صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 98 , از مجموع 98

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به استرالیا

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به استرالیا

دوستان سلام.
    قبل از اولین ورود به استرالیا آیا میتونیم حساب بانکی از ایران و اینترنتی باز کنیم؟ گویا بانک Westpac انجام میده. غیر این بانک، بانک دیگه ای هم میشناسید که بشه اینکار رو کرد. چون شنیدم این بانک کارمزد ماهیانه برای نگه داری حساب داره و یکسری معایب دیگه.
    آیا همین کار (اینترنتی از ایران) رو میتوان برای دریافت کارت بیمه درمانی و همینطور برای دریافت TFN هم قبل از اولین ورود به استرالیا انجام داد؟
    پیشاپیش از راهنمایی های ارزندتون سپاسگزارم.

این نتیجه بررسی من در دو سایت هست. در اصل چهار بانک معروف استرالیا رو با هم مقایسه می کنه. لطفا اگر جایی اشتباه متوجه شدم و یا اطلاعات بروز تر دارید برای بنده و باقی کسانی که به این سایت سر می زنند همینجا کامنت بزارید و اطلاع بدید. ممنون

Commonwealth vs Westpac vs NAB vs ANZ

• از نظر توانایی مالی Commbank (همون Commonwealth رو اینجوری نام می برند) با 149.11میلیون دلار بالاترین و nab با 75.8 میلیون دلار کمترین میزان بوده. البته دولت استرلیا تا 250 هزار تا رو در صورت ورشکستگی بانک پوشش میده.
    • از نظر شبکه ATM در استرالیا commbank بهتر هست که به همین علت در صورت نیاز به پول نقد راحت تر دسترسی به ATM دارید.
    • از نظر customor monthly fee، بین چهار بانک مشهور NAB هست که صرف نظر از مقداری که داخل حساب دارید، هیچ پولی را بابت نگه داری پولهای شما نمیگیره. باقی سه بانک هم در صورتی که مبلغ واریزی به حسابتون ماهیانه 2 هزار تا به بالا باشه و یا زیر21 (Westpac) و یا25 سال (دو بانک دیگر_مبلغ واریزی ماهیانه 1 هزارتا میشه) و یا اینکه دانشجو فول تایم باشید، مبلغی بابت نگه داری حساب نمیگیره در غیر این صورت تقریبا همه شون ماهی 4 (Commbank) یا 5 دلار (دو بانک دیگر) از حسابتون بابت این مسئله کسر میکنند.
    • بانک Westpac بزرگترین شبکه ATM (50 هزار ATM) رو خارج از استرالیا داره. بنابراین امکان اینکه بتونید از کارت تون در خارج بدون کارمزد برداشت داشته باشید است. البته نرخ تبدیل ارز 3% همیشه هست. Commbank هم همین طوره اما باز همون مسئله نرخ تبدیل ارز 3% چه موقع خرید ان لاین از سایت های دیگه چه هنگام خرید از فروشگاه های خارجی وجود داره. توجه داشته باشید Internatonal ATM Fee برای همه این چهار تا بانک معروف 5 دلاره یعنی اگر دستگاه ATM اون بانک تو کشور دیگه نبود این مبلغ علاوه بر اون 3% نرخ کارمزد بین المللی میاد روش اما مثلا Westpac خودش شبکه گسترده ای تو کل دنیا داره (حالا من فکر کنم منظورش اینه وصل به یه چیزی مثل شبکه شتاب خودمون) که اگه از اون ATM ها استفاده بشه این 5 دلار کارمزد خود ATM رو نداره اما اون نرخ تبدیل ارز 3% رو همچنان داره.
    • ANZ هم امکاناتی برای سفر به کشورهای دیگه و استفاده از ارزهای کشورهای دیگه رو داره (البته به گستردگی commbank و Westpac نیست). همینطور حتی اگه از ATM بانکهای دیگه مثل CBA, NAB و Westpac هم برداشت پول داشته باشید ازتون پول کسر نمیکنه.
    • هر سه بانک commbank، NAZ و NAB امکان استفاده از apple pay و اپلیکیشن های اندرویدی (Google Pay, Samsung Pay) هم برای استفاده از دبیت کارد مشتریانش دارن.
    • نرخ سود به طور عمومی توی تقریبا همه شون 0.5 دلار به ازای هر سنت در سال هست. اما هر بانک، حساب خاصی داره که برای فقط چند ماه اول اگر مبلغ بالا توش سپرده گذاری کنید سود بالاتر بدن. مثلا حساب eSaver بانک Westpac ماکزیمم 2.51 سنت به ازای هر دلار استرالیا در سال داره اما فقط برای 5 ماه اول و بعد به همون نرخ معمول بر میگرده. با این حساب دسترسی 24 ساعته به حساب هم دارید یعنی میشه برداشت هم کرد. جساب ANZ online Saver ماکزیمم سود 2.3 دلار به ازای هر سنت برای سه ماه اول و بعد به همون نرخ رایج سود بانکی 0.5 بر میگرده. برای این حساب حداقل مقدار هم وجود نداره. NAB Reward Saver هم مثل حساب بانک قبلی سود 2.3 داره اما تا زمانی که برداشت حساب نداشته باشید و همچنین حداقل ماهیانه واریزی به حسابتون هم داشته باشید. CommBank NetBank Saver هم حداکثر نرخ 2.51 دلار به ازای هر سنت برای سه ماه اول که حساب باز شده داره و بعد به حالت معمول بر میگرده. برای این حساب هم هزینه ای دریافت نمیشه مگر اینکه درخواست فیش کاغذی (paper statement_من این رو نفهمیدم) داشته باشید.
    • این نرخ ها رو یک سایت دیگه بصورت درصدی آورده

