صفحه 5 از 36 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    حتی اگرمقیم باشیم؟ مثلا استرالیا 1 به 3 مقیم متولد شده در خارج استرالیا هستند!
    ولی بنظر من اونها به نیروی کار ماهر خارجی نیاز دارن بهرجهت، چون خودشون که زیر بار بعضی کارها نمیرن، پس شاید تخصص مهم باشه نه اینکه از کجا آمدی، درسته؟ و اینطور که آقای شهروز میگن 1 به 3 مقیم متولد خارج استرالیا هستن...
    !Nothing is what it seems

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    اگر بحث تبعیض مطرح باشه، با تعییر دادن اسم، اگرچه بهمون زنگ میزنن اما بعد که متوجه بشن که خارجی هستیم، یک بهانه ای جور میکنند که دست به سرمون کنند. درست نمیگم؟
    نه معمولا مشکل تا موقعی ایه که شما مصاحبه بگیرید. اگر درمصاحبه توانمندی خودتون رو نشون بدید طبعا شما رو میخواهند. در مصاحبه زبان و قدرت presentation بعلاوه توانمندی فنی مهمترین نکته ها خواهد بود.

ApplyAbroad Guru

حتی اگرمقیم باشیم؟ مثلا استرالیا 1 به 3 مقیم متولد شده در خارج استرالیا هستند!
    البته توجه کنید که درصد بالایی از اون خارجی ها هم از انگلیس و نیوزیلند و ایرلند آمده اند و مشکل اسم و زبان ندارند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Australia#Demographics
    ویرایش توسط ghlobe : February 12th, 2013 در ساعت 04:51 AM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

مشکلشون با یک خارجی مقیم( بالفرض زبان اوکی) و اسم غیر انگلیسی چی هست؟ واقعا نژاد پرستی؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

درود

مشکلشون با یک خارجی مقیم( بالفرض زبان اوکی) و اسم غیر انگلیسی چی هست؟ واقعا نژاد پرستی؟
    بنظر من درمجموع نژادپرستی نیست بلکه پیش برداشت ذهنی است که حتی خود مهاجرین هم نسبت به مهاجرین دیگر دارند که مثلا طرف احتمالا زبانش بده، اخلاق عجیب و غریب داره و کار با یک نیتیو راحت تر خواهد بود و غیره. شما خودتون وقتی یک رزومه ببینید که اسمش دیوید اسمیت است در مقایسه با یک رزومه دیگر به نام چینگ چونگ جن، همین پیش برداشت در ذهنتون ایجاد میشه. بهمین دلیله که وقتی برای مصاحبه برید و ببینند زبانتون خوبه و اخلاق و رفتار خوبی دارید این مشکلات حل میشه. مشکل اصلی مصاحبه گرفتن است.

در تاپیک زیر در خصوص اسم بحث مفصلی شده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8A%D9%83%D8%A7

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    در مورد اسم یک مطلبی بگم. اینکه اسمت برای اینها قابل تلفظ باشه و آشنا یاشه تاثیر روی پیدا کردن کار داره. این حرف برای نژاد پرستی در استرالیا نیست. برای این هست که وقتی اسامی خارجی می بینند، فرضشون اینه که شما خارجی هستید پس second language هستید و زیانتون خوب نیست، برای همین کمتر زنگ می زنند. اما این حرف برای افرادی درست هست که رزومه خاصی ندارند، تازه کارند و تازه درسشون تموم شده. شما اگر رزومه خوبی داشته باشید اسمتون اگر "پلنگ میزرای تروریست زاده" هم باشه ؛ بهتون زنگ می زنند باهاتون مصاحبه هم می کنند.
    نمونه عملی اش همسر خودم، در نام خانوادگیش کلمه " محمد" داره. یعنی به طور کاملا واضح معلوم هست که مسلمونه تازه همه هم فکر می کنند عرب هست که یعنی 2 تا نمره منفی... اما 1 هفته ایی رفت سر کار مرتبط با رتبه شغلی خیلی خیلی بالا چون به تخصصش نیاز داشتند، در ضمن سایقه کاری هم 2 سال داشت در ایران و جوان هست اما تخصصش رو می خواستن.
    دوست دیگش هم همینطور..ایرانی های دیگه هم می شناسم بدون عوض کردن اسمشون سر کارند یا باهاشون تماس می گیرند اما چون زبانشون قوی نیست، در مصاحبه رد می شوند. کسانی هم هستن که نامشون رو عوض کردند اما چند ماهه دارند دنیال کار می گردند. پس فکر نکنید اگر اسمتون رو عوض کنید مشکل حل می شه. در استرالیا حداقل بحث اسم برای این هست که پیش داوری نکنند شما زیانتون ضعیف هست، بحث نژاد پرستی در بین نیست.

