صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

خب دوباره سلام دوستان (پسورد اکانت قبلیم رو یادم رفت هرچند ارزشی نداشت)

اول از همه بابت شرکت در این بحث تشکر می کنم. بعدم خواستم یک سری اطلاعات تکمیلی در جهت اون چیزی که نوشتم بدم.

خب اول اینکه هر کی اومده استرالیا همیشه توی شک می مونه که اگر می رفتم آمریکا شاید زندگیم بهتر می شد، ولی کسی که رفته آمریکا هیچ وقت چنین فکری نمی کند

راستی من خودم در استرالیا زندگی می کنم. ولی با دوستم که آمریکا زندگی می کنه ارتباط خیلی نزدیک دارم و خیلی با هم مقایسه کردیم (بیکاریم دیگه:دی)

خب یکی از مهمترین فاکتور ها که من خودمم خیلی برام مهم بود فکر کنم بحث نشد. اونم بحث راحتی مهاجرت و اقامت گرفتنه. به هر حال هر کشوری هر چقدر هم که خوب باشه اگر نشه اقامتش رو گرفت که خب طبیعیه از لیست گزینه ها حذف می شه. در کل نشده کسی بخواد اقامت استرالیا و آمریکا رو بگیره و نتونه. ولی راحتی اقامت استرالیا بهتره. ببینید 2 سال درس می خونید. بعد هم یه آیلتس می گیرید و بعد هم اقامت. سیستم خیلی روتینه. ویزا مالتی پل هست. توی ایران هم سفارت داره. خانواده تان هم می تونند بیان استرالیا شما رو ببینند. حتی دوست دخترتان هم می تواند بیاید استرالیا پیشتان. آمریکا سخت تره. باید درس بخونید. کار پیدا کنید. بعد با یک سری مشکلات و اعصاب خوردی بالاخره اقامت را بگیرید (ولی بالاخره می گیرید).

نکته ی دیگه اینکه توی استرالیا شما روی ویزای تحصیلیتان اجازه ی کار دارید (که خیلی مهمه خب هم برای کمک هزینه هم برای سابقه کار). ولی روی ویزای دانشجویی آمریکا فکر نمی کنم (مطمعن نیستم) چنین چیزی باشد

برای دوستانی که به اعداد و ارقام خیلی علاقه دارند

از لحاظ GDP و یا همان اقتصاد برتر بودن

آمریکا : 1
    کانادا : 11
    استرالیا : 12

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._%28nominal%29
    این معیار برای این خوبه که قدرت کلی یک کشور رو نشون می ده و زیاد به درد کسی که می خواد جای زندگی آینده اش رو انتخاب کند نمی خوره. همانطور که می بینید چین در این لیست رتبه ی دوم را دارد. ولی فکر نکنم کسی دوست داشته باشد به جای کانادا و استرالیا که دوازدهم هستند برود چین زندگی کند!

معیار بهتر مقایسه که یکی از مهمترین معیار های تصمیم گیریه GDP per capita هست. یعنی نسبت به جمعیت و قدرت خرید میاد حساب می کنه به هر کس چقدر از این درامد سالانه، چقدر می رسد.

آمریکا :8
    کانادا : 15
    استرالیا : 16

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...%29_per_capita

معیار دیگه میزان هزینه ی کشور برای ارتش و موارد نظامی هست. به طور ایده آل باید هر کشوری باید بین 1 تا 3 درصد درامد سالانه ی خود را برای ارتش آن کشور هزینه کند. از آنجایی که علم و تکنولوژی هر ساله کلی پیشرفت می کند برای آپدیت بودن ارتش کشور باید حداقل یک درصد از درامد را صرف ارتش کرد. همچنین نباید بیشتر از 3 درصد اقتصاد کل کشور وابسته به ارتش و فعالیت های نظامی باشد.

کانادا : 1.4 درصد
    استرالیا : 1.8 درصد
    آمریکا : 4.7 درصد

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_expenditures

خب همانطور که می بینید نزدیک 5 درصد از اقتصاد کل آمریکا وابسته به فعالیت های نظامی است که رقم قابل توجهی است(و صد البته بده!)

لیست کشور ها بر پایه ی میزان رضایت از زندگی

کانادا: 10
    آمریکا : 23
    استرالیا : 26

http://en.wikipedia.org/wiki/Satisfa...ith_Life_Index

این معیار زیاد تعیین کننده نیست. ممکنه مردم یک کشور خیلی در رفاه باشند ولی زیاده خواه و جاه طلب باشند پس به آنچه داشته قانع نباشند و رضایت از زندگی کمی داشته باشند و به عکس.

