صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 79

موضوع: برای سفر به کانادا دلار کاناد بخریم یا دلار آمریکا؟

پیش فرض پاسخ : برای سفر به کانادا دلار کاناد بخریم یا دلار آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط seaaj نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من حدود 5000 تا دلار آمریکا دارم و مقصدم هم تورنتو هست، لطفا راهنمایی بفرمایید ایران تبدیل به دلار کانادا کنم یا کانادا اینکارو بکنم؟

با تشکر
    با سلام
    اگه من جاي شما بودم و مقداري دلار کانادا داشتم (براي هزينه روزمره) ، همون دلار آمريکا رو مي آوردم تورنتو و تو بانک ميزاشتم
    موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

سلام دوستان: من برای ورود به کانادا در اکتبر 2015 دارم برنامه ریزی میکنم .. الان که دارم این پست رو میگذارم نرخ فروش دلار آمریکا 3520 تومان در بازار ایران معامله میشه و از طرفی بودجه دولت برای سال 94 بر اساس درآمد نفتی روی دلار 3200 تومن بسته شده!! در مقابل قیمت فروش دلار کانادا در همین لحظه 3056 هست، با این اوصاف تصمیم دارم حجم قابل توجهی از سرمایه ام رو از الان تبدیل به دلار کانادا بکنم و نه دلار امریکا..
    آیا احتمالی هست برای کاهش قابل توجه دلار امریکا تا زیر 3000 تومن که اونوقت من متحمل ضرر شم؟
    ممنون از راهنمایی تون
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

ApplyAbroad Superstar

اگر پیش بینی به این راحتی بود....... البته من شخصا بیشتر روی دلار آمریکا حساب می کنم تا کانادا. با این اوضاع نفت روز به روز داره از ارزش دلار کانادا در برابر دلار آمریکا کم میشه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    سلام دوستان: من برای ورود به کانادا در اکتبر 2015 دارم برنامه ریزی میکنم .. الان که دارم این پست رو میگذارم نرخ فروش دلار آمریکا 3520 تومان در بازار ایران معامله میشه و از طرفی بودجه دولت برای سال 94 بر اساس درآمد نفتی روی دلار 3200 تومن بسته شده!! در مقابل قیمت فروش دلار کانادا در همین لحظه 3056 هست، با این اوصاف تصمیم دارم حجم قابل توجهی از سرمایه ام رو از الان تبدیل به دلار کانادا بکنم و نه دلار امریکا..
    آیا احتمالی هست برای کاهش قابل توجه دلار امریکا تا زیر 3000 تومن که اونوقت من متحمل ضرر شم؟
    ممنون از راهنمایی تون
    اینکه دلار کانادا ارزانتر از دلار امریکاست که به این معنی نیست که خریدن دلار کانادا بیشتر به صرفه است! یک دلار کانادا ارزانتر و بهمان نسبت کم ارزش تر ازیک دلار امریکاست.
    با در نظر گرفتن اینکه نرخ برابری دلار کانادا در مقابل امریکا مرتب داره پایین میاد در حال حاضر احتمالا خرید دلار امریکا بیشتر به صرفه است.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اینکه دلار کانادا ارزانتر از دلار امریکاست که به این معنی نیست که خریدن دلار کانادا بیشتر به صرفه است! یک دلار کانادا ارزانتر و بهمان نسبت کم ارزش تر ازیک دلار امریکاست.
    با در نظر گرفتن اینکه نرخ برابری دلار کانادا در مقابل امریکا مرتب داره پایین میاد در حال حاضر احتمالا خرید دلار امریکا بیشتر به صرفه است.
    ممنون از پاسختون.. من بیشتر منظورم صرفه اقتصادی در قبال تبدیل ریال ایران به دلار کانادا بود و نه مقایشه پایین امدن ارزش دلار کانادا نسبت به دلار امریکا.. یعنی اگه الان بخوام 10000 دلار امریکا بخرم باید معادل 35,200,000 تومان پول بدم صرافی ضمن اینکه ممکنه نرخ دلار امریکا افت هم بکنه یا در بدترین حالت افتش به 3200 تومن برسه اما با نوسانات جزیی که دلار کانادا داره ریسک این تبدیل سرمایه کمتر میشه ضمن اینکه من مقصدم کاناداست و نه امریکا.. و همچنین باید اضافه کنم دلار کانادا طی 6 ماه گذشته حول و حوش 3000 نوسانات بسیار بسیار جزیی داشته.. ولی دلار امریکا نوساناتش شدید تر و غیر قابل پیش بینی بوده و مستقیما از تحولات سیاسی داخلی و خارجی تاثیر میگیره..
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.. من بیشتر منظورم صرفه اقتصادی در قبال تبدیل ریال ایران به دلار کانادا بود و نه مقایشه پایین امدن ارزش دلار کانادا نسبت به دلار امریکا.. یعنی اگه الان بخوام 10000 دلار امریکا بخرم باید معادل 35,200,000 تومان پول بدم صرافی ضمن اینکه ممکنه نرخ دلار امریکا افت هم بکنه یا در بدترین حالت افتش به 3200 تومن برسه اما با نوسانات جزیی که دلار کانادا داره ریسک این تبدیل سرمایه کمتر میشه ضمن اینکه من مقصدم کاناداست و نه امریکا.. و همچنین باید اضافه کنم دلار کانادا طی 6 ماه گذشته حول و حوش 3000 نوسانات بسیار بسیار جزیی داشته.. ولی دلار امریکا نوساناتش شدید تر و غیر قابل پیش بینی بوده و مستقیما از تحولات سیاسی داخلی و خارجی تاثیر میگیره..
    منظور بنده هم صرفه اقتصادی بود. الان نگاه کنید فرضا با 30 میلیون تومان یکسال پیش شما میتوانستید ده هزار دلار امریکا یا ده هزار دلار کانادا بخرید. اگر کانادا خریده بودید الان هم ده هزار دلار کانادا میارزید، ولی اگر دلار امریکا خریده بودید و الان به دلار کانادا تبدیل میکردید بیش از 11500 دلار کانادا میداشتید.

