نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
دوست عزيز
به نظرم اطلاعاتتون در مور رنك هاي علمي دانشگاه كامل نيست. عنوان پست داك كه ماها به اصطلاح استفاده ميكنيم در واقع در رديف دانشگاهي research associate يا research fellow هستش. در استراليا به رديف هاي علمي academic level گفته ميشه كه از a تا e تعريف شدن. هر آكادميك لول چند step دارن. شما بعد از phd از level A step 6 شروع به كار ميكنين و همينطوري تا پروفسوري بالا ميرين. مثل استاديار/دانشيار/استاد در ايران. محض اطلاعتون من از دانشگاه آفر گرفتم و مشغول انجام يه پروژه خاص نيستم. ممكنه بعضي از پست داك ها از گرنت پرداخت بشن ولي نه همشون. به هر حال تمام رديف ها علمي در دانشگاه حقوق مشخصي دارن و ربطي به عنوان كاري ندارن. اينكه پست داك شغل حساب نميشه كاملا مخالفم ، چون يك رنك علمي تعريف شده در،دانشگاهه.
در مورد لول ها .A , b, c,d, e, دارند . اما Aپروفسور هست و E ایتدایی ترین لول محسوب می شه. به ما که اینطوری گفتن درworkshop ایی که همه دانشگاههای استرالیا هم بودن نه فقط مال دانشگاههی که درس می خونم. research fellow داشتن به هیچ وجه شغل نیست. اینکه شما پوسداک بگیرید و بعد بگید من کار دانشگاههی گرفتم، یک همچین چیزی حداقل تا انجایی که به ما گقتند وجود ندارد. مشاغل دانشگاههی 2 تا شاخه دارد یکی academic هست که شما هم اشاره کردید، دومی رو می گن administration که همون supportive staff دانشگاه هستند، امور داردی و کتابخونه ها و ...
مسیر این 2 تا گروه هم با هم فرق دارد.
حرف اصلی این بود ، اگر شما postdoc گرنت گرفتید، از استاد یا گروه یا دانشگاه، نمی تونی بگید من کار دانشگاهی دارید .خواستم بگم اصلا postdoc شغل دانشگاههی محسوب نمی شه. حالا شما اسمش رو هر چی دوست دارید بگذارید، اما مثل یک شغل نیست. شما هر جایی برید کار کنید اصول استخدامی داره، و حتی اگر موقت باشید، می تونید دانمی بشید، یا مثلا سابقه کاری براتون حساب می شه. postdoc سایقه کاری محسوب نمی شه برای شما. یعنی اگر بعد 5 سال postdoc برید lecturer جایی استخدام بشید، نمی گن ایشون lecturer پایه 5 هستند. پایه 1 حساب می شید.