صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 88 , از مجموع 88

موضوع: ترجمه ریز نمرات غیر رسمی برای اپلای "قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی"

پیش فرض پاسخ : ترجمه ریز نمرات غیر رسمی برای اپلای "قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی"

سلام
    من ریزنمرات غیر رسمی رو از دانشگاه گرفتم ولی روش مهر زدن غیر قابل استناد بعد از اینکه بردم دایرالترجمه میگه ما این رجمه نمیکنیم و اگر هم ترجمه بکنیم مهر نمیزنیم
    حالا من باید چیکار کنم

پیش فرض پاسخ : ترجمه ریز نمرات غیر رسمی برای اپلای "قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی"

سلام دوستان روزتون بخیر
    من پست های بالا رو خوندم و با اینکه فکر میکنم جواب های خوبی به سوالات داده شده، هنوز در مورد یکسری مسائل جزئی شبهاتی باقیه.
    ببینید یکی مثل من که الان ترم 8 کارشناسیه و در حال گذروندن آخرین ترم تحصیلشه -درست مثل کسی که ترم 4 ارشده- برای اپلای کردن نیازمند ریزنمرات غیر رسمی و ترجمه شونه. اینو همه میدونیم.
    اگر دانشگاه فعلی، ریزنمرات 7 ترم یا ترجمه ش رو بده که خب، مشکلی نیست و کار شما راه افتاده. اما دانشگاه من -علوم پزشکی تبریز- به عنوان مثال، از دادن ریزنمرات غیررسمی هم سر باز میزنه و اینجاست که مشکلات شروع میشه.
    اینجا من دانشجو چندتا راه جلومه؟
    یه راه اینه که اگر تونستم توی بخش آموزش دانشگاه آشنا پیدا کنم که برام ریزنمراتم رو پرینت کنه -که خب مثلا من توی این شهر غریبم و نمیشه-، یه راه دیگه اینه که از سامانه ی اینترنتی دانشگاه ریزنمراتم رو بگیرم.
    فرض کنیم راه دوم رو انتخاب کردم، اگر توی سایت گزینه ی پرینت وجود داشت که هیچ، نداشت، اسکرین شات گرفتن از نمرات هر ترم و وارد کردن اون نمرات توی یه فایل ورد و تبدیلشون به پی دی اف کفایت میکنه؟ این پی دی افه، سربرگی، به نام خدایی چیزی نباید داشته باشه؟ در ظاهر تا به اینجا که من فهمیدم بله کفات میکنه. اما خوشحال میشم پیشنهاداتتون و راه حل هاتون در این مورد رو هم بشنوم.
    اما مشکل اونجایی جدی میشه که دارالترجمه میگه با این نمراتتون مثل یک متن عادی انگلیسی -مثلا متن کتاب انگلیسی هری پاتر- برخورد میشه چرا که فاقد مهر و امضای دانشگاه/دانشکده ست. مهر نمیزنه و ارزش نداره. سوال اینجاست که با این وجود، میشه از این ترجمه ی دارالترجمه استفاده کرد یا که خیر؟ چرا که این ریزنمرات فقط و فقط برای مکاتبه با اساتیده و دانشگاه ها با مکاتبه قبول میکنن که ریزنمرات نهایی رو براشون بعدا بفرستیم.
    سوال نهایی من اینه: آیا ریزنمراتی که قراره برای مکاتبه با اساتید فرستاده بشه، حتما باید دارای مهر مترجم/دارالترجمه باشه؟ اصلا مهر کدومشون نیازه؟ به عبارتی، آیا لازمه که من دارالترجمه ای پیدا کنم که بهم لطف کنه و مهر بزنه؟

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم بدونم برای پذیرش فوق دکتری نیاز به مدرک اصلی دکتری هست یا میتوان از ترجمه غیر رسمی مدرک موقت استفاده نمود.
    با سپاس

Junior Member

سلام. من اصل مدارک ارشد و لیسانس رو دارم. میخام ریز نمرات رو از داشنگاه بگیرم. 3 تا سوال داشتم 1- اینکه از کارمند دانشگاه بخوام فقط روی برگه ی ریز نمرات مهر دانشگاه بخوره کافیه؟
    2- ایا برای ترجمه ریز نمرات و مدرک تاریخ انقضا وجود داره؟
    3- هنگام ترجمه ریز نمرات و مدرک اصلی، چه نکته هایی رو باید رعایت کنم که مورد تأیید باشه و دوباره کاری نشه؟؟ چون دیدم بچه ها گفتن باید تو سر برگ قوه قضاییه باشه ترجمه مدارک! یا مهر وزارت خارجه لازم داره !! میخواستم بدونم برای من که اصل مدارک و ریز نمرات رو دارم هم این کارا لازمه؟؟

ممنون میشم نکات مربوط به دارلترجمه هم اگر چیزی هست بگین. اینکه کدوم دار الترجمه ای ببرم مدارک رو هم راهنمایی بفرمایید.

خیلی خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nemati_88 نمایش پست ها
    سلام. من اصل مدارک ارشد و لیسانس رو دارم. میخام ریز نمرات رو از داشنگاه بگیرم. 3 تا سوال داشتم 1- اینکه از کارمند دانشگاه بخوام فقط روی برگه ی ریز نمرات مهر دانشگاه بخوره کافیه؟
    2- ایا برای ترجمه ریز نمرات و مدرک تاریخ انقضا وجود داره؟
    3- هنگام ترجمه ریز نمرات و مدرک اصلی، چه نکته هایی رو باید رعایت کنم که مورد تأیید باشه و دوباره کاری نشه؟؟ چون دیدم بچه ها گفتن باید تو سر برگ قوه قضاییه باشه ترجمه مدارک! یا مهر وزارت خارجه لازم داره !! میخواستم بدونم برای من که اصل مدارک و ریز نمرات رو دارم هم این کارا لازمه؟؟

ممنون میشم نکات مربوط به دارلترجمه هم اگر چیزی هست بگین. اینکه کدوم دار الترجمه ای ببرم مدارک رو هم راهنمایی بفرمایید.

خیلی خیلی ممنون
    سلام

1- برای ترجمه اگر دانشگاه دولتی هستین باید هم دانشنامه و هم ریزنمراتتون رو به تایید وزارت علوم برسونید (از طریق سامانه سجاد) و اگر دانشگاه آزاد هستین باید دانشنامه رو سازمان مرکزی مهر کنه که یا می سپارید خود دانشگاه و یا خودتون می برین سازمان مرکزی
    2- نمی دونم ولی چون تغییری نمی کنه احتمالا انقضا نداره
    3- مدارک رسمی رو خود دارالترجمه رو برگه با سربرگ قوه قضاییه ترجمه می کنه و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم نمی دونم حتما نیاز هست یا نه ولی مدارک تحصیلی بهتر هست که هر دو مهر رو بخوره

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترجمه ریز نمرات (اپلای) قبل از آزاد سازی مدرک تحصیلی

سلام وقتتون بخیر ببخشید میشه ادرس دارالترجمه ای که ریزنمرات غیررسمی رو ترجمه کنه بگید؟؟؟ واقعا ضروریه

سلام
    یه استاد ازم خواسته unofficial transcripts براش بفرستم. چی باید براش آماده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rozidorosti نمایش پست ها
    سلام
    یه استاد ازم خواسته unofficial transcripts براش بفرستم. چی باید براش آماده کنم؟
    ریز نمراتی که صرفا روی یک کاغذ پرینت شده بدون مهر و موم و امضای دانشگاه

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)