دلار امریکا و کانادا که مستقل از هم نیستند. اگردلار امریکا پایین بیاد بطبعش دلار کانادا هم پایین تر میاد. اگر دلار امریکا به 3200 تومان برسه با در نظر گرفتن نرخ برابری قیمت دلار کانادا به 2750 تومان خواهد رسید. ثبات فعلی قیمت دلار کانادا در بازار ایران که بخاطر ثبات ذاتی نیست: علت اینست که به همان نسبتی که دلار امریکا در مقابل ریال بالا رفته، دلار کانادا در مقابل دلار امریکا پایین آمده و در نتیجه در برابر ریال ثابت مانده.

البته طبعا نوسانات ارز قابل پیش بینی نیست ولی بطور کلی جهت بسمت پایین آمدن دلار کانادا در مقابل دلار امریکاست و در نتیجه خرید دلار امریکا برای تبدیل کردن به دلار کانادا در آینده روش مطمئن تری بنظر میرسد.

Member pejman57 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer -software

تو بازار ارز ایران هر دلار کانادا 30 تومان حباب داره نسبت به نرخ برابری جهانی دلار آمریکا به دلار کانادا.دلار آمریکا در هر شرایطی بهتر هست برای خرید.
    FN:2011/02/07 **CSQ:2013/08/27**FFN:2013/12/10**UPDATE:2014/01/25**MEDICAL:2014/03/07**VISA:2014/05/08

به نظر من اگر كسي بخواهد بزودي به كانادا سفر كند گزينه بهتر خريد دلار كانادا مي باشد، چرا كه:
    امروز در بازار قيمت دلار كانادا 2752 و قيمت دلار امريكا 3396 و 1USD=1.25914CAD
    قيمت واقعي دلار كانادا بايد 2697 باشد كه در بازار 55 تومان حباب دارد.
    اما براي تبديل دلار امريكا به كانادا بايد 2.5 درصد كارمزد پرداخت كه با احتساب اين كارمزد قيمت دلار كانادا به 2820 مي رسد كه 68 تومان اختلاف قيمت با بازار دارد.

پس با خريد دلار كانادا از ايران 13 تومان سود ميكنيم.
    اگر اشتباه ميكنم دوستان راهنمايي بفرماييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2463 نمایش پست ها
    به نظر من اگر كسي بخواهد بزودي به كانادا سفر كند گزينه بهتر خريد دلار كانادا مي باشد، چرا كه:
    امروز در بازار قيمت دلار كانادا 2752 و قيمت دلار امريكا 3396 و 1USD=1.25914CAD
    قيمت واقعي دلار كانادا بايد 2697 باشد كه در بازار 55 تومان حباب دارد.
    اما براي تبديل دلار امريكا به كانادا بايد 2.5 درصد كارمزد پرداخت كه با احتساب اين كارمزد قيمت دلار كانادا به 2820 مي رسد كه 68 تومان اختلاف قيمت با بازار دارد.

پس با خريد دلار كانادا از ايران 13 تومان سود ميكنيم.
    اگر اشتباه ميكنم دوستان راهنمايي بفرماييد.

من متوجه اون 2.5% کارمزد نشدم. اگر به قول شما برابری 1.259 باشه ، پس در صرافی ها حدودا 1.245 خرید و 1.265 فروش میشه.بنابراین صرفه با این هست که دلار آمریکا درایران تهیه بشه و درکانادا چینج بشه. البته تازمانی که دلار کانادا درایران همچین حبابی داره

دوستان کجا می توان دلار آمریکا را به کانادا با کمترین کارمزد تبدیل کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)