صفحه 8 از 36 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboubeh_a نمایش پست ها
    Ghlobe
    رشته ام مهندس شیمی است. برای کانادا همون chemical engineer رو دادم ولی برای استرالیا program or project administrator اقدام کردم. کار مهندس شیمی هم به طور تخصصی انجام ندادم. انتظار هم ندارم کار مهندسی انجام بدم. کاری باشه که هزینه های زندگی رو بی استرس دربیاره خوبه .
    فعلا ببینید کار مهاجرتتون کجا درست میشه. بنظر من هر دو را پیش ببرید. بودن برادرتان در کانادا امتیاز بزرگی است بخصوص اگر بتونید پیش ایشون زندگی کنید که هزینه هاتون کمتر بشه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1717 نمایش پست ها
    توی این 3 کشور: وضعیت کار در حوزه نفت و گاز چطوره؟ راحت کار گیر میاد اگه 5 سال سابقه داشته باشی؟ توی ملبورن صنایع نفت و گاز چطورن؟ درآمد ها توی این زمینه چقدرن؟
    در استرالیا نفت و گازی بیکار نمی مونه. اگر کارتون در زمینه فنی نفت و گاز هست. نه اینکه مثلا مدیر بودید یا حسابدار در شرکت نفت. اگر مهندس نفت و گاز هستید ( لیسانس) یا کارگر فنی این صنعت ، در استرالیا بیکار نمی مونید به شرط اینکه زبانتون خوب باشه. 3 شهر، پرث ، بریزبین و آدلاید، بخصوص پرث مرکز بچه های معدن و نفت هست. تمام دوستانی که در این رشته ها داشتم بین 6 ماه تا 1 هفته رفتند سر کار الیته زبان قوی خیلی مهم هست این وسط. درامد ها در این صنعت تجومی هست. مثلا اگر کارتون اقماری باشه و trainee باشی، به تعداد روزهایی که فیلد می روید بسته به تخصوصتون بین 600 دلار تا 800 دلار در روز حق ماموریت به قول ما می دهند. اتهایی هم که دوره آموزشی 3 تا 5 ساله رو تموم می کنند روزی بین 1000 تا 1500 می گیرند. در شرکتهای مختلف فرق می کنه اما رنج تقربیا اینطوری هست. در کنارش ، یک حقوق ثابت سالانه هم دارید که از 50000 شروع می شه. افرادی که 5 سال سایقه دارند اینجا ( سابقه استرالیایی) از 120000 دلار در سال این حقوق سالانه شروع می شه به بالا.

اگر هم کار فیلد نکنید همون حقوق سالانه که گفتم دریافت می کنید. اینها حقوق افرادی تمام وقت هست. کارکنان غیر رسمی هم ساعتی پول می گیرند؛ که از 25 دلار تا 35 دلار در ساعت دیدم. ماکرنان غیر رسمی رو به فیلد نمی فرستند و حق بیمه و بازنشستگی و خیلی مزایای دیگه رو هم نمی گیرند. فقط در افیس ها کار می کنند.

این اعداد فیل از کسر مالیات هست.
    ویرایش توسط farveh : May 19th, 2013 در ساعت 05:52 AM

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

کسی می تونه موقعیت شغلی رشته عمران-زلزله تو امریکا با استرالیا رو مقایسه کنه؟
    من عشق امریکا بودم و هستم ولی مثله اینکه واسه عمران استرالیا معقول تره...

Junior Member TheCorwoodRep آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    در استرالیا نفت و گازی بیکار نمی مونه. اگر کارتون در زمینه فنی نفت و گاز هست. نه اینکه مثلا مدیر بودید یا حسابدار در شرکت نفت. اگر مهندس نفت و گاز هستید ( لیسانس) یا کارگر فنی این صنعت ، در استرالیا بیکار نمی مونید به شرط اینکه زبانتون خوب باشه. 3 شهر، پرث ، بریزبین و آدلاید، بخصوص پرث مرکز بچه های معدن و نفت هست. تمام دوستانی که در این رشته ها داشتم بین 6 ماه تا 1 هفته رفتند سر کار الیته زبان قوی خیلی مهم هست این وسط. درامد ها در این صنعت تجومی هست. مثلا اگر کارتون اقماری باشه و trainee باشی، به تعداد روزهایی که فیلد می روید بسته به تخصوصتون بین 600 دلار تا 800 دلار در روز حق ماموریت به قول ما می دهند. اتهایی هم که دوره آموزشی 3 تا 5 ساله رو تموم می کنند روزی بین 1000 تا 1500 می گیرند. در شرکتهای مختلف فرق می کنه اما رنج تقربیا اینطوری هست. در کنارش ، یک حقوق ثابت سالانه هم دارید که از 50000 شروع می شه. افرادی که 5 سال سایقه دارند اینجا ( سابقه استرالیایی) از 120000 دلار در سال این حقوق سالانه شروع می شه به بالا.

