صفحه 24 از 36 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز در کانادا هم دانشگاهها شهریه دارند حتی برای سیتیزن ها. اصلا در کانادا دانشگاه رایگان وجود ندارد.
    سلام دوست عزیز,
    میدونم شهریه دارند ولی اینکه آیا یک سیتیزن شهریه میده یا نه این مهمه ...
    تو استرالیا هم شهریه داره ولی یه سیتیزن احتیاج نداره بده تا وقتی که درسش تموم شه و کار بگیره بعد دولت شروع میکنه از tax return هر سال یه مقداری برمیداره که عمدتا سالها طول میکشه تا تسویه بشه.
    حالا تو استرالیا یه سیتیزن میتونه از این کمک که اسمش HECS یا HELP هست استفاده بکنه یا نکنه یا اصلا هر ماه یه مقداری بده مثلا ۲۰۰ دلار که بدهی خودش و سبک کرده باشه که البته دولت برای این کار هم مشوق هایی گذاشته.
    ولی یک Permanent Resident باید شهریه رو حتما upfront بده تا قبل از census date ولی شنیدم تو کانادا فرقی بین سیتیزن و پرمننت نیست.
    البته نباید از حق گذشت که شهریه domestic student با international خیلی فرق داره
    مثلا تو یک مورد مهندسی مکانیک در دانشگاه UQ برای domestic سالی ۹۰۰۰ دلار هست و برای international سالی ۳۸۰۰۰ دلار
    حالا یک permanent حتما حتما حتما باید این ۹۰۰۰ تا رو بده ولی سیتیزن موکول میکنه به بعد از فارغ التحصیلی و زمانی که کار بگیره
    امیدوارم توضیحم واضح باشه
    ویرایش توسط Pascal : January 19th, 2016 در ساعت 11:56 AM
    ارسال به سیدنی 16 ژانویه 2010
    درخواست مدیکال و فایل نامبر سوم 16 ژانویه 2013
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pascal نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز,
    میدونم شهریه دارند ولی اینکه آیا یک سیتیزن شهریه میده یا نه این مهمه ...
    در کانادا فرقی بین سیتیزن و پرمننت رزیدنت نیست و هر دو باید شهریه بدهند. وامهای تحصیلی البته موجود هست و بسته به درآمد شخص دارد ولی بهر حال شهریه را باید هر ترم پرداخت کنند. البته همانطور که فرمودید شهریه اینترنشنال دو سه برابر بیشتر از سیتیزن و پرمننت رزیدنت است.

Junior Member

با سلام و تشكر از دوستان بابت اطلاعات خوبشون.سوالم شايد مستقيما مرتبط به موضوع نباشه ولي جايي بهتر پيدا نكردم.راستش واقعا تو انتخاب بين استراليا و دانمارك موندم.با توجه به شرايطي كه دارم هم مي تونم براي تحصيل اقدام كنم هم اسكيل وركر .با توجه به اينكه عموي من ساكن دانمارك هست طبيعتا شرايط بهتري داره اما خودم خيلي دوست دارم استراليا رو انتخاب كنم.كارشناسي ارشد برق الكترونيك از يه دانشگاه غيرانتفاعي با ايلتس ٧ و يه سال سابقه كار .با توجه به تعريف هاي دوستان در مورد هزينه هاي بالا و سختي پيدا كردن كار و مسافت شما چه توصيه هايي مي تونيد بكنيد.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Junior Member ammoj850 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط Momokhan نمایش پست ها
    با سلام و تشكر از دوستان بابت اطلاعات خوبشون.سوالم شايد مستقيما مرتبط به موضوع نباشه ولي جايي بهتر پيدا نكردم.راستش واقعا تو انتخاب بين استراليا و دانمارك موندم.با توجه به شرايطي كه دارم هم مي تونم براي تحصيل اقدام كنم هم اسكيل وركر .با توجه به اينكه عموي من ساكن دانمارك هست طبيعتا شرايط بهتري داره اما خودم خيلي دوست دارم استراليا رو انتخاب كنم.كارشناسي ارشد برق الكترونيك از يه دانشگاه غيرانتفاعي با ايلتس ٧ و يه سال سابقه كار .با توجه به تعريف هاي دوستان در مورد هزينه هاي بالا و سختي پيدا كردن كار و مسافت شما چه توصيه هايي مي تونيد بكنيد.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    مگه دانمارکم میشه مهاجرت کرد؟ یهنی پی آر میدن؟
    Submission to EA (CDR + Relevant Employment + fast track): 5 Feb 2016
    Assessment Result: 24 Feb 2016
    EOI Sent (65 points): 24 Feb 2016
    Invited: 9 Mar 2016 Lodgement: 12 Mar 2016

Junior Member

سلام دوست عزيز بله اتفاقا به خاطر نيازي كه دارن شرط سابقه كار رو برداشتن اما خب شرايطش كمي فرق مي كنه. يعني فقط ويزاي ٢ ساله ميدن تا برين كار پيدا كنين و ... بعد تمديد ميشه به ٣ سال ديگه و بعد اقامت دائم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

سلام دوستان
    به نظر شما اخذ پذیرش دکترا با فاند در استرالیا امکان پذیر تر است یا در کانادا؟
    شنیدم که با فاند در استرالیا سخت تر است . درسته ؟
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

Junior Member

وضعیت welfare در استرالیا به چه شکله؟
    آیا حمایتهای اجتماعی از افراد pr مثل کانادا هست؟

امیدوارم استرالیا مردم خیلی شادتر باشن ..الان که لند کردم هیچ شادی تو صورت این مردم نمی بینم ..مهاجرای خسته...

