صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: اطلاعات راجع به Summer Schools

پیش فرض اطلاعات راجع به Summer Schools

با سلام
    اگر لطف کنید اطلاعاتتون را درباره دوره های تابستانی که دانشگاه ها و موسسات ارائه می دهند را بیان کنید و مسئله خیلی مهم پول این دوره های آموزشی هست و اینکه چه سایت های خوبی در زمینه برنامه نویسی در این دوره های تابستانی پیشنهاد می کنید؟ و اگر کسی تجربه داشته بیاد و به اشتراک بذاره.
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : اطلاعات راجع به summer school

نقل قول نوشته اصلی توسط rasepideh نمایش پست ها
    با سلام
    اگر لطف کنید اطلاعاتتون را درباره دوره های تابستانی که دانشگاه ها و موسسات ارائه می دهند را بیان کنید و مسئله خیلی مهم پول این دوره های آموزشی هست و اینکه چه سایت های خوبی در زمینه برنامه نویسی در این دوره های تابستانی پیشنهاد می کنید؟ و اگر کسی تجربه داشته بیاد و به اشتراک بذاره.
    با تشکر
    اروپا:
    در کل میشه گفت این دوره ها خیلی گرون نیستن (البته با دلاری 4000 تومن نه! خیلی هم گرونن) اما انتظار نداشته باشین اتفاق خیلی ویژه ای از نظر علمی براتون توی این دوره ها بیفته. چون اگه ببینید می فهمید که کلاً لفظ summer school بیشتر برای بچه های دبیرستانی مطرح شده. چون اونان که سطح اطلاعاتشون درباره ی یه مطلب در یه حده و تابستون نه میتونن برن internship و کار کنن یا توی مدرسه درس بخونن..؛ اون هایی هم که برای بچه های دانشجو هستن اگه ببینید می فهمید که دانشگاه های میزبانشون خیلی دانشگاه های مطرحی نیستن... اما خوب برای شرکت توشون معمولا دیگه کار خاصی نمیخواد بکنید. فوقش یه مدرک زبان ازتون بخوان...
    این سایت به دردتون میخوره:
    http://www.shortcoursesportal.eu/

آمریکا:
    اصلا نمی صرفه! اولا هزینه ی دوره خیلی خیلی خیلی یه طور نسبی زیاده... مثلا یه عددی بین 4000 تا 12000 تا فقط هزینه ی دورست. هزینه و دردسر گرفتن ویزا و pick upش هم که جای خودش... گرفتن پذیرش توی summer school هاش هم به اندازه ی یه گرفتن پذیرش از دانشگاه های معمولی انرژی میگره... یعنی دقیقا همون مدارک رو میخوان: مدرک زبان (تافل)+رزومه و...
    ولی در نظر داشته باشین که تعداد summer school ها توی آمریکا خیلی خیلی بیشتر از اروپاست. این طوری بگم که تقریباً هر دانشگاه بزرگی چند تا برنامه میذاره... کیفیتشون هم خیلی بالاتره حتی. اما بازم پول.

درکل:
    یه بزرگی توی همین انجمن گفت که "ببینید که اگه یه کاری رو خیلی ها نمیکنن، حتما یه دلیلی داره دیگه!" یا یه چیزی توی همین مایه ها. summer school هم همینه... اگه واقعا دنبال یادگرفتن هستین، بهترین راه با این وضعیت دلار اینه که خودتون بشینید توی خونه یاد بگیرید. اونم یه بحثی مثل برنامه نویسی که این قدر منبع مجانی توی اینترنت براش هست که خدا میدونه.... edX و نمونه ها مشابهش هم خوبن... اما! اما اگه میخواید تابستونتون رو خوش بگذرونید بهترین راه همین summer school هستش. چون حساب کنید میبینید که اگه بخواید 2 ماه با تور برید هر کشوری 2-3 برابر این پول باید خرج کنید. این طوری میرید توی خوابگاه، تفریحتون رو هم دارین. تازه مختون هم آکبند نمی مونه... اما همون طور که گفتم، مهم ترین مسئله پوله.
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