لیست کشور ها بر پایه ی تحصیلات. این معیار معیار مهمی است و یکی از معیار های اصلی توسعه ی انسانی است. مسلما هرچه جمعیت تحصیل کرده ی کشوری بیشتر باشد، سطح تفکر جامعه بیشتر است

استرالیا :1
    کانادا : 6
    آمریکا : 13

http://en.wikipedia.org/wiki/Education_Index

لیست کشور ها بر پایه ی نگهداری محیط زیست. در هیچ یک از معیار های بالا محیط زیست مطرح نشده بود. ممکنه یک کشوری اقتصاد و سطح زندگی و تکنولوژی خیلی بالایی داشته باشد. ولی هوایش آلوده باشد. پس این هم معیار مهمی است

آمریکا : 6
    کانادا : 8
    استرالیا : 9

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ical_footprint
    لیست کشور ها بر اساس معیار صلح جهانی:

کانادا : 4
    استرالیا : 22
    آمریکا : 88

http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Peace_Index

لیست کشور ها بر پایه ی توسعه ی انسانی. توضیح اینکه توسعه ی انسانی یعنی اینکه کشور چقدر برای زندگی انسان توسعه پیدا کرده است. این معیار شامل امید به زندگی، سواد، تحصیلات، استاندارد های زندگی و کیفیت زندگی اندازه گیری شده است. این هم می تونه معیار تصمیم گیری خیلی مهمی باشد:

استرالیا : 2
    آمریکا : 4
    کانادا : 6

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...elopment_Index

لیست کشور ها بر اساس توسعه ی انسانی در صورتی که عدالت هم جزو معیار های محاسبه باشد. توجه کنید که در معیار بالایی امکانات تقسیم بر جمعیت شده. ولی ممکنه یکی خیلی از امکانات را صاحب باشد و دیگری هیچ. بنابراین در این یکی "اختلاف طبقاتی" و اینکه چقدر پراکندگی در استفاده از امکانات وجود دارد هم در نظر گرفته شده است:

استرالیا : 2
    کانادا : 12
    آمریکا : 23

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y-adjusted_HDI

خب همانطوری که می بینیم به طور کلی نگاه کنیم حرف هر دو دوستان و آمار ها یکسان هستند و آمریکا برای پول دار شدن و زندگی لوکس مناسب است (توجه کنید شما که دارید فوق و دکترا می گیرید، پس توی اون کشور گدا نمی شید. می رید جزو طبقه ی مرفه جامعه). استرالیا هم برای زندگی امن و با آرامش مناسب تر است. توضیح اینکه شما توی استرالیا با توجه به اینکه جی دی پی در هر کپیتا کمتری دارد حقوق کلی کمتری دارید. همچنین چون اختلاف طبقاتی کمتری هم دارد شما با توجه به تخصصتان زیاد پولدار نمی شوید. ولی آمریکا هم جی دی پی در هر کپیتا بیشتری دارد، هم با توجه به اینکه اختلاف طبقاتی بالایی دارد و شما هم که جزو متخصصین اون کشور و طبقه ی مرفه جامعه هستید، می توانید خیلی پولدار شوید.

خب حالا من یکمی هم توضیح در مورد پست قبلیم بدم. ببینید من گفتم توی استرالیا با زندگی صرفه جویانه دارم و اجاره ی یک اتاق ماهی 1700 تا خرج می کنم. ولی دوستم توی میشیگان داره توی خونه و با ماشین ماهی 1100 تا. دوستان اضافه کردند تو داری سیدنی رو با یک شهر کوچک توی ایالت ارزان قیمت آمریکا مقایسه می کنی. حق با شماست. من دقیقا همین کار را کردم و فکر می کنم شما هم باید دقیقا همین کار را انجام دهید. مگر سانفرانسیسکو و نیویورک چند تا دانشگاه دارد که شما می خواهید سیدنی را با آن ها مقایسه نمایید. در آمریکا با 50 ایالت و صد ها شهر کوچک و بزرگ مگر چند درصد احتمال دارد شما برای تحصیل به سانفرانسیسکو بروید. میشیگان یک ایالت دانشگاهی است که شامل دانشگاه میشیگان، وین، ایسترن و ... هست که همه شون هم پر ایرانی هستند. استرالیا کلا 4 تا شهر معروف دارد، هر کی می خواهد بیاید استرالیا "مجـــبور" است به یکی از این چهار تا شهر بیاید چون جای دیگرش اصلا دانشگاه حسابی ندارد که بخواهد برود. لذا شما توی آمریکا می تونید بروید دانشگاه کرنل و ماهیانه در حد همون سیدنی هزینه کنید. می توانید هم بروید میشیگان و ماهیانه در حد نصف سیدنی و حتی کمتر هزینه کنید (it is up to you) . ولی توی استرالیا شما "مجبـــورید" بیایید یکی از شهر های بزرگ و گرونش و پدرتون توی هزینه هاش در بیاد (دیدم که می گما :دی).. به علاوه توی استرالیا ماشین که با توجه به مالیاتش خییلی گرونه. پول پارکینگ از اون هم گرون تره. هزینه ی رفت و آمد با حمل و نقل عمومی هم خیلی گرونه. پس شما نمی تونید بروید مثلا 30 کیلومتری سیدنی یک خونه ارزون قیمت تر بگیرید و روزانه بیایید دانشگاه و برگردید. ولی در آمریکا به عکس این کاریه که همه می کنند. هیچ کس مرکز شهر خونه نمی گیره. همه می رن حتی 50 کیلومتری شهر مفت خونه می گیرن یه ماشین 10 هزار تایی هم می اندازن زیر پاشون راحت می رن و میان و کلی توی هزینه ها صرفه جویی می کنند (کلــی)!.

