صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: مدرک دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟

Junior Member

پیش فرض مدرک دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟

سلام.

دوستان وقت بخیر.

میخواستم بپرسم واسه پذیرش گرفتن، اگه آزاد بخونی یا غیرانتفایی خیلی تاثیر منفی میذاره تا اینکه دولتی خونده باشی؟

بین آزاد و غیرانتفایی چطور؟

سپاس.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : دانشگاه آزاد یا غیرانتفایی؟

من آزاد و توصیه می کنم چون دومین دانشگاه ایرانه واسه حرفم هم دلیل دارم یک لینک معتبر هم گذاشتم واسه اثبات حرفم

لینک اول

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

دومین دانشگاه ایران؟ بسیار بعید می دونم. اگر منظورتون دومین گروه از دانشگاههای معتبر پس از دولتی هاست حرفتون صحیحه. ولی در مورد دانشگاه دوم، خیر قطعا اینطور نیست. حداقل هیچ دانشگاه آزادی در اندازه های دانشگاههای معتبر شهرستان مثل فردوسی مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، چمران اهواز و رازی و... نیست. دانشگاههای تهران که بماند. البته احتمال زیاد من اشتباه متوججه شدم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    من آزاد و توصیه می کنم چون دومین دانشگاه ایرانه واسه حرفم هم دلیل دارم یک لینک معتبر هم گذاشتم واسه اثبات حرفم

لینک اول
    سلام دوست عزیز
    فکر نمیکنم این لینکی که گذاشتید منبع موثقی برای رنکینگ باشه.
    این لینکی که شما گذاشتین توسط دانشگاه METU ترکیه تهیه شده و اگه نگاه کرده باشین حدود 2-3 سال هست که این کار را شروع کرده.
    در کم اعتبار بودن این لینک همین بس که دانشگاه Tsinghua Univ. China را در فیلد ENG به عنوان برترین دانشگاه جهان معرفی کرده !!!!
    و در بین 10 دانشگاه برتر دنیا در زمینه ENG ، شش تایش از آسیای جنوب شرقی هستند !!!!
    فکر کنم موسسات معتبرتری مثل QS و Times و USNews برای استناد بهتر باشند.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

نظر دوستان مهترمه ولی به نظر من این رنکینگی که لینک شو گذاشتم در ایران هم مورد توجه قرار گرفته اگه به سایت خبر آنلاین مراجعه کنید متوجه میشید.علاوه بر این در یک رتبه بندی دیگه هم دانشگاه آزاد 16 ایران است لینک هر دو رو در زیر میزارم اگه دوستان رتبه دانشگاه آزاد و در سایت های دیگه دیدن که خیلی کمتر بوده خواهشا لینک شو بزارن ولی به نظر من الان دیگه دانشگاه ازاد وجهه و شخصیت خیییییلی خوبی تو دنیا پیدا کرده

لینک1

لینک2 تازه یه سایت بین المللی دیگه هم بود که متاسفانه چند وقته پیداش نمیکنم تو اون هم آزاد حدود 8 یا 9 ایران بود

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

اینکه دانشگاه آزاد چه رتبه ای داره یا دانشگاه سراسری چه رتبه ای دغدغه اصلی ما نیست. معدل تنها یک قسمت از اپلیکیشن هست و قسمت های دیگه شامل نمره تافل، جی آر ای، چاپ مقاله در ژورنال های معتبر خارجی، توصیه نامه (ترجیحن از اساتید شناخته شده در سطح بین المللی)، انگیزه نامه (SOP)، نحوه عملکرد در مصاحبه (در صورتی که دعوت بشید)، داشتن سابقه تحقیقاتی و کاری مرتبط، گذراندن دوره های اینترنشیپ (در صورت امکان) و عوامل دیگه است.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مدرک دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟

درود
    این اعتماد به نفس بالای رو می طلبه که دانشگاه آزاد رو بالاتر از شریف بدونید. برای ملتی که ادعای مدیریت جهانی دارند این اعتماد به نفس هم ضروریه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_vh نمایش پست ها
    سلام.

