صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: مباحث کلی پیرامون تمدید ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پیرامون تمدید ویزا

سلام دوستان
    من 28 دسامبر 2012 ویزای دانشجویی برای لیسانس گرفتم و تا آخر دسامبر اعتبار داره و هنوز برای تمدیدش هیچ اقدامی نکردم.. اینکه پروسه ی قبول شدنش توسط سفارت چقدر طول میکشه یه کم منو گیج و نگران کرده چون یه جا خوندم دو هفته، یه جا چند ماه.. و اگه واقعا زمان میبره، اگه از زمان اعتبار ویزام بگذره چه اتفاقی میفته؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Blaze_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 28 دسامبر 2012 ویزای دانشجویی برای لیسانس گرفتم و تا آخر دسامبر اعتبار داره و هنوز برای تمدیدش هیچ اقدامی نکردم.. اینکه پروسه ی قبول شدنش توسط سفارت چقدر طول میکشه یه کم منو گیج و نگران کرده چون یه جا خوندم دو هفته، یه جا چند ماه.. و اگه واقعا زمان میبره، اگه از زمان اعتبار ویزام بگذره چه اتفاقی میفته؟
    ممنون
    برای منم دقیقا 28 دسامبر هستش. من پارسال 11نوامبر اقدام کردم و دقیقا 3ماه طول کشید بیاد! اما از نظر خودشون کاملا این زمان طبیعه و هرکسی اینجابوده باشه میدونه بیوکراسی اداری چه قدر اینجا زمان بره.

از زمان اعتبار هم بگذره هیچ اشکالی نداره تا زمانی که شما رسید تحویل مدارک رو داشته باشید که نشون دهنده اینه که پرونده شما درجریانه و از کشور خارج نشید. (در صورتی که نیاز به خروج اضطراری مثلا به ایران باشه باید با سفارت ایران هماهنگی بشه)

دوستان کسی می دونه گواهی تمکن واسه یه زن و شوهر واسه تمدید اقامت چقدره؟ واسه بار اول تو سایت اداره مهاجرت که زده 6720+8400. واسه تمدید هم همین قدره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir36422 نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه گواهی تمکن واسه یه زن و شوهر واسه تمدید اقامت چقدره؟ واسه بار اول تو سایت اداره مهاجرت که زده 6720+8400. واسه تمدید هم همین قدره؟
    والا این مورد رو نمیدونم ولی برای تمدید ویزای دانشجویی تکنفره باید دقیقا 6720 رو دوباره نشون بدید.

کسی‌ امسال برای تمدید اقامتش اقدام کرده؟مخصوصا کسایی‌ که رشتهای مثل برق و مخابرات و اینجور رشته‌ها رو میخونن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir36422 نمایش پست ها
    ظاهرا واسه تمدید هم همون مقدار باید تو حساب گذاشت. من سه ماه پیش تمدید کردم و همون مقدار پول برابر با دفعه اول تو حسابم گذاشتم و موجودی گرفتم واسه اداره پلیس فنلاند.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

نقل قول نوشته اصلی توسط fa123456 نمایش پست ها
    ظاهرا واسه تمدید هم همون مقدار باید تو حساب گذاشت. من سه ماه پیش تمدید کردم و همون مقدار پول برابر با دفعه اول تو حسابم گذاشتم و موجودی گرفتم واسه اداره پلیس فنلاند.
    حساب ایران یا فنلاند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط afn2028 نمایش پست ها
    حساب ایران یا فنلاند؟
    نصف تو حساب بانکیم در فنلاند و نصف دیگه از ایران. البته بستگی به اداره پلیس شهری داره که شما ساکن هستید.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

دیدم اینجا زیاد اخیرا در مورد تمدید اجازه ی اقامت دانشجویی اصلا پستی نیست گفتم شاید لازم بشه تجربه ی چند هفته پیشم رو اینجا بنویسم.

