صفحه 34 از 36 نخستنخست ... 24252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    یه تفاوت دیگه استرالیا و کانادا در هزینه دارو است. اگر فرد شغل داشته باشد حداکثر 30 دلار برای نسخه میدهد فرد بدون جاب هم فکر کنم 5 دلار . ممکنه این دارو داروی جدید شیمی درمانی باشه که ممکنه هزینه درمانش 300 400 هزار دلار باشد. ولی فکر نکنم در کانادا از این خبرا باشد. موقع تولد بچه دولت 5000 دلار جایزه میده . ماهانه هم همه بچه ها حقوق میگیرند ( تا سقف 1000 دلار) فکر کنم در مورد کانادا این رقم خیلی پایین تر است . در مورد آمریکا هم که اصلا این خبرا نیست
    ببخشید 1 سوال داشتم الان شرایط حقوق ماهانه بچه ها در استرالیا به چه صورت هست؟ چه مقدار و تا چه سنی بهشون تعلق میگیره؟ این سامل PR هم میشه یا فقط سیتیزن ها؟

Junior Member

سلام به همه دوستان. سوال من تا حدودی موارد گسترده ای را در بر می گیرد اما چون اصلی ترین بخشش به مقایسه ی استرالیا و کانادا مربوط است، در اینجا مطرح می کنم. حقیقتش من و همسرم چند ماهی هست که تصمیم جدی برای مهاجرت گرفتیم و چون دنبال اقامت دائم هستیم و با توجه به شرایط استرالیا و کانادا (کافی بودن تسلط به زبان انگلیسی و مهاجر پذیر بودن)، بیشتر به این دو کشور تمایل داریم و از طریق همین سایت با روش مهاجرتی اکپرس اینتری و gsm آشنا شدیم و تا الان هم سوالات زیادی داشتم که خوشبختانه دوستان خیلی کمک کردند و در پاسخ به آن ها دریغ نکردند و از این بابت بسیار سپاسگزارم. ما دیروز جهت تکمیل کردن اطلاعاتمان یک جلسه مشاوره پیش یک وکیل آشنا و تقریبن مطمئن رفتیم و شرایطمان را مطرح کردیم. ایشان گفتند ما شانس اقدام برای روش اکسپرس اینتری و همپنین شانس بسیار بالاتر برای دریافت اقامت دائم استرالیا را داریم و امتیاز و شرایطمان برای استرالیا مساعد تر و از احتمال خیلی بالاتری برخوردار است. ایشان به دلیل شفاف تر بودن پروسه استرالیا و زودتر مشخص شدن قطعیت آن، بیشتر روی این کشور تاکیید داشتند. البته پیشنهاد نهایی شان این بود که ما هر دو را همزمان اقدام کرده و پیش ببریم و نهایتن هر کدام که ممکن شد و پروسه اش بهتر و سریع تر پیش رفت را برگزینیم. حالا برای انتخاب به شدت گیج شده ایم. البته من تقریبن تمام تاپیک های مرتبط در قسمت مربوط به استرالیا وکانادا را خواندم، اما آنقدر اطلاعات ضد و نقیض بود که بیشتر گیج شدم. حالا سوال من از دوستان این است که آیا اطلاعاتی در مورد مقایسه این دو کشور از نظر کاری و تحصیلی و اجتماعی و مهاجر پذیری دارید؟ همسر من در حال حاضر مهندس الکترونیک هواپیمایی در فرودگاه است و 7 سال سابقه ی کار دولتی با بیمه دارد. به علاوه مدرک سیسکو و 4 سال اخیر سابقه ی کار همزمان در حوزه ی شبکه در همان فرودگاه را هم دارد و 30 ساله هم هستند و آیلتس جنرال 6.5 دارند. خودم ارشد جامعه شناسی از دانشگاه دولتی دارم و 26 ساله هستم و بدون سابقه ی کار و آیلتس جنرال و آکادمیک 7. حقیقتش هدف اصلی ما از مهاجرت بهبود وضعیت تحصیلی و