اینطور هم نیست که برای دبیرستانی ها باشه چون لفظ School در اون هست. به این جملات نگاه کنید: The Summer School in... is aimed at postgraduate students, post-docs, and early career researchers. However, applications from advanced undergraduate students (in their final year of study) will be considered, as long as they have a strong background in... پس اینطور نیست که هر کسی بتونه شرکت کنه و شرایط خاصی باید اون فرد داشته باشه.
    بنابراین بهترین کار اینه که به سایت دانشگاه مدنظر برید و به قسمت های keynote speakers و invited faculty نگاه کنید ببینید چه کسانی دعوت شده اند. درسته که کمی گرونه اما اگر قراره با بهترین اساتید دنیا در زمینه کاری خودتون ملاقات کنید و دوره آموزشی بگذرونید، فکر می کنم فرصت بسیار مناسبیه برای کسانی که قصد ادامه تحصیل دارن و می تونن از نزدیک با این اساتید صحبت کنن و نظرشون رو جلب کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    اینطور هم نیست که برای دبیرستانی ها باشه چون لفظ School در اون هست. به این جملات نگاه کنید: The Summer School in... is aimed at postgraduate students, post-docs, and early career researchers. However, applications from advanced undergraduate students (in their final year of study) will be considered, as long as they have a strong background in... پس اینطور نیست که هر کسی بتونه شرکت کنه و شرایط خاصی باید اون فرد داشته باشه.
    بنابراین بهترین کار اینه که به سایت دانشگاه مدنظر برید و به قسمت های keynote speakers و invited faculty نگاه کنید ببینید چه کسانی دعوت شده اند. درسته که کمی گرونه اما اگر قراره با بهترین اساتید دنیا در زمینه کاری خودتون ملاقات کنید و دوره آموزشی بگذرونید، فکر می کنم فرصت بسیار مناسبیه برای کسانی که قصد ادامه تحصیل دارن و می تونن از نزدیک با این اساتید صحبت کنن و نظرشون رو جلب کنن.

فکر میکنم شما اشتباه حرف من رو متوجه شدین... من گفتم بیشتر برای بچه های دبیرستانی مطرحه... مخصوصا توی آمریکا.
    در ضمن من نگفتم که هر کسی بخواد میتونه شرکت کنه، گفتم:

دانشگاه های میزبانشون خیلی دانشگاه های مطرحی نیستن... اما خوب برای شرکت توشون معمولا دیگه کار خاصی نمیخواد بکنید. فوقش یه مدرک زبان ازتون بخوان...

نظر شما کاملاً محترمه، اما اگه یکم قیمت های این دوره ها رو مقایسه کنید با شهریه ی یک سال تحصیلی کامل همون دانشگاهی که این دوره رو برگزار میکنه، می بینید که معمولا شرکت کردن توی این دوره ها به صرفه نیست.

البته بازم بستگی داره. به 10000 تا چیز مختلف: شرابط اون آدم، دانشگاه مقصد، به قول شما استاد، محتوای دوره، قیمت و... و... . ولی همون طور که گفتم معمولاً بچه ها شرکت نکردن توی این دوره ها رو به شرکت کردن توشون ترجیح میدن؛ و این قضیه بی دلیل نیست....
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

مدرسه تابستانی که من مدنظرم هست 475 پوند بابت یک هفته میگیره با خوابگاه و هزینه ترنسپورت از فرودگاه و مکانش هم دانشگاه Bangor هست. http://www.bangor.ac.uk/cogling-summerschool
    بسیار خوبه که دوستانی که در این مدرسه های تابستانی شرکت کردن نظر بدن که واقعن ارزش این هزینه رو داره یا خیر. در لیست اسامی کسانی که دعوت کردن من چهره های بنامی رو میبینم از دانشگاه های Princeton, UCSD, Brandeis, Lancaster, CU-Boulder, King’s College London و خوشحال میشم نظر دوستان رو در این خصوص بدونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    مدرسه تابستانی که من مدنظرم هست 475 پوند بابت یک هفته میگیره با خوابگاه و هزینه ترنسپورت از فرودگاه و مکانش هم دانشگاه Bangor هست. http://www.bangor.ac.uk/cogling-summerschool
    بسیار خوبه که دوستانی که در این مدرسه های تابستانی شرکت کردن نظر بدن که واقعن ارزش این هزینه رو داره یا خیر. در لیست اسامی کسانی که دعوت کردن من چهره های بنامی رو میبینم از دانشگاه های Princeton, UCSD, Brandeis, Lancaster, CU-Boulder, King’s College London و خوشحال میشم نظر دوستان رو در این خصوص بدونم.
    خیلی انتظار نداشته باشید این کلاس ها براتون معجزه کنن. بالاخره در یک هفته خیلی چیز نمیشه یاد گرفت و مدرکش هم طوری نیست که بعدها براتون مفید باشه. افرادی هم که دعوت شدن خیلی افراد برجسته ای نیستن (بهترین اساتید دنیا نیستند!) و معمولا بعیده در اینجا هم دنبال دانشجو پیدا کردن باشن که بعدا به درد اپلای کردن بخوره، ریسک بزرگیه اصلا شاید این افراد در کمیته ادمیشن دانشگاه نبودن یا دنبال دانشجو نبودن یا فاند نداشتن و یا اصلا از شما خوششون نیومد! با این شرایط ویزای انگلیس هم که به احتمال 99.99 درصد کسی برای دوره های اینچنینی ویزا نخواهد گرفت.