Bank Account Savings account variable interest rate Account conditions
    Westpac eSaver Maximum variable rate of 0.55% First 5 months only, then reverting to 0.05% p.a.
    ANZ Online Saver Maximum variable rate of 0.45% First 3 months only, then reverting to 0.05%
    NAB Reward Saver Maximum variable interest rate of 0.55% Must make no withdrawals and at least one deposit a month.
    CommBank NetBank Saver Maximum variable interest rate of 0.55% p.a. First 5 months only, reverting to 0.05%

• اما یک بانک پنجم هست به نام citi که به نظرم جذاب میتونه باشه. مثل NAB ماهیانه پولی برای نگه داری حساب های راکد نداره. دبیت کارتش به پول رایج 10 کشور مختلف از جمله امریکا، نیوزیلند، کانادا و ... (AUD, USD, EUR, SGD, NZD, JPY GBP, CAD, HKD and CHF) فقط اگر کشور دیگه میرید یا سایت خارجی خرید دارید باید اول کارنسی رو روی همون محل تنظیم کنید. در غیر اون صورت نرخ تبدیل ارز 3% و 5 دلار در صورت استفاده از ATM کشور دیگه گرفته میشه!
    • HSBC هم همینجور مثل citi برای ده کشور میشه تنظیم کرد و پول نگه داری هم نداره. الانم یک طرح دارن برای حساب هایی که تا قبل از 31 دسامبر 2020 باز بشه و در دوره 6 ماه اول افتتاح حسابتون، 3 ماه متوالی واریزی 2 هزار به بالا داشته باشید، 100 دلار پول نقد میده
    • خلاصه اینکه اگه الان نمیتونید درآمد داشته باشید باید یا سراغ NAB برید یا بانکهایی مثل HSBC و citi. در کل هم حواستون باید به خریدهای آن لاین و مسافرت های خارجی باشه و شاید دو حساب داشته باشید بهتر باشه.

Commonwealth Bank NAB ANZ Westpac
    More Info Go to site
    More Info
    More Info More Info
    Card access Mastercard Visa Visa Mastercard
    Domestic ATM fee $0 $0 $0
    Fee Free Deposit p.m. $2,000 $0 $2,000 $2,000
    Monthly account fee $4 $0 $5 $5

این رو هم اضافه کنم که برای اون جدول سودها ظاهرا یکسری شرایط جدید دارند که مثلا برای وست پک باید حداقل 50 دلار واریزی داشته باشید و برداشت نداشته باشید تا اون ماه بهتون همون مبلغ سود تعلق بگیره و یا commenworth حداقل واریزی 200 دلار رو گفته ولی یکبار برداشت بدون جریمه هم اجازه میده.

