صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 93

موضوع: اپلای برای ریاضی

Junior Member

پیش فرض اپلای برای ریاضی

معدل لیسانس من در رشته ریاضی محض 16.5 و معدل ارشدم 18 است(از یکی از 3 دانشگاه اول ایران).مدال برنز مسابقات کشوری رو هم دارم و احتمالا دو تا مقاله هم می تونم جور کنم. وضع زبانم زیاد جالب نیست اما دارم میخونم.البته هنوز مرددم که برای تحصیل تو دانشگاه خارجی اقدام کنم یا نه.مشکلم اینه که نمی دونم بعد از تحصیل چه آینده شغلی ای در هارج از کشور ممکنه برای من وجود داشته باشه.اگه دوستان در این مورد اطلاعاتی دارند لطفا کمکم کنن و راهنماییم بکنن که اصلا برای اینکار اقدام کنم یا نه.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اپلای برای ریاضی و وضعیت کار بعد از phd در ریاضی محض.

به احتمال زياد هيات علمي دانشگاه و يا يه شركت يا سازمان تحقيقاتي بشيد.
    مگر اينكه خودتان را وارد يه بحث صنعتي يا عملي تر بكنيد(نمي دونم در رشته شما اين كار چطوري امكان پذير است)

ولي يكي از استاداي من دوستش تو آمريكا همين مشكل رو داشت (رشتش فيزيك بود). مي گفت بعد از يه مدت به اين نتيجه رسيده بود كه تو كشورهاي جهان اول تحقيقات صرف، خواهان زيادي نداره مگر اينكه به يه نتيجه عملي منتهي بشه يا به حل يه مساله صنعتي كمك كنه و خودشو يه جوري چسبونده بود به صنعت.

آینده شغلی شما به رشته دکتراتون وابستس. همینطور که farhan اشاره کرد، اگه هر سه تا مدرکتون تو ریاضی (محض) باشه، به احتمال (خیلی) زیاد، درصد قابل توجهی از شغلهائی که به شما احتیاج داشته باشند آکادمیکه. البته هستند مرکزهای تحقیقاتی و حتی صنعتی حداقل تو آمریکا که به phd ریاضی احتیاج دارند. خود من مهندس صنایع ام. جالبه بدونید که خیلی از استادهای نامدار دنیا تو مهندسی صنایع، یک یا چند مدرکشون ریاضیه. نکته اینه که کسائی مثل شما که ریاضی بلدید، شانس پذیرش و موفقیت خیلی خوبی در رشته های کاربردی تر و وابسته به ریاضی مثل آمار، اقتصاد، تحقیق در عملیات (مهندسی صنایع) یا حتی مهندسی های فنی تر از صنایع دارید. اصلا تو آمریکا یه عالمه شغل صنعتی وجود داره که محدود به یک رشته خاص نیستند و دنبال آدمائی هستند که "تحلیل کمی" بلد باشند. منظورشون هم اینه که طرف باید یک مجموعه ای از مهارتهای تحلیلی مثل ریاضی، آمار، تحقیق در عملیات، ... بدونه.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    miti عزیز همونطور که دوستان گفتند آینده شغلی ما محضی ها در صورت ادامه همون ختم به کارای آکادمیک هستش.
    مگر اینکه بخوای شانست رو توی رشته هایی عین اقتصاد و یا فیلدهای مشابه محک بزنی.
    یه انتخاب دیگه هم داری و اون اینه که شانس کار خودت رو با تحصیل در کاربردی افزایش بدی که بستگی به علاقه ت داره.
    خود من که یه جورایی کاربردی رو اصلاً نمی پسندم.

سلام
    در اکثر نقاط دنیا رشته های محض به تدریج از رونق افتاده یا می افتند.دوست من در امریکا داره پست دکترا می خونه و می گفت که یه چینی با حدود 20 مقاله معتبر در جبر به زحمت تونست کاری در یه دانشگاه پیدا کنه.البته وضع دوست من هم که تقریبا کاربردی هستش هم چندان جالب نیست و شاید برگرده.نهایتا توصیه اون کاربردی و آموزش ریاضی بود.البته بهتر از اینا خارج شدن از ریاضی.مثلا دوست دیگه ای از استرالیا علوم کامپیوتر پذیرش گرفت و رفت.کسی باید محض بره که سرش واسه مسائل مجرد درد کنه و با این چیزا حال کنه و زیاد به فکر درامد نباشه.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    البته شاید بخاطر این باشه که کار کردن تو جبر یه مقداری بی رونق شده.
    آنالیز و بخصوص هندسه تو محض یه مقدار اوضاع بهتره.

Soltanifar
    Guest

سلام

بستگی به علافه و سماجت شخص داره. با علا قه و سماجث زیاد میشه تعداد مقالاث ISI چابی رو در M.Sc و Phd زیاد کرد و از اونجا(برای شغل) خاطر خواه آدم زیاد میشه

مخلص

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash52
    سلام
    در اکثر نقاط دنیا رشته های محض به تدریج از رونق افتاده یا می افتند...
    It's not true. Actually there is a huge interest in mathematics all around the world, specially in the first-world countries. Non-professionally speaking, after a while of becoming narrow on the specific fields of mathematics, great mathematicians are interested in interdisciplinary fields now. It makes mathematics more public and the job opportunities will increase for new mathematicians. But, they are almost academic positions, as mentioned.

If you want to continue your studies in pure(!) mathematics, do NOT think about countries like Australia or Singapore, cause in spite of excellent financial support that they provide, they are going to develop their industries and all the funds will go for applied fields of study.

TC
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

پیش فرض اپلای برای ریاضی گرایش ریاضیات مالی

سلام. من دارای مدرک فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه معتبر دولتی هستم . قصد دارم برای مقطع PHD با موضوع ریاضیات مالی اپلای کنم. ممنون می شم اگه کسی به من در زمینه معرفی کشور و دانشگاه مناسب راهنمایی کند ؟

Question پاسخ : اپلای برای ریاضی گرایش ریاضیات مالی

سلام منم خیلی دوست دارم در مقطع PHD تو یکی از این 2 رشته ادامه تحصیل بدم، ترجیحاً تو دانشگاه های آمریکا و با فاند. (فکر کنم انتظاراتم خیلی بالا رفت)
    لیسانس ریاضی کاربردی 14.3 دانشگاه تهران، دانشجوی فوق لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران، 5 سال سابقه کار بانکی و بورسی!!!
    GRE: 310,740,3.
    تافل هنوز ندادم.
    مقاله هم ندارم.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)