یه خاطره هم بگم. اینجا (سیدنی) از همه جای دنیا دانشجو داره. از نپال و ایران و عربستان و روسیه و کره و چین گرفته تا نروژ و آلمان و آمریکا و کانادا. هر کی میاد توی خوابگاهمون تا دو روز اول رنگش پریده است. ازش می پرسیم چرا، می گه انقدر همه چیز گرونه هیچی نمی تونم بخرم (خب طبیعتا این آدم ها قبلا خوابگاه را گرفته و هزینه را پرداخت کردند). چیزی که همون دو روز اول همه شان را شوکه می کند قیمت واقعا گران حمل و نقل و خورد و خوراک در سیدنی هست. حالا به نظر شما تفاوت 10 تا 20 درصدی چیزیه که همه اینجوری شوکه بشن ! (دیگه خودت یه دو دوتا چهار تا بکن دیگه). ما اینجا روی اکثر مواد غذایی یه زمانی توی هر ماه بسته به تصمیم فروشگاه حراج تا 20 درصد می خورد. 20 درصد اصــــــــــــــــلا مهم نیست که آدم بخاطرش بگه یک چیزی گرونه. اختلاف بیشتر از این حرف هاست دوست عزیز. حالا دوست نداری قبول کنی ایشالا اومدی خودت می بینی :دی.

البته ممکنه شما کالاهای ارزان قیمت تر هم توی اینترنت پیدا کنید. ولی یک مثال می زنم. من الان مرکز شهر سیدنی زندگی می کنم که تقریبا گرانترین جای شهر هست. حالا می خوام خمیر دندان بخرم. یه مغازه به اسم costco هست خمیرداندان می فروشه 80 سنت. توی سیدنی هم هست. ولی من که نمی تونم برم ازش خرید کنم. چون از خونه ی من با قطار تا اونجا 1 ساعت راهه. اولا که باید 2 ساعت بابت یه خمیردندان توی راه باشم. بعد هم 8 دلار پول قطار رفت و برگشت بدم. مجبورم وایستم مغازه coles کنار خونم، که خمیر دندوناش 2 دلاره، هر وقت خمیر دندوناش رو حراج کرد و خمیر دندونا شدن 1.5 دلار با خوشحالی برم همون 1.5 دلار بخرم. اشکال سیدنی همینه. علاوه بر گران بودن خود شهر، شما به خاطر محل زندگیتون و اینکه ماشین ندارید به منابع و مغازه های ارزان قیمت دسترسی ندارید.( البته این تا وقتیه که دانشجو هستید بعدش دیگه این مساله از بین می ره)(این مساله مال دانشگاه سیدنی و UTS هست که تقریبا مرکز شهرن. شاید دانشگاه ها و شهر های دیگه این مشکل رو نداشته باشن)

خلاصه شما با هزینه ی خیلی کمتر می تونید برید آمریکا و واقعا هم فکر نمی کنم چیزی کم داشته باشد. ولی من از استرالیا آمدنم راضیم چون فرصت های شغلی خوبی داره. با روحیه ی من سازگار تره (چون من خیلی توی تهران کار پر استرس داشتم و آرامش و امنیت برام در اولویته). من که اومدم استرالیا منطقی نیست که حالا پاشم برم آمریکا چون تفاوت اصلی، هزینه اش بود که من کردم. ولی برای شروع به نظرم کسی از اول آمریکا را انتخاب کند بهتر باشد

شاد و موفق باشید
    ویرایش توسط stude1 : January 7th, 2013 در ساعت 05:48 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