اولین و مهم ترین نکته اینه که اگه اقامتتون اعتبارش حدود آگوست تموم میشه بهتون توصیه میکنم از طرفای ژانویه و فوریه به فکر وقت گرفتن در پلیس باشید. من در هلسینکی تقریبا حدودای مارچ بود که سایت پلیس رو چک کردم و وقت ها تا جولای پر بود!!!!! یعنی تا چهار ماه آینده هیچ وقتی موجود نبود!! البته چند روز بعد که دوباره رفتم توی سایت دیدم که یک وقت خالی باز شده که این معمولا به خاطر اینه که یه کس دیگه وقتش رو کنسل میکنه و من موفق شدم برای اوایل ماه می وقت بگیرم. در هر صورت بهتون شدیدا توصیه میکنم که از چندین ماه قبل از تموم شدن اعتبار کارت اقامتتون حتما برید سایت پلیس رو چک کنید. من توصیه میکنم از همون ژانویه دنبالش باشید. البته ضرری هم نداره کلا زودتر وقتتون رو رزرو کنید. شما میتونید همون طرفای فوریه برید برای چندین ماه آینده وقت ها رو ببینید و از قبل رزرو کنید. در هر صورت این مسئله رو جدی بگیرید که یه وقت برنامه های تابستونتون بهم نریزه.

نکته ی دیگه اینکه توجه کنید که وقت آنلاین رزرو کردن در سایت پلیس و پر کردن اپلیکیشن در سایت Enterfinland.fi دو تا چیز مختلفه. شما میتونید از چندین ماه قبل وقتتون رو رزرو کنید ولی مثلا دو روز قبل از وقتتون برید توی سایت EnterFinland.fi و اپلیکیشن بسازید. فقط توجه داشته باشید که برعکس این قضیه فرق داره. یعنی اگه اول اپلیکیشن بسازید حواستون باشه که تا حداکثر یک ماه بعد از اون باید برید پلیس و نه دیرتر.

من برای اقامت دومین سالم (مقطع مستر) چند هفته پیش اقدام کردم. از طریق سایت EnterFinland.fi. این راحت ترین روشه و به همه توصیه میکنم. توی همون سایت میتونید مدارک جدید آپلود کنید و پروسه ی پروندتون رو هم دنبال کنید.

من با مدارکی که توی این فروم نوشته شده بود رفتم ولی از من چند تا مدرک اضافه تر هم خواستن که اینا رو هم اینجا مینویسم.

- یک قطعه عکس (اگه هلسینکی هستین صبح قبل از ساعت دوازده برید Verkkokauppa بهتون شش تا عکس با کیفیت میده یک یورو!! البته فکر کنم روزش هم مهم بود. فکر کنم بین دوشنبه تا پنج شنبه بود. توی سایتش میتونید دقیقا چک کنید)

- گواهی بانک (من از بانک ایران گواهی بردم و بهشون قبلش ایمیل زدم پرسیدم آیا قبوله و گفتن که آره میشه فقط یه نامه خودت بنویس و توضیح بده که پول که توی حساب ایرانته چطوری میتونی انتقالش بدی فنلاند و همچنین گردش مالی سه ماه آخرت رو هم بیار از بانک ایرانیت) من حساب ایرانم رو ازش تمکن مالی بردم به علاوه ی همون نامه ای که خواسته بودن که خودم بنویسم و توضیح بدم چطوری پول منتقل میکنم به علاوه ی گردش چهار ماهه ی حساب فنلاندنم و گردش چهار ماهه ویزا کارتم در ارمنستان. توی نامه هم کامل توضیح دادم که من پدرم به حساب ارمنستان پول میریزه و من اینجا با همون ویزا کارت برداشت میکنم راحت ولی بعد از ۱۰ روز توی اکانت EnterFinland یه پیام اومد که درخواست کرده گردش مالی سه ماهه ی بانک ایرانم رو ببرم و اگه گردشی توی این گردش مالی بیشتر از ۴۰۰ یورو هستش به صورت کامل باید توضیح بدم از طرف کی بوده به طرف چه کسی و به چه دلیلی!!!!!!!! کسی تا حالا یه همچین تجربه ای داشته؟!)

