صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88

موضوع: ترجمه ریز نمرات غیر رسمی برای اپلای "قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی"

Member
    رشته و دانشگاه
    Griffith University

پیش فرض ترجمه ریز نمرات غیر رسمی برای اپلای "قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی"

با سلام
    من فروم های مختلف رو توی این سایت خوندم. ولی این ابهام هنوز برای من حل نشده: چطور یک دانشجوی ارشد در حال تحصیل، (حالا سربازی رفته یا نرفته) ریز نمرات ترجمه شده رسمی برای اپلای به دانشگاه مقصد می فرسته و اپلای می کنه؟ آیا با دانشگاه مقصد هماهنگ می کنه که ریز نمرات غیر رسمی رو فعلا می فرسته و بعدا مدارک رسمی رو؟ تقریبا همه دانشگاه های خارجی official transcript برای اپلای می خوان.
    لطفا فقط دوستانی که این تجربه رو داشتن و ریز نمرات غیر رسمی فرستادن تجربشون و تمام جزئیات مربوطه رو به اشتراک بذارن، و کسانی که اطلاعات دقیق ندارن کامنت نذارن که مثل قسمتهای دیگه باعث گمراهی بشه و راه حل مشخص نشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترجمه ریز نمرات (اپلای) قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی

من خودم دانشجوی ارشدم. البته کارت سربازی داشتم ولی سر پول و وقت مدرک کارشناسی رو آزاد نکردم و از اون طرف ریزنمرات برای ارشد رو هم دانشگاه ما (وزارت بهداشت) به هیچ وجه تا فارغ التحصیل نشیم نمیدن.
    برای همین به جاهایی که میخواستم بفرستم ایمیل زدم و مساله رو گفتم. بدون استثنا همشون موافقت کردن حتی دانشگاهی مثل میشیگان که بصراحت گفته بود نمره غیر رسمی قبول نمیکنه.
    تنها نکته ای که گفته بودن این بود که خودم ترجمه رو انجام ندم و بدم بیرون. برای همین من چندجا رفتم و گفتم اینجوری هست، ولی هیچ دارالترجمه ای حاضر نبود مهر بزنه چون میگفت رسمی حساب میشه! اما خوشبختانه یه دارالترجمه سر میدون انقلاب پیدا کردم که یه مهر زد (مهر خود دارالترجمه نه مهر مترجم) همونم برا من کافی بود. منم الان با همین ترجمه ریزنمرات غیررسمی اپلای کردم و منتظر نتایج هستم(تا الان یک ریجکت-یک لیست ذخیره و یکی هنوز تصمیم نگرفتن)

Member
    رشته و دانشگاه
    Griffith University

با تشکر از Emichat.لطفا بقیه دوستان هم تجربه هاشون رو بگن.{ برای یک دانشجوی ارشد ترم آخر(در حال فارغ التحصیل شدن) که امتحانات زبان رو نداده و ریز نمرات تاییدشده هم نداره. چطور اپلای کنه؟} لطفا متن ایمیلی که به دانشگاه زدید تا شرایط خودتون رو توضیح بدبد هم اینجا بگذارید. به کدوم قسمت از دانشگاه ایمیل زدید؟ با استاد هم در میان گذاشتید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Emichat نمایش پست ها
    من خودم دانشجوی ارشدم. البته کارت سربازی داشتم ولی سر پول و وقت مدرک کارشناسی رو آزاد نکردم و از اون طرف ریزنمرات برای ارشد رو هم دانشگاه ما (وزارت بهداشت) به هیچ وجه تا فارغ التحصیل نشیم نمیدن.
    برای همین به جاهایی که میخواستم بفرستم ایمیل زدم و مساله رو گفتم. بدون استثنا همشون موافقت کردن حتی دانشگاهی مثل میشیگان که بصراحت گفته بود نمره غیر رسمی قبول نمیکنه.
    تنها نکته ای که گفته بودن این بود که خودم ترجمه رو انجام ندم و بدم بیرون. برای همین من چندجا رفتم و گفتم اینجوری هست، ولی هیچ دارالترجمه ای حاضر نبود مهر بزنه چون میگفت رسمی حساب میشه! اما خوشبختانه یه دارالترجمه سر میدون انقلاب پیدا کردم که یه مهر زد (مهر خود دارالترجمه نه مهر مترجم) همونم برا من کافی بود. منم الان با همین ترجمه ریزنمرات غیررسمی اپلای کردم و منتظر نتایج هستم(تا الان یک ریجکت-یک لیست ذخیره و یکی هنوز تصمیم نگرفتن)
    درود به شما. دوست عزیز دانشگاه به من فقط یک برگه داده که موضوعشم اینه که به نظام وظیفه گفته این دانشجو با این مشخصات و معدل فارغ و تحصیل شده.هیچ برگه ی دیگه که ریز نمراتی باشه هم نمیده.من نمیدونم چی کار کنم برای اینکه پذیرش بگیرم. به نظرم مسخره میاد این برگره را ترجمه کنم و بفرستم.اخه رو چه حسابی باید پذیرش بدن.ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Emichat نمایش پست ها