در مورد ماشین با شما موافق نیستم. اما باقی حرفاتون درسته، لینکش هم قیلا گذاشتم ، قیمتها بالای 70% با هم تفاوت دارند. می تونید مقابسه کنید و 20% نیستند. اما ماشین اینجا شما می تونید مثل امریکا ماشین ارزون هم بخرید من روز سومی که امدم 2500 تا دادم یک فورد مدل 2000 گرفتم دنده اتومات. همه چیزش هم سالم بود خیلی راحت مصرفشم 100/9 بود. چون همونطور که گفتید حمل و نقل عمومی خیلی گرونه و ماشین کاملا بصرفه هست.
    بعد از 4 ماه هم که جا افتادم فروختمش و ماشین بهتری از نمایندگی گرفتم که گارانتی داشته باشه. خریدش هم 1 ساعت وفتم رو گرفت، فروشش هم 30 دقیقه. فقط دو طرف فرم امضا میکنند بدون هیچ دنگ و فنگ ایران. فرم رو هم از پست آفیس می گیرید، بعد هم پست می کنید به یک اداره. سندش میاد 2 هفته بعد به نام شما. تموم می شه می ره.
    دومی هم نقد نخریدم قسطی گرفتم چون scholarship داشتم بهم وام دادند، بهره اش هم مثل استرالیایی ها بود فرق نمی کرد. تنها تفاوتش اینه که به مدت ویزات نگاه می کنند و بر اساس اون قسط ها رو تنظیم می کنند.

ماشین اینجا از 1500 تا هست تا رویس رویز 1 میلیون دلاری.
    فقط مهم اینه خراب گیرت نیاد که تو خرج بیوفتی. برای همین از نمایندگی بخرید منطقی تر هست. لازم هم نیست نقد بخرید و نو بخرید، used car, low KM بگیرید از نمایندگی. همه نمایندگی ها یک car park برای این دارند.

Junior Member

stude1 عزیز ممنون از نوشته ات ... اطلاعات خوبی بود... همون طرف که گفتم من توی دو تا کشور زندگی کردم ... در با اونها موافقم ... همونطور که من هم گفتم ... اگه کسی می خواد یک زندگی نرمال و بدون دغدغه با آرمش داشته باشه استرالیا را انتخاب بکنه و اگه کسی به فکر آینده و یک زندگی نسبتاً لوکسی مد نظرش هست از طریق کانادا می توونه به آمریکا هم برسه ...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

دوست عزیزم sTUDE1 سپاسگزارم. بسیار آمار خوب وقابل استفادها ای بود. فقط یکی دو مورد رو من تصحیح می کنم.

1- در مورد life sanctification کشورهای توسعه یافته معتبرترین آمار توسط سازمان OECD ارائه می شود . در کلیه آمارهای چند سال اخیر این سازمان استرالیا در رده های تاپ ( 1 تا 10 ) بوده است و آ در سال گذشته در رده برترین کشورها از نظر رضایت مندی از زندگی بوده است.
    در رده بندی ارائه شده توسط این سازمان کانادا و استرالیا رده 6 و7 و آمریکا در رده 10 بوده است.
    لطفا این لینک و این لینک را در مورد سازمان OECD و مطالعه کلیه شاخصهای مربوط به رضایتمندی از زندگی و رده بندی کشورها مطالعه فرمایید.
    Your Better Life Index is designed to let you visualise and compare some of the key factors – like education, housing, environment, and so on – that contribute to well-being in OECD countries.

2- علاوه بر GDP
    PPP هم خیلی به کار ماها نمیاد! معیار معقولانه تر معیار حقوق و دستمزد رشته های مشابه در این دو کشوره. در آمریکا همون طور که عرض کردم حضور یک وارن بافت کافیه که خود PPP یک مرتبه به سقف بزنه. پس ببینید چقدر فقیر داره که PPP ها مشابه هستند!

مثلا در مورد رشته مهندسی شیمی
    Australian chemical engineers command the highest average salaries compared with the US and the UK, according to the 2011 salary survey by the American Institute of Chemical Engineers. While the average salary for chemical engineers in Australia was quoted as A$124,500,
    chemical engineers in the US earned on
    average US$110,000 (about A$113,000)
    and those in the UK were on £50,000
    (about A$80,000).

یعنی بهتره حقوق و دستمزدهای شغلهای مشابه مقایسه بشه. من یک نمونه رو آوردم چون مرتبط با رشته خودم هست. در رشته من مهندسی شیمی با توجه به اینکه درآمدها در استرالیا حداقل 10-20 درصد بیشتر از آمریکا و هزینه ها -30 20 درصد بیشتره (در شهرهای مشابه مثلا ملبورن/سیدنی و سن فرانسیسکو) خیلی اختلاف سطح آتی زندگی من متفاوت نیست. من تمام اینها رو با آمار آوردم.
    شاید در سایر رشته ها فرق می کنه.