به خصوص کاری من هست. چون همسرم در حال حاضر همین جا موقعیت کاری و حقوقی خیلی خوبی دارد. اما متاسفانه در مورد رشته ی خودم حتمن اطلاع دارید که اوضاع در ایران تا چه حد افتضاح است و حتی پس از دریافت دکتری از دانشگاه های معتبر دولتی هم احتمال دستیابی به موقعیت و کار مناسب بسیار کم است و اصلن همین فشارها ما را به سمت مهاجرت سوق داده است. در واقع من آنقدر به این رشته علاقه مند هستم و ویژگی ها و استعدادهایم منطبق با آن است که به هیچ وجه قصد تغییر مسیر و رشته را ندارم و به شدت علاقه مند به پیشرفت در این حوزه هستم. منتها وقتی در مورد این مسئله در همین کشورهای مورد نظر هم تحقیق می کنم، برخی از نظرات به شدت نا امید کننده است و به نحوی شرایط را شرح داده اند که انگار وضعیت در آنجا نیز چندان تفاوتی ندارد. قصد من اقدام برای ارشد مجدد و قوی تر کردن پایه ی تحصیلی و زبان تخصصی ام از این طریق می باشد و بعد هم اقدام برای دکتری و نهایتن دستیابی به شغل مرتبط به خصوص در حوزه های آکادمیک و پژوهشی. همسرم هم صرفن قصد کار در آنجا را دارند. حال با این شرایط فکر می کنید مهاجرت به کانادا برای ما کار عاقلانه است و امید به موفقیت برای من در مقایسه با ایران بیشتر است و یا خیر؟در مورد همسرم چطور؟ شانس او برای دستیابی به شغل مرتبط چقدر است؟ آیا در مورد مقایسه ی این دوکشور در این زمینه هایی که عرض کردم (کاری و اجتماعی و تحصیل در رشته های علوم اجتماعی و انسانی اطلاعاتی دارید؟ بی نهایت ممنون می شوم که ما را راهنمایی کنید، چون این موارد در تصمیم ما برای مهاجرت بسیار تاثیر گذار است. با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    1. هر کورس که بر پایه ریسرچ باشه (دکترا یا master by research یا MPhil) برای کسانی که پی آر دارند مجانی هست ولی اگه کورس ورک باشه حتی مستر باید هزینه بدید
    2. بله حساب میشه ، برای سیتیزن شدن باید 4 سال در استرالیا باشید که حداقل یک سالش با پی آر باشه بقیه اش با هر ویزایی(که قانونی باشه)
    در مورد کانادا اطلاعی ندارم
    اگه بخوایم بعد از اقامت مستر یا دکتری رایگان بخونیم شرایط خاصی داره یا اینکه قبول شدن توی این دوره ها خیلی سخت نیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mapplyabroad نمایش پست ها
    یکی از دوستان چند صفحه قبل گفتن اقامت دائم (کار) استرالیا رو بگیری راحت میتونی درس بخونی . آیا خوندن دکتری یا مستری برای ستیزن ها و یا اقامت داران رایگان است ؟

اگه اقامت تحصیلی استرالیا و یا کانادا رو بگیری ( مثلا از طریق دکتری یا مستری ) آیا این زمان جزء زمان اقامت شما در اون کشور حساب میشه یا نه برای ستیزن شدن .؟

و اینکه برای هر کدوم از دو کشور فوق چند سال باید اقامت دائم باشی تا بتونی ستیزن بشی ؟
    طبق قانون جديد به احتمال خيلي زياد از jan ٢٠١٨شهريه براي پي ار ها ديگه مثل قبل كم نيست و اونا بايد مثل اينترنشنال ها شهريه بدن با اين تفاوت كه ميتونن وام بگيرن ولي اينترنشنال ها نميتونن

