صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79

موضوع: برای سفر به کانادا دلار کاناد بخریم یا دلار آمریکا؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    اولاً نرخ 6 ماه پیش نیست و نرخ 3 روز پیشه ( تاریخچه شش ماهه نرخ ها نه نرخ شش ماه پیش)

چند روز پیش برابری دلار به نفع دلار کانادا بوده (برا اساس همون تاریخچه نرخها ...)

کی داره واقعاً سفسطه میکنه؟! قضاوت با خواننده ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط rafoone نمایش پست ها
    خواننده ها خودشون عقل دارن نمیرن دلار کانادا رو 100 تومن گرونتر بخرن ببرن کانادا وقتی میشه دلار آمریکا رو ارزونتر خرید وقتی در بهترین حالت 5 دهم سنت (5 سنت هم نه) دلار کانادا بهتر چنج میشه.
    به همه اين محاسباتتون 2 تا 3 درصد کارمزد بانک يا صرافي رو اضافه کنيد. به عبارت ديگه اگر نسبت USD به CAD برابر با 0.99 باشه در تبديل 100 USD به CAD شما 99 CAD نميگيرين بلکه بين 97 تا 96 CAD خواهيد گرفت.

با اين وجود باز هم خريد دلار آمريکا در ايران و تبديل اون به دلار کانادا در کانادا بهتر هست چون 150 تومن اختلاف دلار کانادا و آمريکا با نرخ امروز ميشه 4.3 درصد که بيشتر از 3 درصد کارمزد هست

دوست عزیز دلار کانادا در ایران از دلار آمریکا گرانتر است و نرخ برابری دلار آمریکا و کانادا در بهترین شرایط 0.988 هست. یعنی کفه ترازو به نفع دلار آمریکا هست. تورو خدا اطلاعات غلط ندید به ایرانی های داخل. ما بقدر کافی لطمه خوردیم.
    این لینک سایت معتبر او آندا:
    http://www.oanda.com/currency/converter/

اگر شما مرجع معتبری دارید که نرخ تبدیل دلار کانادا بالاتر از دلار آمریکا باشه معرفی کنید.
    ببخشید، رو چه حساب بنده اطلاعات غلط دادم؟ اطلاعات غلط را آنهایی دادند که مرتب می گن نرخ تبدیل دلار کانادا آمریکا توی صرافی بهتره. اونهایی دادند که نزدیک بود بنده را توی صرافی سکته بدهند. وقتی رفتم صرافی، دیدم این قیمت می گه می خواستم گریه کنم. می دانی 94 دلار برای 100 دلار، آن هم وقتی چند هزار دلار همراهته یعنی چی؟
    باشه هیچ اشکالی ندارد، بیا اینجا، وقتی سوختی می فهمی یعنی چی. بنده مرض ندارم، این چیزی بود که تجربه کردم و البته کلی بد و بیراه هم به آنهایی گفتم که می گفتند دلار آمریکا به صرفه تره.
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

Senior Member hooran آواتار ها

اگر فرض کنیم که پنجاه هزارتا همراه شما بوده ، میشه 500 تا 100 تا ، هر 100 تا 6 تا ضرر میشه ،ضرب در 500 کنین میشه 3000 تا ، به قیمت الان (به فرض ) هم که حساب کنین میشه یازده ملیون تومن ،واسه این مبلغ که سکته نمیکنن .محض رضای شما همه عدد ها را دست بالا گرفتم .در مسیری با این همه پیچ و خم حتما به علت بی تجربگی افت و خیزهایی هم هست .
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    ببخشید، رو چه حساب بنده اطلاعات غلط دادم؟ اطلاعات غلط را آنهایی دادند که مرتب می گن نرخ تبدیل دلار کانادا آمریکا توی صرافی بهتره. اونهایی دادند که نزدیک بود بنده را توی صرافی سکته بدهند. وقتی رفتم صرافی، دیدم این قیمت می گه می خواستم گریه کنم. می دانی 94 دلار برای 100 دلار، آن هم وقتی چند هزار دلار همراهته یعنی چی؟
    باشه هیچ اشکالی ندارد، بیا اینجا، وقتی سوختی می فهمی یعنی چی. بنده مرض ندارم، این چیزی بود که تجربه کردم و البته کلی بد و بیراه هم به آنهایی گفتم که می گفتند دلار آمریکا به صرفه تره.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

فرض کنيد شما 100 ميليون تومن رو بخواهيد تبديل کنيد. قيمت امروز دلار آمريکا 348 و دلار کانادا 3600 از اينجا (اون زماني که شما اين لينک رو ميبينيد ممکنه کمي بالا و پايين بشه ولي در کل تقريبا" همين حدود هست)

اگر با اين پول دلار کانادا بخريد 27777.78 دلار کانادا خريديد.
    اگر دلار آمريکا بخريد ميشه 28735.63 دلار که وقتي در کانادا واز طريق مثلا" RBC اونو چنج کنيد به شما 28517.24 دلار کانادا ميده که 740 دلار بيشتره. باز هم توجه کنيد که اون زماني که شما اين لينک رو ميبينيد ممکنه کمي بالا و پايين بشه. همپنين هرچه مبلغ بيشتر باشه با ريت بهتري چنج ميشه. در ضمن اينکه بانک بهتر چنج کنه يا صرافي به عواملي مثل مقدار پول شما و همچنين وضعيت بازار بستگي داره.

