صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    می دونم الان حرفی که می زنم صدای بچه های استرالیا رو در میاره. خودم استرالیا زندگی می کنم، برای اقامت استرالیا اقدام کردم. این کشور رو دوست دارم، واقعا هم از زندگی درش راضی هستم. اوضاع کاری و زندگی و رفتار گرم استرالیایی ها و همه چیزش رو هم می پسندم. بخصوص کشور فوق العاده ایی برای بزرگ کردن بچه و امنیت نوجوانان و خانواده در مقایسه با امریکا هست.. کلا از امریکا و امریکا پرستی و جو "دو دو رو دو دو امریکا " هم که در بین ایرانیها رایج هست خیلی بدم میاد و اون رو ناشی از کم اطلاع بودن ایرانیها نسبت به جهان می دونم. اینها رو گفتم تا بدونید حرفی که می خوام بزنم، بدون هیچ جو زدگی هست و هیچ وقت هم برای زندگی اگر فرصتش پیش بیاید به امریکا نخواهم رفت ولی :

"بالا بریم پایین بیاییم،هر چقدر هم استرالیا فوق العاد هست، اما استرالیا در مقابل امریکا مثل یک دهات در مقابل یک شهر هست" بخصوص از نظر امکانات.
    شما خیلی خوب و رک حرفتونو میزنین! البته که بعضی وقتها هم واقعن لازمه!!!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    می دونم الان حرفی که می زنم صدای بچه های استرالیا رو در میاره. خودم استرالیا زندگی می کنم، برای اقامت استرالیا اقدام کردم. این کشور رو دوست دارم، واقعا هم از زندگی درش راضی هستم. اوضاع کاری و زندگی و رفتار گرم استرالیایی ها و همه چیزش رو هم می پسندم. بخصوص کشور فوق العاده ایی برای بزرگ کردن بچه و امنیت نوجوانان و خانواده در مقایسه با امریکا هست.. کلا از امریکا و امریکا پرستی و جو "دو دو رو دو دو امریکا " هم که در بین ایرانیها رایج هست خیلی بدم میاد و اون رو ناشی از کم اطلاع بودن ایرانیها نسبت به جهان می دونم. اینها رو گفتم تا بدونید حرفی که می خوام بزنم، بدون هیچ جو زدگی هست و هیچ وقت هم برای زندگی اگر فرصتش پیش بیاید به امریکا نخواهم رفت ولی :

"بالا بریم پایین بیاییم،هر چقدر هم استرالیا فوق العاد هست، اما استرالیا در مقابل امریکا مثل یک دهات در مقابل یک شهر هست" بخصوص از نظر امکانات.
    درود

من با احترام، تصور میکنم این نظر شما برخلاف این واقعیت که در استرالیا زندگی کرده اید این اندازه اغراق از حقیقت به دور است. . خیلی از دوستان من که الان در ملبورن یا سیدنی زندگی می کنند از کمبود امکانات اونم به این شکل که احساس دهات بهشون دست بده ننالیدند.

نکته اول:
    آمریکا بیشتر از 300 میلیون جمعیت داره که 70 درصد جمعیتش در شهرهایی با اندازه قلعه حسن خان زندگی می کنند. این شهرها احتمالا در برابر ملبورن و سیدنی که سهله در برابره اصفهان هم دهات می مونه . خوبه که گفته بشه حقایق ولی اینطوری کلی به نظر من مشکل کسی رو حل نمی کنه و چون اتفاقا معیار تصمیم گیری بسیاری از بچه ها هست بهتره دقیق بیان بشه. دقیقا بفرمایید کدام شهرهای استرالیا در برابر کدام شهرهای آمریکا شبیه دهات هستند از نظر امکانات.

مثلا متوسط سیدنی، ملبورن، پرث و بریزبین و آدلاید که 75 درصد جمعیت استرالیا رو به خودشون اختصاص دادند قطعا امکانات بیشتری از متوسط آمریکا داره.

اگر منظورتون مقایسه لس آنجلس و نیویورک و سن فرانسیسکو و شیکاگو و بوستون هست با شهرهای استرالیا خب می شه اینطوری بفرمایید تا برداشت اشتباهی توسط کسایی که قصد دارند صورت نگیره. چون عمده دوستان نمی دونند وقتی به قصد تحصیل وارد آمریکا می شن احتمال بالا در شهری زندگی میکنند که 50 هزار نفر جمعیت داره و اصلا برای این شهر چه امکانانی رو می شه متصور شد!!

نکته 2. احتمالا جواب تندی خواهید داد. ولی خب !

نکته 3. ممنونم
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    در مورد امکانات دوستان دیگر ساکن هم نظراتشون رو می فرمایند؟ چه امکاناتی کمتره؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Guru

بنده هم یک جای دیگر مشابه همین صحبت دوستمون farveh رو در مورد کانادا هم گفتم. در کانادا هم تفاوت شهرهای کوچک و دهات با شهرهای بزرگ اینقدر هم زیاد نیست (در مقایسه با امریکا). در نتیجه دهات امریکا واقعا عقب افتاده است و شهرهای مدرنش دهها برابر مدرن تر از کانادا.