Junior Member sanazik آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Momokhan نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز بله اتفاقا به خاطر نيازي كه دارن شرط سابقه كار رو برداشتن اما خب شرايطش كمي فرق مي كنه. يعني فقط ويزاي ٢ ساله ميدن تا برين كار پيدا كنين و ... بعد تمديد ميشه به ٣ سال ديگه و بعد اقامت دائم.
    اقامت دائم دانمارک، شش سال و گرفتن پاسپورتش نه سال طول می کشد.

[QUOTE=blessed;2179192]
    به عنوان کسی که به زودی به کانادا میرم خیلی مطمئن نیستم جای درستی رو انخاب کردم یا خیر! شایدم هم اون زمان فقط می خواستم ایران نباشم !

از دوستانی که تجربه زندگی در کانادا ، استرالیا و یا هر دو رو دارن ممنون میشم تجربیاتشون رو بگن ..مقایسه بر مبنای موارد زیر لطفا :

1-درصد رضایت از زندگی و میزان خوشحالی عام : سوال سختی هستش. نظری ندارم.

2- فرصت های شغلی و دستمزد ها : کشورها رو نمیشه با هم مقایسه کرد. شهرها رو باید مقایسه کنید. رشته کاری هم بسیار مهم هستش.

3-ذسترسی آسانتر به خدمات پزشکی و درمانی : نظری ندارم.

4-دسترسی به حمل و نقل عمومی : باز هم باید شهرها رو مقایسه کنید. به عنوان مثال حمل و نقل عمومی در مونترال از تورنتو وسیدنی ارزان تر و بهتر هستش ولی میتونم بگم سیدنی و تورنتو به یک شکل هستند. ولی سرمای تورنتو نقص سیستم حمل و نقل عمومی رو بیشتر به چشم میاره.

5-برخورد گرم و دوستانه افراد ( منطور ادب و احترام نیست صمیمیت مورد نظر هست، به طور مثال امریکایی ها شاید به مودبی کانادایی ها نباشند اما بسیار گرمتر و صمیمی تر هستند و شما رو وارد جمع های خودشون می کنن ) :من تا به حال از دوستان و اشنایان که در سن های سی به بالا به کانادا مهاجرت کرده اند ندیدم کسی در حلقه دوستان صمیمی اش ، از افراد کانادایی ، به معنی کسانی که حداقل پدربزرگ آنها کانادا به دنیا امده باشه، داشته باشند، تجربه خودم هم از محل کارم این رو نشون میده به خاطر زیان و نداشتن خاطرات مشترک فرهنگی تاریخی سیاسی، بسیار روابط در سطح هستش و عمقی پیدا نمیکنه. بعید مبدونم در استرالیا هم جور دیگه ای باشه.

6- جمعیت ایرانی های دوست داشتنی تر ( نمی دونم پیام کلمه آخر رسانده می شود یا خیر !)
    [/QUOشما در ایران بین ده میلیون نفر جمعیت تهران ، چقدر دوست صمیمی داشتید ، طبیعتا اینجا حق انتخاب به دلیل جمعیت کمتر محدودتر هستش. جمعیت ایرانی سیدنی هم به مراتب از تورنتو کمتر هستش.

هر چند جلوتر پاسکال عزیز اشاره کردند اما باز هم من میگم که تورنتو برای سال های اولیه مهاجرت از سیدنی بهتره چون همانطور که گفته شد، حمایت لااقل نیم بندی از سوی سازمان های دولتی برای مهاجرین میشه ، ولی در سیدنی از همان ابتدا عین یک استرالیایی شما باید به رقابت بپردازید و کوچکترین امکاناتی وجود نداره. اما به نظرم سیدنی از تورنتو برای زندگی بهتر هستش از لحاظ اب و هوا، زیبایی و تمیزی و ادب و نظم اجتماعی و نهایتا امنیت بالاتری که وجود داره. اگر براتون مقدور هست که سرمایه اولی بیشتری با خودتون داشته باشید تا زمانی که کار پیدا کنید ، به نظر من روی سیدنی سرمایه گذاری کنید. البته من از شهرهای دیگه کانادا و استرالیا هیچ اطلاعی ندارم و این ها رو که گفتم بر مبنای اطلاعات محدودی بود که از تورنتو و سیدنی و یه کوچولو مونترال داشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)