نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
ممنون از پاسختون.. من بیشتر منظورم صرفه اقتصادی در قبال تبدیل ریال ایران به دلار کانادا بود و نه مقایشه پایین امدن ارزش دلار کانادا نسبت به دلار امریکا.. یعنی اگه الان بخوام 10000 دلار امریکا بخرم باید معادل 35,200,000 تومان پول بدم صرافی ضمن اینکه ممکنه نرخ دلار امریکا افت هم بکنه یا در بدترین حالت افتش به 3200 تومن برسه اما با نوسانات جزیی که دلار کانادا داره ریسک این تبدیل سرمایه کمتر میشه ضمن اینکه من مقصدم کاناداست و نه امریکا.. و همچنین باید اضافه کنم دلار کانادا طی 6 ماه گذشته حول و حوش 3000 نوسانات بسیار بسیار جزیی داشته.. ولی دلار امریکا نوساناتش شدید تر و غیر قابل پیش بینی بوده و مستقیما از تحولات سیاسی داخلی و خارجی تاثیر میگیره..
منظور بنده هم صرفه اقتصادی بود. الان نگاه کنید فرضا با 30 میلیون تومان یکسال پیش شما میتوانستید ده هزار دلار امریکا یا ده هزار دلار کانادا بخرید. اگر کانادا خریده بودید الان هم ده هزار دلار کانادا میارزید، ولی اگر دلار امریکا خریده بودید و الان به دلار کانادا تبدیل میکردید بیش از 11500 دلار کانادا میداشتید.

دلار امریکا و کانادا که مستقل از هم نیستند. اگردلار امریکا پایین بیاد بطبعش دلار کانادا هم پایین تر میاد. اگر دلار امریکا به 3200 تومان برسه با در نظر گرفتن نرخ برابری قیمت دلار کانادا به 2750 تومان خواهد رسید. ثبات فعلی قیمت دلار کانادا در بازار ایران که بخاطر ثبات ذاتی نیست: علت اینست که به همان نسبتی که دلار امریکا در مقابل ریال بالا رفته، دلار کانادا در مقابل دلار امریکا پایین آمده و در نتیجه در برابر ریال ثابت مانده.

البته طبعا نوسانات ارز قابل پیش بینی نیست ولی بطور کلی جهت بسمت پایین آمدن دلار کانادا در مقابل دلار امریکاست و در نتیجه خرید دلار امریکا برای تبدیل کردن به دلار کانادا در آینده روش مطمئن تری بنظر میرسد.