Bonus rate conditions (if they are any)

The terms for earning the bonus rate should play a big role in the account you choose because if you don't meet them, you will only earn the base rate for that month. For example, with Westpac, you need to make at least a $50 deposit and have no withdrawals to get the bonus rate, while CommBank requires that you grow your savings by at least $200 but allow one withdrawal. Since the base rates are typically very low, you will want to ensure that you are able to meet these terms before investing your savings.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط dehnavi نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    قبل از اولین ورود به استرالیا آیا میتونیم حساب بانکی از ایران و اینترنتی باز کنیم؟ گویا بانک Westpac انجام میده. غیر این بانک، بانک دیگه ای هم میشناسید که بشه اینکار رو کرد. چون شنیدم این بانک کارمزد ماهیانه برای نگه داری حساب داره و یکسری معایب دیگه.
    آیا همین کار (اینترنتی از ایران) رو میتوان برای دریافت کارت بیمه درمانی و همینطور برای دریافت TFN هم قبل از اولین ورود به استرالیا انجام داد؟
    پیشاپیش از راهنمایی های ارزندتون سپاسگزارم.
    همین جوری به زور برا ایرانی حساب باز میکنند از راه دور چیه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط dehnavi نمایش پست ها
    این رو هم اضافه کنم که برای اون جدول سودها ظاهرا یکسری شرایط جدید دارند که مثلا برای وست پک باید حداقل 50 دلار واریزی داشته باشید و برداشت نداشته باشید تا اون ماه بهتون همون مبلغ سود تعلق بگیره و یا commenworth حداقل واریزی 200 دلار رو گفته ولی یکبار برداشت بدون جریمه هم اجازه میده.

Bonus rate conditions (if they are any)

The terms for earning the bonus rate should play a big role in the account you choose because if you don't meet them, you will only earn the base rate for that month. For example, with Westpac, you need to make at least a $50 deposit and have no withdrawals to get the bonus rate, while CommBank requires that you grow your savings by at least $200 but allow one withdrawal. Since the base rates are typically very low, you will want to ensure that you are able to meet these terms before investing your savings.
    این سودها به چه دردی میخوره با اون درصد

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    همین جوری به زور برا ایرانی حساب باز میکنند از راه دور چیه
    یعنی شما می فرمایید اینترنتی باز نمیکنند؟ چند نفر تایید کردند که اینترنتی باز میکنند. اگه تجربه ای دارید لطفا با دوستان شیر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    این سودها به چه دردی میخوره با اون درصد
    کلا من اینکار رو انجام دادم که دوستانی که مثل من از افراد دیگه سوال می پرسن و جواب واضح دریافت نمیکنند بدونن که هر بانک چه مزایا و معایبی داره. مثلا من NAB رو گزینه بدی توش نمی بینم اما چند نفر کامنت بد دادند اما تجربه ای رو نقل نکردند. فقط گفتن بانک بدی هست. یا کمن ورث رو خیلی ها تعریف میکنند درحالی که هزینه نگهداری ماهانه و جریمه برداشت و گزینه های دیگه ای داره که اگه در نظر نگیرید امکان داره کلا هر روز از حسابتون کم بشه. بماند که نرخ سود یا خیلی کمه یا امکان داره چیزی تعلق نگیره.
    بازم درخواست دارم از دوستان تجربه شون رو در مورد بانک در میان بزارن. به گفتن بانک خوبیه یا بانک بدی اکتفا نکنن. ممنون

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

سلام
    من سالهاست که کاستومر NAB هستم واقعیتش تجره بد رو من متوجه نمیشم ولی وظیفه بانک اینه که پولتون رو نگه داره و یا پولی که قراره بحسابتون بیاد رو ثبت کنه و بهتون بدیت کارد بده که نب همه ی این کارها رو میکنه من با این بانک هوم لون هم دارم - اتفاقا نب شرایط سختی برای هوم لون داره چون تقاضا برای گرفتن هوم لون با نب بالاست - حسن نب اینه که هزینه ای از شما برای نگه داشتن پولتون نمیگیره
    ولی کامان ولث هزینه دازه البته فکر میکنم برای دانشجو ها پلنی داره که هزینه نداره
    اگر دنبال بانکی هستید که ازتون هزینه ماهیانه نگیره و مینیمم امانت هم نداشته باشه نب گزینه ای خوبیه - البته معایبش اینه که خیلی سریع جواب ایمیل ها رو نمیدن اگر مشکلی داشته باشین شاید خیلی سریع رسیدگی نکنن
    من با ANZ هم حساب دارم و راضیم - حساب من در ای ان زد مجانیه بشرطی که هر ماه 2000 دلار ترنزکشن داشته باشه - بعضی ماهها که این اتقاق نمیوفته خودم 2000 دلار منتل میکنم و برمیگردونم که 5 دلار هزینه ویو بشه
    موفق باشید
    Racism. It Stops With Me

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)