Junior Member

من پارسال تو دوره تابستونی دانشگاه تکنیک وین، اتریش شرکت کردم. هزینه سه هفته کلاسش با خوابگاه و چند تا بازدید موزه داخل وین هزار و چهارصد یورو شد(اگه اشتباه نکنم) حدود پونصد یورو هم برای یه ماه خورد و خوراک و گشتن خودم شد شما بگو رویهم دوهزار یورو برای کمتر از یک ماه. با قیمت پارسال تابستون که به هر مسافری دو هزار یورو بانکی هزار و پونصد تومن می فروختن گردش و تفریح خوبی بود، به من خوش گذشت. ولی جنبه علمی نداشت قضیه به اونصورت. نه اینکه من بازیگوشی کنم کلاً فضا همین بود. خلاصه بهتون بگم شمامدرسه تابستونی رو تور تفریحاتی بدون. مدرکش هم وزنه ای توی رزومه نیست.
    البته اینکه دوره داریم تا دوره و موضوعاتشون فرق می کنه، برگزار کننده ها باهم فرق می کنن هم هست ولی به نظر من اینا فرعیات موضوع هستند.اصلش اینه که شما مبلغی رو که می تونستی چند ماه باهاش به عنوان دانشجو زندگی کنی توی یه ماه به عنوان گردشگر مصرف می کنی. من شخصاً به هیچ کدوم از دوستان خودم توصیه نمی کنم چون اتلاف منابع هست.

البته اینکه دوره داریم تا دوره و موضوعاتشون فرق می کنه، برگزار کننده ها باهم فرق می کنن هم هست ولی به نظر من اینا فرعیات موضوع هستند.اصلش اینه که شما مبلغی رو که می تونستی چند ماه باهاش به عنوان دانشجو زندگی کنی توی یه ماه به عنوان گردشگر مصرف می کنی. من شخصاً به هیچ کدوم از دوستان خودم توصیه نمی کنم چون اتلاف منابع هست.[/QUOTE]

خوب، یکی از دلایلی که من این سوال را مطرح کردم این بود که برای اینکه تعداد واحد های پاس کردنم را کامل کنم استادم بهم پیشنهاد داد که یه درس تابستونی بردارم اما مرتبط با موضوع کاری خودم (در مقطع دکتری هستم جهت اطلاع دوستان). به همین علت می خواستم بدونم که به چه صورت می تونم سایت های مناسبی در این مورد پیدا کنم و یا حتی این موضوع اینترشیپ ها به چه صورت می باشد؟
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون را در اختیار دیگران قرار می دهند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rasepideh نمایش پست ها
    خوب، یکی از دلایلی که من این سوال را مطرح کردم این بود که برای اینکه تعداد واحد های پاس کردنم را کامل کنم استادم بهم پیشنهاد داد که یه درس تابستونی بردارم اما مرتبط با موضوع کاری خودم (در مقطع دکتری هستم جهت اطلاع دوستان). به همین علت می خواستم بدونم که به چه صورت می تونم سایت های مناسبی در این مورد پیدا کنم و یا حتی این موضوع اینترشیپ ها به چه صورت می باشد؟
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون را در اختیار دیگران قرار می دهند
    توی دوره ای که ما شرکت کردیم بعد از پایان دوره سه هفته ای، سه واحد دانشگاهی(در مورد عددش خیلی مطمئن نیستم) اتحادیه اروپا اگه می خواستی به دانشگاه مورد نظرت که دانشجوش بودی گزارش می کردن. من چون دانشجوی هیچ دانشگاه اروپایی نبودم از این چند واحد استفاده نکردم به همین خاطر الان مطمئن نیستم سه تا بود یا نه.
    اگه الان در اروپا دانشجوهستین فکر می کنم بتونین تخفیف خوبی هم بگیرین مخصوصا اگه به دوره تابستونی تو دانشگاه خودتون یا یکی از دانشگاه هایی که موافقتنامه همکاری و تبادل دانشجو با دانشگاه مرجع شما دارن برید. اینم باز چون شامل حال خودم نمی شد اطلاعات دقیق ندارم ولی یادمه دانشجوهای دیگه مدرسه تابستونی از این جور تخفیف ها استفاده کرده بودن.
    امیدوارم گزینه های بهتری پیدا کنید.

از دوستان با تجربه کسی در مورد کيفيت و اعتبار اين دوره های چند هفته ای که معادل چند واحد دانشگاهی ميشه و در اروپا مرسوم هستش اطلاعاتی داره؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)