نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
من منطمین نیستم این مطلبی رو که میگم. اصلاح کنید اگر غلطه. اگر درامد 40 تا باشه ، بعد از کسورات چیزی حدود دو هزار و پانصد تا در ماه میشه. ...آپارتمان یه خواب یه چیزی حدود 2000 تا در ماه هستش در سیدنی. به نظرتون میتونن یه زندگی خوبی داشته باشن؟
ببینید یه سری مسائل هست که اصطلاحا subjective هستن مثل این رنگ مورد علاقه شما چیه یا ... به نظرم این موضوع هم subjective هست و هر کسی بسته به شرایط خودش جواب میده. تا اونجایی که من میدونم حداقل درآمد در استرالیا به طور متوسط همین حدود 40 هزار دلار در سال هست که همون کف حقوق محسوب میشه و کارفرما حق نداره قیمتی کمتر از این نیروی کار استخدام کنه. این کف حقوق مثل کف حقوق ایران نیست که الان حدود 800-900 هزار تومن هست که زیر خط فقر میشه. چند روز قبل میخوندم که تو تهران برای یک خانواده 4 نفر خط فقر حدود 4 میلیون هست پس وقتی به یه نفر 900 تومن میدن این یعنی زیر خط فقر.
کف حقوق استرالیا بالاتر از خطر فقر هست خیلی هم بالاتر. به نظر من با همین حقوق 40 هزار دلار میشه زندگی خوبی داشت البته برای شروع. صاحب خونه شدن که اینجا اصلا کاری نداره من الان خودم دانشجوهایی رو میشناسم که صاحب خونه شدن تازه اونا دانشجو هستن شاغل نیستن. خرید ماشینم مساله اصلا پیچیده ای نیست و با همون هفت هشت هزار دلار میشه مثلا تویوتا کرولا خوب دست دوم خرید.
حالا من بازم به نظرات دوستانی که میگن پول کمیه احترام میزارم ولی به نظر من برای شروع خوبه.