صفحه 9 از 36 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط L_Aynaz نمایش پست ها
    سلام
    رشته من مهندسی کامپیوتر- گرایش هوش مصنوعی- هست!
    من از دانشگاه های ملبورن و سیدنی در استرالیا پذیرش به همراه بورس کامل گرفتم که از بین این دو تا دانشگاه ملبورن رو انتخاب کردم
    نتیجه پذیرش من از آمریکا اومده و من الان از دانشگاه George Mason در رشته computer science پذیرش به همراه فاند دارم.
    فاندی که در ملبورن به من میدن برای هزینه زندگی تقریبا سالی 25000 و استادی که توی اون دانشگاه منو برای دکتری گرفته هم خیلی استاد با سابقه و خوبیه
    از اون طرف توی آمریکا دانشگاه جورج میسون به من هزینه زندگی سالانه 17000 تا میده و استادی هم که منو گرفته خیلی جوونه و من اولین دانشجوی دکتریش میشم. اما با وجود اینکه جوونه کار تحقیقاتی فوق العاده خوبی داشته
    رنک دانشگاه ملبورن توی علوم کامپیوتر توی دنیا 18 هستش اما مطمئنم که جورج میسون توی دنیا رنکی حتی نزدیک به 400 هم نداره
    ولی جزو 60 دانشگاه برتر آمریکاست توی علوم کامپیوتر

هدف من از رفتن اینه که در نهایت مهاجرت کنم و برنگردم به ایران!!!!!!
    به نظر شما دوستان، با این شرایط انتخاب کدوم دانشگاه بهتره؟ من در نهایت باید هر جایی که باشم دنبال کار بگردم، شرایط کاری برای یک نفر با دکترای کامپیوتر کجا بهتره؟
    ممنونم
    دوست عزیز با توجه به شرایط کار استرالیا که همه کارها موقت هست بصورت پروژه ای ولی در امریکا شرایط کار بهتر می باشد من جای شما بودم امریکا می رفتم البته اول اقدام کن ببین ویزا میتونی بگیری چون تازگی ها ویزا سخت میدهند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام
    رشته من مهندسی کامپیوتر- گرایش هوش مصنوعی- هست!
    من از دانشگاه های ملبورن و سیدنی در استرالیا پذیرش به همراه بورس کامل گرفتم که از بین این دو تا دانشگاه ملبورن رو انتخاب کردم
    نتیجه پذیرش من از آمریکا اومده و من الان از دانشگاه George Mason در رشته computer science پذیرش به همراه فاند دارم.
    فاندی که در ملبورن به من میدن برای هزینه زندگی تقریبا سالی 25000 و استادی که توی اون دانشگاه منو برای دکتری گرفته هم خیلی استاد با سابقه و خوبیه
    از اون طرف توی آمریکا دانشگاه جورج میسون به من هزینه زندگی سالانه 17000 تا میده و استادی هم که منو گرفته خیلی جوونه و من اولین دانشجوی دکتریش میشم. اما با وجود اینکه جوونه کار تحقیقاتی فوق العاده خوبی داشته
    رنک دانشگاه ملبورن توی علوم کامپیوتر توی دنیا 18 هستش اما مطمئنم که جورج میسون توی دنیا رنکی حتی نزدیک به 400 هم نداره
    ولی جزو 60 دانشگاه برتر آمریکاست توی علوم کامپیوتر

هدف من از رفتن اینه که در نهایت مهاجرت کنم و برنگردم به ایران!!!!!!
    به نظر شما دوستان، با این شرایط انتخاب کدوم دانشگاه بهتره؟ من در نهایت باید هر جایی که باشم دنبال کار بگردم، شرایط کاری برای یک نفر با دکترای کامپیوتر کجا بهتره؟
    ممنونم
    پیدا کردن کار تمام وقت دایمی با مدرک دکترا در استرالیا سخت است. در مورد آمریکا اطلاعاتی ندارم