اگر هم کار فیلد نکنید همون حقوق سالانه که گفتم دریافت می کنید. اینها حقوق افرادی تمام وقت هست. کارکنان غیر رسمی هم ساعتی پول می گیرند؛ که از 25 دلار تا 35 دلار در ساعت دیدم. ماکرنان غیر رسمی رو به فیلد نمی فرستند و حق بیمه و بازنشستگی و خیلی مزایای دیگه رو هم نمی گیرند. فقط در افیس ها کار می کنند.

این اعداد فیل از کسر مالیات هست.
    یعنی با چند سال سابقه، برای ۱۸۰ روز کار اقماری در سال نزدیک ۳۰۰،۰۰۰ دلار حقوق می گیری؟!! اون‌وقت با احتساب مالیات چه قدر می شه این؟ و دیگه این‌که شانس پیدا کردن کار توی نفت و گاز، بدون سابقه یا با سابقه کم چه قدره اگه اطلاع دارید؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط TheCorwoodRep نمایش پست ها
    یعنی با چند سال سابقه، برای ۱۸۰ روز کار اقماری در سال نزدیک ۳۰۰،۰۰۰ دلار حقوق می گیری؟!! اون‌وقت با احتساب مالیات چه قدر می شه این؟ و دیگه این‌که شانس پیدا کردن کار توی نفت و گاز، بدون سابقه یا با سابقه کم چه قدره اگه اطلاع دارید؟
    اصلا و ابدا معبارهای ایران رو با اینجا یکی نکنید. 180 روز برای ایران هست که 2 هفته می روند فیلد و 2 هفته استراحت دارند اینجا اصلا همچین سیستمی نیست. کاملا برنامه ریزی دست شرکت هست ممکنه در سال 20 روز هم فیلد نرید ممکن هم هست 300 روز برید و استراحت خیلی کم داشته باشید.

کار فیلد اینجا هم با ایران قابل مقایسه نیست. افرادی که هر 2 رو تجربه کردن میگن کار فیلد ایران، در مقابل سختی کار اینجا مثل گل بازی می مونه. خیلی ها امکانش رو دارند اما اینجا ترجیح می دهند در آفیس کار کنند و حقوق کم بگیرند. پس کلا پیشنهاد می کنم از راه دور حساب کناب نکنید. در مورد مالیات هم هر چی بیشتر پول بگیرید بیشتر هم مالیات می دهید بین 25-30%% می شه مالیات.

Junior Member TheCorwoodRep آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اصلا و ابدا معبارهای ایران رو با اینجا یکی نکنید. 180 روز برای ایران هست که 2 هفته می روند فیلد و 2 هفته استراحت دارند اینجا اصلا همچین سیستمی نیست. کاملا برنامه ریزی دست شرکت هست ممکنه در سال 20 روز هم فیلد نرید ممکن هم هست 300 روز برید و استراحت خیلی کم داشته باشید.

کار فیلد اینجا هم با ایران قابل مقایسه نیست. افرادی که هر 2 رو تجربه کردن میگن کار فیلد ایران، در مقابل سختی کار اینجا مثل گل بازی می مونه. خیلی ها امکانش رو دارند اما اینجا ترجیح می دهند در آفیس کار کنند و حقوق کم بگیرند. پس کلا پیشنهاد می کنم از راه دور حساب کناب نکنید. در مورد مالیات هم هر چی بیشتر پول بگیرید بیشتر هم مالیات می دهید بین 25-30%% می شه مالیات.
    درست متوجه نمی‌شم.. صحبتم سر مهندسی که برای ماموریت به فیلد هم اعزام می‌شه نیست‌ها.. بالاخره اگر field engineer باشی یا روی سکوی بهره‌برداری یا دکل حفاری کار کنی قطعا نصف سال رو با توصیف شما در "ماموریت" هستی دیگه. قصدم حساب‌کتاب نیست، فقط برام جالبه بدونم اصلا همچین رقمی برای یه مهندس ممکنه یا نه.. چون طبق این salary survey به نظر میاد تقریبا ممکنه!
    یه سوال دیگه هم داشتم.. سوای هزینه زندگی، اختلاف درآمد توی نفت و گاز در Perth با Adelaide یا Brisbane قابل توجهه؟
    و دیگه این‌که ممنون واقعا از پست‌هاتون استفاده می‌کنم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