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط angelpars نمایش پست ها
    دوستان من امسال امتحان ورودي پزشكي دانشگاه چالرز جكهوري چك قبول شدم ولي در عين حال شرايط گرفتن ويزاي كار استراليا رو هم دارم
    ٢٨سالمه و متهالم و ليسانس علوم ازمايشگاهي
    كسي از شما دوستان نميدونه پزشكي خوندن در استراليا چقد سخته؟
    به نظرتون عاقلانست من بيخيال چك بشم و براي استراليا اقدام كنم؟
    چقد از هدفم كه پزشكي خوندنه ممكنه دور بشم؟

من دوست دارم تو كشور پيشرفته اي مث استراليا پزشكي بخونم ولي خوب نميدونم كار درستيه اقدام براي افامت دائم و بعد اقدام براي پزشكي خوندن؟

خيلي خيلي لطف ميكنيد منو راهنمايي كنيد
    اگر ویزای اقامت دایم بگیرید که دانشگاه هزینه ای نداره و مجانی میشه. اینجا هم پزشکی مثل ایران نیست. اول باید 4 5 سال بخونید مثل لیسانس. بعد دو سال دیگه مثل ارشد و تخصص هم دوره بعدش هست انگار.
    مطمئنا خوندن تو دانشگاه تو رشته ی پزشکی انقدر هم آسان نخواهد بود بخصوص در دانشگاه های خوب ولی همونقدر هم سخت نیست

تصمیم شما بستگی داره به اینکه وضعیت شما در چک چطور خواهد بود. سوال مهمتری که باید بهش جواب بدید هم اینکه چرا میخوایید پزشک بشید و چرا از سخت بودنش نگرانید. بهتره در موردش فکر کنید
    دانلود نتایج پذیرش درج شده در سایت
    Emory ,Indiana Bloomington,Drexel , Houston, UNSW
    Case Western Reserve,Texas at Dallas, Illiniois Institute of Technology, Florida State
    Northeastern, Colorado State ,Rochester, Georgetown, Alberta

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mysilver نمایش پست ها
    اگر ویزای اقامت دایم بگیرید که دانشگاه هزینه ای نداره و مجانی میشه. اینجا هم پزشکی مثل ایران نیست. اول باید 4 5 سال بخونید مثل لیسانس. بعد دو سال دیگه مثل ارشد و تخصص هم دوره بعدش هست انگار.
    مطمئنا خوندن تو دانشگاه تو رشته ی پزشکی انقدر هم آسان نخواهد بود بخصوص در دانشگاه های خوب ولی همونقدر هم سخت نیست

تصمیم شما بستگی داره به اینکه وضعیت شما در چک چطور خواهد بود. سوال مهمتری که باید بهش جواب بدید هم اینکه چرا میخوایید پزشک بشید و چرا از سخت بودنش نگرانید. بهتره در موردش فکر کنید
    خوب من پرسيدم ازشون
    ليسانس منو به حاي ليسانس خودشون قبول ميكنن
    ميمونه قبولي در امتحان گمست كه فك ميكنم سخت باشه
    چك هيچ اينده اي براي من نخواهد داشت جز اتمام دوره عمومي
    علت پزشك شدنمم علاقه زياد

يك چيزي رو هم بگم از ٢٠١٨به بعد شهريه براي دانشجوهاي پي ار لخاظ ميشه و بايد شهريه زيادي بدن
    ولي ميتونن وام بگيرن