ولی برای اقامت گرفتن با مدرک دکترای استرالیا خیلی راحت تر و زود تر می توانید اقامت اخذ کنید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    کسی می تونه موقعیت شغلی رشته عمران-زلزله تو امریکا با استرالیا رو مقایسه کنه؟
    من عشق امریکا بودم و هستم ولی مثله اینکه واسه عمران استرالیا معقول تره...
    دوست عزیز استرالیا برای مهندسین عمران مخصوصا در پرت و بریزبین خیلی کار دارد. ولی نکته اش این است که استرالیا زلزله ندارد. البته باد های خیلی شدید اینجا دارد و مهندسی باد هم استفاده می شود که شباهت زیادی به زلزله دارد. در کل برای مهندس عمران عمومی کار زیاده

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس رشته مترجمی که 6 امتیازی هستش برای کبک خودم مین هستم . اما هنوز مدارک رو نفرستادیم. داریم زبان می خونیم. بعضی از دوستان تو صفحات دیگه به من پیشنهاد دادن برای استرالیا اقدام کنم. گفتن زودتر جواب میگیرم نمیدونم چیکار کنم با توجه به اینکه من دوقلو 1.5 ساله دارم نمی خوام بی خودی الاف بشم. نمیدونم واسه کدوم اقدام کنم ؟ میشه لطفا دوستانی که در هر دو مورد اطلاعاتشون خوبه راهنماییم کنن؟؟؟؟

پس انداز مالی مناسب و پلی برای آینده ای بهتر در استرالیا یا کانادا؟(زمان یک الی دو ساله)
    یه پیشنهاد دارم برای دوستان عزیز در این تاپیک بهتره هر پاسخی که داده می شه در عنوان قید بشه راجع به چه بخش از این تاپیک قراره صحبت بشه
    به خاطر جالب بودن موضوع توفیق اجباری داشتم همینجور مطالب دوستان رو بخونم و بیام جلو که بعد احساس کردم مخم داره سوت می کشه
    نه اینکه بدم بیاد چیزای تازه یاد بگیرم، نه ولی بعضی مواقع آدم دنبال پاسخ به سوالات خاصی هست که توی ذهنش قرار داره ؛ اما یهو تا چشم باز می کنه می بینه غرق شده توی کلی موضوع مختلف و دست آخر چیزی جز سردرگمی بیشتر نصیبش نشده
    اما سوال خودم طبق آنچه در بالای پستم گفته شده:
    می خوام طی مدت یکی الی دو سال پس اندازی مناسبی رو داشته باشم(با فرض اینکه آدمی مقتصد باشم و توانایی متوسط به بالا در حرفه کاری)
    از نظر موقعیت کاری مثل اینکه با توضیحاتی که دوستان دادن و خودم از منابع معتبر خوندم استرالیا نسبت به کانادا بهتره(حسابدارم) اما نمی دونم این خاصیت پل بودن داره یانه(مثلا به اروپا یا .... اونم برا ما ایرانی ها، البته نمی دونم اگه شهروند استرالیا بشیم بعد دو سال اونوقت شرایط پل بودن چه جوریاست)
    هدفم امر خیره
    لطفا مسخره نکنید دعوامون میشه
    برخی دوستانم پیشنهاد دادن که همزمان برای استرالیا و کانادا اقدام کنم اما نمی دونم از نظر فکری می شه همزمان روی دو مورد تمرکز داشته باشم یا نه
    و خارج از اینها علی رغم اینکه بابام قول کمک مالی هر اندازه که بخوام رو بهم داده متاسفانه یا خوشبختانه نمی تونم به خودم اجازه بدم کمکی از اون دریافت کنم
    پس مسئله پولی هم برام مهمه
    دنبال پولی هستم که به آرزوهام(شروع زندگی،و حتی اگه دوست داشتم دکترا و ادامه تحصیل و اسیر جایی نشدن و اینکه بتونم جاهای دیگه دنیا رو هم برای کار یا زندگی انتخاب کنم)
    یعنی برنامه زندگیم صد در صد موندن در جای خاص نیست
    اولویتم پس انداز مالی برای شروع زندگی هست و حتی اینکه شاید ازدواجم و پیدا کردن کیس مناسب زندگی و راه اندازی کاری جدید در ایران یا نزدیک ایران باشه(تجارت)
    ممنون می شم اطلاعات خوب دوستانم رو در این دو مقوله بدونم
    مرسی
    ویرایش توسط mdaastani : August 2nd, 2013 در ساعت 11:33 AM