مالیات در استرالیا تا سقف حداکثر 45 درصد هست. این لینک رو مطالعه کنید. هرچند با روشهایی از قبیل خرید خونه از طریق وام و... می شه درامد مشمول مالیات رو کاهش داد. درآمدهای بالای 200 هزار دلار برای مهندسین رشته های نفت و گاز و معدن ممکنه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh_mdr نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    درمورد مقایسه ی شرایط کاری و درآمدی رشته ی داروسازی در استرالیا و امریکا ، برای کسی که ایران خونده و بخواد اونجا مدرکش رو ولید کنه برای کار کردن اگر اطلاعاتی دارین که بتونه کمک کنه یا لینکی رو می شناسین لطفا معرفی کنید. مرسی.
    اوضاع کاری در رشته داروسازی در استرالیا نسبتا خوب هست. کلا هرچقدر به سمت بایولوژی و پزشکی حرکت کنید کارتون تضمین شده تره. مثلا به شدت nurse و پزشک می خوان.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط TheCorwoodRep نمایش پست ها
    درست متوجه نمی‌شم.. صحبتم سر مهندسی که برای ماموریت به فیلد هم اعزام می‌شه نیست‌ها.. بالاخره اگر field engineer باشی یا روی سکوی بهره‌برداری یا دکل حفاری کار کنی قطعا نصف سال رو با توصیف شما در "ماموریت" هستی دیگه. قصدم حساب‌کتاب نیست، فقط برام جالبه بدونم اصلا همچین رقمی برای یه مهندس ممکنه یا نه.. چون طبق این salary survey به نظر میاد تقریبا ممکنه!
    یه سوال دیگه هم داشتم.. سوای هزینه زندگی، اختلاف درآمد توی نفت و گاز در Perth با Adelaide یا Brisbane قابل توجهه؟
    و دیگه این‌که ممنون واقعا از پست‌هاتون استفاده می‌کنم.
    سیستم کاری در استرالیا مانند ایران نیست. مثلا در ایران بالاترین سمت سردکل حفاری، drilling supervisor هست. حالا کار این بنده خدا آچار فرانسه هست. تمام عملبات حفاری از اول تا آخر و عملیاتی مانند fishing و غیره رو همین ادم کنترل می کنه . یک حقوق 2و3 میلیونی هم بهش می دهند اما در استرالیا مثلا well completion کار یک نفر هست، fishing پیش بیاد کار یکی دیگه است و ...
    برای همین شما مثلا مهندس fishing می شوید تا چیزی تو چاه نیوفته که به شما نیازی ندارند برای همین در حالت on call در آفیس هستید. برای باقی پروسه کار هم همینطور هست. وقتی به مرحله کار شما می رسه تازه می روید فیلد. اینطوری نیست که هر ماه باید برید. بعد برای 2 ماه هم در سال، ماههای طوفانی هست برای دکلهای offshore کار تقریبا میخوابه. برای همین هم هست که از اواخر مارس تا اواخر می قیمت بنزین یک دفعه 20 سنت در هر بشکه میره بالا.

در مورد اینکه همچین حقوقهای وجود دارد بله وجود داره 300000 تا، برای همون drilling supervisor با سابقه 15 سال و حق ماموریتها کاملا وجود دارد اما مالیات سنگین هم می دهند.

در مورد اختلاف حقوق بین perth با اون دو شهر دیگه. بله وجود دارد اما نمی دونم چقدر هست چون دوستان که نمیان که رقم واقعی حقوقشون رو بگن. فقط کلی می گن که در perth کلا حقوقها بیشتر هست. فقط از نظر هزینه زندگی واقعا اختلاف بین perth با اون دوتا خیلی خیلی زیاد هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی - دانشگاه شیراز

سلام
    رشته من مهندسی کامپیوتر- گرایش هوش مصنوعی- هست!
    من از دانشگاه های ملبورن و سیدنی در استرالیا پذیرش به همراه بورس کامل گرفتم که از بین این دو تا دانشگاه ملبورن رو انتخاب کردم
    نتیجه پذیرش من از آمریکا اومده و من الان از دانشگاه George Mason در رشته computer science پذیرش به همراه فاند دارم.
    فاندی که در ملبورن به من میدن برای هزینه زندگی تقریبا سالی 25000 و استادی که توی اون دانشگاه منو برای دکتری گرفته هم خیلی استاد با سابقه و خوبیه
    از اون طرف توی آمریکا دانشگاه جورج میسون به من هزینه زندگی سالانه 17000 تا میده و استادی هم که منو گرفته خیلی جوونه و من اولین دانشجوی دکتریش میشم. اما با وجود اینکه جوونه کار تحقیقاتی فوق العاده خوبی داشته
    رنک دانشگاه ملبورن توی علوم کامپیوتر توی دنیا 18 هستش اما مطمئنم که جورج میسون توی دنیا رنکی حتی نزدیک به 400 هم نداره
    ولی جزو 60 دانشگاه برتر آمریکاست توی علوم کامپیوتر

هدف من از رفتن اینه که در نهایت مهاجرت کنم و برنگردم به ایران!!!!!!
    به نظر شما دوستان، با این شرایط انتخاب کدوم دانشگاه بهتره؟ من در نهایت باید هر جایی که باشم دنبال کار بگردم، شرایط کاری برای یک نفر با دکترای کامپیوتر کجا بهتره؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)