البته توجه کنید که ملاک مدرن بودن بزرگی و کوچکی شهر نیست. این اشتباه است که تصور کنیم یک شهر مثلا 50هزار نفری امریکا لزوما عقب افتاده است و یک شهر بزرگ لزوما پیشرفته (مثلا دیترویت چند میلیون نفری احتمالا از هر شهر کانادا یا استرالیا عقب مانده تر است). بیشتر به شکوفایی اقتصادی و منطقه بستگی دارد مثلا شهر های کوچک منطقه شمال کالیفرنیا و سیلیکون ولی یا اطراف بوستون یا شمال ویرجینیا در حد مدرن ترین شهرهای امریکا هستند.

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

جناب شهروز دوستان توی پست های قبلی در مورد عوض کردن اسم (مثلا تو رزومه گفتند)، مگه این کار ممکن و قانونیه؟ یعنی اونجا (الزاما استرالیا ) کارت شناسایی نمیخوان ازت موقع استخدام؟ آیا اصلا میشه اسم و فامیل انگلیسی انتخاب کرد؟
    با تشکر فراوان
    !Nothing is what it seems

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Wheately نمایش پست ها
    جناب شهروز دوستان توی پست های قبلی در مورد عوض کردن اسم (مثلا تو رزومه گفتند)، مگه این کار ممکن و قانونیه؟ یعنی اونجا (الزاما استرالیا ) کارت شناسایی نمیخوان ازت موقع استخدام؟ آیا اصلا میشه اسم و فامیل انگلیسی انتخاب کرد؟
    با تشکر فراوان
    در کانادا و امریکا میتونید رسما اسمتون رو تغییر بدهید. احتمالا استرالیا هم باید همینطور باشه. برای رزومه اگر اسم فامیل تون رو تغییر نمیدهید مشکلی نیست یعنی حتی بدون تغییر رسمی اسم هم میتونید یک nickname خارجی برای خودتون انتخاب کنید و رزومه تون را با اون اسم بفرستیدمثلا John (Javad) Hosseini

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود

در رابطه با بحث قیمت بسیار بالای اتوموبیل در استرالیا که تقریبا می شه گفت بیشترین اختلاف از نظر قیمتی در کالاها رو با سایر کشورها در جهان داره و اختلافی بین 20-30 درصد در اتوموبیلهای معمولی (15-20 هزار دلار در آمریکا) تا حدود 200 درصد در خودروهای بسیار لوکس (پورشه پانامرا حدود100 هزار دلار در آمریکا و 290 هزار دلار در استرالیا) هست یک لینک بسیار جالب دیدم که دلایل این موضوع رو گفته

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

در رابطه با بحث قیمت بسیار بالای اتوموبیل در استرالیا که تقریبا می شه گفت بیشترین اختلاف از نظر قیمتی در کالاها رو با سایر کشورها در جهان داره و اختلافی بین 20-30 درصد در اتوموبیلهای معمولی (15-20 هزار دلار در آمریکا) تا حدود 200 درصد در خودروهای بسیار لوکس (پورشه پانامرا حدود100 هزار دلار در آمریکا و 290 هزار دلار در استرالیا) هست یک لینک بسیار جالب دیدم که دلایل این موضوع رو گفته
    دلایل این لینک خیلی جالب و منطقیه (که قمیت را تا 3 برابر هم میتونه ببره)
    از جمله مالیات، بیمه و حمل و نقل و قدرت پابرجای دلار استرالیا برای ماشین های لوکس
    و قوانین واردات موازی (که اینم یکی رو متوجه نشدم چه قانونیه)!!
    !Nothing is what it seems

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در کانادا و امریکا میتونید رسما اسمتون رو تغییر بدهید. احتمالا استرالیا هم باید همینطور باشه. برای رزومه اگر اسم فامیل تون رو تغییر نمیدهید مشکلی نیست یعنی حتی بدون تغییر رسمی اسم هم میتونید یک nickname خارجی برای خودتون انتخاب کنید و رزومه تون را با اون اسم بفرستیدمثلا John (Javad) Hosseini
    اگر بحث تبعیض مطرح باشه، با تعییر دادن اسم، اگرچه بهمون زنگ میزنن اما بعد که متوجه بشن که خارجی هستیم، یک بهانه ای جور میکنند که دست به سرمون کنند. درست نمیگم؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    اگر بحث تبعیض مطرح باشه، با تعییر دادن اسم، اگرچه بهمون زنگ میزنن اما بعد که متوجه بشن که خارجی هستیم، یک بهانه ای جور میکنند که دست به سرمون کنند. درست نمیگم؟
    حتی اگرمقیم باشیم؟ مثلا استرالیا 1 به 3 مقیم متولد شده در خارج استرالیا هستند!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)