در مورد اون مقایسه ای که در مورد زندگی در شهرها کردید من عقیده دارم شما معیارهای متفاوتی رو برای ارزیابی دو کشور مورد استفاده قرار می دهید و از این بابت دوستان رو به اشتباه ممکنه بندازید. خب معلومه زندگی در روستاهای ژاپن ممکنه از هلند ارزونتر دربیاد! ولی آیا ژاپن از هلند ارزونتره؟
    یعنی نمی شه از یک طرف گفت شما مجبور هستید در شهرهای کوچیک زندگی کنید در آمریکا و بعد از کیفیت زندگی بالا و لوکس بودن شهرهای بزرگ آمریکا مثل نیویورک و لس آنجلس صحبت کنیم واونها رو با سیدنی و ملبورن مقایسه کنیم. یعنی از کیفیت که شد و لوکس بودن بریم سن فرانسیسکو رو مثال بزنیم و قیمت ارزون بریم مثال از فلان شهرک دانشگاهی بزنیم! همزمان که نمی تونیم در هر دو جا زندگی کنیم که از هر دو مزیت برخوردار بشیم!
    اصلا طبق فرمایش خود شما اگر بخوایم در شهری مثل نیویورک و دانشگاه نیویورک تحصیل کنیم هزینه ها اونقدر پایین تر از سیدنی نیست. (این از بحث هزینه ها)
    من به شخصه اصلا زندگی در شهری که جمعیت 30-40 هزار نفری داشته باشه رو حتی نمی تونم تصور کنم، چه برسه به اینکه از لوکس بودن این شهرها اصلا صحبت بشه کرد. زندگی لوکس در شهرهای لوکس معنی می ده که تفاوت قیمت شهرهای لوکس آمریکا مثل نیویورک یا سن فرانسیسکو بویژه در زمینه مسکن خیلی مثلا با ملبورن زیاد نیست(هست ولی زیاد نیست)

یک شهر دانشگاهی با حمعیت 30 هزار نفر در میشیگان که یک مرکز تفریحی درست حسابی نداره چه جای لوکسی برای زندگی کردن یا دیدن داره( در مقام مقایسه با سیدنی و ملبورن).

دوست عزیز شما برای زندگی با کیفیت باید در شهرهای با کیفیت آمریکا زندگی کنید! بنابراین اختلافهای 60-70 درصدی قیمتها برای مقایسه این طور شهرهاست نه سیدنی و ملبورن و نیویورک و سن فرانسیسکو! اختلاف قیمتی دو شهر ملبورن و سن فرانسیسکو رو من براتون از چندین منبع میارم:

Melbourne is 18% more expensive than San Francisco

http://www.expatistan.com/cost-of-li...isco/melbourne

حدود 10-20 درصد اختلاف قیمت

You would need around 5,482.86$ (5,269.58A$) in San Francisco, CA to maintain the same standard of life that you can have with 5,900.00A$ in Melbourne
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...rancisco%2C+CA
    این همون لینکی که FARVEH عزیز می فرماییند اختلاف قیمت بالای 70 درصده! (شاید منظورشون کل آمریکا و کل استرالیاست که اصلا معیار درستی نیست. چون شهرهای مشابه باید مقایسه بشوند. مثلا سیدنی و ملبورن با LA یا سن فرانسیسکو)

Sydney is 26% more expensive than San Francisco

http://www.expatistan.com/cost-of-li...ancisco/sydney

New York City is 7% cheaper than Sydney

http://www.expatistan.com/cost-of-li.../new-york-city

Los Angeles is 30% cheaper than Sydney

http://www.expatistan.com/cost-of-li...ey/los-angeles

Los Angeles is 25% cheaper than Melbourne

http://www.expatistan.com/cost-of-li...ne/los-angeles

New York City is about the same as Melbourne

ضمنا این یک حسن بسیار بزرگ برای استرالیا(برای ماهایی که داریم می ریم) محسوب می شه که دانشگاههای عالی استرالیا در شهرهای عالی استرالیا قرار دارند!
    مثلا طبیعتا شما اگر تو کنکور ایران توی یک دانشگاه معتبر تو یک شهر در دل کویر قبول بشید ( با عرض احترام به تمام دوستان کویر نشین منظورم مقایسه بزرگی و کوچکی شهرهاست) اینو حسن محسوب می کنید که این انتخاب از روی اجبار هم دارید و هزینه هاتون کمتره؟
    اکثر دوستانی که در آمریکا در شهرهای کوچیک زندگی می کنند دچار دپرشن بیشتری در سال اول می شن در مقایسه با شمایی که رفتی سیدنی.

