتم دانشجویی بشه" نشدم!

شما گذرنامه تون رو تعویض میکنید، یا حالا دانشجو هستید و به صورت رایگان این کار براتون صورت میگیره، یا دانشجو نیستید و باید اون مبلغ رو بدید. اگر مدرکی که نشون میده دانشجو هستید، ارائه ندید، باید اون هزینه تعویض گذرنامه رو پرداخت کنید
    سلام
    ممنون از پاسخ. منظورم از pasporte دانشجویی اینه که واسه هر بار خروج و ورود باید اجازه بگیری گویا،مثل اینکه کارت خدمت نداری.

Junior Member

یعنی خانم های دانشجو هم که پاسپورت دانشجویی رایگان میگیرن چون خدمت نرفتن
    واسه هر بار خروج و ورود اجازه میگیرن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_motalleb نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ. منظورم از pasporte دانشجویی اینه که واسه هر بار خروج و ورود باید اجازه بگیری گویا،مثل اینکه کارت خدمت نداری.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    سال نو مبارک. امیدوارم سال جدید اتفاقای خیلی خوب رای همه بیفته
    من 7 ماهه که اومدم آمریکا و حدود 4 ماه پیش زمانی که هنوز سه ماه از اعتبار پاسپورتم مونده بود تو تاک تشکیل پرونده دادم و پاسپورت دانشجویی گرفتم. الان میخوام برای همسرم همین کار رو انجام بدم اما هیچ جایی از سایت رو پیدا نکردم که دقیق نوشته باشه چه مدارکی لازم داره و چه فرم هایی رو باید پر کنم. هر چقدر هم به دفتر حفاظت منافع زنگ میزنم همش اشغاله!!! میخواستم ببینم دوستان تجربه ای دارن در این مورد؟ با توجه به اینکه فقط برای همسرم میخوام اقدام کنم چه مدارکی از ایشون و چه مدارکی از خودم باید بفرستم؟ چه فرم هایی رو باید پر کنم؟؟؟؟
    همینطور من حدود یک ماهه دیگه قصد دارم برم ایران. این اجازه خروجی که میگن برای پاسپورتهای دانشجویی هست چیه؟؟ آیا منم باید پاسپورتمو بفرستم که برام مهر خروج بزنن؟؟؟ البته اون برگه مهر خروج های مکرر رو برام زدن تو پاسپورتم اما نمیفهمم که اجازه خروج از ایرانه یا آمریکا!!!!
    ممنون از هر کمکی

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

برای تایید مدارک ارز دانشجویی, میتونه کس دیگه ای به جای خودمون بره و حضوری اقدام کنه؟ چقدر طول میکشه این پروسه؟
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    برای تایید مدارک ارز دانشجویی, میتونه کس دیگه ای به جای خودمون بره و حضوری اقدام کنه؟ چقدر طول میکشه این پروسه؟
    دوستم به جای من رفت. مدارک رو به خودش ندادن و قرار شد پست کنن. دو هفته بعد رسید دستم. دفعه پیش که خودم پست کردم ۴۰ روز طول کشیده بود.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Junior Member

با سلام
    ببخشید من میخواستم پاسپورتم را عوض کنم . دیدم شما فرمودید که depended نیاز نیست اون 147 دلار را بدهد . میتونم بپرسم از کجا خوندید؟ و دوم اینکه من و همسرم هردو با یک مانی اوردر 30 دلاری میتونیم مدارک رو بفرستیم یعنی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    خودم جواب سوال خودم رو میدم، شاید به درد آیندگان بخوره :

1- بله، عکس ویزا میبایست دارای زمینه ای بدون سایه باشه (پاسپورته، الکی که نیست که بگن حالا چون تویی اشکال نداره): ما هم به والگرینز برگشتیم و گفتیم عکستون زمینش سایه داره و اونها هم عکسهای قدیمی رو تحویل گرفتن و دوباره بدون هیچ هزینه اضافی ازمون عکس بدون سایه گرفتن!

2- نه، هیچ مبلغی لازم نیست بپردازه، من که dependent بودم و دانشجو هم نبودم،چیزی پرداخت نکردیم. این رو توی صفحه خود دفتر حفاظت منافع در واشنگتن دیدم که وابستگان دانشجو ( همسر و فرزند) لازم نیست پولی پراخت کنند! در ضمن چون ما مدارکمون رو با هم فرستاده بودیم، هزینه پست هم فقط یکی پرداخت کردیم ( فکر کنم 30 دلار بود اگه اشتباه نکنم)
    پ.ن:کل فرآیند تجدید پاسپورت ( از زمان پست مدارک تا دریافت از طریق پست) برای ما 3 هفته طول کشید و در ضمن دو تا عکس برای هر کدوممون فرستاده بودیم که یکیش رو با مدارک برگردونده بودن!

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

عزیزانی که به تازگی برای تمدید گذرنامه اقدام کردن لطفاً از تجربیات شون در خصوص گذرنامه دانشجویی توضیح بدن، اینکه پول ندیم و رایگان برامون انجام بدن آیا محدودیت های برامون ایجاد می کنه؟ من کارت معافیت دارم، این موضوع شامل حال من هم میشه؟ و اینکه شناسنامه و کارت ملی ام قدیمی یه، از این جدید ها نیست... باید اون ها رو هم عوض کنم؟ دوستمون smonabav گفتن لازمی نیست، ولی خب یکی دیگه از دوستان گفتن لازمه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)