صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 234

موضوع: تحریم مستقیم استرالیا برای ایران و مسائل مرتبط - سال 2013

Junior Member pjabbarzadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universiti Putra Malaysia

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقیم استرالیا برای ایران و مسائل مرتبط

دوستان جهت اطلاعات دقیق تر پیرامون تحریم وزارات امور خارجه استرالیا را می توانید اینجا مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University/Mechanical Engineering

من از دانشگاه دیکین استرالیا پذیرش با بورسیه گرفتم. ویزای دانشجوییم هم صادر شد. متاسفانه سال ۲۰۱۳ تحریما رو تشدید کردن و پروپوزال من به DFAT رفته بود و اونجا ریجکت شد! کاربرد پروژه من کاملا پزشکی و در مورد توانبخشی با کمک ربات بود!
    بعد گفتن که باید موضوعت رو عوض کنی. ما هم یه موضوع دیگه رو با کلی احتیاط تعریف کردیم. دوباره که بررسی کردن گفتن هنوزم مشکوکن و باید بره وزارت دفاع بررسی بشه. این مرجله ۲-۳ ماه طول میکشه که من خودم خیلی امیدی بهش ندارم. کسی تا به حال به این مشکل خورده؟ امیدی به بررسیهای اونا هست؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط rmohajer نمایش پست ها
    من از دانشگاه دیکین استرالیا پذیرش با بورسیه گرفتم. ویزای دانشجوییم هم صادر شد. متاسفانه سال ۲۰۱۳ تحریما رو تشدید کردن و پروپوزال من به DFAT رفته بود و اونجا ریجکت شد! کاربرد پروژه من کاملا پزشکی و در مورد توانبخشی با کمک ربات بود!
    بعد گفتن که باید موضوعت رو عوض کنی. ما هم یه موضوع دیگه رو با کلی احتیاط تعریف کردیم. دوباره که بررسی کردن گفتن هنوزم مشکوکن و باید بره وزارت دفاع بررسی بشه. این مرجله ۲-۳ ماه طول میکشه که من خودم خیلی امیدی بهش ندارم. کسی تا به حال به این مشکل خورده؟ امیدی به بررسیهای اونا هست؟
    شما ویزاتون هم صادر شده و بعدش گفتن پروپوزالتون مشکل داره؟!!!!! معمولا بررسی پروپوزال یا توسط خود دانشگاه انجام میشه و/یا در مرحله چک امنیتی و قبل از صدور ویزا. شما الان رفتین استرالیا یا هنوز ایران هستین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بله ویزامم صادر شده. DFAT یه ماه پیش پروپوزال منو بررسی کرده و ربطی به دانشگاه نداره. این سخت گیریا مربوط به تحریمای جدیده. باید ۱۰ روز دیگه میرفتم که طبق درخواست دانشگاه فعلا کنسل کردم

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بله ویزامم صادر شده. DFAT یه ماه پیش پروپوزال منو بررسی کرده و ربطی به دانشگاه نداره. این سخت گیریا مربوط به تحریمای جدیده. باید ۱۰ روز دیگه میرفتم که طبق درخواست دانشگاه فعلا کنسل کردم
    جل الخالق!!!! این جوریشو دیگه ندیده بودم!! پس تو مرحله سکیوریتی چکِ ویزاتون داشتن پنالتی میزدن که متوجه نشدن پروپوزال شما از نظر تحریما مشکل داره؟!!!

البته یه احتمالی که هست اینه که توی مرحله سکیوریتی چک اصلا پروپوزال کنترل نمیشه و فقط سوابق کاری و تحصیلی خود فرد هست که چک میشه. بررسی پروپوزال هم همونطور که قبلا بعضی از دوستان هم گفتن به دانشگاهها واگذار شده. اگر الان خود دانشگاه از شما درخواست کرده که نیاین این فرضیه به احتمال زیاد درسته. چون اونطوری که شنیدم دولت استرالیا دانشگاهها رو موظف کرده که پروپوزال دانشجوهای ایرانی رو به دقت بررسی کنه و اگر یه وقت دانشگاهی یه دانشجوی ایرانی بگیره که پروپوزالش از نظر تحریمها مشکل داشته باشه، مسئولین دانشگاه را میبرن دادگاه و حتی ممکنه زندانی بشن.