سلام
    چون فوق لیسانسم روزانه هست, زمان apply مدرکم آزاد نمیشه ولی زمان ثبت نام دانشگاه آزاد میشه. دانشگاهم گفت فقط ریز نمره جهت اطلاع خودم بهم میده نه رسمی. همین کار که شما کردید رو من هم انجام بدم؟ دانشنامه ندارم چی؟ مدرک موقت هم واسه ترجمه بدم قبوله؟ به نظر شما اول لازمه با دانشگاههایی که میخام apply کنم صحبت کنم در این زمینه؟

ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    سلام
    چون فوق لیسانسم روزانه هست, زمان apply مدرکم آزاد نمیشه ولی زمان ثبت نام دانشگاه آزاد میشه. دانشگاهم گفت فقط ریز نمره جهت اطلاع خودم بهم میده نه رسمی. همین کار که شما کردید رو من هم انجام بدم؟ دانشنامه ندارم چی؟ مدرک موقت هم واسه ترجمه بدم قبوله؟ به نظر شما اول لازمه با دانشگاههایی که میخام apply کنم صحبت کنم در این زمینه؟

ممنون
    حتما صحبت کنید با دانشگاه مقصد تا نگرانی تون رفع بشه
    سربلند باشی

Junior Member REZGAR1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام عزیزان
    من هم نامه مشابهی بعد از فارغ التحصیلی مبنی بر اینکه در فلان تاریخ با چنین معدلی فارغ التحصیل ، و این نامه از طرف دانشگاه به نظام وظیفه ارسال شده و نظام وظیفه هم اون را تایید و به دانشگاه برگردونده ، به من دادند. و همچنین درخواست ریزنمرات دادم و دانشگاه هم ریزنمرات را با مهر تایید آموزش دانشگاه بهم دادن.
    حالا نمی دونم که این مدارک رو باید اول به وزارت علوم ببرم و تایید کنند بعدش به دارالترجمه ببرم یا اگه مستقیم هم به دارالترجمه ببرم ترجمش میکنند؟
    اصلا اینا برای پذیرش کافیه ؟(چون من در فرجه یکساله لیسانس هستم )
    ممنون اگه راهنماییی بفرمائید
    ویرایش توسط REZGAR1 : August 8th, 2013 در ساعت 08:27 PM

دوستان یه سوال
    من 2ماه دیگه دفاع می کنم ازاد قزوینم
    یعنی به ددلاین اپلای دانشگاه ها تا اخر اذر نمی رسم
    منظورم اینه که واسه فوقم باید چه مدارکی بفرستم
    چطوری ریز نمرات یا معدل بدم
    لطفا راهنمایی کنید نگران شدم

Junior Member

دوستااان خواهش میکنم راهنمایی کنید من واقعا گیج شدم.... آیا میشه قبل از آزاد کردن مدرک ریزنمرات رسمی را از دانشگاه گرفت؟؟چجوری؟؟ من این ریزنمرات و مدرک موقتمو که دارالترجمه بردم گفتن بدون مهر و سربرگ برات ترجمه میکنیم ... هیچ ارزشی هم نداره انگار که خودت ترجمه کردی!!! من چکار کنم الان آخه؟؟

دوستان سوالی دارم که در ویکی توضیح روشنی نداده لطفا راهنماییم کنید
    من دفاع پایان نامه ام مانده، تا کی می توانم دفاع کنم که به پروسه ی اپلای من(اروپا، امریکا، کانادا یا استرالیا) خدشه ای وارد نشه؟؟؟
    زمانیکه بخوام از دانشگاه پذیرش بگیرم ایا باید اصل مدرک را ارائه دهم یا ارائه ی ریز نمرات و اعلام زمان دفاع کافی است؟؟
    این مسئله برای مقطع فوق لیسانس یا دکترا متفاوته؟؟
    یه سوال دیگم در رابطه با 2 نمره ی مقاله است اگر بخوام برای اون صبر کنم دانشگاه ازاد چند وقت بعد از فارغ التحصیلی مدرک اصل را می دهد؟؟
    ممنون ویکی را خوندم اما دقیقا جوا سوالامو نگرفتم

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)