ببخشید چرا میگید برا مستر اینترنشنال باشی شانسی نداری برا بورس؟ من ایرانم و میخوام برا مستربای‌ریسرچ اقدام کنم
. توی سایت های دانشگاه ها که نیگاه میکنی بورس ها برا postgraduate هست و تفاوتی رو بین دکترا و مستر قائل نشده. ؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز، بله اپلیکنت های مستر ریسرچ هم در نظر گرفته میشن ولی اولویت با دانشجو های پی اچ دی هست. با توجه به اینکه اسکالرشیپ برای دانشجو های اینترنشنال تعدادش بسیار محدود هست و اپلیکنت برای دکترا بسیار زیاد، عملا شانس برای اسکالرشیپ مستر خیلی پایین میاد. حالا کاری ک شما میتونید بکنید اینه ک مدارک برای اپلیکیشن پی آر خودتون رو آماده کنید و وقتی ک On shore بودید اپلیکیشن خودتونو لاج کنید. اینجوری ظرف ماکسیمم طول 1 ترم (دیده شده بعضا طی دو ماه) پی آر میشید و حداقلش این هست ک شهریه دانشگاه ویو میشه. حالا اون موقع میتونید برای (APA (Australian Postgraduate Awards اقدام کنید که شانسش بالاتره و من دیدم دانشجوهای مستر ریسرچ بگیرن ک در اون صورت Living stipend هم بهتون تعلق میگیره. کار دیگه ای ک میتونید انجام بدین ترنسفر کردن ب دکترا هست بعد از 1 سال خوندن مستر و احتمالا پابلیش کردن پیپر که حتی اگه اینترنشنال باشین شانستون از کسی ک از بیرون اپلای میکنه بیشتره.