صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 234

موضوع: تحریم مستقیم استرالیا برای ایران و مسائل مرتبط - سال 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

پیش فرض تحریم مستقیم استرالیا برای ایران و مسائل مرتبط - سال 2013

جالبه من خانمم دو ماه پیش پذیرش QUT در مستر رشته social work رو گرفت و دوره چند هفته ای زبانش رو هم رفت و تو فوریه کلاسهاش شروع میشه و تازه UQ امروز پس از ۵ ماه از اپلای کردن این ایمیل رو زده:

I am sorry your application was unsuccessful, the reason is the institution you previously studied at is on the Australian Government Sanctions list of unacceptable institutions and as a result your application is not eligible for entry to the University of Queensland.
    نمیدونم خواستن از سر خودشون واکنن یا واقعا دانشگاه شهید بهشتی رو گذاشتن تو لیست تحریمها. عجیبه چون هم رشته بی خطره هم دانشگاه به نسبت دانشگاههای فنی

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    جالبه من خانمم دو ماه پیش پذیرش QUT در مستر رشته social work رو گرفت و دوره چند هفته ای زبانش رو هم رفت و تو فوریه کلاسهاش شروع میشه و تازه UQ امروز پس از ۵ ماه از اپلای کردن این ایمیل رو زده:

I am sorry your application was unsuccessful, the reason is the institution you previously studied at is on the Australian Government Sanctions list of unacceptable institutions and as a result your application is not eligible for entry to the University of Queensland.
    نمیدونم خواستن از سر خودشون واکنن یا واقعا دانشگاه شهید بهشتی رو گذاشتن تو لیست تحریمها. عجیبه چون هم رشته بی خطره هم دانشگاه به نسبت دانشگاههای فنی
    این دیگه واقعا خیلی مسخره اس!!!!!!!!!! یعنی ایشون رو صرفا به خاطر دانشگاه محل تحصیل قبلیشون ریجکت کردن؟؟!!! قبلا هم این دانشگاههای ایالت کویینزلند توی مسأله تحریما از دانشگاههای بقیه ایالتا سختگیرتر بودن اما دیگه شورشو درآوردن!!!! لطفا این قضیه رو پیگیری کنین و اگه لازم شد به Ombudsman هم شکایت کنین. من هم قبلا این کار رو کردم و اگر چه فرآیندش خیلی طول کشید و در نهایت هم تصمیم دانشگاه و DFAT عوض نشد، اما انصافا ombudsman خوب پیگیری کرد و حداقل نتیجش اینه که DFAT متوجه میشه باید طبق قوانین عمل کنه وگرنه تو دردسر میفته.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

من هم اول ذهنم رفت سمت اعتراض از طریق Ombudsman. ولی بعد گفتم شاید اگر تصمیمشون پشتوانه حقوقی داشته باشه پافشاری رو این مساله باعث بشه پذیرش QUT رو هم ازش بگیرن. در هر صورت حتی اگر UQ هم درست میشد ما انتخابمون QUT بود چون در ایالت کویینزلند معروفه بین دانشجویان که اگر میخوای بعد از تحصیل کار گیر بیاری برو QUT و اگر میخوای ادامه تحصیل دکتری بدی یا در کارهای اکادمیک مشغول بشی برو UQ. و ما اینرو تازه فهمیدیم و قسمت بود که همون چند ماه پیش پذیرش QUT اومد و خانمم درسشو شروع کرد و ما نرفتیم سمت UQ.
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    این دیگه واقعا خیلی مسخره اس!!!!!!!!!! یعنی ایشون رو صرفا به خاطر دانشگاه محل تحصیل قبلیشون ریجکت کردن؟؟!!! قبلا هم این دانشگاههای ایالت کویینزلند توی مسأله تحریما از دانشگاههای بقیه ایالتا سختگیرتر بودن اما دیگه شورشو درآوردن!!!! لطفا این قضیه رو پیگیری کنین و اگه لازم شد به Ombudsman هم شکایت کنین. من هم قبلا این کار رو کردم و اگر چه فرآیندش خیلی طول کشید و در نهایت هم تصمیم دانشگاه و DFAT عوض نشد، اما انصافا ombudsman خوب پیگیری کرد و حداقل نتیجش اینه که DFAT متوجه میشه باید طبق قوانین عمل کنه وگرنه تو دردسر میفته.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    من هم اول ذهنم رفت سمت اعتراض از طریق Ombudsman. ولی بعد گفتم شاید اگر تصمیمشون پشتوانه حقوقی داشته باشه پافشاری رو این مساله باعث بشه پذیرش QUT رو هم ازش بگیرن. در هر صورت حتی اگر UQ هم درست میشد ما انتخابمون QUT بود چون در ایالت کویینزلند معروفه بین دانشجویان که اگر میخوای بعد از تحصیل کار گیر بیاری برو QUT و اگر میخوای ادامه تحصیل دکتری بدی یا در کارهای اکادمیک مشغول بشی برو UQ. و ما اینرو تازه فهمیدیم و قسمت بود که همون چند ماه پیش پذیرش QUT اومد و خانمم درسشو شروع کرد و ما نرفتیم سمت UQ.
    بهتون حق میدم که این نگرانی رو داشته باشین و امیدوارم تو QUT به مشکل برنخورین. اما فکر میکنم این دانشگاه UQ از نظر تحریما از تمام دانشگاههای آمریکایی هم بیشتر سختگیری میکنه برای ایرانیا!