Junior Member

منم مثل ایشون دقیقن بورس دکترا از دیکین گرفتم ویزام هم اومد و حتی تیکت هم گرفتم واسه اواسط ایپریل و بعد ایمیل از دانشگاه اومد که تاپیکت (پوشش های پلیمری محافظ خطوط لوله نفت و گاز) باید توسط DFAT بررسی بشه و ممکنه دو ماهی هم طول بکشه. به دانشگاه اعتراض کردم که می بایست قبل از صدور آفر لتر این بررسی میشده اما متسفانه تا الان به ایمیلم جواب ندادن. اینم از بساط ما

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farii نمایش پست ها
    منم مثل ایشون دقیقن بورس دکترا از دیکین گرفتم ویزام هم اومد و حتی تیکت هم گرفتم واسه اواسط ایپریل و بعد ایمیل از دانشگاه اومد که تاپیکت (پوشش های پلیمری محافظ خطوط لوله نفت و گاز) باید توسط DFAT بررسی بشه و ممکنه دو ماهی هم طول بکشه. به دانشگاه اعتراض کردم که می بایست قبل از صدور آفر لتر این بررسی میشده اما متسفانه تا الان به ایمیلم جواب ندادن. اینم از بساط ما
    دوست عزیز مقصر این موضوع دانشگاه نیست. اونا اصلا هیچ کارن. مسئله مربوط میشه به تحریمای جدید سال ۲۰۱۳ دولت استارلیا برای ایران. همه پروپورالهای ایرانیا توسط DFAT بررسی می‌شه و اگه به خیال خودشون کاربرد نظامی داشته باشه ردش می‌کنن.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز مقصر این موضوع دانشگاه نیست. اونا اصلا هیچ کارن. مسئله مربوط میشه به تحریمای جدید سال ۲۰۱۳ دولت استارلیا برای ایران. همه پروپورالهای ایرانیا توسط DFAT بررسی می‌شه و اگه به خیال خودشون کاربرد نظامی داشته باشه ردش می‌کنن.
    البته دانشگاه از این جهت مقصر هستش که باید قبل از اینکه به شما COE بده پروپوزالتون رو از نظر مطابقت با تحریمها بررسی بکنه (یعنی کاری که بقیه دانشگاههای استرالیا میکنن) نه حالا که شما ویزا و بلیطتون رو هم گرفتین!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    البته دانشگاه از این جهت مقصر هستش که باید قبل از اینکه به شما COE بده پروپوزالتون رو از نظر مطابقت با تحریمها بررسی بکنه (یعنی کاری که بقیه دانشگاههای استرالیا میکنن) نه حالا که شما ویزا و بلیطتون رو هم گرفتین!!!
    دانشگاه قبلا بررسی کرده و همونطور که گفتم پروژه من اصلا ربطی به کارهای نظامی نداشت. اگه داشت مطمئن باشید ویزام یه ماهه نمیومد. این مسئله مربوط به سخت گیری های جدید DFAT هست که مطمئنا دامن عده دیگری رو هم گرفته و اصلا امسال پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا خیلی خیلی سخت میشه. فکر کنم آمریکا هم این قدر حساس نباشه! خدا کنه این مشکل واسه ما حل بشه چون همه مراحل رو طی کردیم .

Junior Member

به هر حال دانشگاه باید مسولیت این قضیه رو به عهده بگیره و حداقل یه عدر خواهی بکنه اما جواب ایمیل هم نمیدن.شماببین این موضوع واسه دیکین جدید نیس نمونه اش خود شما که خیلی قبلتر از من بهتون گفتن حداقل واسه من نباید تکرار میشد اما کماکان ادامه داره قیافه حق به جانب هم میگیرن.ضمن اینکه اصلن صرفن مسیله نظامی بودن نیس تحریم ها شامل چیزای. دیگه هم میشه اینام میپیچونن دیگه اقا مسیله اینه
    ویرایش توسط farii : March 22nd, 2013 در ساعت 09:43 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)