شما برای مقایسه باید دو شهر یکسان را مقایسه کنید. مثل کاری که LEO کردند. قیمت آپارتمان در گرانترین شهرهای آمریکا و استرالیا تفاوت معناداری نمی کند (سن فرانسیسکو و سیدنی )
    شما رفتی گرونترین شهر استرالیا مخارج رو با شهری روستایی در میشیگان مقایسه می کنی؟ با دوستانت در نیویورک هم صحبت کن!
    بازم ممنونم دوست گلم. فقط این چند مورد به نظرم رسید.
    ویرایش توسط shahrouz : January 8th, 2013 در ساعت 12:42 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

سوالی که جناب gholbe در مورد قیمت اتوموبیل پرسیدند، در استرالیا به صورت خلاصه اتوموبیل لوکس به اتومبیلی اطلاق می شه که پس از اعمال تعرفه گمرکی اولیه، بیمه و هزینه انتقال به داخل کشور(نه از مبدا) قیمتش به بالای 59133 دلار برسه. تعرفه گمرکی 5 درصد قیمت اولیه خودرو و بیمه و هزینه انتقال در حدود 1500 دلار هست.(بنابراین قیمت اولیه پیش از تعرفه اتوموبیل لوکس برای یک خودروری 60000 دلاری می شه 60000+1500+60000*005= 64500 دلار) مالیات یا GST د10درصد قیمت پیش از مالیات اتوموبیل لوکس (LCT) هست. بنابراین برای این خودرو مالیات اولیه(صرف نظر از لوکس بودن) 6450 دلار هست.
    در نهایت 64500 +6450= قیمت خودروی لوکس (LCV) یا 70950 دلار.
    همون طور که گفته شد برای خوودروهای بالای 59133 دلار یک هزینه اضافی به اسم (مالیات خودروری لوکس یا LCT) وارد می شه که وابسته به اختلاف قیمت خودروی لوکس (LCV) و این مبلغ 59133 دلاره. این اختلاف رو در 0.3 اگر ضرب کنید مالیات خودروی لوکس (LCT) بدست میاد.
    برای این مثال، مالیاتLCT حدود 3545 دلار می شه.

در نهایت کل هزینه های گمرکی ومالیات برابر با مجموع مالیات پیش از احتساب لوکس بودن (GST)، تعرفه گمرکی و مالیات پس از احتساب لوکس بودن (LCT) می شود. در این مثال
    3000+6545+ 3545 = 13090 دلار مجموع هزینه های گمرکی وتکس می شه.
    یعنی قیمت خووروی 60000 دلاری با احتساب این هزینه ها و بدون بیمه حدود 63000 دلار می شه.

ورود اتوموبیل به صورت کوتاه مدت(12 ماهه) بدون تعرفه و مالیات هست.
    برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه فرمایید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    البته من نميدونم دوست عزيز، farveh، خودشون كار آكادميك ميكنن يا نه ولي اعداد و ارقامي كه از استادا دادن صحيح نيست. من خودم آگوست فارغ تحصيل شدم و بلافاصله كار آكادميك شروع كردم (postdoc) با حقوق پايه ٧٨٠٠٠ به اضاف ١٧٪ بازنشستگي (قرارداد ٣ ساله با امكان تمديد تا ٥ سال). قبل از اينكه اين آفر رو قبول كنم يه آفر از UCSD داشتم با حقوق پايه ٤٠٠٠٠. كلا حقوققهاي آمريكا و كانادا پاييينتر از استرالياس در غير اينصورت با هزينه هاي سرسام آور استراليا نميشه زندگي كرد. البته قبول دارم پوزيشن دايمي پيدا كردن در آكادميك سخت تره ولي غير از رشته هاي نفت و معدن كار دايمي پيدا كردن همچين هم ساده نيست مخصوصا در اين اوضاع نابسمان اقتصادي
    سلام من این پست رو الان دیدم. به موضوع ربطی ندارد اما چون مطرح شد می گم. این یک اشتباه رایج بین بچه هاست که postdoc رو شغل حساب می کنند. درحالیکه شعل نیست، یک رتبه علمی است مثل PhD. فرقش اینه که با شما قرارداد می بندند . پول خوبی هم می گیرید. همونطور که اپلای کردید برای phd , و بورس گرفتید، حالا اپلای می کنید برای همکار یک پروژه مشخص و حقوق می گیرید . همین. اما بالاخره باید این پروژه تمام بشه و بعدش شما باید برید مثل همه دنبال شغل بگردید، یا اپلای کنید برای جاهای باز شده برای تدریس در دانشگاه یا برید سراغ صنعت. حتی در استرالیا که اساتید دانشگاه رتبه بندی می شود ، افرادی که postdoc هستند اصلا رتبه یندی نمی شوند. حقوق postdoc هم توافقی است و به پروژه و بودجه و اینها بستگی داره از هیچ سیستم مشخصی هم پیروی نمی کنه مثل حقوق اساتید. به قول رئیس دپارتمان ما "اگر 2 postdoc هم بگیری برای 6 تا 10 سال. آخرش باید بری دنبال یک شغل". همین جمله نشون می ده که این شغل نیست. درحالیکه شما می تونید بشید یک lecturer و بعد از 5 سال حالت قراردادی اگر اوضاعتون خوب باشه؛ درخواست بدید برای دائمی شدن و ...