در مورد اون حرف دوستمون آقای شهروز هم الان مثال می زنم. مثلا شهر perth که 5 برابر تهران هست از نظر وسعت، 1.7 میلیون نفر جمعیت دارد. اولین درامد سرانه جهان رو داره و در لیست 10 شهر اول دنیا برای زندگی هست ، پولدارترین زن دنیام اینجا زندگی می کنه. اینها رو گفتم که یک تصویر داده باشم از این شهر.

این شهر ساخته شده برای بچه ها نه ادمهای جوون و بزرگ که دنیال هیجان هستند. هر چی امکانات داره هر چی محیط تفریحی و سرگرمی داره برای خانواده ها طراحی شده که بچه های 1 تا 15 ساله شون رو ببرن انجا و با هم شاد باشند. برای جوونها هم یکسری تفریحات مثل skydiving و jet boat و parachuting و V8 و PAINTBALL و LASER TAG و پرواز با هواپیمای آکروباتیک و هلی کوپتر و موج سواری داره.. اما مگه جند بار در سال ادم می خواهد اینکارا را بکند. من الان بعد از 9 ماه زندگی در این شهر واقعا کار دیگه ایی ندارم که بکنم. منی که اهل کلاب و بار نیستم ، از اونطرف هم با کمپینگ و طبیعت و آکواریوم و اینها حال نمی کنم، چند بار بروم سوار هلی کوپتر بشم یا مثلا سوار قایق جت بشم. منظورم اینه یک تفریح در حد متوسط همیشگی جز سینما ندارد.. یک پارک مثل شهر بازی تهران ندارد که برای جوونها طراحی شده باشه.. حالا تند تند برای بچه ها محیط بازی می سازند... انگار جوونها اینحا ادم نیستند .
    در ملبورن و سیدنی هم همینه..

حالا این رو مقایسه کنید با فلوریدا یا حتی المان و کوسترهای معروفش

بعد هم مورد دیگه ممکنه شما در امریکا در یک شهر کوچیک باشید اما تعطیلات که می شه می تونید برید جاهای متنوع که با محیط زندگی شما فرق دارند.. استرالیا شهرهای بزرگش COPY -PASTE شده اند.. همه مثل همند و امکاناتشون هم تقریبا مثل هم هست. مسافرت داخلی برای دیدن تفریحات متمدنانه اینحا معنی ندارد، مگر اینکه اهل طبیعت و اینها باشید که کلی جاهای دیدنی هست برید ببینید، اون هم تازه امریکا از نظر تنوع طبیعت و زیبایی طببعی از استرالیا معروفتر هست غیر چند مورد خاص که فقط استرالیا دارد.

در مورد سرویس دهی و خدمات هم ... یک مثال می زنم. چند ماه پیش یک نرم افزار بصورت انلاین از یک شرکت امریکایی خریدم، 2 روز پیش یک موردی پیس امد به پشتیبانی شرکت ایمیل زدم. ساعت به وقت نیویورک 11 شب بود. دقیقا بعد از 1 دقیقه چواب ایمیلم رو دریافت کردم.. خودم باورم نمی شد چطور خوندن و جواب دادند ( AUTO REPLY) هم نبود.
    حالا 1 هفته است یرای از شرکت VODAFONE در مورد علت اینکه پول بیشتری از حسابم کم کردند سوال کردم. اول که ایمیل رو فرستادم یک اتو رپلای امد که شما واسه ما مهمید و در 72 ساعت جواب می دیم. فعلا 1 هفته است که 72 ساعت نشده.. تازه اونم مساله مالی که مهم است در مقایسه با اون سوالی که برای نرم افزار پرسیدم.
    تا آخرش رو بخونید خودتون از سرویس دهی استرالیایی ها ! مورد زیاد هست بخواهم بگم.

یعنی استرالیایی ها یک جوری هستند که تا نگی " I got stressed " کارشون رو انجام نمی دن. تا این جمله رو میگی دیگه همه چی حل می شه فوری جوابت رو می گیری و بخواستت می رسی.

P.S: بخشهای دولتیشون فوق العاده اند. ( پلیس فدرال، پلیس راهنمایی رانندگی، شهرداری، وزارت مهاجرت، بیمارستان دولتی در مقایسه با خصوصی) که رفتم . برخوردشون، احترامی که گذاشتن و سرعت پاسخگوییشون عالی و بی نظیر بوده.
    ویرایش توسط farveh : February 12th, 2013 در ساعت 08:36 AM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

در مورد خدمات شرکتهای نرم افزاری کامپیوتری آمریکایی و سایر شرکتهای آمریکایی من هم شنیدم. سرعت انجام خدمات در آمریکا در مقایسه با بقیه جاهای جهان خیلی بیشتره. در مورد یک شرکت مهندسی مشاور پزشکی می دونم که به چه شکل صورت می گیره که اونها مثلا 12 شب هم جواب می دن. قضیه گویا اینطوری بود که اونها یک سیستم دارند که ایمیلها از شرکت مادر (Head quartered in USA) برای کلیه شعبات یا حتی اگر جایی شعبه نداره به لیست برخی از کارمندهای مرتبط با این قضیه در سایر کشورها ارسال می شه و اونها پاسخ می دادند و پس از پاسخ داده شدن مشخص می شد که ایمیل پاسخ داده شده یا خیر و بنابراین رسیدگی شدن یانشدن اون معلوم می شد. البته این رو از اونجایی فهمیدم که اسم اون پاسخ دهنده در دفتر هند بود. اینو در سایر کشورها اصلا نمی شه تصور کرد!