سلام دوست عزیز.
    ببینید کار توی رشته جامعه شناسی (و کلا رشته های علوم انسانی) برای مهاجرها خیلی خیلی سخت تر از نیتیوها هست. دلیلش هم واضحه: این رشته ها با مردم سر و کار داره. من و شما صد سال هم توی استرالیا یا کانادا باشیم نه میتونیم مثل اونها انگلیسی حرف بزنیم و نه با چم و خم فرهنگی اونها آشنا هستیم. لذا راه خیلی خیلی سختی رو در \یش رو خواهید داشت.
    در مورد همسرتون: کار ایشون چون فنی هست و سابقه کار هم دارند بسیار ساده تر از شما هست. ولی گفتید که شغل خوبی الان دارند در ایران و احتمالا از شغلشون هم راضی هستند. ایشون بعد از چند ماه حتما میتونن یه شغل مرتبط اینجا \یدا کنن ولی اگر رضایت خیلی زیادی از شغل و جایگاهشون در ایران دارن احتمالا اون رضایتمندی رو تا چند سال اینجا نداشته باشن. مثلا الان با سابقه کار ۶ ساله اگر چند نفر نیرو زیر دستشون کار میکنن وقتی بیان اینجا باید از رده های \ایین و کار مهندسی معمولی شروع کنن و حداقل ۵-۶ سال طول میکشه تا به یه جایگاهی معادل اون چیزی که توی ایران دارن برسن.
    حالا اگه ایشون امادگیشو دارن (چه مالی چه روحی) که این تلاش چند ساله رو قبول کنن و شما هم قبول میکنید که اینجا راه خیلی سختی در \یش دارید فکر خوبیه که واسه اقامت دایم درخواست بدید. ضمنا اگر همسرتون میتونن موقعی که خواستن بیان کاری کنن که راه برگشتشونو از دست ندند و اگر خواستید برگیردید ایران دوباره بتونن کار سابقشون رو به دست بیارن این خیلی خوبه.
    همچنین اگر شما قصدتون ادامه تحصیل در مقطع دکتری هست و رزومه خوبی دارید میتونید از همین الان به طور موازی کارهای اقامتتون با اساتید دانشگاههای اینجا هم مکاتبه کنید و واسه admission و بورس درخواست بدید. اگر بورستون جور شد میتونید زودتر با ویزای دانشجویی بیاید. اگر هم جور نشد وقتی که اقامت دایم گرفتید احتمال اینکه بتونید بورس بگیرید خیلی بالاتر میره. چون بدون بورس به نظر من دکتری خوندن با شهریه ی بالای ۳۰ هزار دلار کار عاقلانه ای نیست اصلا.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhga نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. سوال من تا حدودی موارد گسترده ای را در بر می گیرد اما چون اصلی ترین بخشش به مقایسه ی استرالیا و کانادا مربوط است، در اینجا مطرح می کنم. حقیقتش من و همسرم چند ماهی هست که تصمیم جدی برای مهاجرت گرفتیم و چون دنبال اقامت دائم هستیم و با توجه به شرایط استرالیا و کانادا (کافی بودن تسلط به زبان انگلیسی و مهاجر پذیر بودن)، بیشتر به این دو کشور تمایل داریم و از طریق همین سایت با روش مهاجرتی اکپرس اینتری و gsm آشنا شدیم و تا الان هم سوالات زیادی داشتم که خوشبختانه دوستان خیلی کمک کردند و در پاسخ به آن ها دریغ نکردند و از این بابت بسیار سپاسگزارم. ما دیروز جهت تکمیل کردن اطلاعاتمان یک جلسه مشاوره پیش یک وکیل آشنا و تقریبن مطمئن رفتیم و شرایطمان را مطرح کردیم. ایشان گفتند ما شانس