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط mdaastani نمایش پست ها
    پس انداز مالی مناسب و پلی برای آینده ای بهتر در استرالیا یا کانادا؟(زمان یک الی دو ساله)
    یه پیشنهاد دارم برای دوستان عزیز در این تاپیک بهتره هر پاسخی که داده می شه در عنوان قید بشه راجع به چه بخش از این تاپیک قراره صحبت بشه
    به خاطر جالب بودن موضوع توفیق اجباری داشتم همینجور مطالب دوستان رو بخونم و بیام جلو که بعد احساس کردم مخم داره سوت می کشه
    نه اینکه بدم بیاد چیزای تازه یاد بگیرم، نه ولی بعضی مواقع آدم دنبال پاسخ به سوالات خاصی هست که توی ذهنش قرار داره ؛ اما یهو تا چشم باز می کنه می بینه غرق شده توی کلی موضوع مختلف و دست آخر چیزی جز سردرگمی بیشتر نصیبش نشده
    اما سوال خودم طبق آنچه در بالای پستم گفته شده:
    می خوام طی مدت یکی الی دو سال پس اندازی مناسبی رو داشته باشم(با فرض اینکه آدمی مقتصد باشم و توانایی متوسط به بالا در حرفه کاری)
    از نظر موقعیت کاری مثل اینکه با توضیحاتی که دوستان دادن و خودم از منابع معتبر خوندم استرالیا نسبت به کانادا بهتره(حسابدارم) اما نمی دونم این خاصیت پل بودن داره یانه(مثلا به اروپا یا .... اونم برا ما ایرانی ها، البته نمی دونم اگه شهروند استرالیا بشیم بعد دو سال اونوقت شرایط پل بودن چه جوریاست)
    هدفم امر خیره
    لطفا مسخره نکنید دعوامون میشه
    برخی دوستانم پیشنهاد دادن که همزمان برای استرالیا و کانادا اقدام کنم اما نمی دونم از نظر فکری می شه همزمان روی دو مورد تمرکز داشته باشم یا نه
    و خارج از اینها علی رغم اینکه بابام قول کمک مالی هر اندازه که بخوام رو بهم داده متاسفانه یا خوشبختانه نمی تونم به خودم اجازه بدم کمکی از اون دریافت کنم
    پس مسئله پولی هم برام مهمه
    دنبال پولی هستم که به آرزوهام(شروع زندگی،و حتی اگه دوست داشتم دکترا و ادامه تحصیل و اسیر جایی نشدن و اینکه بتونم جاهای دیگه دنیا رو هم برای کار یا زندگی انتخاب کنم)
    یعنی برنامه زندگیم صد در صد موندن در جای خاص نیست
    اولویتم پس انداز مالی برای شروع زندگی هست و حتی اینکه شاید ازدواجم و پیدا کردن کیس مناسب زندگی با موقعیت و راه اندازی کاری جدید در ایران یا نزدیک ایران باشه(تجارت)
    ممنون می شم اطلاعات خوب دوستانم رو در این دو مقوله بدونم
    مرسی
    دوست عزیز من فقط میخواستم یه نکته رو بهتون متذکر بشم و اونم اینه که شما برای شهروند استرالیا شدن باید روی ۴ سال حساب کنین و نه ۲ سال:

You must have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying which must include the last 12 months as a permanent resident

لینک (Step 2 رو ببینید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    دوست عزیز من فقط میخواستم یه نکته رو بهتون متذکر بشم و اونم اینه که شما برای شهروند استرالیا شدن باید روی ۴ سال حساب کنین و نه ۲ سال:

You must have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying which must include the last 12 months as a permanent resident

لینک (Step 2 رو ببینید)
    این 4 سال شامل دوران تحصیل هم میشه؟ یعنی اگه یکی 4 سال دانشجوی دکترا باشه بعد 4 سال میتونه واسه شهروندی استرالیا اقدام کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2 نمایش پست ها
    این 4 سال شامل دوران تحصیل هم میشه؟ یعنی اگه یکی 4 سال دانشجوی دکترا باشه بعد 4 سال میتونه واسه شهروندی استرالیا اقدام کنه؟
    برای اینکه شهروند استرالیا بشین، باید حداقل ۴ سال به صورت قانونی در استرالیا ساکن بوده باشین که حداقل ۱ سال از این ۴ سال رو ویزای اقامت دائم باید داشته باشین. یعنی شما میتونین ۳ سال رو با ویزای دانشجوئی اینجا باشین اما اون ۱ سال آخر رو حتما باید اقامت دائم بگیرین تا بتونین سر ۴ سال شهروند بشین.

Junior Member

سلام دوستان
    اگه کسی از هزینه دانشگاه و امکان گرفتن فاند برای MS در این سه کشور خبر داره، ممنون میشم مقایسه بکنه.
    ممنون

سلام
    خیلی ممنون که این امارها رو اینجا قرار دادین.
    راستش در خصوص آمار های ارائه شده باید عرض کنم که این آمار ها مربوط به یک سال مشخص نیستند و مربوط به سال های متفاوتی هستند. آماری مربوط به 2006 و آماری مربوط به 2013 رو میتونید مشاهده کنید.
    حتی بسیاری از آمار هایی که در پست اول این موضوع بهشون اشاره شده با چیزی که در ویکی پدیا نوشته شده مقداری متفاوت هستند به این دلیل که ویکی پدیا پتانسیل پیوسته در حال تغییر بودن رو داره و بسیاری از آماراش بعد از اینکه در این پست درج شدن آپدیت شدن.
    نکته دومی هم این وجود داره اینه که این آمار ها در حقیقت به صورتی که بالا ذکر شده نمیتونن بیانگر کلی وضعیت شما در اینده یکی از این سه کشور باشن و تنها میتونن کمک کننده باشن. چون اولاً مهاجرت و موفقیت شما در کشور مقصد (یکی از سه کشور مذکور در تاپیک) بسیار به این بستگی داره که کی هستین و هدفتون و قصدتون چیه (یعنی برای چی میخواید برید اونجا). و دوم اینکه شما باید وضعیت زندگی یک فرد خارجی مشابه خودتون رو در یکی از این کشور ها مد نظر قرار بدین.
    به عنوان مثال شاید شهر دوبی از بسیاری جهات از بسیاری از شهرهایی که در این سه کشور یا هرجای دیگه قرار دارند بهتر باشه ولی شما به عنوان یک خارجی ، یا شما به عنوان متخصص در یک مبحث خاص ، یا شما به عنوان فردی با هر شرایط خاصی نتونید اون موقعیتی که توی بر فرض تهران دارین به هیچ وجه توی دوبی ، بدست بیارید یا حتی به اون نزدیک بشید.
    به هرحال برای تصمیم گیری به مهاجرت این آمار ها میتونن خیلی کمک کننده باشن به شرطی که تنها به چشم یه سری عدد بهشون نگاه نکنید و یه مقدار نگاه تحلیلی بهشون کنید و در کنار دید کلی که از همچین آماری میگیرید وارد جزئیات مربوط به مورد (که خودتون باشید) هم بشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)