در کل باز هم توي ايرن بهتره دلار آمريکا خريده بشه. علاوه بر همه اين مسايل معمولا در ايران دلار کانادا به ميزان کافي وجود نداره و اون مقدار دلار کانادايي که وارد ميشه هيچ وقت به درصد کوچکي از دلار آمريکا هم نميرسه. بنابراين طبيعي هست که قيمتش از اون چيزي که بايد باشه بيشتره
    ویرایش توسط CanImmigrant : January 26th, 2013 در ساعت 10:52 PM

Banned

اون صرافی که شما رفتی پیشش دزد بوده . شما اشتباه کردی که پیش همچون کلاهبرداری چنج کردی. من الان چند ساله 2 یا 3 ماه یکبار دلار آمریکا میفرستم تورونتو تا حالا دلار آمریکا یا بالاتر از کانادا بوده یا تو بدترین شرایط 0.998 بوده. شما یه اشتباهی کردی که دادی اون دزد چنج کرده و داری نتیجه گیری اشتباه میکنی که دلار کانادا بصرفه تره

ApplyAbroad Guru

اون صرافی که شما رفتی پیشش دزد بوده . شما اشتباه کردی که پیش همچون کلاهبرداری چنج کردی. من الان چند ساله 2 یا 3 ماه یکبار دلار آمریکا میفرستم تورونتو تا حالا دلار آمریکا یا بالاتر از کانادا بوده یا تو بدترین شرایط 0.998 بوده. شما یه اشتباهی کردی که دادی اون دزد چنج کرده و داری نتیجه گیری اشتباه میکنی که دلار کانادا بصرفه تره
    دوست عزیز الان مدتهاست که نرخ جهانی دلار کانادا بالاتر از دلار امریکاست و بنده در همین تورنتو تا 1.05 هم در گذشته دیده ام. در حال حاضر تقریبا برابر است. امروز شنبه در تورنتو برای یکی از دوستان خریدیم نرخ خرید دلار 0.98 و نرخ فروش 1.02بود.

ApplyAbroad Guru

تو 6 ماه گذشته نرخی که دارید میگید بوده 1.0059 و 1.0006 و 1.0166 و الان هم که 0.995 هستش اصلا". اینو من بهش میگم در خوش بینانه ترین حالت مساوی. شما به نرخ 1.0006 و 1.0059 و 1.0166 میگی چی؟ نیم سنت هم فرق چنج ندارن. بعد طرف بیاد تو ایران دلار کانادا رو 100 تا 150 تومن گرون تر بخره ببره ؟ عقل هم خوب چیزیه. شما برو همه پولت رو دلار کانادا بخر و امیدوار باش با نرخ میانگین 6 ماه گذشته اینا با هزارم درصد اختلاف به سود شما باشه. ولی نرخ 10 ساله رو نگاه نکن که تو 9 سالش کفه ترازو به نفع دلار آمریکا هستش.

شما میگی 6 ماه من جدوا 5 سال گذشته رو میذارم میبینی هیچوقت نرخ چنج از 1.05 بالاتر نرفته یعنی . http://www.oanda.com/currency/historical-rates/
    شما باید تفاوت نرخ خرید و فروش رو هم در نظر بگیرید که حدود سه تا پنج درصد است. اگر واقعا قیمت دلار کانادا فقط صد تومان بالاتر است همان دلار کانادا را بیاورید و در هزینه چنج صرفه جویی کنید که بیشتر بنفع تان خواهد بود.
    ویرایش توسط ghlobe : January 27th, 2013 در ساعت 09:23 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز الان مدتهاست که نرخ جهانی دلار کانادا بالاتر از دلار امریکاست و بنده در همین تورنتو تا 1.05 هم در گذشته دیده ام. در حال حاضر تقریبا برابر است. امروز شنبه در تورنتو برای یکی از دوستان خریدیم نرخ خرید دلار 0.98 و نرخ فروش 1.02بود.
    شما از صرافي خريديد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط CanImmigrant نمایش پست ها
    شما از صرافي خريديد؟
    بله از صرافی (غیر ایرانی) در یکی از مراکز خرید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما باید تفاوت نرخ خرید و فروش رو هم در نظر بگیرید که حدود سه تا پنج درصد است. اگر واقعا قیمت دلار کانادا فقط صد تومان بالاتر است همان دلار کانادا را بیاورید و در هزینه چنج صرفه جویی کنید که بیشتر بنفع تان خواهد بود.
    شما دو صفحه پیش رو بخونی من با مدرک و سایت مرجع چنج و گزارش نرخ دلار و کانادا از 5 سال پیش تاحالا نشون دادم که در 5 سال گذشته بالاترین نرخ چنج دلار کانادا 1.05 بوده درحالیکه دلار کانادا تو ایران بین 100 تا 180 تومن گرونتر از دلار آمریکا هست. حالا باز شما برگشتی سرنقطه اول . خودت داری میگی درحال حاضر برابر است ولی دلار کانادا اینجا 160 تومن گرونتره امروز. محاله شما دلار کانادا از ایران بخری بجای دلار آمریکا و ضرر نکنی. حالا باز شما بیا حرف اشتباه خودت رو تکرار کن که اونجا 1.05 (یعنی 5 دهم سنت بالاتر) تو کانادا چنج کردی. دیگه این بحث تموم شده هرکس خواست دلار آمریکا میگیره هر کس خواست کانادا. من نمیدونم شما کجا چنج میکنید که درصدی کارمزد برمیداره!!! سود صراف همون تفاوت نرخ خرید و فروش هست دیگه درصد و این حرفها رو نداره. 3 تا 5 درصد نرخ چنج میدونی یعنی چه عدد عظیمی؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)