- بیمه ی جدید (حتما یادتون باشه که بیمه جدیدتون از ادامه ی تاریخ بیمه قدیمیتون باشه یعنی اگه بیمه قدیمیتون روز مثلا ۲۰ آگوست تموم میشه بیمه جدید رو از ۲۱ آگوست ببرید)

- بیمه ی قدیمی (اینو هیچ جا ننوشته بود ولی از من خواستن!!) (بیمه قدیمیم ۲۲ آگوست تموم میشد و قبل از پلیس رفتن بیمه خریدم که از ۲۵ آگوست شروع میشد چون میخواستم با تاریخ کارت اقامت جدیدم توی اپلیکیشن تطابق داشته باشه. اما وقتی رفتم پلیس و گفتند که بیمه قدیمیم رو هم میخوان توی پرونده حدس زدم که احتمالا گیر بدن به اون دو روزی که بیمه ندارم و برای همین رفتم واسه همون دو روز هم یه بیمه خریدم از سوییس کر که حدودا هشت یورو شد و قبول کردن هر سه تا رو و هیچ مشکلی هم نبود)

- ریز نمرات (حداقل باید ۴۵ واحد در سال گذشته پاس کرده باشید. اگه مثل من دارید خیلی زود میرین پلیس و خیلی از درسهاتون نمره اش هنوز ثبت نشده برید از مدیر بخشتون یه نامه بگیرید که توضیح بده این قضیه رو. من یه دونه لیست هم خودم ساختم که توش اسم درس هایی که هنوز تموم نشده و درسهایی که تموم شده و نمرتاش ثبت نشده رو نوشتم.)

- پاسپورت

- کارت اقامت قدیمی (اونجا که میرید ازتون میخواد و نگاه میکنه و بعد میپرسه ازتون آیا نیاز داری و میخوای نگهش داری که من گفتم آره میخوامش و بهم دادش همون لحظه)

- گواهی اشتغال به تحصیل (یا همون Certificate of Attendance) فقط یادتون باشه که حتما برای سال بعد هم ثبت نام کنید که توی گواهی اشتغال به تحصیلتون حتما ذکر شده باشه که دو ترم سال آینده رو Attending هستید. من چون باز زود رفته بودم هنوز ثبت نام برای سال آیندم باز نشده بود و توی گواهی همون دو ترم سال پیشم رو فقط جلوش نوشته بود Attending. وقتی رفتم پلیس به همین گیر داد و گفتش که این کافی نیستش و حتما باید توی گواهیت واسه سال بعد هم ثبت نام کرده باشی. البته مشکل خاصی نبود چون مدارک رو همه رو میگیره و میگه مدرک هایی که کم و کسره رو بعدا بیار (طی دو هفته) و به منم دقیقا دو هفته وقت داد همونجا و گفت گواهی اشتغال به تحصیل جدید و بیمه قدیمیت رو بیار و اگرم وقت نداشتی بیاریشون ایمیل کن بهمون.

من مدارک کم و کسر رو که بردم (یعنی گواهی اشتغال به تحصیل و بیمه ی قدیمی) رو بعد از حدودا ده روز توی اکانت EnterFinland واسم پیام اومد که گردش مالی حساب ایرانتو سه ماه قبل رو بیار و اگه واحد بیشتر هم پاس کردی اونم بیار. کسی در مورد این قضیه گردش مالی خبری داره؟ بالا توی همین پست کاملتر توضیح دادم که دقیقا چی گفتن!‌ این منو خیلی نگران کرده چون من اصلا حساب ایرانم به کل گردش نداشته!!! فقط پدرم به حساب ایرانم ۸۰۰۰ یورو پول فرستاد و بهش وکالت دادم و برام تمکن مالی گرفت و بعد از چدین روز هم خودش رفت پول رو از حسابم برداشت. حالا من از کلا دو تا دونه گردش برم گردش مالی بدم؟! من اصلا از حسابم توی ایران استفاده نکردم در یک سال اخیر. من پدرم به ویزا کارتم در ارمنستان پول میفرسته و من هم فنلاند با همون کارت برداشت میکنم به راحتی. اینو کامل بهشون توضیح دادم و حتی گردش مالی چهار ماهه هم از حساب ارمنستانم دادم بهشون!!! حالا میگن گردش حساب ایران رو بیار!!! دقیقا چیکار کنم؟ بدجوری سردرگمم..
    ویرایش توسط Cyanide : May 27th, 2016 در ساعت 12:22 AM

Thumbs up پاسخ : مباحث کلی پیرامون تمدید ویزا

اینم یه فایل رسمی که توسط پلیس فنلاند منتشر شده و راجع به تمدید اقامت دانشجویی یه سری توضیحات داده!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)