پس شما که راحت postdoc گرفتید با حالا سخت، نمی تونید پروسه اون رو با گرفتن یک شغل دانشگاهی مقایسه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام من این پست رو الان دیدم. به موضوع ربطی ندارد اما چون مطرح شد می گم. این یک اشتباه رایج بین بچه هاست که postdoc رو شغل حساب می کنند. درحالیکه شعل نیست، یک رتبه علمی است مثل PhD. فرقش اینه که با شما قرارداد می بندند . پول خوبی هم می گیرید. همونطور که اپلای کردید برای phd , و بورس گرفتید، حالا اپلای می کنید برای همکار یک پروژه مشخص و حقوق می گیرید . همین. اما بالاخره باید این پروژه تمام بشه و بعدش شما باید برید مثل همه دنبال شغل بگردید، یا اپلای کنید برای جاهای باز شده برای تدریس در دانشگاه یا برید سراغ صنعت. حتی در استرالیا که اساتید دانشگاه رتبه بندی می شود ، افرادی که postdoc هستند اصلا رتبه یندی نمی شوند. حقوق postdoc هم توافقی است و به پروژه و بودجه و اینها بستگی داره از هیچ سیستم مشخصی هم پیروی نمی کنه مثل حقوق اساتید. به قول رئیس دپارتمان ما "اگر 2 postdoc هم بگیری برای 6 تا 10 سال. آخرش باید بری دنبال یک شغل". همین جمله نشون می ده که این شغل نیست. درحالیکه شما می تونید بشید یک lecturer و بعد از 5 سال حالت قراردادی اگر اوضاعتون خوب باشه؛ درخواست بدید برای دائمی شدن و ...

پس شما که راحت postdoc گرفتید با حالا سخت، نمی تونید پروسه اون رو با گرفتن یک شغل دانشگاهی مقایسه کنید.
    دوست عزيز
    به نظرم اطلاعاتتون در مور رنك هاي علمي دانشگاه كامل نيست. عنوان پست داك كه ماها به اصطلاح استفاده ميكنيم در واقع در رديف دانشگاهي research associate يا research fellow هستش. در استراليا به رديف هاي علمي academic level گفته ميشه كه از a تا e تعريف شدن. هر آكادميك لول چند step دارن. شما بعد از phd از level A step 6 شروع به كار ميكنين و همينطوري تا پروفسوري بالا ميرين. مثل استاديار/دانشيار/استاد در ايران. محض اطلاعتون من از دانشگاه آفر گرفتم و مشغول انجام يه پروژه خاص نيستم. ممكنه بعضي از پست داك ها از گرنت پرداخت بشن ولي نه همشون. به هر حال تمام رديف ها علمي در دانشگاه حقوق مشخصي دارن و ربطي به عنوان كاري ندارن. اينكه پست داك شغل حساب نميشه كاملا مخالفم ، چون يك رنك علمي تعريف شده در،دانشگاهه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزيز
    به نظرم اطلاعاتتون در مور رنك هاي علمي دانشگاه كامل نيست. عنوان پست داك كه ماها به اصطلاح استفاده ميكنيم در واقع در رديف دانشگاهي research associate يا research fellow هستش. در استراليا به رديف هاي علمي academic level گفته ميشه كه از a تا e تعريف شدن. هر آكادميك لول چند step دارن. شما بعد از phd از level A step 6 شروع به كار ميكنين و همينطوري تا پروفسوري بالا ميرين. مثل استاديار/دانشيار/استاد در ايران. محض اطلاعتون من از دانشگاه آفر گرفتم و مشغول انجام يه پروژه خاص نيستم. ممكنه بعضي از پست داك ها از گرنت پرداخت بشن ولي نه همشون. به هر حال تمام رديف ها علمي در دانشگاه حقوق مشخصي دارن و ربطي به عنوان كاري ندارن. اينكه پست داك شغل حساب نميشه كاملا مخالفم ، چون يك رنك علمي تعريف شده در،دانشگاهه.
    در مورد لول ها .A , b, c,d, e, دارند . اما Aپروفسور هست و E ایتدایی ترین لول محسوب می شه. به ما که اینطوری گفتن درworkshop ایی که همه دانشگاههای استرالیا هم بودن نه فقط مال دانشگاههی که درس می خونم. research fellow داشتن به هیچ وجه شغل نیست. اینکه شما پوسداک بگیرید و بعد بگید من کار دانشگاههی گرفتم، یک همچین چیزی حداقل تا انجایی که به ما گقتند وجود ندارد. مشاغل دانشگاههی 2 تا شاخه دارد یکی academic هست که شما هم اشاره کردید، دومی رو می گن administration که همون supportive staff دانشگاه هستند، امور داردی و کتابخونه ها و ...
    مسیر این 2 تا گروه هم با هم فرق دارد.
    حرف اصلی این بود ، اگر شما postdoc گرنت گرفتید، از استاد یا گروه یا دانشگاه، نمی تونی بگید من کار دانشگاهی دارید .خواستم بگم اصلا postdoc شغل دانشگاههی محسوب نمی شه. حالا شما اسمش رو هر چی دوست دارید بگذارید، اما مثل یک شغل نیست. شما هر جایی برید کار کنید اصول استخدامی داره، و حتی اگر موقت باشید، می تونید دانمی بشید، یا مثلا سابقه کاری براتون حساب می شه. postdoc سایقه کاری محسوب نمی شه برای شما. یعنی اگر بعد 5 سال postdoc برید lecturer جایی استخدام بشید، نمی گن ایشون lecturer پایه 5 هستند. پایه 1 حساب می شید.