روال باقی شرکتها رو نمی دونم. ولی قطعا اینکه می گن استرس در شرکتهای آمریکایی بشتره استرس الکی نیست. استرس پاسخگویی دقیقتر و صحیحتر به نیاز مشتری هست. یعنی واسه مشتری(که می تونیم ما باشیم) که عالیه واسه کارمند (که می تونیم ما باشیم) هم می تونه خوب باشه هم بد.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

درود

در مورد خدمات شرکتهای نرم افزاری کامپیوتری آمریکایی و سایر شرکتهای آمریکایی من هم شنیدم. سرعت انجام خدمات در آمریکا در مقایسه با بقیه جاهای جهان خیلی بیشتره. در مورد یک شرکت مهندسی مشاور پزشکی می دونم که به چه شکل صورت می گیره که اونها مثلا 12 شب هم جواب می دن. قضیه گویا اینطوری بود که اونها یک سیستم دارند که ایمیلها از شرکت مادر (Head quartered in USA) برای کلیه شعبات یا حتی اگر جایی شعبه نداره به لیست برخی از کارمندهای مرتبط با این قضیه در سایر کشورها ارسال می شه و اونها پاسخ می دادند و پس از پاسخ داده شدن مشخص می شد که ایمیل پاسخ داده شده یا خیر و بنابراین رسیدگی شدن یانشدن اون معلوم می شد. البته این رو از اونجایی فهمیدم که اسم اون پاسخ دهنده در دفتر هند بود. اینو در سایر کشورها اصلا نمی شه تصور کرد!

روال باقی شرکتها رو نمی دونم. ولی قطعا اینکه می گن استرس در شرکتهای آمریکایی بشتره استرس الکی نیست. استرس پاسخگویی دقیقتر و صحیحتر به نیاز مشتری هست. یعنی واسه مشتری(که می تونیم ما باشیم) که عالیه واسه کارمند (که می تونیم ما باشیم) هم می تونه خوب باشه هم بد.
    سلام

خوب این یک نمونه از همون امکانات هست که بهش اشاره کردم.

یخش خصوصی استرالیا داغونه، یعنی وقتی داخلش می رید تازه متوجه می شید حیلی با ایران فرق نداره، فقط مهمترین تفاوت که باعث شده استرالیا بشه جهان اولی ما بشیم جهان سومی، بخش دولتی و خدمات دولتی و نظم و مدیریت دولتی هست. تا کارتون دست یک سازمان یا شرکت دولتی می افته تازه متوجه می شید جهان اولی یعنی چی. من از لخش دولتی امریکا اطلاعات زیادی ندارم، اما مدیریت بخش دولتی استرالیا و خدمات دولتی اون در دنیا زبانزد هست. استانداردهای کاریشون، نوع برخوردشون و خدماتشون... برای همین هم هست که اینجا کامالا برعکس است هر کاری بیوفته دست دولتی ها عالی و راحت انجام می شه وای به حال اینکه طرف حسابتون بشه یک شرکت خصوصی

یعنی منظورم اینه اون توقعی که در ذهنت از خدمات رسانی یک شرکت در یک کشور جهان اولی داری براورده نمی شه، البته سطح توقعات هم فرق می کنه.

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

با سلام خدمت دوستان
    لطف می کنید مقایسه ای در مورد پروسه ی گرفتن اقامت بعد از دکتری بین امریکا، کانادا و استرالیا انجام بدین؟
    همچنین بازار کار کسی که گردشگری می خونه چجوری هست؟ امریکا که خب می دونم خیلی خوبه و آینده خوبی هم اره طبق پیش بینی شورای جهانی سفر. در مورد کانادا و مخصوصا استرالیا به چه صورت هست؟ بیزینس گردشگریشون چجوریه؟

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من در حال حاضر مشغول به تحصیل در المان هستم و یک مقدار هم سابقه کار المانی دارم. اگر از اینجا، برای کار در استرالیا و کانادا اقدام کنم (مخصوصا از طریق Linkedin) ایا در عمل شانسی دارم که اون کار رو بگیرم، یا چون در خارج از خاک این کشورهاست، خیلی شانسم پایینه؟ اینو برای این میپرسم که ابا وقت بزارم برای نتورکیگ و Application یا نه.
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)