صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63

موضوع: به همراه بردن همسر وفرزند (با ویزای تحصیلی نروژ)

Arrow به همراه بردن همسر وفرزند (با ویزای تحصیلی نروژ)

به نام خدا
    خانم ها وآقایان سلام

لطفاً نکاتی که مربوط به همراه بردن همسر وفرزند به نروژ (با ویزای تحصیلی)می شود را در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

مخصوصا دوستان متاهلی که در نروژ اقامت دارند،اگر نکات مهمی برای کمک به سایرین به نظرشان می رسد،لطفا در بحث مشارکت بفرمایند.

بسیار ممنون ومتشکر

پیش فرض پاسخ : به همراه بردن همسر وفرزند (با ویزای تحصیلی نروژ)

*به نظر می رسد این اصلی ترین لینک مرجع در مورد شرایط گرفتن ویزا برای همراه می باشد: http://www.udi.no/Norwegian-Director...g-requirement/

(اما برخی نکات ریز هم دارد که به نظر خیلی شفاف نیست ونیاز به تبادل تجربه دوستان هست!)

*سوال: باتوجه به اینکه مبلغ ضمانت مالی همسر در 2012، NOK 242 440اعلام شده
    (The income of the applicant+the income of the person in Norway=at least NOK 242 440 a year)
    آیا کسی از افزایش این مبلغ سال 2013 خبر داره؟

Arrow پاسخ : به همراه بردن همسر وفرزند (با ویزای تحصیلی نروژ)

*سوال: وقتی گفته شده مبلغ نشان دهنده درآمد اسپانسر(مثلا شوهر)باید یکی از شرایط زیر را داشته باشه، چطور باید مدرکی دال بر اثبات آن تهیه و ارائه کنیم؟
    The income can be:

• income from employment – documented by an employment contract and pay slips from the last three months

• sickness benefit, pregnancy benefit, parental benefit, disability pension or retirement pension from the National Insurance Scheme – documented by copies of decisions from The Norwegian Labour and Welfare Service (NAV) and payment slips for the last three months

• other permanent pensions or periodical benefits (insurance payments or similar) – documented by copies of decisions or similar and payments for the last three months

• introduction benefit for newly arrived immigrants – documented by a copy of the decision letter from the municipality and transcripts of payments for the last three months

• loans or grants received in connection with studies – documented by a copy of the decision, agreement or similar and payments for the last three months

The requirement for future income can be a combination of the above-mentioned types of income, as long as the total exceeds the income requirement.

*سوال: برگه نشاندهنده "پرداخت مالیات"(از سوی اسپانسر-مثلا شوهر) که یکی از شرایط اعطای ویزا برای همراه هست، در نروژ از کجا باید تهیه شود؟

*سوال: اینکه گفته شده اسپانسر (مثلا شوهر) باید مدرکی دال بر داشتن خانه مناسب -به تعداد نفرات افرادی که می خواهد تحت تکفل بگیرد- ارائه کند، مثلا برای 2 نفر آیا حد اقل متراژ خاصی وجود داره یا نه؟

*به استناد سایت رسمی ترونهایم، هزینه تحصیل ابتدایی ومتوسطه فرزندان دانشجویی که در این شهر ساکن باشد،از محل بودجه عمومی تامین می شود(رایگان است)
    Students who have children and who are listed on the population register asresident in Trondheim are included in the publicly funded primary and lower secondary education system
    http://www.trondheim.kommune.no/cont...ional-students

*باتوجه به اینکه به همراه بردن اعضای خانواده،مستلزم به همراه بردن بار بیشتر هست،بچه های انجمن در مورد فریت بار مطالب زیر را بیان کرده اند:
    -فریت بار معمولا تا اسلو انجام میشه
    -افرادی که شهرهای دیگه می روند باید از اسلو دوباره بار را بصورت داخلی بفرستند
    -اگه چندتایی باهم فریت کنیم و بالای 100 کیلو بشه بارامون خیلی به صرفه تره و پی گیریشم راحتره...

*این مطلب،تجربه یکی از بچه های فوق لیسانس انجمن هست که آنرا در تاپیک"مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ"درج کرده است که فکر کنم برای مخاطبان این تاپیک هم مفید هست.
    خلاصه آن مطلب:

-اینجا بچه های دکترا چون حقوق می گیرند خیلی راحت کار ویزای همسرشون راه میافته ولی برای بقیه خب فرق داره ...
    -تو سایت UDI نوشته که این پروسه 6 ماه زمان میبره ... حتی یه هفته بعد از رفتن من ، خانمم رفت سفارت و اقدام کرد که بهش گفته بودند 6-8 ماه طول میکشه ... اما خانواده ام 15 آگوست رفتند سفارت و 4 سپتامبر جواب ویزاشون اومد!! / توی این مدت هم یک بار بهشون برای پیگیری زنگ زدم و دو بار هم ایمیل
    -خب دوستانی که بچه کوچک ندارند ممکنه وضعیتشون فرق کنه / این کاری هستش که من کردم و خدا رو شکر جواب داد...
    -من قبل از اینکه بیام اینجا مدارکم را برای گرفتن خوابگاه به دانشگاه دادم و از اونجایی که بچه کوچک دارم بلا فاصله بهم خونه متاهلی دادند یعنی یه هفته بعدش که اومدم اینجا رفتم و جابجا شدم / همون زمان هم 267 هزار کرون منتقل کردم نروژ(2012))

Junior Member

سلام ، من دانشجوی روانشناسی هستم ، ( 80 واحد پاس کردم ) ، یک دختر 5 ساله دارم ، خواهرشوهرم در نروژ اقامت داره و ما رو ساپورت می کنه
    من جواب سوالم رو در صحفات دیگه پیدا نکردم
    آیا من می تونم از طریق ویزای دانشجویی برای کارشناسی ،دخترم را از ابتدا با خودم ببرم ( با توجه به اینکه در نروژ ساپورت می شوم) ( در سایت UDI گفته شده فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد به بالا این امکان وجود دارد ( بعد از یکسال اقامت در نروژ)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)