دوستان وقت بخیر.

میخواستم بپرسم واسه پذیرش گرفتن، اگه آزاد بخونی یا غیرانتفایی خیلی تاثیر منفی میذاره تا اینکه دولتی خونده باشی؟

سپاس.
    درود بر شما، تاثیر منفی نداره، بلکه بهتره بگیم تاثیر مثبتی که فارغ التحصیل شدن از دانشگاهی مثل شریف داره رو نداره، جاهایی مثل شریف و تهران برای خیلی دپارتمان های علمی دنیا شناخته شده ترند،چون سالها دانشجوهای ایرانی توی این دپارتمانها بودن که با رزومه قوی وارد شدن و عملکرد عالی در طول دوران تحصیل داشتن، طبیعیه که دپارتمانها به کسایی که از این دانشگاه ها اپلای میکن اعتماد بیشتری دارن و روی پذیرش گرفتنشون تاثیر مثبت داره.
    اما همه این ها معنیش این نیست که کسی که از جای ناشناخته مدرک گرفته شانسی نداره، طبیعتا اگه کسی با تلاش رزومه قوی برای خودش بسازه، نمره عالی در زبان و امتحانهایی مثل جی آر ای و جیمت بگیره، به خاطر شایستگیهای خودش میتونه پذیرش بگیره
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_vh نمایش پست ها
    سلام.

دوستان وقت بخیر.

سپاس.
    اگر با همون طرز فكري كه اينجا بهتون تزريق شده و همه باهاش بار اومدن ميخواي بري فرق داره اما نه عزيز دل اونطرف جز چند دانشگاه به نام بقيه به معدل و قابليت هات نگاه ميكنند تا اينكه اسم دانشگاهت. كلا تو اينجا خبري نيست شما رو معدل و زبان و كارهايي مانند مقاله دادن وقت بزار و اگر مدركت رو دارالترجمه برد و با مهر تاييد دو وزارتخونه برگشت بدون كه خارج از اين مرز عين قيامته كه همه فقط با يه كفن ظاهر ميشن.كسي نميپرسه تو تو برج زنگي ميكردي تو زاغه نشين بودي. همه ميخوان بدونن تو بالاخونه ات چه خبره. راستي اون دوستاني كه تو رتبه بنديه دانشگاه هاي ايران هنوز اندرخم يك كوچه هستند بله بايد بدونند كه علوم تحقيقات تهران طبق رنكينگ داخلي از علم و صنعت هم بالاتر قرار گرفته چه برسه به دانشگاه هاي شهرستان. كم لطفي از همون طرز فكره كه نشات ميگيره اصولا. به اميد اينكه يك روز دست برداريم از اين نژادپرستي ذاتي كه بهمون تلقين شده و ما رو دو دسته كرده و يادمون نره هممون پشت يه نيمكت بوديم.

Junior Member

تو چند تا تاپیک دیگه هم این موضوع بحث شده. خلاصه مطلب اینه که اکثر دانشگاه دنیا دانشگاههای ایران نمیشناسن مگه که دانشجوی ایرانی داشته باشن. اگه دانشجوی قویه باشه تاثیر مثبت داره برای استاد. معمولا دانشجوهای قوی تو دانشگاه های دولتی خوب درس خوندن دلیلش هم اینه که هم دانشجوهای با رتبه بهتر و هم امکانات بیشتر باعث میشه افراد ماهرتری فارغ التحصیل شوند. این حالت تو رشته های فنی مهندسی بیشتر رخ میده ( تو رشته های دیگه پارامترهای دیگه ای موثر که تو کنکور مشخص نمیشه) مثلا برق شریف که دیگه نیاز به توضیح نداره و در مورد برق تهران و امیرکبیر هم شما میبینید که تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاهها تو یک دپارتمان پذیرش میگیرن و هر سال این قضیه تکرار میشه.
    در مورد رنکینگ دانشگاه آزاد که دوستمون اشاره کردن، تمام واحد دانشگاه آزاد تو یک سطح نیستن http://www.4icu.org/ir/ اینم یه مثال موثق

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)