سلام
اپلای باتوجه به علاقه و شرایط خوب و بد منحصر به فرد،
من تازه واردم برا همین سوالم رو اینجا گذاشتم!
المپیاد دانش آموزی (2 تا برنز:ریاضی - کامپیوتر) بودم _ دانشگاه اومدم برق امیرکبیر _ روز به روز بی علاقه تر شدم (به ویژه دروس فیزیکی و محاسباتی خیلی بدم میاد) _ توی 2 سال شاید حدودا سر 30 جلسه درس رفتم _ تو نصف امتحانا غیبت کردم و معدلم 7.16 با 3 ترم مشروطی طی 4 ترم!!! _ به ریاضی و علوم کامپیوتر علاقه دارم "به ویژه کارهای فکری و الگوریتمی" _ المپیاد دانشجویی انجمن ریاضی نقره کشوری آوردم دارم میرم جهانی "اونجا هم مدال میارم" _میخوام تغییر رشته بدم 2 گزینه شک دارم: 1.ریاضی 2.علوم کامپیوتر (ضمنا بازار کار خوب اونور آب برام بعد از تحصیل مهمه) *با فرض اینکه هر کدوم برم میتونم معدل درسای اختصاصیم بالای 18 بیارم! (ولی به گفته آموزش دانشگاه نمره ترم های قبلم حساب میشه و معدل کلم خیلی خوب بشه میشه 14) ::
با در نظر گرفتن شرایط بالا و این که زبانم خوبه:
1. میتونم برای ارشد از دانشگاههای نسبتا خوب آمریکا پذیرش با فاند بگیرم؟
2. اگه ارشد هم بمونم (که دوست ندارم بمونم!) و معدل بالا بیارم، تاثیر معدل کل کارشناسی کم میشه؟
3. بعد از تحصیل ممکنه بخوام انگلستان یا اسکاندیناوی (بویژه فنلاند) زندگی کنم، اونجا علوم کامپیوتر بازار کارش بهتره یا مثلا تحقیق در عملیات و ریاضی کاربردی؟
4. زندگی تو فنلاند میدونم چه سختیها و نکات جالب و خوبی داره، میخواستم بپرسم اگر آمریکا نشد، برا ارشد با توجه به اینکه جمعیت دانشجوی فنلاند هم کمه، اونجا پذیرش با فاند میدن؟
5.مقاله و مدرک sub. چقدر میتونه تاثیر گذار باشه؟