این لینک اطلاعات کاملی از تحریمهایی که علیه ایران اعمال شده رو داره. توی چند موردش دانشگاه شهید بهشتی هم هست. اما فکر میکنم منظور تحریم این دانشگاه از نظر مبادلات علمی و تجاری بوده نه اینکه دانشجوهاش رو ریجکت کنن!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    این پتیشن که نوشتیم و امضا کردیم ، همین جوری ول شده در فضای مجازی !!
    بیاید یه تصمیمی بگیریم دیگه ؛ این پتیشن را باید با امضاهایش جایی بفرستیم یا روندش چیه دقیقا !!؟
    .You can either have results or excuses; not both

کسی خبری اطلاعی از DAFT نگرفته؟ البته من فکر می کنم تا اخره این هفته دانشگاه تعطیل باشه از هفته اینده شروع کنیم به دانشگاه یا استادید ایمیل بزنبم که موضوه را پیگری کنیم
    البه من خودم یه کار دیگری هم کردم و بهBBC ,VOA , چنتا ایمیل زدم و موضوع رو گفتم شاید اگر اونا گزارشی نهیه کنند به درد بخوره این مشکل همه است و کاملا نا عادالانه به هر حال اگر بقیه هم بتونند همچین کارایی کنند شاید برای اطلاع رسانی بد نباشه

Junior Member

سلام دوستان

من ولونگانگ اکسپت شدم ولی‌ فاند دانشگاه رو نگرفتم، استاد بهم فاند خودش رو پیشنهاد داده
    مدارک رو به کسی‌ که مسئوولش بود فرستادم گفت که واسه ایرانیها خیلی‌ اسکالرشیپ گرفتن مشکله
    میتونید بگید این که فاند مال استاد چیش مشکل میتون باشه؟

البته من بهش اینو زدم

I heard about some problems in getting scholarships, But I think if the project does not categorize in sensitive or military applications and does not come from public source(like IPRS) It would not be a problem.

خیلی‌ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط arazbateni نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ولونگانگ اکسپت شدم ولی‌ فاند دانشگاه رو نگرفتم، استاد بهم فاند خودش رو پیشنهاد داده
    مدارک رو به کسی‌ که مسئوولش بود فرستادم گفت که واسه ایرانیها خیلی‌ اسکالرشیپ گرفتن مشکله
    میتونید بگید این که فاند مال استاد چیش مشکل میتون باشه؟

I heard about some problems in getting scholarships, But I think if the project does not categorize in sensitive or military applications and does not come from public source(like IPRS) It would not be a problem.

خیلی‌ ممنون
    سلام

من درست متوجه شدم نشدم منظورت چی هست ولی دانشگاها برای اینکه نامه ن رو بهت بدن که بتونی ببری سفارت پروزتو می فرستند برای وزارت امور خارجه استرالیا DAFT که چک شه بر خلاف تحریم ها نباشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehhhhhhhhhh نمایش پست ها
    سلام

من درست متوجه شدم نشدم منظورت چی هست ولی دانشگاها برای اینکه نامه ن رو بهت بدن که بتونی ببری سفارت پروزتو می فرستند برای وزارت امور خارجه استرالیا DAFT که چک شه بر خلاف تحریم ها نباشه
    از طرف دانشگاه یه پذیرش اومده به اسم conditional offer که نوشته تو پروپزالت این هستش و قبول شدی ولی باید شهریه بدی
    الان استادم گفته می تونه فاند بده و من رو ارجاع داد به کسی که باهاش کار می کنه و اون این رو بهم گفت که گرفتن اسکلارشیب واسه ایرانی ها مشکله

با توجه به حرف شما یعنی پروژه مشکل نداره ولی فقط دادن اسکلارشیب مشکل داره!
    الان یعنی رفته بررسی شده اومده؟ بعد چرا مشکل داشته باشه؟

فکر نکنم از جانب دانشگاه مشکلی باشه باید با اون که می خواهد بهت پول بده هماهنگ کنی در کل اطلا اینو بهت بگم معلوم نیست دارند چه کار می کنند

صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)