در مورد لول ها .A , b, c,d, e, دارند . اما Aپروفسور هست و E ایتدایی ترین لول محسوب می شه. به ما که اینطوری گفتن درworkshop ایی که همه دانشگاههای استرالیا هم بودن نه فقط مال دانشگاههی که درس می خونم. research fellow داشتن به هیچ وجه شغل نیست. اینکه شما پوسداک بگیرید و بعد بگید من کار دانشگاههی گرفتم، یک همچین چیزی حداقل تا انجایی که به ما گقتند وجود ندارد. مشاغل دانشگاههی 2 تا شاخه دارد یکی academic هست که شما هم اشاره کردید، دومی رو می گن administration که همون supportive staff دانشگاه هستند، امور داردی و کتابخونه ها و ...
    مسیر این 2 تا گروه هم با هم فرق دارد.
    حرف اصلی این بود ، اگر شما postdoc گرنت گرفتید، از استاد یا گروه یا دانشگاه، نمی تونی بگید من کار دانشگاهی دارید .خواستم بگم اصلا postdoc شغل دانشگاههی محسوب نمی شه. حالا شما اسمش رو هر چی دوست دارید بگذارید، اما مثل یک شغل نیست. شما هر جایی برید کار کنید اصول استخدامی داره، و حتی اگر موقت باشید، می تونید دانمی بشید، یا مثلا سابقه کاری براتون حساب می شه. postdoc سایقه کاری محسوب نمی شه برای شما. یعنی اگر بعد 5 سال postdoc برید lecturer جایی استخدام بشید، نمی گن ایشون lecturer پایه 5 هستند. پایه 1 حساب می شید.
    دوست عزیز فکر کنم تو workshop که رفتین بعضی چیزا رو کامل نگفتن. اولا که لول A ابتدایی ترینه و لول E مربوط به پروفسور هست. مثلا به این لینک از دانشگاه UNSW نگاه کنید متوجه میشید. ثانیا اتفاقا postdoc برای شما در صورتیکه بخواین کار آکادمیک ادامه بدین کاملا سابقه کار حساب میشه. یکی از post doc های گروه ما که 3 سال سابقه کار داشت اینجا و با لول A استخدام شده بود، از اول امسال رفته دانشگاه سیدنی و از لول B شروع کرده. بازم میگم ممکنه که پست داک از یک گرنت فاند بشه ولی به هر حال ردیف تعریف شده دانشگاهیه.

ApplyAbroad Guru

پست داک یک رده علمی نیست. یک نوع شغل موقت است برای دارندگان مدارک دکترا که هنوز شغل دائمی پیدا نکرده اند. همونطور که گفتید یک شغل پروژه ای و قراردادی است ولی عنوان علمی نیست و این اشتباه رایج در ایران است که عنوان کاملا بی معنی "فوق دکترا" را رویش گذاشته اند.منظور رییس دپارتمان شما هم همین بوده که شغل ابدی و دائمی نیست و بالاخره باید برید دنبال یک کار حسابی.

صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)