اقدام برای روش اکسپرس اینتری و همپنین شانس بسیار بالاتر برای دریافت اقامت دائم استرالیا را داریم و امتیاز و شرایطمان برای استرالیا مساعد تر و از احتمال خیلی بالاتری برخوردار است. ایشان به دلیل شفاف تر بودن پروسه استرالیا و زودتر مشخص شدن قطعیت آن، بیشتر روی این کشور تاکیید داشتند. البته پیشنهاد نهایی شان این بود که ما هر دو را همزمان اقدام کرده و پیش ببریم و نهایتن هر کدام که ممکن شد و پروسه اش بهتر و سریع تر پیش رفت را برگزینیم. حالا برای انتخاب به شدت گیج شده ایم. البته من تقریبن تمام تاپیک های مرتبط در قسمت مربوط به استرالیا وکانادا را خواندم، اما آنقدر اطلاعات ضد و نقیض بود که بیشتر گیج شدم. حالا سوال من از دوستان این است که آیا اطلاعاتی در مورد مقایسه این دو کشور از نظر کاری و تحصیلی و اجتماعی و مهاجر پذیری دارید؟ همسر من در حال حاضر مهندس الکترونیک هواپیمایی در فرودگاه است و 7 سال سابقه ی کار دولتی با بیمه دارد. به علاوه مدرک سیسکو و 4 سال اخیر سابقه ی کار همزمان در حوزه ی شبکه در همان فرودگاه را هم دارد و 30 ساله هم هستند و آیلتس جنرال 6.5 دارند. خودم ارشد جامعه شناسی از دانشگاه دولتی دارم و 26 ساله هستم و بدون سابقه ی کار و آیلتس جنرال و آکادمیک 7. حقیقتش هدف اصلی ما از مهاجرت بهبود وضعیت تحصیلی و به خصوص کاری من هست. چون همسرم در حال حاضر همین جا موقعیت کاری و حقوقی خیلی خوبی دارد. اما متاسفانه در مورد رشته ی خودم حتمن اطلاع دارید که اوضاع در ایران تا چه حد افتضاح است و حتی پس از دریافت دکتری از دانشگاه های معتبر دولتی هم احتمال دستیابی به موقعیت و کار مناسب بسیار کم است و اصلن همین فشارها ما را به سمت مهاجرت سوق داده است. در واقع من آنقدر به این رشته علاقه مند هستم و ویژگی ها و استعدادهایم منطبق با آن است که به هیچ وجه قصد تغییر مسیر و رشته را ندارم و به شدت علاقه مند به پیشرفت در این حوزه هستم. منتها وقتی در مورد این مسئله در همین کشورهای مورد نظر هم تحقیق می کنم، برخی از نظرات به شدت نا امید کننده است و به نحوی شرایط را شرح داده اند که انگار وضعیت در آنجا نیز چندان تفاوتی ندارد. قصد من اقدام برای ارشد مجدد و قوی تر کردن پایه ی تحصیلی و زبان تخصصی ام از این طریق می باشد و بعد هم اقدام برای دکتری و نهایتن دستیابی به شغل مرتبط به خصوص در حوزه های آکادمیک و پژوهشی. همسرم هم صرفن قصد کار در آنجا را دارند. حال با این شرایط فکر می کنید مهاجرت به کانادا برای ما کار عاقلانه است و امید به موفقیت برای من در مقایسه با ایران بیشتر است و یا خیر؟در مورد همسرم چطور؟ شانس او برای دستیابی به شغل مرتبط چقدر است؟ آیا در مورد مقایسه ی این دوکشور در این زمینه هایی که عرض کردم (کاری و اجتماعی و تحصیل در رشته های علوم اجتماعی و انسانی اطلاعاتی دارید؟ بی نهایت ممنون می شوم که ما را راهنمایی کنید، چون این موارد در تصمیم ما برای مهاجرت بسیار تاثیر گذار است. با تشکر

هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

Junior Member

درود و خسته نباشید
    من یک دفعه برای استرلیا درخداست دادم با پذيرش از دانشگاه deakin برای مقطع لیسانس مکاترونیک
    که متاسفانه رد شد
    الان ميخواستم برای آمریکا یا کاندا درخواست بدم
    میخواستم بدونم گرفتن ویزای آمریکا چقدر ممکنه سخت باشه؟
    و با ی وکیل صحبت کردم که قیمت وحشتناک 5000 دلار رو به من گفتن
    میخواستم بدونم خودم به کمک عموم که در آمریکا هستن ممکنه بتونم پذیرش بگیرم نسبت به سختی رد شدن یک باره ویزا
    ببخشید نزدیک‌ترین موضوعی بود که به سوال خودم پیدا کردم
    ممنون میشم پاسخ بدید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

در تایید شما... منم از سیستم دکتری استرالیا رضایت ندارم . کانادا خیلی بهتر هست برای کسی که به پیشرفت فکر میکنه... استرالیا جدی نمیگیرن ریسرچ را و فقط دنبال هدر دادن عمر دانشجو هستن... بازار کار برای دکتری مهندسی هم میتونم بگم زیاد با ایران تفاوتی نداره... برای مهارت شما کار توی اون سطح نیست... مرکز تحقیقاتی هم ندارن... کلا برای فان خوبه فقط نه برای رشد و ترقی و رسیدن به مدارک بالای علمی... کانادا خیلی بهترهست به نظرم و دوستان اونجا راضی تر هستن..
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    من خودم استرالیا phd می خونم سال آخر هم هستم. باید بگم که چندان از سیستم دکترا در استرالیا راضی نیستم به چند دلیل. البته این هایی که من میگم مخصوص دپارتمان خودم و دانشگاه خودم هست و قطعا نمیشه تعمیم داد اما به هر حال اون چیزی که به ذهنم میرسه رو میگم.

من سیستم پی اچ دی در استرالیا رو بیشتر به یک بیزینس شبیه می بینم تا به کار علمی. اینجا معمولا دکتراها 4 سال طول میکشه اما خیلی وقت ها میبینید که دانشجویی 4 ساله تموم نمیکنه و به سال پنجم یا ششم هم کشیده میشه. از سال 4 ام به بعد بورس قطع میشه و همه چی به هم میپیچه. علتشم اینه که استادها خیلی همکاری نمیکنن. مثلا مقاله را نمیخونن یا دو یا سه سال طول میکشه که یه مقاله سی صفحه ای رو بخونن. اینا چیزهایی هست که خود من دیدم تخیلات نیست. خیلی مهمه که استادتون رو بشناسید. ببینید اخلاقش چجوریه، به نظرم ترجیحا استادتون رو از بین انگلیسی ها یا استرالیایی ها انتخاب کنید که به نفعتونه. نکته بعدی هم که بهش توجه کنید اینه که استاد چقدر به علم علاقه داره و چقدر به ثروت. همون سئوال کلیدی همیشگی. استادهایی که زیاد فاند دارن و با پول زیاد ارتباط دارن، اگه پروژه شما مستقیما در ارتباط با یکی از فاند ها نباشه، ممکنه که اصلا توجهی به کار شما نکنه چون کار شما هیچ ارتباطی با مناسبات مالی اون فرد پیدا نمی کنه. به این موضوع خیلی دقت کنید. استادی انتخاب کنید که به اندازه شما به ریسرچ علاقه داشته باشه نه اینکه شما 4 سال برای خودتون کار کنید و بعدشم تنهایی تزتون رو سابمیت کنید. ضمنا در استرالیا چیزی به اسم دفاع دکتری وجود نداره. شما یه تز می نویسید بعد از حدودا 4 سال و سابمیت میکنید برای داوری. پروسه داوری هم ممکنه 4 ماه تا یک سال طول بکشه. اینطوریه که می بینید که اگر چه روی کاغذ دکتری در استرالیا 3 تا 4 سال هست ولی عملا بین 5 تا 6 سال طول میکشه از روز اول تا روزی که مدرکتون دستتون بیاد.

من از سیستم کانادا اطلاعی ندارم اما این رو بگم که از استرالیا راضی نبودم. حالا شاید کانادا هم میرفتم همینطوری میشه. به هر حال با توجه به همه این مسائل انتخاب کنید. مهم ترین بحث همون استاده.

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم مدتیه تصمیم به مهاجرت گرفتیم. هردو مدرکمون کارشناسی اپتومتریه و من 29 و همسرم 27 سالشه. هردو حدود 4 5 سال سابقه کار بیمه ای داریم. سوالم اینه که به طور کلی برای ما با این شرایط مهاجرت به استرالیا کار راحتتریه یا کانادا؟ (به لحاظ پروسه مهاجرت و همینطور شانس پذیرفته شدن و اینکه اگر بحث آتورایزیشن برای کار مدیکال رو در نظر نگیریم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)